صفحه 17 از 48 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 474
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرانه نمایش پست ها
    سلام
    به گلدون از گل پوتوس دارم كه تازگي ها برگ هاي جديدش تا مياد بزرگ بشه خشك ميشه. به نظرتون مشكل از كجاست؟ چكارش بايد كنم؟
    ممنون

معمولا خشکی هوا باعث این مشکله بهترین راه اسپری آب هست..مسئله بعدی که باعث این مشکله زمان آبدهی نامنظم و همچنین رطوبته همیشگیه
    (من خودم این مشکلو در رابطه با همون مورد اول یعنی خشکیه هوا داشتم )..
    ترجیحا مدتی از آب مونده استفاده کنید(آب بدون کلر)

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    زاغ
    شماره عضویت
    12336
    ممنون نفیسه جان و آویشن جان
    خیر هنوز به اون جاها نکشیده فقط چیز های پنبه ای رو یکی از برگ ها و هزار تا رو خاکه
    البته یک چند تایی پشت برگهاست
    الان دیدم یک برگ قطع شده یک ذرش وصله.اومدم نگاه کنم دستم بهش خورد کلا قطع شد.برگشم سالم بود.پشت برگرو دیدم یکدونه حشره ی موذی زشت بود.از این بالدارا شبیه نمیدونم شبیه چی.کوچولو و بالدار هستند مشکی چند روز پیشم که بودن هی مثل اضلاع مربع دور گل میچرخیدن
    تنباکو رو از کجا باید تهیه کنم؟
    برای خاکش چیکار کنم؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    زاغ
    شماره عضویت
    12336
    راستی من این 2 تا گل رو اینجوری کنار هم قرار دادم مشکلی نیست؟
    عجیبه این آفت ها فقط اومدن رو گل یخم هیچ اتفاقی واسه اون گل قرمزه نیافتاده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    نقل قول نوشته اصلی توسط masihartist نمایش پست ها
    ممنون نفیسه جان و آویشن جان
    خیر هنوز به اون جاها نکشیده فقط چیز های پنبه ای رو یکی از برگ ها و هزار تا رو خاکه
    البته یک چند تایی پشت برگهاست
    الان دیدم یک برگ قطع شده یک ذرش وصله.اومدم نگاه کنم دستم بهش خورد کلا قطع شد.برگشم سالم بود.پشت برگرو دیدم یکدونه حشره ی موذی زشت بود.از این بالدارا شبیه نمیدونم شبیه چی.کوچولو و بالدار هستند مشکی چند روز پیشم که بودن هی مثل اضلاع مربع دور گل میچرخیدن
    تنباکو رو از کجا باید تهیه کنم؟
    برای خاکش چیکار کنم؟
    من هنوز نمیدونم دقیقا این آفتی که میگید کدومه!
    اگه حالت پنبه ای روی برگها هم ظاهر شده که اسمش شپشک آردآلوده و به شدت هم مسریه یعنی اگر اون باشه کالانکوئهتون هم مبتلا خواهد شد..همین شپشک آردآلود رو توی عکسهای گوگل سرچ کنید ببینید مشابه اون چیزی هست که دیدین یا نه..(شپشک کارش کشیدن شیره گیاه از جوانه های اولیه هست و اینطوری گیاهو از بین میبره..نازیخی ها و کلا گیاهان گوشتی خیلی بهش مبتلا میشن و به خاطر همین احتمال میدم همین باشه..)راههای دیگه مثل استفاده از الکل و صابونمایع و ...هم هست
    اونی که میگین پر داره نمیدونم چی بوده..
    مگس گلدون یا همون پشه گلدون که ریزو سیاهه داخل خاک زادوولد میکنه راه خوب واسه جلوگیری از زادوولدش پوشوندن سطح خاک با سیلیس ریز و سفیده و واسه اینکه بچه هاشو ببینید چند قطعه سیب زمینیه پوست شده بزارید روی خاک میان جمع میشن روش..البته زیاد با این گیاها کاری ندارن ولی به خودی خود باعث انتقال بعضی بیماریها به گیاهای حساستر میشن..

بازم تاکید میکنم من آفترو ندیدم و فقط احتماله که این باشه ولی همون تنباکو بیشتر مواقع از بین میبره آفتهارو..
    تنباکو..مغازه های ***** و بقیه وسایلش دارن..
    خاک رو هم تعویض کنید این خاک رسی به نظر میاد و مناسب کالانکوئه و نازیخی نیست هردو جزو گیاهان گوشتی هستن و خاکی که بخش اعظمش ماسه باشه رو بیشتر میپسندن.

در کل اگه نازیخیتون همین یه ساقست که کنار کالانکوئه کاشتین ازش بگذرید خیلی راحتتره تا اون گیاهتونم مبتلا کنه..

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    زاغ
    شماره عضویت
    12336
    خیلی ممنون آویشن جان
    نه اون شپشک آرد آلود نبود
    مگس گلدان هم سرچ کردم نه اصلا این شکلی نیست
    حالا من ببینم میتونم عکس بگیرم ازش یا نه
    اینجا یک گلدون فروشی هست اما اصلا از این چیزا حالیش نیست کلی گیاهمو الکی خشک کرده
    متاسفانه فقط میتونم از این طریق از طریق شما راهنمایی بگیرم برای گیاهم
    اون کلک سیبزمینی رو انجام میدم خبر میدم ممنون

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    زاغ
    شماره عضویت
    12336
    آویشن جان نتونستم از این بهتر عکسشو بگیرم امیدوارم همین کافی باشه

