فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  65
لایک لایک:  22
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: انواع شقايق هاي دريايي آب شور

 1. #1
  کاربر فعال majestic آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محسن
  محل سکونت
  ahwaz
  علایق
  دوستدار طبیعت و حیوانات
  حیوان خانگی
  ماهيان زينتي آب شور
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1935
  میانگین پست در روز
  0.19
  نوشته ها
  310

  انواع شقايق هاي دريايي آب شور

  در این تاپیک به معرفی انواع شقایق آکواریوم های آب شور می پردازیم


  [IMG]http://*********.persiangig.com/image/Reef/*********.com%20%28581%29.jpg[/IMG]
  کیفیت آب مورد نیاز شقایق ها:

  شقایق‌ها جزو بی‌مهرگان آب‌های شور کم عمق هستند. آنها به آبی تمیز، عاری از هرگونه مواد آلوده‌کننده و اکسیژن بالا نیاز دارند. به طورکلی شقایق‌ها نسبت به پولیپ‌های کوچک بسیار آسیب‌پذیرتر هستند. به علاوه آنها به جریان غیرمستقیم آب نیازمندند. آنها با جذب اکسیژن آب اطراف خود تنفس می‌کنند. جریان آب جهت غذا رساندن و دور کردن فضولات اطراف آنها ضروری می‌باشد. چنانچه شقایق‌ها از محیط فعلی زندگی‌شان ناراضی باشند؛ جهت یافتن مکانی بهتر جابه‌جا می‌شوند. جابه‌جایی مداوم شقایق‌ها در آکواریوم نشان‌دهنده شرایط نامناسب محل زندگی آنها می‌باشد. در صورت مناسب بودن شرایط زندگی، در یکجا ساکن بوده و به مدت طولانی (سالها) در آنجا باقی می‌مانند.


  شرایط نور موردنیاز شقایق‌ها:


  از آن جایی که شقایق ها جزو بی‌مهرگان آب های نواحی کم‌عمق هستند و نیاز به عمل فتوسنتز دارند. آنها برای ادامه زندگی به نور مناسب نیاز دارند. برخی گونه‌ها (E. quadricolor , S. haddoni) برای ادامه زندگی به نور فلورسنت بسیار بالا و بسیاری از آنها به نور متال هالید نیاز دارند.


  وضعیت یک شقایق سالم:

  از لحاظ وضعیت ظاهری می‌توان گفت که یک شقایق سالم باید پر ومنسجم، ثابت و شکفته ‌باشد. شقایق سالم نباید حالت چروکیده، پژمرده، نرم و در پشت صخره‌ها پنهان ‌شود. از خریداری شقایق بیمارگونه با امید بهبودی آن در آکواریوم خود جلوگیری نمایید.رنگ: رنگ‌بندی گونه‌های شقایق متفاوت می‌باشد. بدنبال شقایقی با رنگ روشن ودرخشان باشید و از خریداری شقایق رنگ و رو رفته بپرهیزید. تغییر رنگ (چه کم‌رنگ و چه پررنگ) مرگ شقایق را بدنبال خواهد داشت. در این صورت مراقبت‌های ویژه‌ای لازم است تا رنگ آن به حالت اول برگردد.گاهی‌اوقات با اختصاص دادن نور ملایم‌تر می‌توان رنگ شقایق را پررنگ نمود.بِدین ترتیب کل بدن، شاخک و پایه های یک شقایق پررنگ ، رنگ روشنی پیدا می کند. اما توجه داشته باشید که نباید شقایق‌های صورتی و زرد روشن که پررنگ شده‌اند را نباید خریداری نماییددهان: دهان شقایق باید کاملأ بسته باشد. در غیراین‌صورت نشانه وجود استرس، بیماری و یا هر دوی اینها می‌باشد. نباید هیچ چیزی از دهانش به بیرون تراوش کند. دهان نباید به ‌گونه‌ای به نظر برسد که انگار پشت‌و‌رو است.پا: پایه (پا) شقایق سالم نباید آسیب ببیند. شقایق به صخره، وسایل داخل آکواریوم ویا به قسمتی از آکواریوم می چسبد. زخم‌های پا ممکن است منجر به مرگ شقایق شود؛ بخصوص اگر نتواند خود را به خوبی با شرایط آکواریوم وفق دهد. اگر شقایق به صخره‌ای زنده چسبیده باشد؛ صخره را نیز به همراه شقایق بخرید. سعی نکنید شقایق را از صخره جدا سازید زیرا امکان آسیب دیدن پای شقایق وجود دارد.تغذیه: در هنگام خرید از فروشنده درخواست کنید تا نحوه ‌غذادهی را به شما نشان دهد. غذا به شاخک شقایق می‌چسبد- این چسبندگی دال بر سلامتی شقایق می باشد. شقایق به سرعت غذا را گرفته و می بلعد. چنانچه شقایق در فروشگاه غذا نخورد؛ مطمئنأ در آکواریوم شما نیز نخواهد خورد لذا از خرید آن خودداری نمایید.


