بوستان صدف در شمال تهران به بهره‌برداری رسید
خبرگزاری ایرن- شهرداری منطقه 3 تهران قطعه زمینی را که حدود 50 سال به صورت یک درختکاری متروکه قرار داشت به یک بوستان زیبا و مدرن تبدیل کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، شهردار ناحیه 5 گفت: این قطعه زمین که طی سال‌های متمادی به محل تجمع زباله تبدیل شده و فاقد امنیت لازم بود با توسعه درختکاری و کاشت نشاهای فصلی،احداث آبنما، مبلمان شهری و استفاده از چراغ‌های روشنایی باتومی و وسایل بدنسازی علاوه بر ایجاد چشم‌انداز و منظر شهری به محلی برای گذران اوقات فراغت شهروندان و تفریح و ورزش آنان مبدل شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این بوستان به نام صدف نامگذاری شده و با مساحت حدود 3 هزار متر مربع در خیابان پاسداران، نیستان سوم،نرسیده به بلوار شهرزاد احداث شده است تصریح کرد: از سوی دیگر محدوده اطراف این محوطه نیز فاقد پیاده رو بود که با احداث پیاده رو از نیستان سوم تا ابتدای خیابان شهید کسمایی برای عابرین پیاده ایمن‌سازی شد.

نجاری همچنین از ایمن سازی 500 متر از طول رودخانه شهرزاد در محدوده این بوستان خبر داد و افزود:به منظور جلوگیری از سقوط شهروندان به ویژه کودکان و یا خودروها به داخل این مسیل ارتفاع دیواره آن با استفاده از سنگ‌های لاشه ای بسیار زیبا و مقاوم حدود 5/1 متر افزایش یافته است.

وی در خاتمه درخصوص موقعیت این ناحیه تصریح کرد: ناحیه 5 از شمال به خیابان شهید کلاهدوز، از جنوب به بزرگراه همت، از شرق به خیابان پاسداران و از غرب به خیابان شریعتی منتهی می‌شود و استقرار بیش از 10 سفارتخانه و مرکز دیپلماتیک، مراکز مذهبی چون مسجد قبا، 150 هیئت مذهبی و سکونت حدود 88 خانواده شهید در محلات آن از ویژگی‌های برجسته این ناحیه است.


انتهای خبر // www.iren.ir // ایرن