همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییتون چون اولین بارمه کاکاتیل دارم مث کاسکو باهاشون رفتار میکنم الان یه لونه 25*25*25واسشون درست کردم
    یه قفس میله ریز تقریبا مث قفس قناری.خوبه؟
    غذا هم بهشون تخمه ی سیاه ریزو ارزن مرغ عشق و ففل دلمه ای و سفیده ی تخم مرغ میدم(در طول هفته چرخشی میدم)
    اگه اشتباه لطفا راهنماییم کنید
    ممنون
    سلام

فعلا لونه رو بردارید و تا وقتی جفت گیری ندیدید نگذاریدش(البته میتونید همونجا که هست درش رو بامقوا یا یه همچین چیزی ببندید)

قفس قناری هم خوبه

قفس معروف به e5 هم برای عروس استفاده میشه

غذای همیشگیشون ارزن درشت و کتان(یک سوم ارزن) هست

در کنارش میوه هایی مثل سیب هویج پرتقال و سبزیجاتی مثل کلم بروکلی کرفس گشنیز جعفری و ذرت و فلفل دلمه ای استفاده میشه

برای آماده سازی جفت و تقوتشون از این موارد در کنار مواد قبلی استفاده میشه

هفت تخم سه بار تو هفته

سفیده تخم مرغ دوبار

گشنیز یا جعفری دوبار در هفته

ذرت ۳ بار

جوانه گندم ۳ بار تو هفته

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مینا
    شماره عضویت
    7276
    نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan6 نمایش پست ها
    مرسی از راهنماییتون چون اولین بارمه کاکاتیل دارم مث کاسکو باهاشون رفتار میکنم الان یه لونه 25*25*25واسشون درست کردم
    یه قفس میله ریز تقریبا مث قفس قناری.خوبه؟
    غذا هم بهشون تخمه ی سیاه ریزو ارزن مرغ عشق و ففل دلمه ای و سفیده ی تخم مرغ میدم(در طول هفته چرخشی میدم)
    اگه اشتباه لطفا راهنماییم کنید
    ممنون
    دوست عزیز تخمه آفتاب ریز خوبه اما ارزن تنها کافی نیست براشون 7 تخم یا همون دون قناری بگیرید و سبزیجات تازه فراموش نشه میوه هم بدید اما عروسها زیاد میوه خور نیستند و بیشتر به سبزیجات مخصوصا ساقه دارها علاقه دارند تخم مرغ هم در هفته 1 چهارمش کافیه مقدار کمی زرده اش رو هم بگذارید چون سفیده تخم مرغ خواصی داره که بدون زرده جواب نمیده مثلا سفیده سرده و زرده گرم و مواردی از این دست که در این مقال نمیگنجه اگر تغذیه پرندتون کامل باشه نیازی به مواد مصنوعی مثل مولتی ویتامین پیدا نمیکنند. جوانه ها و خیسانده انواع غلات و حبوبات هم جزوضروریات است مثلا خیسانده گندم و ماش و عدس و یا جوانه های آن.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    .دیسکس.طوطی
    شماره عضویت
    9074
    با سلام
    دوستان خواهر زاده بنده چند ماهیه یه عروس خاکستری رنگ گرفته خیلی بامزست این هم سفره که پهن میشه این از همه زودتر حاضره و جالبه که سرو صدا هم میکنه که واسش زودتر غذا بیارن غذا که تو قفسش ارزن و میوه میدن ولی خیلی علاقه به پلو داره وحسابی میخوره فقط پلو سفید.مشکلی واسش پیش نمیاد من که گفتم ندن بهش تا بیام اینجا مطرح کنم.ممنون از لطف شما

