تصاویر ماهواره ای طغیان می‌سی‌سی‌پی/ خطراتی که آمریکا را تهدید می‌کند گوگل تصاویر ماهواره ای را از طغیان آب رودخانه می سی سی پی در جنوب آمریکا منتشر کرد که وسعت این سیل را نشان می دهند. به گزارش خبرگزاری مهر، در روزهای اخیر منطقه لوئیزیانا به ویژه شهر "مورگانزا" به دلیل سیل ناشی از طغیان آب رودخانه می سی سی پی در شرایط بحرانی قرار دارد.
به همین منظور مقامات آمریکا آماده اند تا فرایند باز کردن آبراههای مورگانزا را آغاز کنند تا از خطر بروز سیل در نیواورلئان جلوگیری کنند. به همین منظور 25 هزار نفر در این ناحیه آماده ترک محل زندگی خود هستند.
امسال سطح آب این رودخانه به بالاترین سطح خود در دهه های اخیر رسیده است به طوریکه باز کردن آبراههای این رودخانه پس از 38 سال اتفاق می افتد.
می سی سی پی سومین رودخانه طولانی آمریکا است. پیش بینی ها نشان می دهد به محض اینکه آبراهها باز شوند جریان آب به ارتفاع حدود 5 متر می رسد و بسیاری از زمینهای منطقه به زیر آب می رود اما درصورتیکه آبراهها باز نشوند ارتفاع جریان آب به 7.6 متر خواهد رسید و شهر نیوارلئان را در هم خواهد نوردید.
برپایه پیش بینی کارشناسان نیروگاههای نفت این منطقه در معرض خطر جدی قرار دادند. همچنین تولید حدود 256.6 میلیون متر مکعب گاز در ایالت لوئیزیانا نیز با خطر مواجه است.
در این ایالت 10 پالایشگاه فعال هستند که حدود 14 درصد از توان تولیدی کل آمریکا را به خود اختصاص داده اند.
گوگل تصاویری ماهواره ای را از وسعت وخامت طغیان آب می سی سی پی منتشر کرده است.