نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: به نظر شما کدام طوطی باهوش تر است؟

رأی دهندگان
113. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • کاسکو

68 60.18%
  • کاکادو

29 25.66%
  • ماکائو

3 2.65%
  • آمازون

6 5.31%
  • اکلکتوس

5 4.42%
  • هیچ کدام! توضیح دهید

2 1.77%
صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 67
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط libra نمایش پست ها

ممنون از توضیحات شما و عرض پوزش ازینکه روی پست شما نظر میدم.

اتفاقاً کاسکوها قابلیت اینو دارن که تشخیص بدن چه زمانی باید از چه کلمه ای استفاده کنند.

قطعاً کسانی که از کاس
    کوی سخنگو نگهداری میکنند براشون پیش اومده که طوطی با شنیدن صدای زنگ تلفن

بگه "الو" (یا هر واژه ای که در اون منزل استفاده میشه)یا بتونه اشخاص رو به اسم بشناسه و در

صورتیکه اسم شخص رو بلد باشه صداش بزنه ،یا موقع کشیدن کاور بگه شب بخیر و صبح سلام کنه.

(این موارد در مورد کاکادو هم صدق میکنه)
    البته در طول روز هم کلماتی رو برای خودش تکرار میکنه که

دلیل خاصی برای تکرارش وجود نداره.
    همه ی اینها به صاحب طوطی و نحوه ی آموزشش بر میگرده.

فکر میکنم همه ویدئوی میتو ملنگوی سخنگو رو دیده باشند که جمله ی "بوس بده " رو میگفت و سرش

رو برای اینکار به صاحبش نزدیک میکرد (همخوانی حرف با عمل).

به نظرم بهتره کاسکوی آموزش دیده رو با کاکادوی آموزش دیده مقایسه کنیم،یعنی هر دو در شرایط یکسان

آموزشی و بعد عملکرد هاشون رو بسنجیم.قطعاً برای اجرای شو ها با پرنده بسیار تمرین میشه و مقایسه

چنین کاکادویی با طوطی ای که در شرایط عادی و منزل هست نتیجه ی مناسبی نخواهد داشت.

دقیقاً بنده هم با نظر آقای
    amirali_v موافقم ،به نظرم نمیشه باهوش بودن رو فقط به یه گونه طوطی

خاص تعمیم داد.

خواهش می کنم. دعوا نمی کنیم که . داریم نظر می دیم همگی
    اما من اصلا صحبتی از شاه طوطی ها و ملنگو ها و دیگر گونه ها نکردم . مقایسه ی من فقط بین همین دو گونه ی کاکاتو و طوطی خاکستری هستش . چه بسا که این گونه از کاکاتو و خاکستری باهوش تر هم باشن
    این که طوطی خاکستری وقتی تلفن زنگ می زنه می گه الو ، باز هم به نظر من نشونه ی شرطی شدنشه . و داره تقلید می کنه چون بارها از صاحبش شنید ه که وقتی تلفن زنگ می زنه می گه الو

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali_v نمایش پست ها
    ممنون از لطفتون ، يك تاييديه هم مي خواستم در مورد كاسكو نسبت به حرف شما بدم ، البته بهنوش خانم جسارت نباشه ...
    كاسكو من هر وقت سگم واق واق مي كنه ، مثه من اسمش رو صدا ميزنه و مي گه ساكت ...
    جسارت چیه ؟ راحت باشید . داریم نظر می دیم دیگه
    به نظر من خودتون هم گفتید ، ( مثل من ) یعنی بارها اینو از شما شنیده و هر وقت که صدای واق واق سگتون رو بشنوه می گه ... ساکت

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    طوطی ، همستر
    شماره عضویت
    11416
    نقل قول نوشته اصلی توسط hsoonheb نمایش پست ها
    خواهش می کنم. دعوا نمی کنیم که . داریم نظر می دیم همگی
    اما من اصلا صحبتی از شاه طوطی ها و ملنگو ها و دیگر گونه ها نکردم . مقایسه ی من فقط بین همین دو گونه ی کاکاتو و طوطی خاکستری هستش . چه بسا که این گونه از کاکاتو و خاکستری باهوش تر هم باشن
    این که طوطی خاکستری وقتی تلفن زنگ می زنه می گه الو ، باز هم به نظر من نشونه ی شرطی شدنشه . و داره تقلید می کنه چون بارها از صاحبش شنید ه که وقتی تلفن زنگ می زنه می گه الو

ممنون از پاسخگویی شما ، ظاهراً در پاسخ قبلی کامل منظورمو نرسوندم

بنده مثال میتو رو به این خاطر زدم تا مطرح کنم این همخوانی "حرف با عمل" ممکنه در طوطی های دیگری

که
    در زمینه ی هوش در مقایسه با کاسکو ، کاکادو ، اکلکتوس و . . . حرفی ازشون زده نمیشه هم اتفاق بیفته ؛

دقیقاً علتش همونطور که فرمودید بر میگرده به بحث شرطی شدن پرنده که با تکرار و در موارد سخت تر ؛با آموزش

صحیح و اصولی اتفاق میفته و اینکه کدام طوطی به این آموزش ها سریع تر جواب میدن برمیگرده به هوششون ،

درنتیجه کاسکو هم اگر مثل اون کاکادو تحت آموزش اصولی قرار بگیره به احتمال زیاد همون بازدهی رو داره ،

البته به نظرم پررو و اجتماعی بودن کاکادو در این مورد (اجرا در جمع ) تا حد زیادی تاثیر گذاره.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    دوشتان چرا بحث میکنید اگر قرار به اجرای پرنده در سیرکها و باغ وحش ها و ... باشه و بگید کاکادو ها در اون نمایشها این کار کردند و اون کار کردند میریم سراغ کاسکو معروف آلکس که در تمام دنیا شناخته شده هست و تا کنون هم هیچ نوع گروه طوطی چه از لحاظ یخن گویی چه از لحاظ هوشی به پای الکس نرسیده و مشابه اون رو کسی نداده پس نتیجه میگیریم کاسکو ها از جمله شازده من جزو باهوش ترین طوطی سانان هستند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    نقل قول نوشته اصلی توسط skidrow22 نمایش پست ها
    دوشتان چرا بحث میکنید اگر قرار به اجرای پرنده در سیرکها و باغ وحش ها و ... باشه و بگید کاکادو ها در اون نمایشها این کار کردند و اون کار کردند میریم سراغ کاسکو معروف آلکس که در تمام دنیا شناخته شده هست و تا کنون هم هیچ نوع گروه طوطی چه از لحاظ یخن گویی چه از لحاظ هوشی به پای الکس نرسیده و مشابه اون رو کسی نداده پس نتیجه میگیریم کاسکو ها از جمله شازده من جزو باهوش ترین طوطی سانان هستند
    صرفا با دیدن یه طوطی نمیشه نظر داد.همیشه استثنا هست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    دوستان ببخشید اشتباه تایپی در پست قبل زیاد داشتم لپ تاپ جدیدم کیبوردش فارسی نیست و هنوز وقت نکردم برچسب فارسی بچسبونم متاسفانه اینجا امکان ویرایش پست هم که نداره در هر حال کاسکو ها باهوش تر هستند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    متاسفانه فعلا هیچ
    شماره عضویت
    11430
    گریفن !! نمونه ای دقیقا همانند الکس که همان دکتر دارد با این همان تمرینات الکس را انجام میدهدو جواب بهتری هم گرفته
    در ضمن الکس سخنگو انچنانی نبود .
    فقط جهت اطلاع دوستان عرض کردم که فکر نکنند الکس با طوطیهای دیگر تفاوت هوشی داشته خیر تفاوت اموزشی داشته است

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    6251
    شاید باورتون نشه اما بیشترین هوش رو کوتوله برزیلی داره باور کنید
    بنده تو کلیپ ها زیاد دیدم که کاسکو ها صحیت کنند اما شیرین کاری و رقص تقریبا خیلی کم انجام میدن و خیل یکم دیدم... اما کاکادو و ملوکان خیلی بازیگوش هستند...
    از لحاظ سخنگویی کاسکو و بازیگوشی و... به کاکادو رای میدم

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو.عروس هلندی.سگ
    شماره عضویت
    9830
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    کاسکو معروف الکس که تحت تعلیم خانم پپربرگ بوده به سوالات بسیار پیچیده جواب های منطقی میداده . تا یک تعداد قابل توجهی عدد رو میشمرده و مفهوم اعداد رو درک میکرده . رنگ ها رو میشناخته . مثلا چند تا چیز جدید بی ربط جلوش میذاشتن و رنگ ها رو میشناخته و این شناخت رو با قدرت تکلمش اعلام میکرده!! یعنی ازش سوال میکردن این چه رنگیه؟ و جواب میداده مثلا نارنجی (به زبان انگلیسی)

شاید استثناء بوده ولی به هر حال نمونش تو طوطی های دیگه فکر نکنم وجود داشته باشه من که نشنیدم دوستان اگر چیزی راجع به طوطی معروفی میدونن بگن اینجا

ارادت
    شازده من سنش زیاده حدود 5 سالش هست و خیلی امیدی به حرف زدنش ندارم چون صاحب قبلیش خیلی باهاش بد رفتاری کرده ولی تو این چند ماه که پیش من هست خیلی چیزها رو یادش دادم مثلا خیلی عاشق پسته هست و بهش یاد دادم هر وقت پسته میخواد یه صدای مخسوس که بهش یاد دادم رو در بیاره هر وقت پسته ببینه چه خودش چه عکسش رو نشونش بدم یا چه پسته خورد شده یا حتی پسته هایی که رنگشون سفید هست یا حتی پودرشون کردم اون صدای مخصوص رو در میاره

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    شازده من سنش زیاده حدود 5 سالش هست و خیلی امیدی به حرف زدنش ندارم چون صاحب قبلیش خیلی باهاش بد رفتاری کرده ولی تو این چند ماه که پیش من هست خیلی چیزها رو یادش دادم مثلا خیلی عاشق پسته هست و بهش یاد دادم هر وقت پسته میخواد یه صدای مخسوس که بهش یاد دادم رو در بیاره هر وقت پسته ببینه چه خودش چه عکسش رو نشونش بدم یا چه پسته خورد شده یا حتی پسته هایی که رنگشون سفید هست یا حتی پودرشون کردم اون صدای مخصوص رو در میاره
    سلام

با اینکه قدیمیه پستتون ...

نهایتا یک روز در میان 1 عدد پسته بدید!! بیشتر اصلا توصیه نمیشه

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    طوطی خاکستری
    شماره عضویت
    123
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    سلام

با اینکه قدیمیه پستتون ...

نهایتا یک روز در میان 1 عدد پسته بدید!! بیشتر اصلا توصیه نمیشه

موفق باشید

یه روز درمیون یک پسته؟آرام روزی 5...6پسته می خوره.....مگه ضرر داره پسته؟

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)