  شرایط آکواریوم جهت نگهداری شقایق:


  اندازه آکواریوم مناسب: برخی از شقایق‌ها به صورت بالقوه خیلی سریع رشد می‌کنند لذا از خریداری چنین شقایق‌ها یی خودداری فرمایید. شقایق اگر در شرایط سالمی باشد، رشد خوبی دارد. سایز متوسط و بزرگ آن ها مدت زمان طولانی‌تری را زندگی می‌کنند و شرایط ایده‌آل‌تری نسبت به کوچکتر‌ها دارند. شقایق کوچک را می‌توان در آکواریوم کوچک و شقایق‌های بزرگتر را در آکواریوم‌های بزرگتر نگهداری کنید. نکته قابل ذکر این است که یک شقایق بزرگ موکتی تقریبأ نیمی از فضای 20 گالنی آکواریوم را به خود اختصاص می‌دهد. استفاده از چند گونه مختلف به طور همزمان در یک آکواریوم با فضایی کمتر از 100 گالن توصیه نمی‌شود.

  پارامترهای آب:


  به ‌منظور نگهداری شقایق در بهترین شرایط، خواص شیمیایی آب باید ثابت باشد. یعنی قبل از ورود شقایق به داخل آکواریوم، ابتدا باید چرخه نیتروژنی در آب تشکیل شود. معمولا شما باید حداقل یک ماه بعد از ایجاد چرخه نیتروژنی در سیستم خود صبر کنید تا شرایط آکواریوم به صورت ایده‌آل درآید. آب را قبل از ورود شقایق آزمایش نمایید. میزان آمونیاک، نیتریت، نیترات باید صفر بوده و چگالی نسبی (شوری) آن نیز 026/1-024/1 و pH 4/8-2/8 و دمای 27-24 درجه سانتی گراد باید باشد.از بین رفتن شقایق می‌تواند بدلیل عدم وجود شرایط ثابت آکواریوم، تغییرات و نوسانات دما، pH و تغییرات میزان شوری آب باشد.
  نور: همه شقایق‌های دلقک اقیانوس آرام جزو بی‌مهرگان آب های نواحی کم‌عمق هستند. همه آنها برای ادامه زندگی به نور نیاز دارند. برخی گونه‌ها (به‌ویژه E.quadricolor) نیز می‌توانند در زیر نور فلورسنت نیز زنده بمانند؛ اما آنها جزؤ استثنائات هستند. همه گونه‌ها در زیر نور متال هالید زنده خواهند ماند و برخی دیگر به نور بسیار شدیدی نیاز دارند.
  جریان آب: شقایق‌ها جریان آب شدید را دوست دارند. آنها با جذب اکسیژن آب اطراف خود تنفس می‌کنند. آنها با استفاده از آب، غذای خود را فراهم می‌سازند و آلودگی را از اطراف خود دور می‌سازند. در صورت عدم وجود جریان، آنها شروع به حرکت کرده تا زمانیکه مکان مناسبتر با جریان بیشتر آب را بیابند. برخی گونه‌ها (مثل H. magnifica) به جریان شدید آب نیاز دارند و برای یافتن چنین شرایطی بسیار فعال هستند.
  وسایل و تجهیزات آکواریوم: بدلیل تمایل شقایق‌ها به جریان آب شدید، به سمت پاور‌هد کشیده می‌شوند. چنانچه پاورهد در داخل آکواریوم باشد؛ قسمت ورودی آنرا بپوشانید تا شقایق به داخل آن کشیده نشده و از بین نروند. به‌همین دلیل لوله برگشت را نیز ببندید.
  دیگر ساکنان آکواریوم: دو گروه از شقایق‌ها هنگام ورود یک شقایق به آکواریوم کوچک بسیار هشیار هستند-شقایق‌های شکارچی وشقایق‌های ضعیفی که طعمه می‌شوند. شقایق‌های شکارچی موجودات بدون آبشش، کرم‌های لوله‌ای، پروانه‌ ماهی، آنجل فیش و بوفر‌های بزرگ را می‌خورند. حتی اگر یک دلقک ماهی در یک شقایق سکنی گزیده باشد؛شقایق شکارچی شقایق میزبان را نیش می‌زند تا جایی که براثر این آسیب‌ها جان خود را از دست می‌دهد. شقایق طعمه نیز موجودات ساکن در سطح زیرین آب یا ماهی‌های کندرو مانند اژدها ماهی، بلنی، گابی و اسب دریایی را می‌خورند. شقایق‌های S.haddoni نسبت به خوردن هر آنچه که به سطح دهانشان نزدیک می‌شود نظیر خرچنگ‌، حلزون، اورچین دریایی و میگو- رغبت زیادی نشان می‌دهند.  محل قرار دادن شقایق در آکواریوم:


  قبل از خرید شقایق، راجع به گونه‌های آنها تحقیق کرده تا در مورد محیط زندگی آنها اطلاعات کافی را بدست آورید. بسیاری از شقایق‌ها تمایل به زندگی بر روی شن و ماسه داشته در حالیکه برخی دیگر صخره‌های مرجانی را می‌پسندند. پیش از آنکه شقایق وارد آکواریوم شود؛ مکان زندگی آن را در نظر بگیرید و بر طبق خصوصیات آن، شرایط را فراهم ‌سازید. اغلب اوقات شاید شما شرایط مناسبی را در آکواریوم ایجاد کرده باشید و مکان خوبی را نیز برای شقایق درنظر گرفته باشید؛ اما پس از ورود شقایق به داخل آکواریوم ممکن است جهت یافتن مکانی مناسبتر حرکت می‌کند. چراکه شقایق برطبق علایق خود عمل می‌کند. در زمان حرکت آنها در آکواریوم ممکن است در طی برخورد به بسیاری از موجودات، مرجان ها و بی‌مهرگان آسیب برساند. در صورت داشتن مرجان های زیبا در آکواریوم بهتر است از قرار دادن شقایق در آن خودداری نمایید. چرا که شقایق به منظور یافتن مکانی مناسب در آکواریوم به صورت پیوسته برروی صخره‌ها حرکت می‌کند و به صخره‌ها آسیب می‌رساند.


  چگونگی حرکت دادن شقایق:


  حرکت دادن شقایق کار مشکلی است؛ زیرا پاهایش محکم به وسایل، سنگ ها، صخره های مرجانی و غیره می‌چسبد. به علاوه بسیاری از شقایق‌ها بدنبال شکافی می‌گردند تا در آن پنهان شوند. اغلب جابه‌جایی شقایق بدون ایجاد صدمه جدی مثل بریدن پا امکان‌پذیر نمی‌باشد. در برخی شرایط جابه‌جایی و یا گردش صخره مرجانی که شقایق بر آن قرار دارد ممکن است باعث حرکت شقایق شود. (مشابه یک مرجان که بر روی یک صخره مرجانی رشد می‌کند.) اگر شقایق به شیشه آکواریوم چسبیده باشد؛ باید با احتیاط و دقت، ناخن یا شیء تیزی را در زیر پایه شقایق قرار داده و آنرا از دیواره جدا سازید. چنانچه دسترسی به شقایق کار آسانی نبود؛ می‌توان با تغییر شرایط آکواریوم مثل: افزایش و کاهش جریان آب، افزایش و کاهش میزان نور و غیره آن را به حرکت درآورد. نظرات برخی مردم بر این است که فشار جریان پمپ نیز در برخورد با پای شقایق ممکن است باعث حرکت آن شود.


  آیا وجود دلقک‌ماهی برای سلامت شقایق لازم می‌باشد؟


  در طبیعت، دلقک‌ماهی هرگز بدون حضور شقایق دیده نشده است. بااین‌وجود در آکواریوم، وجود شقایق‌ها برای ادامه زندگی دلقک‌ها ضروری نمی‌باشند و بالعکس. یک شقایق بدون دلقک‌ماهی نیز می‌تواند به‌خوبی زندگی کند.


  غذای شقایق‌ها چیست؟

  شقایق‌ها تنوع در غذای زنده و زیر نور را ترجیح می دهند. شقایق‌ها مقدار زیادی غذا را می‌توانند هضم کنند بااین‌وجود توصیه می‌شود به میزان اندک و به دفعاتبه آن ها غذا دهید. یک غذای خوب باید شامل غذاهای دریایی تازه و منجمد (کریل، میگو، میگو mysis، اسکالوپ) غنی‌شده با ویتامین مرجان (Selcon یا Zoe) باشد. شقایق‌ها در صورت وجود و دسترسی به غذاهای پولکی می‌توانند آنرا بخورند. برخی شقایق‌ها میزان زیادی پولکی می‌خورند. غذاهای مختلفی را امتحان کنید بادر نظر گرفتن تمایل شقایق نسبت به هر یک از غذاها، غذای مورد علاقه او را بیابید. به نظر می‌رسد که ذائقه آن ها تغییر می‌کند. میزان غذا را بر اساس سلامتی شقایق و میزان رشد آنرا نیز با مقدار غذای داده شده به آن در نظر بگیرید. چنانچه می‌خواهید سریع رشد کند؛ یکبار در روز به آن ها غذا دهید. اما اگر می‌خواهید میزان رشد آن کم باشد، می‌توانید یکبار در هفته (و یا حتی کمتر) به آن ها غذا دهید.  نحوه غذا دادن به شقایق:


  یک شقایق سالم با ولع غذا می‌خورد. یعنی هرآنچه که با شاخک‌هایش تماس داشته باشد؛ آنرا می‌بلعد. برای غذا دادن به اکثر شقایق‌ها تنها کافی است غذا را به شاخک‌های آنها نزدیک نمود. (یک چوب کوچک شاید امر غذا رساندن به شاخک‌های شقایق را آسان سازد.) یک شقایق سالم شاید مقدار زیادی غذا را در کمتر از یک دقیقه ببلعد. شقایق‌های ضعیف و یا در حال بهبودی از فشار استرس شاید میزان بیشتری غذا را ببلعند. در این صورت شما باید از ربوده شدن غذا به‌وسیله ماهی‌ها و یا دیگر بی‌مهرگان (خرچنگ با میگو و غیره) جلوگیری به عمل آورید.


  زمانیکه ماهی و یا میگو غذا را از شقایق می‌رباید چه باید کرد ؟


  پیش از غذا دادن به شقایق باید به ماهی ها غذا دهید. در این صورت ماهی تمایل کمتری به خوردن غذا ی شقایق دارد و یا بهتر است پیش از غذا دادن به شقایق مقداری از غذایش را به بی‌مهرگان پرخور ( میگو و غیره) بدهیم. چنانچه هیچ یک از شیوه‌های بیان شده مؤثر واقع نشد؛ می‌توان سبدی توری را در هنگام غذا دادن بر روی شقایق قرار داد تا بدین‌ترتیب دیگر موجودات داخل آکواریوم مزاحم غذا خوردن او نشوند.  آیا شقایق ماهی‌های داخل آکواریوم را می‌خورد؟

  شاید. همه شقایق‌ها موجودات حریصی در غذا خوردن هستند. تمایل به خوردن هرچیزی را دارند. لذا بیشتر اوقات، ماهی را از شقایق دور نگه می‌دارد. هرچند که به‌ندرت آنها به دام شقایق می‌افتند. شقایق‌های موکتی (S.haddoni, S.gigantea, S.mertensii) تمایل بیشتری به خوردن ماهی دارند. شاید این حالت به سبب شکل ظاهری (گستردگی در کف آکواریوم) و میزان چسبندگی بسیار بالای آنها باشد. به منظور کاهش میزان مرگ و میر ماهی‌ها بهتر است یک دلقک ماهی را در چنین آکواریومی قرار دهید تا بدین‌ترتیب ماهی‌ها را از این شقایق دور نگاه دارد. بعلاوه درآکواریومی با حضور شقایق باید در شب نور داشته باشید تاماهی‌ها به شقایق نزدیک نشوند.


  چگونه از مرگ شقایق مطلع شویم؟


  شقایق مرده به سرعت تجزیه شده و بوی بدی می‌دهد. چنانچه پوست بدن شقایق در حال تجزیه و یا پارگی بود و این حالت‌ها به دلایل فیزیکی صورت نگرفته بود؛ گواهی بر نابودی شقایق شما می‌باشد. گاهی‌اوقات شقایق می‌تواند در صورت زنده بودن نیز تجزیه گردد. بهترین شیوه استفاده از حس بویایی می‌باشد. چراکه بعد از مرگ شقایق بوی بدی از آن متصاعد می‌شود و در این‌صورت باید آن را دور انداخت.


  آیا بعد از مرگ شقایق، سمی آزاد می‌شود که منجر به مرگ صخره‌های مرجانی شود؟

  شقایق خود به تنهایی سم آزاد نمی‌کند. وجود آمونیاک از بقایای یک شقایق عظیم‌الجثه تأثیرات منفی را بر آکواریوم دارد. (این امر از بقایای دیگر موجودات عظیم‌الجثه نیز بوجود می‌آید.) در صورت مرگ یک شقایق سریعاً باید بقایای آنرا از داخل آکواریوم خارج نمود.  در ادامه انواع شقايق ها و شرايط نگهداريشون رو بهتون معرفي ميكنم.

