فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  49
لایک لایک:  5
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: اوج گیری گربه بازی توسط دخترهای ایرانی؛ گربه ها از پسرها باوفاترند!!

 1. #1

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  اوج گیری گربه بازی توسط دخترهای ایرانی؛ گربه ها از پسرها باوفاترند!!  رشد شدید گربه بازی در ایران به خصوص در میان دخترها، باعث افزایش شدید قیمت گربه شد، تا جایی که بر روی برخی گربه ها تا دو میلیون تومان قیمت گذاری می شود؛ هرچند هنوز با قیمت هایی کمتر از این توافق می شود. با این حال این پرسش مطرح است که چه مسائلی باعث فراگیری شدید نگهداری گربه سانان و کمرنگ تر شدن نگهداری سگ سانان میان طبقه ای مرفه از ایرانیان شده و باعث شد دامپزشکان حیوانات در ایران مجبور باشند مطالعات بیشتری بر روی گربه ها داشته باشند؟!
  با کنار گذاشتن بحث ژست های معمول نگهداری از حیوانات که دیگر چندان خریداری در ایران ندارد، داشتن یک موجود که وابستگی و توجهات روحی صاحب حیوانات را برآورده سازد و عملاً نقش یک دوست را برعهده داشته باشد، مهم ترین دلیلی است که در ایران برای نگهداری حیوانات همچون اکثر کشورهای دنیا ذکر می شود.
  شاید با گسترش نگهداری از سگ، عملاً موضوع اول که همان ژست گرفتن یا به قول مشهور کلاس گذاشتن است، به حاشیه رفته و برای این مسئله نیز می بایست سراغ گربه سانان گران قیمت و کم یاب را گرفت و بدین سان برخی از آنهایی که برای نگهداری سگ مشکلی نداشته اند، به نگهداری بچه شیر روی آورده اند که با مجوز برخی نهادها یا حتی بدون مجوز می توان نگهداری اش کرد.
  در مقابل اما گروه دیگری که سگ را به عنوان همدم نگهداری می کردند، گرایششان به گربه به شدت افزایش یافته و این مسئله طبیعتاً به ژست گرفتن و از مد افتادن سگ بازی ارتباطی ندارد و به مسائل دیگری مربوط می شود. این اتفاق که بیشتر در میان قشر خاصی از دختران ایرانی و به ویژه تهرانی قابل مشاهده است، علاوه بر رویکردها و شرایط اجتماعی که نسبت به نگهداری سگ وجود دارد، به دشواری نگهداری و حمل سگ سانان در ایران نیز مربوط می شود که باعث شد ترجیحشان، جایگزینی حیوانی با دردسر کمتر باشد که بتوان در دوره بسیار طولانی تر نگهداری اش کرد و هزینه به مراتب کمتری نسبت به سگ بازی را به صاحبش تحمیل نماید.

  به هر تقدیر، نجس بودن سگ همچنان یک چالش جدی برای دارندگان سگ است و آنها حتی در میان دوستانشان نیز با این مسئله مواجه هستند که برخی بر روی نجس بودن سگ تاکید دارند، مشکلی که برای گربه وجود ندارد. واق واق سگ در آپارتمان و همچنین هزینه ها و دردسرهایی که یک توله سگ پس از بزرگتر شدن به وجود می آورد،در کنار قانون مصوب مجلس مبنی بر ممنوعیت عبور حیوانات و به طور خاص سگ در معابر، می تواند دشوار شدن نگهداری از سگ ها در ایران را بیشتر نشان دهد که برای اشخاص فاقد خانه شخصی، نگهداری سگ ها را تقریباً غیرممکن می سازد.
  عدم رشد سایز گربه های خانگی از یک سقف مشخص و طبیعتاً عدم رشد میزان غذای مصرفی گربه از یک حد مشخص و همچنین توجه به این مسئله که گربه برخلاف بسیاری از سگ های تربیت شده، هر نوع شیر خام و آشغال گوشتی نیز می خورد نیز به گرایش شدید دختران ایرانی به گربه نقش اساسی داشته است.
  در کنار اینها گربه صدای واق واق سگ های پاکوتاه را ندارد، احتمال گاز گرفتنش بسیار کمتر از سگ هاست و مهمتر از همه اینها، حملش بسیار راحت است و بسیاری از دخترها، در کوله پشتی هایشان گربه هایشان را حمل می کنند و حتی برخی در محیط دانشگاهی نیز این موجودات را از خود جدا نمی کنند!
  ملوس بودن گربه و نگاه متفاوتی که نسبت به گربه خانگی وجود دارد، باعث شده با دست گرفتن این حیوان که برخلاف صفت مشهورش باوفاست، در کافی شاپ ها و محیط های اینچنینی، گاردی از سوی صاحبان چنین مجموعه هایی گرفته نشود و البته اگر یک دختر در معابر عمومی با گشت جمع آوری حیوانات مواجه شود، خیلی راحت می تواند این حیوان را به کوله پشتی اش منتقل کند و مشکل را برطرف سازد!

