.
.
.
در شهر ولادی واستوک چندی پیش بزرگترین و به عقیده متخصصان، بهترین مرکز پرورش سگ در روسیه گشایش یافت. در آنجا سگ های پلیس را تربیت خواهند کرد که بدون آنها کار سرویس انتظامی سختتر و خطرناکتر می بود.

در حال حاضر در این مرکز جدید، 47 سگ پلیس از نژادهای گوناگون - سگهای اسپانی یلی و لابدور وجود دارد که هیچ نژاد دیگری قادر نیست مانند آنها مواد**** و اسلحه را کشف کند. البته سگ هایی از نوع «آوچارکا» نیز وجود دارند که در دستگیری جنایتکاران خیلی حرفه ای عمل می کنند. برای نمونه سگی از نژاد آوچارکا به نام سابرینا شش سال است که ستوان ناتالیا را همراهی می کند. این سگ از تجربه خیلی خوب تعقیب برخوردار است. چندی پیش، در ماه اوت، سابرینا در کشف قتل زنی در یکی از استراحتگاه ها در نزدیکی ولادی واستوک کمک کرد. به محض آمدن به محل حادثه، سگ رد را گرفت و به پلیس کمک کرد قاتل را پیدا کند. در حال حاضر سابرینا یکی از پیشکسوتان ماهر دراین کار و باتجربه ترین کارآگاه در این مرکز جدید پرورش سگ است.

واما آوچارکای جوانی به نام بانتیک، تازه کارش را در مرکز آغاز کرده، اما بارها قدرت خود را در تمرینات نشان داده است. او براحتی می تواند عروسک سبک و حتی مرد قوی هیکلی را روی زمین بکشد. چنگ بانتیک نیز آهنین است، وقتی بگیرد دیگر ول کن نیست. معمولاً توانایی گرفتن جنایتکاران ونگه داشتن آنها توسط سگها را پرورش دهندگان سگهای پلیس اغلب روی خود امتحان می کنند. فقط به این شکل می توانند مطمئن شوند گه سگها برای کار آنها آماده هستند.

هر سگ تازه واردی قبل از ورود به مرکز معاینات و آزمایشات را باید بگذراند. در آنجا کلینیک دامپزشکی نیز وجود دارد که در صورت لزوم کمک پزشکی به سگ ها رسانده خواهد شد. این کلینیک مجهز به مدرنترین تجهیزات است: رنتگن، سونوگرافی، میکروسکوپ و اتاق عمل مجهز.

آزمایشگاه بی نظیری که در آنجا بانک «بو»های جنایتکاران نگهداری خواهد شد، افتخار این مرکز به حساب می آید. همه از بانک اثر انگشت آگاه هستند ، همچنین ایجاد بانک دی ان آی! اما در مرکز پرورش سگ های پلیس، بو ها نگهداری خواهند شد. هر انسانی از بوی خاص خود برخوردار است و با کمک آن سگ می تواند رد کسی را پیدا کند که از چاقو و یا تپانچه معینی استفاده کرده است. نمی توان حس بویایی سگ را فریب داد، زیرا هزار بار قوی تر از بویایی انسان است. حتی توله سگ ها می توانند از طریف بو، جنایتکار را پیدا کنند.

دستگیری جنایتکاران، پیدا کردن مواد منفجره، اسلحه و مواد****، شغل پلیس های چهارپاست. برای اینکه آنها بتوانند به پلیس های حرفه ای مبدل شوند باید ماهها با پرورش دهنده باتجربه ای تمرین کنند. در زمان حاضر این مرکز اعضای جدید را می پذیرد. برای همه جا هست. در آنجا تمام شرایط لازم برای پرورش سگهای پلیس عالی ایجاد شده است. کمک آنها از ارزش بسیار زیادی برخوردار است. در سال 2011، پلیس های چهار پا، بیش از صد قتل و سرقت و دزدی را کشف کردند
منبع persian.ruvr.ru