فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  47
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: حیوان آزاری ، اینجا، آنجا، همه جا

 1. #1

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  حیوان آزاری ، اینجا، آنجا، همه جا

  جرم الاغ باید بالاتر از این حرف ها باشد، چون فیلم کوتاهی که بتازگی از کشتار او در یک منطقه بیابانی منتشر شده، ثابت می کند اگر الاغی به دست یک مرد آن هم با پتک کشته می شود، حتما جرم سنگینی دارد. نمی شود پتکی به اسم قوانین سخت در دست گرفت و هرکس تخلفی کرد، آن را بلافاصله روی سرش کوبید؛ حرف تمام فعالان حوزه حیوانات هم همین است.
  کمتر کسی دل دیدن فیلم مستندی را دارد که در آن یک کره الاغ طوسی رنگ با وارد شدن ضربه های سنگین پتک فلزی به سرش ابتدا روی زمین نیم خیز می شود و با تکرار ضربه ها به سرش بتدریج نقش بر زمین می شود، در حالی که گرد و خاک جمع شده در اطراف پیکرش نشان می دهد که او برای زنده ماندن تقلای زیادی کرده است.


  الاغ حالا مرده، آن هم در نقطه ای که سایت های خبری، «سمیرم» معرفی اش کرده اند، همانجا که سال پیش چند مرد در حالی که قهقهه می زدند، ابتدا خرس مادر را کشتند و سپس شکم توله های هراسان را زنده زنده دریدند و به مرگ تدریجی و دردناک آنها آن هم با روده های آویزان خندیدند.
  فاجعه کشتار خرس ها در سمیرم با یک بلوتوث در تمام کشور پخش شد که البته مسوولی آن را تکذیب نکرد و مسوولان محلی نیز پذیرفتند که این فاجعه در قلمرو مدیریتی آنها اتفاق افتاده است.
  آنها حتی پس از غلیان احساسات افکار عمومی اعلام کردند که مسببان حادثه را هم دستگیر کرده اند و تحویل مراجع قضایی داده اند تا به اشد مجازات برسند، اما موضوع درباره مرگ این الاغ کاملا متفاوت است.
  تکذیب پشت تکذیب
  احمدرضا لاهیجان زاده، مدیرکل محیط زیست استان اصفهان در گفت و گو با ایسنا اعلام کرده که اصلا از این ماجرا اطلاع ندارد، اما مطمئن است که انتشار این اخبار در رسانه ها به ضرر کشور تمام می شود، چون آن وقت کشورهای خارجی نتیجه می گیرند که مردم ایران مردمی خشونت طلبند.
  مدیر اداره محیط زیست شهرستان سمیرم هم از این اتفاق اظهار بی اطلاعی کرده و اساسا آن را کذب و بی اساس خوانده است، درست همانند غلامرضا قائدی ها، فرماندار سمیرم که با آوردن نام این شهرستان در کنار این حادثه مشکل دارد و در گفت و گو با ایسنا تاکید کرده که اگر رسانه ها یا انجمن ها به این موضوع دامن بزنند، حتما از طریق مراجع قضایی با آنها برخورد خواهد شد.
  اما سمیرم یا هر جای دیگر چقدر اهمیت دارد؟ مگر مهم مرگ حیوانات به دست برخی آدم ها نیست که نام ایران را یدک می کشند؟ مگر انتشار این فیلم ها در جامعه نمی تواند قبح زجرکش کردن حیوانات در جامعه را بشکند؟ و مگر نه این که بالاترین مقام مسوول در محیط زیست کشور باید در مقابل این اتفاقات پاسخگو باشد؟
  حیوان آزاری ، اینجا، آنجا، همه جا
  گربه های لگدخورده، بچه گربه هایی که با تفنگ های ساچمه ای کشته می شوند، ماهی قرمزهایی که داخل کیسه های پلاستیکی به دست بچه ها آنقدر پیچ و تاب می خورند تا بمیرند، جوجه خروس هایی که با مواد شیمیایی رنگ آمیزی می شوند تا جلب مشتری کرده و به خانه این و آن راه پیدا کنند و در نهایت هم یا خوراک گربه محله شوند یا به خاطر انواع عفونت ها بمیرند، جوجه اردک هایی که تن نرم و لطیفشان هوس فشرده شدن در دست را در بچه ها زنده می کنند و آنقدر آنها را فشار می دهند تا سنگکوپ کنند، لاک پشت ها و سنجاب های بیچاره ای که به دست مردم خریده می شوند، اما به خاطر آلودگی یا گرسنگی می میرند، سگ هایی که به خانه ها راه پیدا می کنند، اما چون صاحبانشان پول کافی برای تغذیه آنها ندارند، با همان حال سوءتغذیه رها می شوند تا چه سرنوشتی پیدا کنند همه و همه حکایت مظلومیت حیوانات در کشورمان را روایت می کند.
  شیرها و ببرها که تک تکشان در طول تاریخ به دست مردم کشته شده اند تا حالا دنیا، ایران را به عنوان کشوری که نسل این دو گربه سان را منقرض کرده، بشناسد.
  پلنگ ها هم که دارند راه شیرها و ببرها را طی می کنند و سالی نیست که خبر شکار آنها به دست شکارچیان یا چوپانانی که از هول نجات گله به آنها حمله کرده اند، منتشر نشود. یوزپلنگ ها هم مقتولان همیشگی جاده ها هستند؛ همان هایی که با اغماض بسیار، تعدادشان شاید به 100 قلاده برسد. اوضاع حیوانات خانگی و حیات وحش ایران سال هاست که به این شکل می لنگد و پیش می رود، در حالی که تلاشی هم برای تغییر قوانین حمایتی از آنها یا دمیدن روح محبت به حیوانات در مردم از سوی هیچ نهاد دولتی و قانونگذاری دیده نمی شود، اما طبیعت هم طاقتی دارد و اگر فشار از حد توانش بیشتر شود، خواهد شکست.
