فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  32
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: چرا قانوني براي برخورد با حيوان‌آزاري در كشور وجود ندارد؟

 1. #1
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  khabare jadid چرا قانوني براي برخورد با حيوان‌آزاري در كشور وجود ندارد؟

  تاكنون ضجه‌هاي يك حيوان را شنيده‌ايد؟ حتي ديدن تصاوير و فيلم‌هاي منتشر شده از آزارش هم شهامت مي‌خواهد چه رسد به اينكه هنگام آزارش قهقهه بزنيم و تنها براي تفريح و سرگرمي آنرا انجام دهيم. اين در حاليست كه متاسفانه طي سال‌هاي گذشته هر از چندگاهي شاهد انتشار چنين فيلم و عكس‌هايي بوديم كه آخرين آن فيلم كشتن يك الاغ با پتك بود!به گزارش خبرنگار «محيط زيست» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) از اصفهان، سال گذشته انتشار فيلم كشتار يك خرس ماده و دو توله كوچكش در شهرستان سميرم در رسانه‌هاي جمعي بازتاب بسياري داشت، هرچند پس از انتشار اين فيلم همه مسوولان به تكاپو افتادند كه مقصر اين حادثه را به جزاي اعمال خود برسانند اما با فروكش كردن موضوع در نزد افكار عمومي خبري از نتيجه اين پرونده منتشر نشد.اين بار فيلمي از كشتن يك الاغ با پتك منتسب به اين شهرستان منتشر شده كه هنوز صحت و سقم محل رخداد آن تاييد نشده است. فيلمي تكان‌دهنده كه به ادعاي برخي رسانه‌ها به وسيله انجمن حمايت از حيوانات ايران منتشر شده و در آن چند ثانيه كوتاه نشان مي‌دهد كه دو نفر براي تفريح اقدام به كشتن يك الاغ با پتك مي‌كنند!هرچند مسوولان دفتر حيات وحش و آبزيان سازمان حفاظت محيط زيست برخورد با آزار حيوانات خانگي را بر اساس قانون جزء وظايف اين سازمان نمي‌دانند اما مديركل محيط زيست استان اصفهان گفته است كه اين موضوع را پيگيري و متخلفان به مراجع قضايي معرفي مي‌كند.
  اداره كل محيط زيست استان حادثه را پيگيري مي‌كند

  احمدرضا لاهيجان‌زاده، مديركل محيط زيست استان اصفهان از وقوع چنين حادثه‌اي اظهار بي‌اطلاعي كرد و به ايسنا گفت: از اين حادثه اطلاعي ندارم، اما انتشار اين اخبار در رسانه‌ها و انعكاس آن در رسانه‌هاي خارجي چهره‌اي خشن از مردم ايران به نمايش مي‌گذارد اين در حاليست كه مردم ايران به هيچ وجه چنين نيستند.وي ادامه داد: اين مورد توسط اداره كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان پيگيري و متخلفان مانند حادثه كشتار ماده خرس و توله‌هايش به مراجع ذي‌ربط ارجاع داده مي‌شوند.
  از وقوع چنين حادثه‌اي در سميرم بي اطلاعم

  ضيايي، مدير اداره محيط زيست شهرستان سميرم نيز در اين خصوص از وقوع چنين حادثه‌اي در شهرستان سميرم اظهار بي‌اطلاعي كرد.
  خبر کشتار الاغ در سمیرم کذب و بی اساس است

  غلامرضا قائدی‌ها ، فرماندار سمیرم ادعای رسانه‌ها مبنی بر کشتار یک الاغ در شهرستان سمیرم را کذب و بی‌اساس دانست و به ايسنا گفت: هیچ گونه سند، نشانه و دلیلی دال بر اینکه این حادثه در سمیرم اتفاق افتاده باشد، وجود ندارد.وي اظهارکرد: فرمانداری سمیرم از هر شخص و یا رسانه‌ای که بخواهد بدون سند و دلیل به این موضوع دامن بزند، ازطریق مراجع قضایی شکایت خواهد کرد.فرماندار سمیرم افزود: نسبت دادن چنین حادثه‌ای غیرانسانی به مردم این شهرستان آن هم در حالی که هیچ گونه سند، نشانه و دلیلی دال براینکه این حادثه در این منطقه اتفاق افتاده باشد وجود ندارد، بی‌انصافی و بی‌احترامی به مردم این شهرستان است.وی گفت: فرمانداری سمیرم قطعا از حقوق شهروندان سمیرم دفاع خواهد کرد و به همین دلیل با هر رسانه و یا انجمنی که بخواهد به این موضوع دامن بزند و نتواند اثبات کند که این حادثه در سمیرم اتفاق افتاده است، ازطریق مراج قضایی برخورد خواهد کرد.
  زمان و مكان وقوع اين حادثه به درستي مشخص نيست

