معاون انساني سازمان حفاظت محيط زيست:
مجوز زیست محیطی برای معدن مس دره زرشک صادر نشده است
ایرن- معاون محیط زیست انسانی:تا زمانی که رضایت روستاییان و اهالی محلی که در شعاع تاثیر پذیری این معدن قرار دارند جلب نشود هیچگونه اقدامی برای صدور مجوز استخراج مس از معدن دره زرشک از سوی سازمان حفاظت محیط زیست انجام نمی‌شود.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تاکنون هیچگونه مجوز زیست محیطی برای احداث معدن در دره زرشک استان یزد از سوی سازمان حفاظت محیط زیست صادر نشده است.

علی محمد شاعری ضمن اعلام این مطلب اظهار داشت: براساس گزارشاتی که از مشاور مجری طرح معدن مس دره زرشک دریافت کرده‌ایم ابهامات و سوالات زیادی در مورد احداث این معدن وجود دارد.

وی ادامه داد: این سوالات و ابهامات در این گزارش موجب شده تا سازمان حفاظت محیط زیست تاکنون هیچ مجوزی را برای استخراج مس از معدن دره زرشک صادر نکند و این روند تا زمان برطرف نشدن این ابهامات ادامه دارد.

به گفته وی تا زمانی که رضایت روستاییان و اهالی محلی که در شعاع تاثیر پذیری این معدن قرار دارند جلب نشود، هیچگونه اقدامی برای صدور مجوز استخراج مس از معدن دره زرشک از سوی سازمان حفاظت محیط زیست انجام نمی‌شود.

گفتنی است،معدن دره زرشک در استان یزد دارای ذخیره مس خالص به ظرفیت یک میلیون تن است که تاکنون به دلیل عدم صدور مجوز توسط سازمان حفاظت محیط زیست هیچگونه اقدام عملیاتی برای بهره برداری از آن صورت نگرفته و عمده فعالیت ها صرفا معطوف به عملیات اکتشافی است.

انتهای خبر // www.iren.ir // ایرن