  ضعف فرهنگی درباره حیوانات
  روزی که برای انجام مصاحبه با محمدجواد محمدی زاده رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور به ساختمان پارک پردیسان رفتیم، نبود قانون محکم و حمایتگر از حیوانات و ضعف فرهنگی در مواجهه با حیوانات را با او در میان گذاشتیم و البته او نیز این موضوع را تایید کرد، ولی چون حواله بهبود اوضاع را به آینده داد، دل چرکینمان گذاشت.
  او در روزهایی که موضوع کشتار خرس ها هنوز داغ بود، به «جام جم» گفت:
  دستگاه قضایی قطعا با متخلفان برخورد خواهد کرد، ضمن این که نقص قوانین هم قابل کتمان نیست. البته با مرگ یک خرس و دو توله اش که نسل خرس منقرض نمی شود، ولی با این حال، تمام گزارش های کشتار حیات وحش، به طور روزانه به دست من می رسد، برای همین می گویم که این اتفاقات بندرت روی می دهد، اما به هر حال اولویت ما اصلاح قوانین به منظور حمایت از حیوانات است که این نیز مستلزم حمایت های قوه مقننه است.
  عبور گذری از کنار چنین موضوعاتی بی شک به نفع هیچ کس تمام نمی شود، چون وقتی لازمه اصلاح امور، داشتن قوانین محکم و فرهنگسازی است، پس جای خالی آن با هیچ چیز حتی با زیباترین حرف ها و قول ها هم پر نمی شود.
  شهرام امیری شریفی از فعالان حقوق حیوانات دقیقا چنین نظری دارد. او به ایسنا می گوید:
  در کشور ما قانون مکتوبی برای مجازات حیوان آزاران وجود ندارد؛ به طوری که چندی قبل در پرونده ای که فردی متهم به سوزاندن یک الاغ شده بود، توسط دادگاه به 50 ضربه شلاق متهم شد که در مرحله تجدیدنظر این حکم به حفظ 50 حدیث و روایت درخصوص حقوق حیوانات تغییر پیدا کرد.
  او در توضیح این اتفاق اضافه می کند:
  در مواردی که قانون بصراحت مجازاتی را برای جرم بیان نکرده، **** می تواند طبق رویه قضایی به احکام مشابه استناد کند. این در حالی است که کشتن یا آزار حیوانات بدون دلیل و توجیه در برخی کشورها جرم محسوب می شود و متخلفان به عنوان تهدیدکنندگان امنیت جامعه معرفی می شوند.
  فرهنگسازی، پا به پای مجازات
  نمی شود پتکی به اسم قوانین سخت در دست گرفت و هرکس تخلفی کرد، آن را بلافاصله روی سرش کوبید؛ حرف تمام فعالان حوزه حیوانات هم همین است.
  آنها اگرچه اعتقاد دارند همان طور که برای کشتن یک انسان مجازات تعیین می شود و از بین بردن گیاهان مثلا یک درخت مجازات دارد و باید به کسی که دست به کشتار حیوانات می زند، هم به چشم کسی نگاه کرد که جانداری را از بین برده، ولی قبل از مجازات باید به او آموزش داد و اگر باز هم تخلف کرد، آن وقت مجازاتش کرد.
  رضا جوال چی جزو این گروه است. دبیر انجمن حمایت از حیوانات در حالی که می گوید قوانین مربوط به حمایت از حیوانات مربوط به ده ها سال قبل است و فقط برخی حیوانات را آن هم با مجازات های اندک شامل می شود، به «جام جم» توضیح می دهد:
  درست است که جریمه های تعیین شده برای کشتار حیوانات بسیار ناچیز است و حالت بازدارندگی ندارد، اما باید دانست مجازات وقتی جواب می دهد که به موازات آن فرهنگسازی هم انجام شده باشد؛ به طوری که افراد در خانواده با قبح حیوان آزاری آشنا شوند و یاد بگیرند که حیوانات هم درست مثل انسان ها دارای روح و جسم و احساس درد و وحشت هستند.
  او که تعداد پرونده های مربوط به آزار حیوانات در کشور را بسیار زیاد توصیف می کند، به وضعیت سایر کشورهای جهان در این بخش اشاره می کند و می گوید: در اغلب کشورها، کسانی که حیوانات را آزار می دهند، مورد روانکاوی قرار می گیرند، چون آنها معتقدند کسی که حیوانی را بیازارد، قطعا تهدیدی برای انسان ها هم محسوب می شود و برای پیشگیری از جرایم بعدی باید آنها را تحت نظر گرفت؛ در حالی که در کشور به موضوع هرگز این گونه نگاه نمی شود.
  به گزارش جام جم آنلاین، اما کم توجهی تا کی؟ تاخیر در آموزش به مردم تا کجا؟ ضعف قوانین، جریمه های ملایم و تعارف با متخلف تا چه زمانی؟ آیا فکر کرده ایم که ظرفیت محدود حیات وحش کشور و حیوانات خانگی مورد ظلم واقع شده تا چه حد توان تحمل فشارهای مضاعف را دارند؟
  دانلود فیلم کشته شدن الاغ از لینک زیر:

  http://fa.azadnegar.com/koozehchian/news/81822.html


  منبع : آفتاب نیوز


 2. #2
  S&M آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  برنامه نویسی-حیوانات-نقاشی
  تخصص
  طراح مدارات الکتونیکی ( مخابراتی و قدرت )
  تاریخ عضویت
  Jun 2011
  شماره عضویت
  569
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ادمای روانی اینجا آنجا همه جا  ماه به من گفت،اگر او تو را فراموش کرده چرا ترکش نمي کني؟
  به ماه نگاهي کردم و گفتم آيا آسمان تو را ترک مي کند زماني که نمي درخشي؟


 3. #3
  کاربر عادی
  محل سکونت
  teh
  حیوان خانگی
  cat
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  17
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ای بابا اینا چرا اینقدر روانین ..خاک بر سرشون عقب مونده ها خدا شفا بده 4. #4
  کاربر میهن پت pegah_pishi آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  کتاب و حیوانات
  تخصص
  دانشجو
  حیوان خانگی
  پرشین کت
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  شماره عضویت
  1902
  میانگین پست در روز
  0.08
  نوشته ها
  128
  روانیه سادیسمی 2 خصوصیتی که می تونیم به این آقا نسبت بدیم!! وحشییییییی

 5. #5
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  لعنت به ذات پلیدش...
  بسیبشس

 6. #6
  کاربر ارزشمند
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  41
  میانگین پست در روز
  1.11
  نوشته ها
  2,222
  نقل قول نوشته اصلی توسط Melika نمایش پست ها
  چون آن وقت کشورهای خارجی نتیجه می گیرند که مردم ایران مردمی خشونت طلبند.
  وای خدا!بخندم آخه..گریه کنم آخه به حال خودمون چی کار کنم!اینا چرا حرفایه خنده دار میزنن؟مگه دنیا نمیدونن ما کی هستیم؟!نکنه فکر میکنن ما هنوز بزرگترین تمدنو داریم.عجبا...

 7. #7
  کاربر فعال chilli آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مریم اقبالی
  محل سکونت
  چالوس
  علایق
  animal,book,movie
  تخصص
  دانشجوی دامپزشکی-لیسانس نرم افزار
  حیوان خانگی
  پرشین کت - باکسر-شیواوا-پاپیلون-گریت دین
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  123
  میانگین پست در روز
  0.14
  نوشته ها
  274
  خیلی وحشتناک بود من فیلم رو دیدم وقتی ضربه میزنه حیوون شوک میشه میفته رو زمین و به طرز وحشتناکی میلرزه ترس رو از پشت مانیتور میشه حس کرد

 8. #8

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  از صدای خنده هاشون انقدر کفرم دراومد که دلم میخواست خفه شون کنم


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 25th January 2014, 06:30 PM
 2. سایتهای فروش حیوانات؛ حیوان دوست یا پول دوست؟!/ وبلاگ میهمان
  توسط farspet در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 15
  آخرين نوشته: 5th August 2013, 04:42 PM
 3. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 24th June 2013, 04:20 PM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 16th August 2012, 09:27 AM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd May 2011, 04:44 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید