دیده بان حقوق حیوانات: عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس٬ با تأکید بر اقدامات غیرکارشناسی برخی از مسئولان محیط‌زیست کشور در وارد کردن ببرهای جدید٬ از روسیه گفت: به‌طور حتم نگهداری حیوانات خاص مانند ببر نیازمند داشتن تکنولوژی و آموزش بالایی است٬ اما متأسفانه هیچ توجهی به این موضوع نمی‌کنند.
به گزارش سبزپرس، «انوشیروان محسنی‌بندپی» با تأیید خبر ورود چهار ببر جدید از کشور روسیه٬ افزود: متأسفانه تاکنون علت اصلی بیماری و مرگ ببر قبلی مشخص نشده است٬ حال مسئولان چرا اقدام به وارد کردن چند ببر دیگر کرده‌اند.
نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی٬ با تأکید بر اقدامات غیرکارشناسی مسئولان محیط‌زیست کشور در وارد کردن ببرهای جدید٬ گفت: به‌طور حتم نگهداری حیوانات خاص مانند ببر، نیازمند داشتن تکنولوژی و آموزش بالایی است٬ اما متأسفانه مسئولان هیچ توجهی به این موضوع نمی کنند.
وی با اشاره به وجود راه‌های درمانی برای کنترل بیماری ببرها٬ یاد‌آور شد: با وجود بودن راه‌های مناسب برای کنترل این‌گونه بیماری‌های حیوانات٬ مسئولان سازمان‌های مربوطه هیچ اقدامی برای اجرای آن انجام نداده‌اند٬ این در حالی است که پی‌درپی اقدام به وارد کردن ببر می‌کنند.
این نماینده مجلس هشتم٬ ادامه داد: نخست باید علت مرگ و علت بیماری ببرهایی که یکسال و نیم پیش وارد کشور شدند مشخص و شرایط زندگی سازگار با این ببرها در زیستگاهی مناسب فراهم شود سپس ببرهای جدید روسی وارد کنیم.
نایب رئیس فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس هشتم٬ با اشاره به اقدامات فراکسیون محیط‌زیست برای حل مشکل بیماری‌های ببر٬ افزود: فراکسیون محیط زیست هنوز علت بیماری ببری که یک‌سال و نیم پیش وارد کشور شد را دنبال و به طور حتم ورود ببرهای جدید را بررسی می‌کند.