راستی الان یک حشره تقریبا متوسط سفید دیدم که داشت پرواز میکرد اما بعد دیگه ندیدمش.
    عجیبه هی روز به روز حشره های جدید کیان من چیکار کنم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    من یه نقطه سیاه میبینم (بیشتر شبیه همون پشه گلدونه سیاه رنگ و ریزه که البته بهش پشه میگن ولی در اصل نوعی مگس به حساب میاد و زمینه سفید رنگ همیشه گیجشون میکنه و بهترین زمان واسه کشتنشون وقتیه که گلدون جاییه که زمینه سفید رنگه :D ) بهترین کاری که الان میتونید کنید اینه چون اینطور که میگید خاک هم آلوده شده..خاک گلدونرو کامل عوض کنید پیش از ریختن خاک جدید گلدون رو هم بشویید..بخش اعظم خاک رو ماسه بریزید یکمی هم زغال ریز شده اضافه کنید با خاک برگ یا خاک باغچه..تنباکو رو توی آب خیس کنید بعد از آبی که خارج شده با پنبه به گیاه و نقاطی که میبینید آلوده هست بکشید..حالا گیاهو داخل خاک جدید بکارید.اگر سیلیس ریز دارید روی خاک رو با اون بپوشونید(از سیلیس واسه بستر آکواریوم استفاده میشه و وقتی روی سطح خاک قرار میگیره باعث میشه حشرات به سطح خاک دسترسی نداشته باشن و به راحتی نتونن زاد و ولد کنن..)نکته بعدی هم این که آب رو نزارید توی زیر گلدونی جمع شه اکثر اینا آب مونده براشون شرایط رو مساعد میکنه...
    اگر رفع نشد محلول آب ولرم و صابون مایع بی عطر به مقدار کم با فاصله 20 سانت به گیاه اسپری شه..از حشرهکش ها هم میشه استفاده کرد که باید با همون فاصله 20 سانت به گیاه اسپری شه ..این راهها جواب میده ولی خب خطر خشکیه گیاه هم ممکنه بوجود بیاد..تنباکو بهتره.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    زاغ
    شماره عضویت
    12336
    خیلی ممنون
    اااااا
    میدونید من چیکار کردم؟
    گفتم آدم آب زیاد بده به گل خب اضافش از پایین میاد تو ظرف جمع میشه
    بعد میگن آب که بیاد پایین همراه خودش مواد معدنی رو میاره
    منم گفتم خب اینجوری مثلا امروز از شیر آب گلم رو آب میدم فردا آب تو ظرف زیریشو بریزم پای گل...
    پس دلیل اصلیش همینه که اینجوریه پر جونور شده:دی
    گفتم اینجوری آب جمع شده تو ظرف مواد معدنی داره دوباره میاد تو خاک مواد رو میده نگو حشارت داده جای معدنیات:دی
    چشم حتما همش رو انجام میدم ممنون
    خاکش فقط از ماسه و ذغال و خاک باغچه باشه؟
    ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    10118
    نقل قول نوشته اصلی توسط masihartist نمایش پست ها
    خیلی ممنون
    اااااا
    میدونید من چیکار کردم؟
    گفتم آدم آب زیاد بده به گل خب اضافش از پایین میاد تو ظرف جمع میشه
    بعد میگن آب که بیاد پایین همراه خودش مواد معدنی رو میاره
    منم گفتم خب اینجوری مثلا امروز از شیر آب گلم رو آب میدم فردا آب تو ظرف زیریشو بریزم پای گل...
    پس دلیل اصلیش همینه که اینجوریه پر جونور شده:دی
    گفتم اینجوری آب جمع شده تو ظرف مواد معدنی داره دوباره میاد تو خاک مواد رو میده نگو حشارت داده جای معدنیات:دی
    چشم حتما همش رو انجام میدم ممنون
    خاکش فقط از ماسه و ذغال و خاک باغچه باشه؟
    ممنون
    که اینطور
    خواهش میکنم..
    نازیخی توی خاک برگ کامل هم میمونه ولی چون در اصل نوعی گیاه گوشتیه میتونید براش خاک کاکتوس آماده بخرید ..میتونید هم خودتون درست کنید ..من خاک برگ که بسته ای بیرون میفروشن رو با ماسه و خیلی خیلی کم زغال مخلوط میکنم و براش استفاده میکنم..نور مستقیم آفتاب هم باعث میشه این حشرات زیاد بوجود نیان و براش خیلی خوبه.کف گلدون رو قبل از ریختن خاک جدید سنگهایی که یکم درشتتره بزارید تا آب به صورت مناسب از کف گلدون خارج شه.
    برای ضدعفونی کردن خاک میشه از تفاله چای به مقدار کم داخل خاک ترکیب کرد..

همکار قدیمی (معاون انجمن باجریگار)

نوع حیوان خانگی
    بلبل خرما،ملنگو،یاکریم،خرگوش،لاک پشت
    شماره عضویت
    10862
    سلام
    يكي از بامبوهام از قسمتي كه ساقه پيچ ميخوره حالت افتادگي پيدا كرده بود و داشت خراب ميشد. منم از همون قسمت بريدمش و گذاشتم توي آب.روزهاي اول خيلي خوب بود ولي به هفته اي هست كه از ته ساقه انگار داره ميگنده و باعث ميشه آب بدبو بشه.
    اين بامبو رو از بقيه جدا كردم و هر روز هم آبش رو با آب جوشيده سرد شده عوض ميكنم. يك روز درميون هم يه قطره تقويتي ميريزم تو آبش ولي ديگه نميدونم چكارش كنم. برگ هاي بالاييشو خوبه ولي يكي از برگ هاي پاييني اش زرده شده.
    چكارش كنم تا خراب تر از اين نشده ؟

صفحه 17 از 48 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)