دیده بان حقوق حیوانات: توسعه منطقه حفاظت شده کرخه و تبدیل آن به پارک ملی از جمله اقدامات دولت برای حفاظت از گوزن زرد ایرانی است.
فیروز حاجی‌کلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خوزستان، درباره اقدامات دولت در زمینه مراقبت از گوزن زرد ایرانی، اظهار کرد: دولت قصد دارد منطقه حفاظت‌شده کرخه را توسعه داده و آن را به پارک ملی تبدیل کند. همچنین سایت جدیدی در حال احداث است که با هدف افزایش مساحت سایت احیا و تکثیر گوزن زرد ایرانی با آن ادغام می‌شود.
وی افزود: ایجاد مراکز آموزشی برای تربیت دانشجویان و همچنین آشنایی مهمانان و بازدیدکنندگان با این گونه جانوری از دیگر اقداماتی است که برای احیاء گوزن زرد ایرانی انجام می‌شود. در حال حاضر این گوزن‌ها از طریق دوربین‌های مدار بسته مراقبت می‌شوند و هر هفته تحت معاینه دامپزشک قرار می‌گیرند. همچنین این گوزن‌ها از پوشش گیاهی طبیعی موجود در منطقه تغذیه می‌کنند و محل زندگی آنها به دقت تحت حفاظت و مراقبت است.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شوش درباره دیگر گونه‌های تحت حفاظت در این منطقه گفت: علاوه بر گوزن زرد ایرانی، در منطقه بین دشت آزادگان و شهرستان شوش نیز سایت حفاظت از گونه آهو بومی منطقه ایجاد شده است.