  لطفا سئوالات و مباحث خود را در بخش مربوط به شقایق ها مطرح فرمائید

  با تشکر

  ویرایش توسط nasimeyas : 17th December 2012 در ساعت 04:49 PM دلیل: قرار دادن تصویر و ویرایش متون

 2. #2
  کاربر فعال majestic آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محسن
  محل سکونت
  ahwaz
  علایق
  دوستدار طبیعت و حیوانات
  حیوان خانگی
  ماهيان زينتي آب شور
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1935
  میانگین پست در روز
  0.19
  نوشته ها
  310

  نام علمی: Stichodactyla haddoni

  اسامی عمومی: Haddon&#۰۳۹;s Carpet Anemone ( شقایق موکتی هادون )

  خانواده: Stichodactylidae

  زیستگاه اصلی: اقیانوس های هندوآرام Indo Pacific Oceans ( شامل آب های گرم اقیانوس هند، بخش های غربی ومرکزی اقیانوس آرام
  ودریاهاییکه این دو را در حوزه عمومی اندونزی به یکدیگر متصل میکنند ).

  وضعیت بدنی: شقایق موکتی هادون در رنگ های متنوعی از نارنجی روشن، سبز، صورتی، سفید، آبی، قهوه ای و قرمز گرفته تا ترکیبی از
  رنگ های قهوه ای و سفید دیده می شود. این گونه زهرآگین است و نیش قوی ای دارد. به همین دلیل ممکن است به مرجان ها و سایر شقایق ها صدمه بزند. بنابراین باید در ابتدای ورود و معرفی اش به تانک، آن را کنترل کنید.

  حداکثر اندازه: بالغ بر ۶۰ سانتیمتر و حتی تا یک متر قطر پیدا می کند.

  وضعیت زندگی: این شقایق موکتی علاوه بر اینکه میزبان گروه زیادی از دلقک ماهیان از جمله دلقک ماهی های کلارکی Amphiprion clarkii ، سبا A. sebae ، آکیندینوس A. akindynos ، کلارکی نوار آبی A. chrysopterus ، آفریقایی A. polymnus ، اسلاریس Amphiprion ocellaris و پرکولا A. percula است، معمولاً انواع میگوها و خرچنگ ها را نیز به سوی خود جلب می کند.

  تغذیه و مکمل ها: شقایق موکتی هادون از ماهی ها نیز تغذیه می کند بنابراین در اضافه کردن این شقایق به تانکی که ماهی هایی غیر از دلقک ماهیان در آن نگهدای می شوند، دقت کنید. استفاده از عناصر کمیاب Trace Elements بویژه ید Iodine در تانک این شقایق ضروری است.

  رفتار: مهاجم

  سازگاری: مناسب آکواریوم های مرجانی است.

  سطح مراقبت: سخت

  جریان آب: متوسط

  حداقل حجم تانک: ۱۱۳ لیتر

  وضعیت نور تانک: قوی ( استفاده از لامپ های متال هالید قویاً پیشنهاد می شود. )

  اسیدیته آب: ۸.۱ تا ۸.۴ PH

  سختی: ۸ تا ۱۲ dKH

  وزن مخصوص: ۱.۰۲۳ تا ۱.۰۲۵ sg

  ▪ درجه حرارت: ۲۵.۵ تا ۲۷.۵ درجه سانتیگراد
  ویرایش توسط nasimeyas : 17th December 2012 در ساعت 04:51 PM

 3. #3
  کاربر فعال majestic آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محسن
  محل سکونت
  ahwaz
  علایق
  دوستدار طبیعت و حیوانات
  حیوان خانگی
  ماهيان زينتي آب شور
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1935
  میانگین پست در روز
  0.19
  نوشته ها
  310  شقايق بابل

  حداقل حجم تانك: 30 گالن
  سطح مراقبت: متوسط
  رفتار: نيمه تهاجمي
  سازگاري با ريف: با احتياط
  نور: متوسط تا زياد
  تنوع رنگ: سبز- قهوه اي مايل يه زرد و قرمز
  مكمل ها: كلسيم-منيزيم-استرانسيم-يد و عناصر كمياب
  جريان آب: متوسط
  نام خانواده:actiniidae
  منبع: فيجي-سنگاپور و تونگا
  اين شقايق بيشتر به رنگهاي سبز و قهوه اي مايل به زود يافت ميشود. رنگ قرمز اين شقايق را جزء شقايق رز بحساب مي آورند
  شقايق بابل به بستر شني عميق و نور متوسط تا زياد و جريان آب متوسط نياز دارد
  اين شقايق براي گرفتن غذا از شاخكهاي خود استفاده ميكند و در موقع شكار آنها را دراز ميكند و بعد از تغذيه دوباره شاخكها كوتاه ميشوند و به ظاهر قيلي خود برميگردند.

  شقايق رز به عنوان شقايق مادر شناخته ميشود و اكثر دلقك ماهيان وارد اين شقايق شده و با آن همزيستي ميكنند. اين شقايق از نظر زيبايي نيز يكي از زيبا ترين شقايق ها و مورد توجه بسياري از آكواريوم داران قرار ميگيرد.
  نام: شقايق بابل رز Rose Anemone
  نام علمي: Entacmaea quadricolor
  خانواده: Actiniidae
  حداقل حجم تانک: 30 گالن
  سطح مراقبت: متوسط
  خلق و خو: نيمه تهاجمي
  سازگاری با ریف: با احتیاط
  شرایط آب: 72-78 درجه فارنهايت-dKH 8-12, pH 8.1-8.4
  شوری: 1.023-1.025
  شدت جريان: متوسط
  عناطر مورد نياز: يد- تريس المنت ها
  نور دهي: متوسط تا شديد
  فرم رنگ: قرمز
  حداکثر اندازه: 5 اينچ
  منبع: فيجي اندونزي
  ویرایش توسط majestic : 3rd June 2012 در ساعت 01:32 AM

 4. #4
  کاربر فعال majestic آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محسن
  محل سکونت
  ahwaz
  علایق
  دوستدار طبیعت و حیوانات
  حیوان خانگی
  ماهيان زينتي آب شور
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1935
  میانگین پست در روز
  0.19
  نوشته ها
  310

  شقايق سبا Sebae Anemone

  شقايق سبا نيز يكي از شقايق هاي معروف در بازار است. اين شقايق نيز به علت حساسيت بالا براي نگهداري نيازمند نگهداري حرفه اي است.براي سازگاري بيشتر با شرايط وجود يك دلقك همزيست(مثل دلق سبا يا كلاركي) ميتواند در راحتي شقايق تاثير گذار باشد.

  نام : شقايق سبا Sebae Anemone
  نام علمي: Heteractis crispa
  خانواده: Stichodactylidae
  حداقل حجم تانک: 30گالن
  سطح مراقبت: سخت
  خلق و خو: تهاجمي
  سازگاری با ریف: بله
  شرایط آب: 72-78 درجه فارنهايت-dKH 8-12, pH 8.1-8.4
  شوری: 1.023-1.025
  شدت جريان: متوسط
  عناطر مورد نياز: يد- تريس المنت ها
  نور دهي: زياد
  فرم رنگ: آبي- قهوه اي- سفيد
  حداکثر اندازه: 10 اينچ
  منبع:اندونزي

  شقايق كاندي Condy Anemone


  اينگونه كه به شقايق هايتي نيز معروف است. اين گونه در طبيعت تاجي با سايز 40 سانتي متر ميزند ولي در آكواريوم ها معمولآ تا 10 سانتيمتر تاج مي آورد

  اين گونه در بستر شن يا در حفره هاي لايوراك ها قرار ميگيرد.
  تمام دلقك ها با اين گونه سازگارند و همزيستي ميكنند

  نام : شقايق كاندي Condy Anemone
  نام علمي: Condylactis gigantea
  خانواده: Actiniidae
  حداقل حجم تانک: 20گالن
  سطح مراقبت: متوسط
  خلق و خو: نيمه تهاجمي
  سازگاری با ریف: با احتياط
  قرار گيري: كف تانك
  شرایط آب: 72-78 درجه فارنهايت-dKH 8-12, pH 8.1-8.4
  شوری: 1.023-1.025
  شدت جريان: متوسط
  نور دهي: زياد
  عناطر مورد نياز: يد- تريس المنت ها
  فرم رنگ: سبز- بنفش- برنزه- سفيد
  حداکثر اندازه: 6 اينچ
  منبع: كارائيب
  ویرایش توسط majestic : 2nd June 2012 در ساعت 04:46 PM

 5. #5
  کاربر فعال majestic آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محسن
  محل سکونت
  ahwaz
  علایق
  دوستدار طبیعت و حیوانات
  حیوان خانگی
  ماهيان زينتي آب شور
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1935
  میانگین پست در روز
  0.19
  نوشته ها
  310

  شقايق ريتري Ritteri Anemone

  شقايق ريتري يكي از شقايق هايي است كه در ايران با نام علمي اش يعني مگنيفيكا شناخته شده است و سايز هاي بزرگ آن نيز بطور معمول در فروشگاه ها يافت ميشود. اين شقايق در طبيعت ميتواند تا 3 فوت (90 سانتي متر!) رشد كند اما در اسارت حداكثر تا 1.5 فوت رشد ميكند. دلقك هاي اسلاريس با اين گونه همزيستي بسيار خوبي دارند و به علت سايز بزرگ آن ميتوان در گروه هاي چندتايي از آنها نگهداري كرد كه منظره ي بسيار چشمگيري را به آكواريوم ميدهند