  فرهنگ جامعه در خصوص حيوان آزاري بايد اصلاح شود

  شهرام اميري‌شريفي، يك فعال حقوق حيوانات با اشاره به اينكه زمان و مكان وقوع اين حادثه به درستي مشخص نيست، گفت: انتشار اين فيلم در سالگرد كشتار خرس‌ها و نسبت دادن آن به منطقه سميرم ممكن است براي تاثيرگذاري و تاكيد بيشتر بر آن صورت گرفته باشد.وي با بيان اينكه زمان و مكان اين رويداد چندان اهميت ندارد، اظهاركرد: اين اتفاق افتاده است و متاسفانه از اين دست حوادث بسيار اتفاق مي‌افتد، اما برخورد مناسبي با آن نمي‌شود.وي با اشاره به اينكه مشكلات فرهنگي مهم‌ترين موردي است كه بايد در اين زمينه بررسي شود،‌ تصريح كرد: با اصلاح فرهنگ جامعه در خصوص حيوان آزاري نيازي به تدوين قانون در اين زمينه وجود نخواهد داشت.اين فعال حقوق حيوانات با اشاره به اين كه برخوردهاي قانوني موجب مي‌شود چنين اتفاقاتي مخفي شود و با اصلاح فرهنگ از درون خانواده‌ها نياز به برخورد قانوني براي بسياري از اين حوادث نخواهد بود تاكيد كرد: در عين حال درصد مختصري كه باقي مي‌مانند افرادي هستند كه مشكلشان با اخلاق و تربيت رفع نمي‌شود و نياز به برخورد قانوني دارند.
  قانون مكتوبي براي حيوان آزاري در كشور وجود ندارد

  اميري‌شريفي با بيان اينكه قانون مكتوبي براي حيوان آزاري در كشور وجود ندارد، اذعان كرد: در مورد مشابه‌اي كه فردي متهم به سوزاندن يك الاغ شده بود توسط دادگاه به 50 ضربه شلاق متهم شد كه در مرحله تجديدنظر اين حكم به حفظ 50 حديث و روايت در خصوص حقوق حيوانات تغيير پيدا كرد!وي با اظهار تاسف از نبود قانون‌هاي مكتوب در خصوص حيوان آزاري در كشور اضافه كرد: در مواردي كه قانون مجازاتي را براي جرم صراحتا بيان نكرده است قاضي مي‌تواند طبق رويه قضايي به احكام مشابه استناد كند و صدور چنين احكامي مي‌توانست در خصوص خرس‌هاي سميرم نيز تكرار شود.مدير مسؤول سايت ديده‌بان حقوق حيوانات با اشاره به اينكه در بسياري از كشورها قانون‌هاي مكتوب در زمينه حقوق حيوانات وجود دارد، بيان كرد: كشتن يا آزار حيوانات بدون دليل و توجيه در برخي از كشورها جرم محسوب مي‌شود و متخلفان به عنوان تهديدكنندگان امنيت جامعه معرفي مي‌شوند.اميري‌شريفي با بيان اينكه جبهه حاميان حقوق حيوانات ايران در ابتداي راه است و مانند هر گروه و نهاد تازه تاسيس ديگر نياز به حمايت دارد، خاطرنشان كرد: نهادهاي غيردولتي اجتماعي تلاش مي‌كنند به هر نحوي ديدگاه‌هاي خود را بيان كنند كه اين امر نتيجه ناديده گرفته شدن توسط قانونگذاران است.
  انتشار چنين تصاويري، حيوان آزاري را در جامعه عادي مي‌كند

  وي با بيان اينكه انتشار مكرر چنين تصاويري اين حوادث را به يك رويه در ميان جامعه تبديل مي‌كند، تصريح كرد: اگر انجمن‌ها تاثير بيشتري در ميان مسؤولان داشتند نيازي به انتشار اين تصاوير در سطح جامعه و آزردن روان مردم وجود نداشت.اين فعال حقوق حيوانات با اشاره به اينكه فيلم‌هاي بسياري از كشتن حيوانات به دست ديده‌بان حقوق حيوانات مي‌رسد، گفت: متاسفانه بايد بگوييم تنها در حدود 18 فيلم در مورد كشتن پلنگ‌ها به دست ديده‌بان حقوق حيوانات رسيده است و اين مساله به كشتار خرس‌ها و اين حادثه اخير محدود نمي‌شود.اميري‌شريفي با بيان اينكه انعكاس اين فيلم‌ها در رسانه‌هاي خارجي تبعات ناخوشايندي را براي كشور به همراه دارد، اظهار كرد: انتشار اين تصاوير تنها يك حسن دارد و آن اين كه مسؤولان خود را موظف به برخورد قاطع‌تر با اين حوادث مي‌كنند.به گزارش ايسنا، جدا از اين كه اين واقعه در كجاي ايران رخ داده است و مسووليت آزار حيوانات خانگي بر عهده كدام دستگاه و سازماني است به نظر مي‌رسد مسوولان امر بايد اين بار قاطعانه با اين گونه افراد كه ضمن حيوان آزاري، موجب آزردگي خاطر هموطنان و خصوصا دوستداران طبيعت و حيات وحش كشور مي‌شوند، برخورد كنند چرا كه اين عده معدود موجب نشان دادن چهره خشن از مردم دوستدار طبيعت و حيات وحش كشورمان در ميان افكار عمومي مي‌شوند.از سوي ديگر مسئولان ذيربط بهتر است به جاي تهديد رسانه‌ها، مشخصا اعلام كنند كه در پرونده‌هاي قبلي چه كرده‌اند و براي متخلفان آنها چه احكامي صادر شده است؟در عين حال قانونگذاران در اين خصوص نيز بايد قانوني جامع براي برخورد با متخلفان تدوين كرده و مسووليت دستگاه متولي اين امر را مشخص كنند تا هم مردم و هم ساير دستگاه‌هاي نظارتي بدانند در مواجهه با چنين حوادثي مسووليت با كيست؟خبرگزاري دانشجويان ايران همچنان منتظر دريافت نتيجه برخورد با متخلفان چنين پرونده‌هايي توسط دستگاه‌هاي مسوول است تا با انتشار آن‌ها، ساير معدود متخلفان در اين زمينه درس عبرت بگيرند.

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 2. #2
  پیتی آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  گیاهان طبیعت حیوانات هنر و اختصاصی پیشی
  تخصص
  دانشجو شغل آزاد
  حیوان خانگی
  گربه ماهی
  تاریخ عضویت
  Sep 2011
  شماره عضویت
  1090
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  دلیل اصلی این میتونه باشه که توی قانون مرجع ما که همون قانون اساسیه هیچ اشاره ای به اینگونه موارد نشده

 3. #3
  کاربر میهن پت Mahdi-MA آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مهدی.ع
  محل سکونت
  قم
  علایق
  حیوانات , طراحی و ...
  حیوان خانگی
  زیاد بودنـ
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  شماره عضویت
  1314
  میانگین پست در روز
  0.54
  نوشته ها
  911
  فکر کنم بیماری روحی عاطفی باعث این جور کارها ( حیوان آزاری و ... ) میشه چون هیچ آدم سالمی با این چیزا حال نمیکنه.

 4. #4
  کاربر میهن پت natsi آواتار ها
  محل سکونت
  گوهردشت
  تخصص
  آزاد
  حیوان خانگی
  کاسکو
  تاریخ عضویت
  Aug 2011
  شماره عضویت
  343
  میانگین پست در روز
  0.07
  نوشته ها
  135
  با سلام

  از نظر من متاسفانه فقط یک بیت ...

