کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا75 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    می خواستم بدونم که چطور می تونم کرم خاکی به دیسکس هام بدم؟ لطفا توضیح دهید.
    من سه تا دیسکس یک بندانگشتی و دو تا 1 اینچی دارم،آرتمیا زنده می تونم بهشون بدم؟مفید براشون؟
    با تشکر از اساتید
    سلام کرم خاکی رو در روزنامه نم بپیچید بعد از اینکه خاک رو پس داد می تونید به ماهیهاتون بدید . معمولا در سایز بیش از یک یا یکی نیم اینچ آرتمیای تازه هچ شده رو نمی خورند ولی آرتمیای بالغ رو به راحتی چند 5 اینچی هم می خوره . ولی در کل طبق نظر بابک آژیده ی عزیز هر غذای زنده دارای ریسک زیاد هست .

سلام
    ببخشید استاد فرشاد رضایی با توجه به این که گفته بودین پیام خصوصی ارسال نکنم برای همین تو این قسمت سوالم رو مطرح می کنم ببخشید اگه به موضوع مربوط نمی باشد.

ببخشید من تو پست هاتون خوندم که پرورشدهنده و تکثیردهنده هستین.می خواستم ببینم که دیسکس کوچیک حتی کوچکتر از یک اینچ برای فروش دارین؟چه نژادی هستند؟قیمتشون چنده؟امکان ارسال هستش؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی_قناری
    شماره عضویت
    8772
    سلام به همگی اساتید......
    یکماهی هست که برای اولین بار دارم از دیسکس نگهداری میکنم چون اولین تجربه ام هست فعلا یدونه گرفتم سوالی که دارم این که به نظر حال ماهیم چطوره و نژادش چیه در ضمن توی مغازه غذا میخورد ولی پیش من فقط کرم خونی میخوره البته هفته ای دوبار واصلا طرف غذای گرانولی نمیره لطفا راهنماییم کنید......اینم عکسش
    [IMG][/IMG]

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    ببخشید دل گوسفند که خطر انگل رو نداره که؟؟؟؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و فرانتوزا
    شماره عضویت
    11643
    ببخشید دل گوسفند که خطر انگل رو نداره که؟؟؟؟؟؟
    دوست عزیز دل گوسفند هیچ گونه انگلی نداره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    نقل قول نوشته اصلی توسط rooham64 نمایش پست ها
    سلام به همگی اساتید......
    یکماهی هست که برای اولین بار دارم از دیسکس نگهداری میکنم چون اولین تجربه ام هست فعلا یدونه گرفتم سوالی که دارم این که به نظر حال ماهیم چطوره و نژادش چیه در ضمن توی مغازه غذا میخورد ولی پیش من فقط کرم خونی میخوره البته هفته ای دوبار واصلا طرف غذای گرانولی نمیره لطفا راهنماییم کنید......اینم عکسش
    [IMG][/IMG]
    ببخشید من در حضور اساتید جسارت می کتم ولی دیسکس به صورت گروهی و گله ای نگه داری میشه و توصیه میشه حداقل 5تا رو نگه داری کنید در غیر این صورت ماهی استرس می گیره و سیستم ایمنی بدن ضعیف می شه و همه شرایط برای ابتلا به بیماری آماده می شه.البته اگه یکی دو روز یا حتی چند روز اول بود که منتقل به تانک جدید شده بود غذا نخوردنش طبیعی بود.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی_قناری
    شماره عضویت
    8772
    ببخشید من در حضور اساتید جسارت می کتم ولی دیسکس به صورت گروهی و گله ای نگه داری میشه و توصیه میشه حداقل 5تا رو نگه داری کنید در غیر این صورت ماهی استرس می گیره و سیستم ایمنی بدن ضعیف می شه و همه شرایط برای ابتلا به بیماری آماده می شه.البته اگه یکی دو روز یا حتی چند روز اول بود که منتقل به تانک جدید شده بود غذا نخوردنش طبیعی بود.
    ممنون از جوابتون اما سوال من چیزه دیگه ای بود درضمن این یکسالی هست که درباره این ماهی دارم تحقیق میکنم دلیل اینکه یدونه دیسکس خریدم اینه که ماهی خوب گیرم نیومد و انشاالله در سفری که پیش رودارم قصد دارم تعدادی ماهی خوب بگیرم

همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط rooham64 نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون اما سوال من چیزه دیگه ای بود درضمن این یکسالی هست که درباره این ماهی دارم تحقیق میکنم دلیل اینکه یدونه دیسکس خریدم اینه که ماهی خوب گیرم نیومد و انشاالله در سفری که پیش رودارم قصد دارم تعدادی ماهی خوب بگیرم

سلام:
    خیلی از فاکتورها لازمه تا سلامت ماهی رو بشه تشخیص داد و با یه عکس نمیشه پاسخ کاملاً دقیق داد اما اگه ترسو نیست،شرایط آب مناسبه و ....ظاهراً میتوان گفت که حال عمومی ماهی خوبه،ولی این شرایط در آینده ادامه نخواهد یافت- اما متاسفانه کرم خونی بدلیل پائین بودن میزان پروتئین نمیتونه کلیه مواد غذایی لازم را تامین کنه-خیلی دقت کنید چون بنظرم ماهی داره میره بسمت رشد سوز شدن،تغذیه فقط با کرم خونی هم یکی از دلائل عدم تنوع غذایی دیسکس ،پائن بودن پروتئین و ...و رشد سوز شدنشه تو عکس اینطوری نشون میده،ضمناً چک کنید اگر جلوی پیشانی ماهی بصورت لاغر و تیغه ای شده و دور چشم هم در ناحیه فوقانی و اطراف بینی دارای چربی کمی هست این قضیه رشد سوز شدن بیشتر اثبات میشه،
    همونطور که دوست خوبمون گفتن سریعاً نسبت به خرید دیسکسهای دیگر اقدام کنید و بودن این دیسکس در کنار سایر همجنسانش که اگر هم غذا خور باشند این ماهی نیز ترغیب خواهد شد و قاعدتاً به خوردن دل مخلوط و غذای خشک رغبت بیشتری پیدا کرده و سریعتر ذائقه خود را تغییر میدهد.
    نژادش هم به بلوکبالت می خوره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس - سگ
    شماره عضویت
    10809
    سلام
    دیسکس های مالزی،تایلندی و ایرانی از لحاظ کیفیت و سلامت و... چه ترتیبی دارند؟به خصوص ایرانی و تایلندی.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    سگ - ماهی
    شماره عضویت
    8000
    سلام
    دیسکس های مالزی،تایلندی و ایرانی از لحاظ کیفیت و سلامت و... چه ترتیبی دارند؟به خصوص ایرانی و تایلندی.
    سلام . هر کدوم گرید مختلف داره ولی فرض کنید در گرید یکسان بهترین مالزی هست . بعد تایلندی . چون ما در ایران نژادهای تایلندی و مالزی را تکثیر می کنیم پس مطمئنا پایینتر از گرید های اونها خواهد بود ولی خوب ازبرخی انواع ماهی های بازار کیفیت بهتری دارند . از نظر رشد و سلامت قابل رقابت با اونها هستند ولی از نظر رنگ و نژاد کم می تونند بیارند .

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    سلام خدمت دوستان و اساتید
    یه سوال
    در مورد شن کف تانک اگه بخوام بریزم این سوال رو داشتم که این شنهای سیاهی که به اصطلاح
    بهشون شن رودخونهای می گن در تانک دیسکس مشکلی ایجاد نمی کنه
    (شنهایی که سایزبندی مختلفی داری از یک بندی توش هست تا اندازه عدس شایدم ریزتز)
    البته مدت زیادیه دارم از شن در تانکهام استفاده می کنم ولی در تانک امریکایی ها بیشتر مثل اسکار و سورم وغیره

صفحه 102 از 412 نخستنخست ... 2528384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121152202 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)