  نام: شقايق ريتري Ritteri Anemone
  نام علمي: Heteractis magnifica
  خانواده: Stichodactylidae
  حداقل حجم تانک: 30گالن
  سطح مراقبت: فقط حرفه اي
  خلق و خو: تهاجمي
  سازگاری با ریف: با احتياط
  شرایط آب: 72-78 درجه فارنهايت-dKH 8-12, pH 8.1-8.4
  شوری: 1.023-1.025
  شدت جريان: قوي
  عناطر مورد نياز: كلسيوم - منيزيوم - استرانتيوم- يد- تريس المنت ها
  نور دهي: زياد
  فرم رنگ: آبي- سبز- نارنجي- بنفش- قرمز- برنزه
  حداکثر اندازه: 10 اينچ
  منبع: آفريقا- اندونزي- سيريلانكا
  ویرایش توسط majestic : 2nd June 2012 در ساعت 04:49 PM

 6. #6
  کاربر فعال majestic آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محسن
  محل سکونت
  ahwaz
  علایق
  دوستدار طبیعت و حیوانات
  حیوان خانگی
  ماهيان زينتي آب شور
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1935
  میانگین پست در روز
  0.19
  نوشته ها
  310

  شقايق گل سنگ Rock Flower Anemone

  نام: شقايق گل سنگ Rock Flower Anemone
  نام علمي: Epicystis crucifer
  خانواده: Phymanthidae
  حداقل حجم تانک: 30گالن
  سطح مراقبت: متوسط
  خلق و خو: تهاجمي
  سازگاری با ریف: بله
  شرایط آب: 72-78 درجه فارنهايت-dKH 8-12, pH 8.1-8.4
  شوری: 1.023-1.025
  شدت جريان: متوسط
  عناطر مورد نياز: يد- تريس المنت ها
  نور دهي: متوسط
  فرم رنگ: بنفش- برنزه
  حداکثر اندازه: 8 اينچ
  منبع: كارائيب
  ویرایش توسط majestic : 2nd June 2012 در ساعت 04:54 PM

 7. #7
  کاربر فعال majestic آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محسن
  محل سکونت
  ahwaz
  علایق
  دوستدار طبیعت و حیوانات
  حیوان خانگی
  ماهيان زينتي آب شور
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1935
  میانگین پست در روز
  0.19
  نوشته ها
  310

  شقايق لانگ تنتاكل Long Tentacle Anemone

  نام: شقايق لانگ تنتاكل Long Tentacle Anemone
  نام علمي: Macrodactyla doreensis
  خانواده: Actiniidae
  حداقل حجم تانک: 30گالن
  سطح مراقبت: متوسط
  خلق و خو: نيمه تهاجمي
  سازگاری با ریف: بله
  شرایط آب: 72-78 درجه فارنهايت-dKH 8-12, pH 8.1-8.4
  شوری: 1.023-1.025
  شدت جريان: متوسط
  عناطر مورد نياز: يد- تريس المنت ها
  نور دهي: متوسط
  فرم رنگ: سياه- بنفش- زرد
  حداکثر اندازه: 8 اينچ
  منبع: اقيانوس هند

 8. #8
  کاربر فعال majestic آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محسن
  محل سکونت
  ahwaz
  علایق
  دوستدار طبیعت و حیوانات
  حیوان خانگی
  ماهيان زينتي آب شور
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1935
  میانگین پست در روز
  0.19
  نوشته ها
  310

  شقايق دريايي كارليكو _ شقايق دريايي حلقه دار
  Ringed Anemone -Corkscrew Anemone - Curley cue Anemone

  بسيار زيباست و از خانواده ي شقايق هاي دريايي شيشه اي مي باشد.
  نگهداري از اين شقايق آسان و در آكواريوم قابل تكثير است و يكي از شقايق هاي مقاوم و بسيار زيبا در تجارت آكواريوم محسوب ميشود.آنها به رنگهاي برنزه و قهوه اي با خالها يا حلقه هايي بر روي شاخه ها بلند و باريك خود مي باشند.
  اين شقايق مانند ساير شقايق هاي هم خانواده ي خود داراي نيشي قوي ميباشد كه به وسيله ي آن ماهيان و ميگوها را به راحتي شكار مي كند. در هنگام نگهداري از اين شقايق در كنار ساير مرجانها بايد دقت لازم به عمل آيد كه مبادا مرجانها و شقايق ها و ساير موجودات داخل آكواريوم توسط اين شقايق دچار نيش زدگي نشوند.نيش اين شقايق ميتواند باعث سوزش در ناحيه ي دست شود. شقايق دريايي كارليكو بخاطر زيبايي خاصي كه دارد بسيار مورد توجه آكواريوم داران و دوست داران موجودات دريايي قرار دارد ولي همواره بايد اين نكته را در نظر داشت كه اين شقايق بسيار مهاجم است و ميتواند حتي باعث نيش زدن و كشتن ساير شقايق هاي داخل آكواريوم شود. در كل اين شقايق براي آكواريوم هاي مرجاني مناسب نيست. مگر اينكه فضاي كافي براي دور نگه داشتن آن از ساير موجودات داخل آكواريوم وجود داشته باشد چون اين شقايق زياد حركت نميكند و معمولا اگر در آكواريوم مستقر شود سر جاي خود باقي مي ماند و به ندرت حركت ميكند.