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi96 نمایش پست ها
    با سلام
    دوستان خواهر زاده بنده چند ماهیه یه عروس خاکستری رنگ گرفته خیلی بامزست این هم سفره که پهن میشه این از همه زودتر حاضره و جالبه که سرو صدا هم میکنه که واسش زودتر غذا بیارن غذا که تو قفسش ارزن و میوه میدن ولی خیلی علاقه به پلو داره وحسابی میخوره فقط پلو سفید.مشکلی واسش پیش نمیاد من که گفتم ندن بهش تا بیام اینجا مطرح کنم.ممنون از لطف شما
    چربی و شوری زیاد مضره . آب پز باشه کمش موردی نداره . اگر شور یا چربه زیر آب شسته بشه!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11930
    منم همین سوالو داشتم ولی راجع به نون میتونم سر سفره به طوطیم نون بدم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    نقل قول نوشته اصلی توسط eliasi نمایش پست ها
    منم همین سوالو داشتم ولی راجع به نون میتونم سر سفره به طوطیم نون بدم؟
    دوست گرامی حالا چه اصراریه که بهش نون بدید؟ نون و برنج و .... واسه طوطی به منزله سمه ... اجبارا چون بعضی طوطی ها به اشتباه عادت میکنن بهتره که لحظه ای قطع نشه و به مرور از جیره غذایی پرنده حذف بشه..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    11930
    نقل قول نوشته اصلی توسط milad 22 نمایش پست ها
    دوست گرامی حالا چه اصراریه که بهش نون بدید؟ نون و برنج و .... واسه طوطی به منزله سمه ... اجبارا چون بعضی طوطی ها به اشتباه عادت میکنن بهتره که لحظه ای قطع نشه و به مرور از جیره غذایی پرنده حذف بشه..
    نه من تا حالا بهش نونو برنج ندادم ولی میبینه من غذا میخورم میپره میاد میشینه کنارم میخواد از غذام بخوره منم بهش دونه مورد علاقشو میدوم ولی همچین التماس میکنه از غذای من بخوره دلم سوخت گفتم سوال کنم ببینم مورد داره یا نه

البته حدس میزدم به خاطر جوش شیرینش مضر باشه گفتم مطمئن بشم

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط eliasi نمایش پست ها
    نه من تا حالا بهش نونو برنج ندادم ولی میبینه من غذا میخورم میپره میاد میشینه کنارم میخواد از غذام بخوره منم بهش دونه مورد علاقشو میدوم ولی همچین التماس میکنه از غذای من بخوره دلم سوخت گفتم سوال کنم ببینم مورد داره یا نه

البته حدس میزدم به خاطر جوش شیرینش مضر باشه گفتم مطمئن بشم
    دوست عزیز افزودنی برای طوطی مضره؛شما برنج رو بدون نمک و روغن به صورت کته درست کنید مشکلی نداره
    نون رو هم فراموش کنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    سلام دوستان با جفت من که اشنایی دارید.این جفت قبلا دو یا سه سری دست صاحب قبلیش جوجه داده بودند ووقتی من خریدم 20روز نشده بود که اورده بودمشون خونمون که اولین تخم رو گذاشت وهمشون بی نطفه بودند منم تخم نطفه دار خریدم وگذاشتم زیرشون که دوتا جوجشون موند وتا یک ماهگی پیش جفت بودن والان بیشتر از یک ماه هست که داشتم جفت رو تقویت میکردم وجوجه هاهم ازشون جدا بودند.یعنی دقیقا سه ماه از تخمگذاری قبلی میگذره الان ماده باز تخم گذاشته،من ad3eو مصرف کردم ولی همش استرس دارم که نکنه بازم تخم پوچ بذاره،میخواستم نظر دوستان رو بدونم که احتمال داره که بازم تخم ها پوچ باشن؟اگر اینطوربود چیکارکنم؟راستی سری پیش من یکبار دیدم که جفت گیری کردن اینبار من ندیدم ولی میگن که حداقل دوبار دیدن که داشتن جفت گیری میکردن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ......
    شماره عضویت
    6572
    یه سوال

استفاده از این تخم خای مصنوعی میتونه محرک تخم گذاری ماده باشه؟ یا هیچ چیز نمیتونه زمان اصلی رو تغییر بده؟

الان دو هفتس از اینا تخم ندیدم من ..... با یان که هفته پیش اقای اسکندری گفتن تا 10 روز تخم میذاره ماده ...البته تازگیا رفت و امد بیشتر شده تو لونه.نر بیشتر تو لونه میره ماده هم روزی 2 3 بار میره یه مدت میمونه میاد بیرون

صفحه 440 از 1915 نخستنخست ... 3403904214224234244254264274284294304314324334344354364374384394404414424434444454464474484494504514524534544554564574584594905409401440 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 4 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 4 مهمان ها)