  این انگیزه ها باعث شده گربه بازی به اوج خود برسد و قیمت گربه در بازار حیوانات خانگی ایران افزایش چشمگیری داشته باشد. با این رویکرد، بهترین گربه های سفید که بیشترین مشتری را دارند و پیش از این حداکثر با قیمت 400 تا 500 هزار تومان قیمت گذاری شده و در همین حدود معامله می شد، به سقف قیمت گذاری دو میلیون تومان رسیده که تا یک میلیون و چهارصدهزار تومان فروش قطعی گزارش شده است و جالب اینکه برخلاف تصور، گربه ایرانی که یکی از بهترین و خوش فرم ترین نژادهای گربه های دنیا است، کمترین مشتری را دارد. همین مسئله باعث شد دامپزشکان و کلینیک های حیوانات در تهران نیز، مطالعات بیشتری بر روی گربه سانان داشته باشند و برخی وسایلی که پیش از این برای سگ ها فروش بیشتری داشت، از این پس برای گربه ها وارد نمایند.

  دختری که صاحب گربه ای هفتصد هزارتومانی است، در گفت و گو با خبرنگار «بازتاب»، هزینه نگهداری یک گربه را مشروط به اینکه دچار بیماری پرهزینه ای نشود، سالیانه حدود 900 هزار تومان و این هزینه را برای نگهداری یک بچه گربه در طول یک سال، حدود 600 هزار تومان ذکر کرد که طبیعتاً این هزینه نسبت به هزینه نگهداری سگ ها که باید دوره به دوره برایشان واکسن های متعددی تزریق کرد و به بیماریهای عجیبی نیز دشوار می شوند بسیار پایین است، هرچند برای گروهی از مردم ایران، 600 تا 900 هزار تومان هزینه برای شیر دادن فرزندانشان نیز در طول سال صرف نمی شود!
  این دختر گربه باز، فراگیری بیش از اکنون نگهداری حیوانات را نیز پیش بینی کرد و یادآور شد، خودش تحت تاثیر ملوس و بامزه بودن گربه یکی از دوستانش، اقدام به خرید و نگهداری گربه، به جای سگش که بزرگ شده و نگهداری اش دشوار شده بود، کرده و برخی دوستانش نیز پس از مشاهده گربه اش، ترغیب به نگهداری گربه شده اند. وی در عین حال تاکید داشت که نگهداری گربه به اندازه دختران در میان پسران فراگیر نخواهد شد و سگ همچنان مشتری های خاص خود را خواهد داشت و به همین دلیل با وجود افزایش مشتری های گربه ها، قیمت سگ های شناسنامه دار کاهش نیافته است.
  از اینها گذشته این دختر از نگهداری گربه ابراز رضایت می کرد و عنوان می کرد: «از پسرها باوفاتر هستند!» در واقع به نظر می رسد با افزایش سن ازدواج، کاهش صمیمیت ها درون خانواده و اقوام و همچنین بی ثبات شدن دوستی های دختر و پسری که «بازتاب» به زودی در گزارش به آنها از نگاهی متفاوت خواهد پرداخت، همدم حیوانی جای خود را بیش از گذشته در زندگی ایرانی ها باز می کند و این یعنی نقدهایی که بر زندگی فردی در کشورهای غربی و سرد شدن روابط مطرح می شد، اکنون در حال وقوع در ایران است؛ اتفاقی که میان این همه مشکل ریز و درشت اقتصادی و ***** و اجتماعی، تا فراگیری وسیع به چشم نمی آید.


  http://www.javanemrooz.com/news/page-34101.aspx
  ویرایش توسط mihalism : 11th June 2012 در ساعت 04:55 PM دلیل: لینک