  خانواده : Aiptasiidae

  گونه : Bartholomea annulata

  تراكنش :در جزاير كارائيب از برمودا تا جنوب امريكا و غرب اقيانوس اطلس از عمق 3 تا 130 فوت يافت ميشوند

  سطح مراقبت : آسان _ براي نگهداري از اين شقايق بايد حداقل 4 ماه از زمان راه اندازي آكواريوم گذشته باشد.

  در هنگام انتخاب اين شقايق بايد دقت كرد كه رنگ آن خوب است و كاملا شفاف است و همچنين كاملا خودش رو باز كرده باشه و در صورت لمس كردن ريشه هاي حساس آن بايد توجه داشت كه سطح آن چسبنده باشد.

  تغذيه : گوشتخوار است و در طبيعت از ماهي ها و سخت پوستان كوچك و همچنين از صدفها تغذيه ميكند.در آكواريوم شما ميتوانيد از ميگوي krill ميگوي خوراك و همچنين غذاهاي منجمد و آماده مخصوص شقايق هاي دريايي استفاده كنيد.تغذيه ي 2 تا 4 بار در هفته براي آنها ميتواند كافي باشد.

  شرايط نگهداري : تعويض 10% ماهانه يا 20% بصورت دوماه يكبار و همچنين فياتراسيون قوي و استفاده از مواد فيلتر كننده براي از بين بردن نيترات و آمونياك و ناخالصي هاي آب ميتواند براي شاداب نگه داشتن اين شقايق دريايي كمك كننده باشد.

  شرايط آكواريوم : آكواريومي بزرگ با صخره هاي فراوان جهت مستقر شدن ميتواند مكان مناسبي براي نگهداري اين گونه باشد.

  حداقل حجم آكواريوم : 50 گالن( 190 ليتر )

  نور مناسب : متوسط

  درجه ي حرارت : 22 تا 26 درجه ي سانتيگراد

  شوري : 1.023 تا 1.025

  شدت جريان آب : متوسط

  مكان قرار گرفتن در آكواريوم : پايين آكواريوم و نزديك به كف آب


  سازگاري و رفتارهاي اجتماعي : بسيار تهاجمي و ميتواند ماهي ها و ميگو ها را شكار كند. در هنگام نگهداري از اين شقايق بسيار مراقب ساير شقايق هاي آكواريومتان و همچنبن مرجانهاي داخل آن باشيد.

  تكثير : در آكواريوم امكان پذير است اما اطلاعات دقيقي در مورد نحوه ي تكثير آن در محيط آكواريوم وجود ندارد

  مشكلات بالقوه در نگهداري اين گونه شقايق : پايين بودن سطح كيفي آب و همچنين نور نامناسب ميتواند در سلامتي اين شقايق تاثير منفي بگذارد و بخصوص اگر نور كافي براي ان در نظر گرفته نشود اين شقايق به دنبال شرايط مناسب تر براي استقرار خود به حركت در مي آيد كه اين خود ميتواند تجربه ي ناخوشايندي ر براي شما در پي خواهد داشت زيرا با به حركت در آمدن اين شقايق ممكن است ساير شقايق ها ي داخل آكواريوم و همچنين مرجانها توسط آن دچار نيش زدگي شوند.و يا حتي ممكن است با نزديك شدن به پمپ هاي داخل آكواريوم به داخل آنها كشيده شود و از بين برود.

  اختصاصي ميهن پت
  ویرایش توسط majestic : 22nd June 2012 در ساعت 10:25 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. اسفنج دريايي
  توسط bugieboy در انجمن اسفنج ها
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 25th May 2012, 06:19 AM
 2. شناسايي عوامل رهاسازي شيرها و معرفي متخلفان به مرجع قضايي
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 22nd December 2011, 01:19 AM
 3. راز توانايي خفاش‌هاي خون‌آشام در شناسايي عروق خوني
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th August 2011, 10:44 AM
 4. هنرنمايي درفنجان
  توسط Qmars در انجمن تصاویر متفرقه
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 4th July 2011, 07:34 AM
 5. كشف گونه‌هاي عجيب جانوران دريايي
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd July 2011, 11:36 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید