بزرگترین الماس صورتی رنگ، قرار است ماه آینده در بازار حراج به فروش برسد و انتظار می رود در جدال این بازار، قیمت آن از ۸ میلیون دلار (معادل ۴٫۹ میلیون پوند) فراتر رود.

باتوجه به حراج های صورت گرفته در خانه کریستی، این الماس صورتی ۱۲٫۰۴ قیراطی با نام مریخی صورتی، بزرگترین الماسی است که تاکنون به حراج گذاشته شده است.
الماس صورتی مریخی (سمت چپ)، بزرگترین الماس صورتی است که تاکنون به حراج گذاشته شده.

به گزارش دیلی میل : این گوهر گران بها از لحاظ تراشی که خورده، نادر است و یکی از تنها دو الماس صورتی موجود در جهان است که گفته می شود “اندازه قابل توجهی” دارد. دیگری الماس صورتی ویلیامسون با وزن ۲۳٫۶۰ قیراط است که بعنوان هدیه عروسی به ملکه الیزابت دوم داده شد.
درحالی که اغلب الماس های صورتی، یک رگه بنفش، خاکستری یا نارنجی رنگ دارند، این سنگ هیچ اثری از رنگ ثانویه ندارد.
این الماس درحال حاضر متعلق به یک کلکسیونر شخصی است و این نام توسط جواهرفروش آمریکایی، رونالد وینستون، در سال ۱۹۷۶، یعنی سالی که آمریکا اولین ماهواره خود را به مریخ پرتاب کرد، روی آن گذاشته شد.
دومین الماس بزرگ ۱۱٫۸۵ قیراطی در کنار مریخی صورتی به فروش گذاشته خواهد شد و گفته می شود ارزشی بیش از ۱٫۷ میلیون دلار (معادل با ۱ میلیون پوند) دارد.
کریستی در مورد این سنگ گفت: “دورتادور آن با ظرافت تمام، به گونه ای تراش خورده که نمای خیره کننده ای از الماس درخشان را پیش روی چشم قرار می دهد.”
این دو گوهر ارزنده، روز گذشته جمعی از بازدیدکنندگان را در پیش نمایش جواهرات، ساعت و آثار هنری کریستی در شانگهای، مجذوب خود کردند.
حراج بهاره ۲ روزه ۲۰۱۲، ۲۶ می در هنگ کنگ آغاز خواهد شد.
عکس شماره ۲: بازدیدکنندگان، جواهرات، ساعت ها و آثار هنری به نمایش گذاشته شده در پیش نمایش کریستی در شانگهای را مورد بررسی قرار می دهند.
چیانگ چااوفنگ، یک الماس شناس شاغل در نمایندگی کریستی در هنگ کنگ، گفت که بزرگترین مزیت سرمایه گذاری در الماس، ثبات نرخ صعودی ارزش آن، با وجود افزایش ارزش جواهرات است.
نرخ افزایش قیمت سرمایه گذاری در الماس، در مقایسه با دیگر جنبه های سرمایه گذاری، سرعت کندتری دارد، اما بزرگترین مزیت آن ثبات سیر صعودی افزایش بهای آن است.
بیش از ۱۰ درصد از خریداران ما اهل سرزمین چین هستند، و طی ۵ تا ۶ سال گذشته نیز، تعداد آنها بطور چشمگیری افزایش یافته است.
چیانگ گفت: “پیش بینی می کنیم تعداد خریداران چینی الماس، در آینده به تدریج رو به افزایش خواهد گذاشت