 2. #2
  همکار قدیمی reza torabi آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  دامپزشکی و عشق به حیوانات به معنای واقعی
  تخصص
  دامپزشک
  حیوان خانگی
  انواع حیوانات آسیب دیده ، گاه به گاه مهمان من هستند
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  10
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  نقل قول نوشته اصلی توسط Melika نمایش پست ها
  این هزینه نسبت به هزینه نگهداری سگ ها که باید دوره به دوره برایشان واکسن های متعددی تزریق کرد و به بیماریهای عجیبی نیز دشوار می شوند بسیار پایین است
  از همین یه جمله میشه فهمید این مقاله چقدر قابل استناده و ارزش خوندن داره.....باز یه بی سواد نشسته در مورد نگهداری حیوانات اراجیف گفته
 3. #3
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  یعنی شدیدا تمایل دارم با نگارنده مطلب یک صحبت خصوصی اشته باشم!!

  آدم اینقدر کوته فکر و سطح بین؟

  گربه باز؟؟سگ باز؟؟......سگ بازی؟؟؟؟

  معلوم نیست از کجاشون در میارن این چرندیاتو..

  واقعا تاسف میخورم به حال آدمی که ادعای قلم داره و برای پول هر چرندی رو به قلم کثیفش میکشه...
  بسیبشس

 4. #4
  arezoo505 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  آرزو
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  84
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  چیزی هم میشه گفت؟؟؟


 5. #5

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  من چند وقت پیش رفته بودم خونه یکی از دوستان قدیمیم و بنا به اصرار اون که خاله ش دوست داشتم گربه هامو ببینه هانی و بامزی رو بردم با خودم ، بعد باباش تا من و دید گفت ایشون عضو تیم گروه گربه بازان هستن ! خیلی بهم بر خورد و از این بیشتر اعصابم خورد شد که نتونستم جوابشو بدم


 6. #6
  کاربر فعال parandis آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  پرندیس ت س
  محل سکونت
  تهران ایران
  علایق
  موسیقی حیوانات حیوانات حیوانات
  تخصص
  دانشجوی کارشناسی کامپیوتر
  حیوان خانگی
  سگ تریر تبتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1899
  میانگین پست در روز
  0.19
  نوشته ها
  305
  شما خوب ....شما در حال معاشرت با آدما ..... واقعا که ......
  میگن هیچ عشقی تو دنیا ...مث عشق اولی نیست ....
  میگذره یه عمری اما .....از خیالت رفتنی نیست...


 7. #7
  mitra h آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  همه حیوانات,دوچرخه سواری
  تخصص
  مشاوره
  حیوان خانگی
  لاک پشت برکه خزری
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1897
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  من نمیدونم چرا بیشتر ایرانیها با حیوانات مشکل دارند بنده هر وقت از حیوانات صحبت میکنم عکس العمل زیاد جالبی نمیبینم اخه ادم انقدر بی احساس راستی بچه ها میدونستین که ادمایی که حیوانات رو دوست دارند روحیه مهربانی دارند؟و من فکر میکنم کسی که از حیوانات نگهداری میکنه ادم مسئولیت پذیری هستش ..توی کشورهای دیگه بچه ها از کودکی با حیوانات اشنا میشن و با اونا زندگی میکنن وا لا از ما ها سالم ترند حالا ایران ,گریه :وای مریض میشی (نازایی)مییاره اخه من نمیدونم سندرم توکسو پلاسما از راه مدفوع گربه منتقل میشه اونم از راه خوردن چه ربطی یه ناز کردن و بقل کردنش داره!!!!!!!!!!!!!!!سگم که جای خودشو داره متاسفانه یه سری باور غلط تو جامعه ما رواج داره و من خیلی افسوس میخورم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. رها سازی گرگ توسط محیط زیست آذربایجان غربی شایعه ای بیش نیست ار
  توسط sara6493 در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29th August 2012, 06:45 PM
 2. اوج گیری گربه بازی توسط دخترهای ایرانی: سگ بازی از مد افتاد!
  توسط pulad در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th June 2012, 02:21 PM
 3. ساخت لنزی با دیافراگم ۰.۷ توسط نیکون
  توسط ShAShA در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 4th June 2012, 04:29 PM
 4. رها سازی سارگپه توسط مامورین حفاظت محیط زیست شهرستان سلماس
  توسط kazo در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th September 2011, 11:57 PM
 5. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 18th August 2011, 01:17 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید