نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715

28 دلقک ماهی از خطر انقراض جان سالم به در برد.

دلقک ماهی از خطر انقراض جان سالم به در برد.

دیده بان حقوق حیوانات ایران: گونه در حال انقراض دلقکماهی برای اولینبار در ایران تکثیر شد.سرپرست مدیریت شیلات و امور آبزیان استان تهران در گفتگو با ایانا با اعلام این مطلب گفت: اینگونه در حال انقراض برای اولینبار در ایران و استان تهران تکثیر شده است.

نغمه نظری افزود: با افزایش تکثیر و تولید اینگونه میزان واردات این ماهی از کشورهای خارجی کاهش مییابد.وی خاطرنشان کرد: میانگین تولید اینگونه در کارگاه با توجه به تعداد ۳۰ جفت مولد موجود در کارگاه پرورش ماهی استان تهران ۱۰ هزار و ۶۰۰ قطعه در ماه است.
    این مقام مسئول ادامه داد: این مرکز از طریق تکثیر گونههای تلفیقی (هیبریدگیری) بهصورت قرار دادن یک جفت متفاوت، ولی با خانواده مشترک موفق به تولید واریتههای جدید باارزش اقتصادی و صادراتی بالایی شده است.
    نظری تصریح کرد: این پروژه توسط روحاله امینی بهعنوان سرمایهگذار خصوصی از سال ۱۳۸۷ و با اعتبار آورده ۶۰۰ میلیون ریال آغاز و در پایان سال ۹۰ خاتمه پیدا کرده است.
    گفتنی است، تکثیر دلقکماهی از گونههای جدید ماهیان زینتی آب شور است که با حمایت سازمان جهاد کشاورزی تهران توسط بخش خصوصی برای اولین بار در ایران از خطر انقراض آن جلوگیری شد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ؟؟؟
    شماره عضویت
    8715
    من فکر کنم پارسال بود یا پی آر سال که رفته بودم نواب ایران آکواریوم.دو تا دلقک ماهی دیدم که تقریبا کمتر از یه اینچ بودن وفروشنده می گفت اینا فروشی نیست واولین تکثیر خودمون توی داخله.حالا نمیدونم درست گفته یا نه.
    اگه اون درست گفته احتمالا اینا خبر نداشتن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)