  به دنیایی که مردانش عصا از کور می دزدند .......................... من از خوش باوری ، آنجا ، محبت آرزو دارم


  موفق باشید


  زندگی برگ بودن در مسیر باد نیست ؛ امتحان ریشه هاست

 5. #5
  کاربر میهن پت alexy آواتار ها
  علایق
  حيوانات مخصوصا سگها
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  شماره عضویت
  1319
  میانگین پست در روز
  0.14
  نوشته ها
  242
  به نظر من حرف زدن ومتهم کردن اینجورادما دردی رو دوا نمیکنه این یه زخم بزرگ توجامعه ماست که هرروز داره بزرگتر وغیرقابل

  درمانتر میشه چه خوب بود به جای حرف زدن وشعار دادن کاری میکردیم؟
  گاهي به يادحيوانات خياباني هم باشيم

 6. #6
  کاربر میهن پت HAMI PET آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  آرش
  محل سکونت
  تهران - همدان
  علایق
  هنر ورزش حیوانات آرامش صداقت
  تخصص
  فیلمسازی و ساخت موشن گرافیک و جلوه های ویژه
  حیوان خانگی
  به دنبال شیتزو یامیکس شیتزو یا... مثل روبی عزیز 09364120420
  تاریخ عضویت
  Feb 2012
  شماره عضویت
  1045
  میانگین پست در روز
  0.06
  نوشته ها
  101
  تو جامعه ای که جرم و جناهتهای فجیعی اتفاق میفته که برای جلوگیری از تاثیر مخرب بر روحیه جامعه علنی نمیشه و به فقط به گوش مسولین مربوطه میرسه . شدت این جنایات چنان بار روانی داره که فرصت فکر کردن وپیگیری به اولویتهای پایینتر رو به اونا نمیده .تنها چاره وجود قوانین بسیار محکم وفرهنگ سازی .البته فرهنگ سازی برای مردمی که درصد بالایی انواع نارحتیهای روحی دارند و تفریحی ندارند و بعضی برای خنده یا.... دست به کارهای جنون آمیز میزنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟فقط خدا خودش کمک کنه
  روبینا همیشه در قلب و ذهن منی تو روز و روزگار من , بی تو روزای شادی نیست ...تو دنیای منی اما , به دنیا اعتمادی نیست ... سلام ای ناله ی بارون،سلام ای چشمای گریون ,سلام ای روزای تلخ من،... سلام ای بغض تو سینه،سلام ای آه آیینه----از این عادت با تو بودن هنوز , ببین لحظه لحظم کنارت خوشه ...همین عادت با تو بودن یه روز , اگه بی تو باشم منو میکشه

 7. #7
  کاربر میهن پت Mahdi-MA آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  مهدی.ع
  محل سکونت
  قم
  علایق
  حیوانات , طراحی و ...
  حیوان خانگی
  زیاد بودنـ
  تاریخ عضویت
  Mar 2012
  شماره عضویت
  1314
  میانگین پست در روز
  0.54
  نوشته ها
  911
  توی فیلمها دیدم وقتی توی یک کشور خارجی کسی حیواناتو آزار داده غیر از جریمه و زندان و... براش چند جلسه مشاوره میدن که مجبوره بره.

 8. #8
  کاربر ارزشمند
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  41
  میانگین پست در روز
  1.11
  نوشته ها
  2,222
  خانه از پای بست ویران است..خواجه در بند نقش ایوان است!!

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. حيوانات باغ وحش ملبورن دچار گرما زدگي شدند
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 4th January 2012, 02:10 AM
 2. حيوانات هشدار دهنده‌اند
  توسط S&M در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 15th October 2011, 12:53 PM
 3. حيوانات هم ميخندند
  توسط Melika در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 10
  آخرين نوشته: 9th August 2011, 06:38 PM
 4. افزايش آمار حيوان‌گزيدگي با نگهداري حيوانات خانگي
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 25th July 2011, 03:50 PM
 5. « حيوانات در وقت احساس مرگ ، خود را پنهان مى كنند »
  توسط Ahoora در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 26th May 2011, 02:37 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید