کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط faezeh.aqua نمایش پست ها
    افریقایی رو بله بهتره اینکارو نکنید
    پلنت رو هم ک دارید جمع میکنید
    پس ماهی ای رو انتخاب کنید ک مناسب با حجم اکواریوم شما باشه
    ممنون
    خب به جز گلد فیش دیگه چه ماهی های میشه؟

Sent from my C6603 using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirrezan95 نمایش پست ها
    چه داستان هیچکاکی داشتین خخخخ
    چه اسکاری بود؟ تایمر؟
    سینه مرغ خام؟
    سیفون به چه شکل بود و دکور آکواریوم چه بود؟

شن دونه درشت بود تصفیه زیرشنی داشتم ولی خدایی پمپ هوای خوبی داشتم دو سه ماه یه بار سیفون می کردم اگه یادم می افتاد یا می دیدم اک داره کثیف می شه ...
    سینه مرغ پخته می دادم ولی بعضی وقتا گوشت قرمز یخ زده هم می انداختم که خوب گوشت رو بیشتر دوست داشت طعمه هم می گرفتم اگه سر رام بود اکواریوم فروشی چیزی ...
    نورش مهتابی زیر کابینتی بود دکور هم هیچی نداشت فقط شن و یه ماهی !
    ازین اسکار مشکی ها که بدنش تیکه تیکه نارنجیه ... که خوب بعد یه مدت کاملا بدنش طرح دارو خوشگل شده بود نمی دونست قراره کشته بشه

اب رو هم 2 روز می زاشتم بمونه واسه سیفون که مثلا کلرش بره ولی روزای اول یادم کاندیشینر سرا می زدم ... یه بار چشمش ورم کرد که کل تانک رو سیفون کردم خوب شد
    ماهی های اب شیرین دردسر ندارن انچنان ... حالا شاید من ندانسته این بی چاره رو یا زجر می دادم یا زنده نگه می داشتم ولی توصیه من
    اول شرایط رو مهیا بکن بعد حیوون زبون بسته بیار هر چقدر موجودتون پتتون سرحال تر و شاداب تر باشه دقیقا همون انرژی رو به شما می ده ولی اگه قراره زجر بکشه اصلا نگیرین خیلی بهتره
    انصافا الان فکر می کنم می بینم بی چاره جا واسه شنا کردن نداشت ... یه چسب 8 تومنه شیشه هم همه جا ریخته ابر تانک هم که نمی خواید بزنید 6 میل کافیه واسه تانکه جمع و جور استاندارد
    10 تومن هم پول بریدن شیشه ها رو بدید ارزش داره به نظر من ...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin021 نمایش پست ها
    شن دونه درشت بود تصفیه زیرشنی داشتم ولی خدایی پمپ هوای خوبی داشتم دو سه ماه یه بار سیفون می کردم اگه یادم می افتاد یا می دیدم اک داره کثیف می شه ...
    سینه مرغ پخته می دادم ولی بعضی وقتا گوشت قرمز یخ زده هم می انداختم که خوب گوشت رو بیشتر دوست داشت طعمه هم می گرفتم اگه سر رام بود اکواریوم فروشی چیزی ...
    نورش مهتابی زیر کابینتی بود دکور هم هیچی نداشت فقط شن و یه ماهی !
    ازین اسکار مشکی ها که بدنش تیکه تیکه نارنجیه ... که خوب بعد یه مدت کاملا بدنش طرح دارو خوشگل شده بود نمی دونست قراره کشته بشه

اب رو هم 2 روز می زاشتم بمونه واسه سیفون که مثلا کلرش بره ولی روزای اول یادم کاندیشینر سرا می زدم ... یه بار چشمش ورم کرد که کل تانک رو سیفون کردم خوب شد
    ماهی های اب شیرین دردسر ندارن انچنان ... حالا شاید من ندانسته این بی چاره رو یا زجر می دادم یا زنده نگه می داشتم ولی توصیه من
    اول شرایط رو مهیا بکن بعد حیوون زبون بسته بیار هر چقدر موجودتون پتتون سرحال تر و شاداب تر باشه دقیقا همون انرژی رو به شما می ده ولی اگه قراره زجر بکشه اصلا نگیرین خیلی بهتره
    انصافا الان فکر می کنم می بینم بی چاره جا واسه شنا کردن نداشت ... یه چسب 8 تومنه شیشه هم همه جا ریخته ابر تانک هم که نمی خواید بزنید 6 میل کافیه واسه تانکه جمع و جور استاندارد
    10 تومن هم پول بریدن شیشه ها رو بدید ارزش داره به نظر من ...
    ممنون رفیق
    منم برام زندگی ایده آل ماهی مهمتر برا همین اینجا مزاحم شما دوستان شدم
    دلم که سیچلاید دیماسونی میخواد چون هم زیبایی و هم ده سانت بیشتر نمیشه ولی با توجه به صحبت دوستان بیخیال شدم
    اسکار هم که از دیماسونی بزرگتر میشه پس اینم منتفی هست
    چون یه آکواریوم ماهیران چهل لیتری داشتم و الان هم فعاله نخواستم خالی بمونه پس هیچ
    ممنون از همگی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فایتر و ایشالله در آینده سنگال
    شماره عضویت
    17269
    ممنون رفیق
    منم برام زندگی ایده آل ماهی مهمتر برا همین اینجا مزاحم شما دوستان شدم
    دلم که سیچلاید دیماسونی میخواد چون هم زیبایی و هم ده سانت بیشتر نمیشه ولی با توجه به صحبت دوستان بیخیال شدم
    اسکار هم که از دیماسونی بزرگتر میشه پس اینم منتفی هست
    چون یه آکواریوم ماهیران چهل لیتری داشتم و الان هم فعاله نخواستم خالی بمونه پس هیچ
    ممنون از همگی

می تونید یه فایتر نر نژاد دار بگیرید . البته بدیش اینه که باید تکی نگه داری بشه و توی چل لیتر یه دونه فایتر کم به چشم نمیاد . میشه هم چن تا فایتر ماده بگیرید . میشه هم مشکل خراب شدن گیاهاتونو پیدا و برطرف کنید و همین تانک الانو با ماهیاش نگه دارید .

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط Delafonte نمایش پست ها
    می تونید یه فایتر نر نژاد دار بگیرید . البته بدیش اینه که باید تکی نگه داری بشه و توی چل لیتر یه دونه فایتر کم به چشم نمیاد . میشه هم چن تا فایتر ماده بگیرید . میشه هم مشکل خراب شدن گیاهاتونو پیدا و برطرف کنید و همین تانک الانو با ماهیاش نگه دارید .
    ممنون
    اتفاقا الان یه فایتر هم توی تنگ دارم
    بله همون طور که فرمودید توی آکواریوم یه فایتر تنها جالب نیست
    فعلا که تانک گیاهی رو دارم هنوز آنابیوس هام زنده هستن
    فعلا پنجاه درصد سیفون کردم آب رو و چوب و کوزه قدیمی هم از توش در آوردم تا ببینم وضعشون چطور میشه
    اگه ببینم دارن وضعشون بد میشه مجبورم ردشون کنم بره
    و این طور که دوستان میگن مجبورم کامل جم کنم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17408
    سلام ببخشید من یک سوال خیلی مهم دارم ، ماهی هام یکی یکی در حال ابتلا هستن ، من 4 تا آنجل مونو تایگر توی اکواریومم دارم . یک روز تقریبا چند ساعت بعد از عوض کردن آب که مقداری نمک هم درون آب رود یکی از اونجا ناگهان سفید شد و تعادلش رو از دست داد ، سست و بیحال شد ، از طرفی کلا عادت به کشیدن خودش به سنگ داشتو کف آکواریوم بصورت افقی می خوابید ، قبل از ابتلا هم چند روزی بود که دو سه تاشون سر هاشون مرتب رو به پایین بود انگار دارن کف اکواریوم رو دقت میکنن !! من بعد از دیدن سفبد و ابری شدن یکی از ماهی هام و پریدن خط های روی بدنشون شروع ردم به تعویض اب و نمک نریختم ، کمی بهبودی حاصل شد و رنگش از سفید برگشت که نمیدونم علتش آب بود واقعا یا نه ، یکی دیگشون کمی دون دون های تیره شد بدنش و با سست شدن و کوبیدن خودش به در و دیوار کنار فیلتر چسبید و مرد .... آیا دچار انگل روده ای شدن ؟؟؟ چی باید دارو بدم بهشون ؟؟؟ ... دو تا تترا جواهری هم دارم که کاملا سالم و شیطونن . لجن خوارم هم کمی گیج تر شده و بدنش مقداری رنگ پریده ... کمکم کنید
    دو روزه لب به غذا نزدن حتی سالم هاشون ، بی حال و سست و گیجن ، حرکات استری دارن ، قبلا یکیشون تُپُق میزد موقع تنفس انگار ، خودشون رو گاهی میکشیدن به کف و سنگ ، مدفوع هاشون خیلی دراز شده و عجیب و رنگش روشن . یک دونه هم مدفوع با حباب روی سطح آب هست
    ویرایش توسط afrouz909 : 6th December 2015 در ساعت 12:52 AM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط afrouz909 نمایش پست ها
    سلام ببخشید من یک سوال خیلی مهم دارم ، ماهی هام یکی یکی در حال ابتلا هستن ، من 4 تا آنجل مونو تایگر توی اکواریومم دارم . یک روز تقریبا چند ساعت بعد از عوض کردن آب که مقداری نمک هم درون آب رود یکی از اونجا ناگهان سفید شد و تعادلش رو از دست داد ، سست و بیحال شد ، از طرفی کلا عادت به کشیدن خودش به سنگ داشتو کف آکواریوم بصورت افقی می خوابید ، قبل از ابتلا هم چند روزی بود که دو سه تاشون سر هاشون مرتب رو به پایین بود انگار دارن کف اکواریوم رو دقت میکنن !! من بعد از دیدن سفبد و ابری شدن یکی از ماهی هام و پریدن خط های روی بدنشون شروع ردم به تعویض اب و نمک نریختم ، کمی بهبودی حاصل شد و رنگش از سفید برگشت که نمیدونم علتش آب بود واقعا یا نه ، یکی دیگشون کمی دون دون های تیره شد بدنش و با سست شدن و کوبیدن خودش به در و دیوار کنار فیلتر چسبید و مرد .... آیا دچار انگل روده ای شدن ؟؟؟ چی باید دارو بدم بهشون ؟؟؟ ... دو تا تترا جواهری هم دارم که کاملا سالم و شیطونن . لجن خوارم هم کمی گیج تر شده و بدنش مقداری رنگ پریده ... کمکم کنید
    دو روزه لب به غذا نزدن حتی سالم هاشون ، بی حال و سست و گیجن ، حرکات استری دارن ، قبلا یکیشون تُپُق میزد موقع تنفس انگار ، خودشون رو گاهی میکشیدن به کف و سنگ ، مدفوع هاشون خیلی دراز شده و عجیب و رنگش روشن . یک دونه هم مدفوع با حباب روی سطح آب هست
    سلام
    آب جایگزین باید حتمن کلرزدایی شده باشد. نمک هم نباید بیش از اندازه استفاده شود.
    میزان امونیاک و نیتریت آب رو اندازه گیری کنید.
    علت تغییر رنگ و گیج شدن کت فیش استفاده بیش از اندازه نمک در آب میباشد. بهتره کت فیش را از این تانک خارج کنید.
    حجم تانک شما چند لیتر میباشد و از چه فیلتری استفاده میکنید؟
    نوع غذا و مقدار آن را مشخص کنید.
    در صورت امکان عکسی از ماهیها اینجا قرار دهید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فایتر و ایشالله در آینده سنگال
    شماره عضویت
    17269
    ممنون
    اتفاقا الان یه فایتر هم توی تنگ دارم
    بله همون طور که فرمودید توی آکواریوم یه فایتر تنها جالب نیست
    فعلا که تانک گیاهی رو دارم هنوز آنابیوس هام زنده هستن
    فعلا پنجاه درصد سیفون کردم آب رو و چوب و کوزه قدیمی هم از توش در آوردم تا ببینم وضعشون چطور میشه
    اگه ببینم دارن وضعشون بد میشه مجبورم ردشون کنم بره
    و این طور که دوستان میگن مجبورم کامل جم کنم

بستر آکواریومتون چیه ؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    نقل قول نوشته اصلی توسط Delafonte نمایش پست ها
    بستر آکواریومتون چیه ؟
    بستر شن خاویاری
    گیاها رو نزدیک یک سال داشتم یدفعه ظرف دو روز خراب شدن کریپتونها و جاوا ها...الان آنابیوس هام بد نیست وضعیتشان یه چندتا جاوا کوچک هم دارم اونا هم هستن فعلا فقط این جاوا ها (جاوا فرن و میکرو سوریوم) حتما باید به چوب یا سنگ متصل باشن یا همین طور معلق در آب هم میگذرونن روزگار؟چون چوبی که بهش وصل بودن رو از تو آکواریوم در آوردم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17358
    این عکس ماله روز اوله که گیاها داشتن شروع به خراب شدن میکردن دو روز بعد کریپتون و جاوا کامل نابود شدن فقط چندتا جاوا کوچک موند و چندتا از برگهایش آنابیوس هم پلاسیده 😩

صفحه 149 از 173 نخستنخست ... 4999130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)