صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 69
    همکار قدیمی (انجمن دیسکس )

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط خشايار نمایش پست ها
    سلام
    راستش من آب رو اصلا کلر زداي نميکنم البته آب منطقه ما کلر زيادي نداره
    تانک قرنطينه تهيه کردم فردا براتون عکس تانک رو ميزارم
    سلام
    خشایار جان از کجا میدونی کلر آب منطقه تون پائینه؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!.داداش میدونستی ماهی های آزاد پرورشی میزان کلر آبشون باید 0.3 میلی گرم در لیتر باشه وای بحال دیسکس اما میزان کلر تو آب تصفیه شده ین 1 تا 3 میلی گرم در هر لیتر آب هستش.آیا زمانیکه آب رو می خورید مزه آب کلردار رو متوجه میشید؟آب عین نوشابه صدای گازدار داره؟؟؟؟؟؟کمترین میزان کلر تو آبهای تصفیه تو تموم ایران زیر 0.6میلیگرم در لیتر نیست و این مقدار کم هم تو مدت زمان 3 تا 4 ماه با فرض سالم بودن کامل دیسکس پدر آبشش ماهی رو درمیاره.
    من طبق گفته یکی از دوستان دارم روی تیوسولفات سدیم کار می کنم و مقادیرشو چک می کنم انشاا.... تو یک بحث مبسوط اینو تا چند روز آینده تو همین قسمت میذارم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    با سلام
    ببخشيد دير جواب دادم و نتونستم عکس تانک رو بزارم . چند روز بود سايت بالا نميومد
    در مورد کلر آب حق باشماست اما به نظر شما من چطور به مدت 7 روز اونم روزي 70 تا 80 ليتر آب بدن کلر آماده کنم و در ضمن بشه اين مقدار آب رو فراهم کنم اين آب دماش خيلي سرده و باعث ميشه دماي تانک تا 26 و 27 بياد اين برا ماهي بد نيست ؟ چون من موقع آب گيري از آب سرد وگرم (آبگرمکن) استفاده ميکنم طوري که دماي آب تغيير نميکنه
    وضعيت ماهي ها : 3 تا کوچيکه واون بزرگه خيلي خوب شدن خوب غذا ميخورن خوبم بازي ميکنن اما هنوز سياهي دارن اون کوچيکه همون جوره اما اون لکه سفيدش از بين رفته
    ديشب نوبت سيفون کردن آب وريختن ويتامين بود که بعد از خوندن مطلب شما کنسلش کردم چون مشکل آب سالم داشتم

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [quote=خشايار;91515]با سلام
    ببخشيد دير جواب دادم و نتونستم عکس تانک رو بزارم . چند روز بود سايت بالا نميومد
    در مورد کلر آب حق باشماست اما به نظر شما من چطور به مدت 7 روز اونم روزي 70 تا 80 ليتر آب بدن کلر آماده کنم و در ضمن بشه اين مقدار آب رو فراهم کنم اين آب دماش خيلي سرده و باعث ميشه دماي تانک تا 26 و 27 بياد اين برا ماهي بد نيست ؟
    دوست عزیز با سلام:
    من دارم رو تیوسولفات سدیم کار می کنم انشاا.. یه سرچ تو نت تو سایتهای معتبر آکواریومی انجام میدم و فردا به امید خدا مطلب اونو تو تاپیک آب مناسب دیسکس میذارم.چون من موقع آب گيري از آب سرد وگرم (آبگرمکن) استفاده ميکنم طوري که دماي آب تغيير نميکنه .هیچ وقت از آب گرم لوله کشی استفاده نکنید چون رسوب مواد فلزی و سمی تو لوله های آب و آبگرم کن وارد تانکتون میشه و ماهی تونو به مرور زمان دچار مشکل میکنه وبرای گرم کردن آب با توجه به حجم دپوی آب از بخاری استفاده کنید و اگه براتون سخته (البته بصورت موقتی)آب رو تو ظروف تفلونی که نو هست و تابحال استفاده نشه گرم کنید اونم تاکید می کنم موقتاً
    وضعيت ماهي ها : 3 تا کوچيکه واون بزرگه خيلي خوب شدن خوب غذا ميخورن خوبم بازي ميکنن اما هنوز سياهي دارن اون کوچيکه همون جوره اما اون لکه سفيدش از بين رفته
    ديشب نوبت سيفون کردن آب وريختن ويتامين بود که بعد از خوندن مطلب شما کنسلش کردم چون مشکل آب سالم داشتم
    خیلی خوشحالم همه چیز نرماله سیاهی اون ماهی هم به مرور زمان ازبین میره.
    موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    با سلام
    آقا آرش به لطف راهنماي هاي شما حال ماهيا خيلي خوبه فقط مونده اون کوچيکه که روندش رو به خوبيه ولي خيلي کند
    امروز حدود ده روزه از دوره درمان ماهيا ميگذره تا حلا3 باره سيفون 30% انجام دادم و ويتامين ب6 براشون ريختم تا کي بايد اين کارو انجام بدم ؟ ديگه نياز نيست نمک بريزم ؟ دماي آب هنوز 32 ست کمش نکنم ؟ واينکه کار ديگه اي نياز نيست انجام بدم ؟
    در مورد آکواريوم من پرسيديد : که به اين صورته طول 100 عرض 40 ارتفاع 50 سانت و به صورت کلبه ايه حدود 5 سانت شن وصدف (سياه) دريا کفش ريختم ويه سنگ طبيعي که کاملا ضدعفونيش کردم و حدود 2 ساله دارمش رو داخلش گذاشتم . نظرتون چيه ؟ نيازه گياه يا چوب داخل تانک بزارم ؟

با سپاس فراوان

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    نقل قول نوشته اصلی توسط خشايار نمایش پست ها
    با سلام
    آقا آرش به لطف راهنماي هاي شما حال ماهيا خيلي خوبه فقط مونده اون کوچيکه که روندش رو به خوبيه ولي خيلي کند
    امروز حدود ده روزه از دوره درمان ماهيا ميگذره تا حلا3 باره سيفون 30% انجام دادم و ويتامين ب6 براشون ريختم تا کي بايد اين کارو انجام بدم ؟ ديگه نياز نيست نمک بريزم ؟ دماي آب هنوز 32 ست کمش نکنم ؟ واينکه کار ديگه اي نياز نيست انجام بدم ؟
    در مورد آکواريوم من پرسيديد : که به اين صورته طول 100 عرض 40 ارتفاع 50 سانت و به صورت کلبه ايه حدود 5 سانت شن وصدف (سياه) دريا کفش ريختم ويه سنگ طبيعي که کاملا ضدعفونيش کردم و حدود 2 ساله دارمش رو داخلش گذاشتم . نظرتون چيه ؟ نيازه گياه يا چوب داخل تانک بزارم ؟

با سپاس فراوان
    سلام خشایار جان:
    خواهش می کنم زحمات شما بوده که ثمر داده بنده کاری نکردم.دما رو هر یکروز در میون 0.5 درجه کاهش بده تا دمای بیاد روی 30 درجه.ویتامین و نمک رو دیگه تو تانک فعلاً نریز اما یه روز در میون یا دو روز درمیون به مخلوط دل اونم به اندازه 1 تا 2 قطره اضافه کن.سیفون آبت رو ادامه بده و برای کلر زدایی هم برو به تاپیک http://www.parsipet.ir/thread15191.html#post91994 بیخیال چوب شو.من خودم تو تانکم شن ندارم.درسته نماش بیریخته اما با داشتن دکور تو تانک کلی مشکل براتون پیش میاد.
    اما اگه اومدید تهران چندتا چیز رو بخر تا خیال راحت بشه:1-سرا فلاجلول 2-سرا پروتازول 3-سرا تریمازول 4-سرا امینپور 5- ویتامین شرکت جی بی ال بنام اتویتول 6-باکتری های مفید اوشن فری 7-غذاهای تترا پریما و تترا کامپلیت و هیکاری و اسپکتروم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10993
    سلام به همه ی دوستان و زحمت کشان این بخش
    من 15دیسکس دارم با سایز بزرگ و مولد که تا یک هفته یپیش همیگی سرحال بودن ولی چند روزی که خیلی بیحالن و همش یک گوشه جمع میشن ورنگشون سیاه شده وباله هاشونم جمع کردن وعذاهم نمیخورن.چند تا تلفات دادم خیلی حالم گرفتس راهنماییم کنیید .داروی میترونیتازول استفاده کردم بیتاثیر بود.........دمای ابم چند باشه چه دارویی استفاده کنم واین داروهارو از کجا باید بخرم تورو خدا به دادم برسید همین الان یکی دیگشونم مورد

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    [QUOTE=m8paa;93297]سلام به همه ی دوستان و زحمت کشان این بخش
    من 15دیسکس دارم با سایز بزرگ و مولد که تا یک هفته یپیش همیگی سرحال بودن ولی چند روزی که خیلی بیحالن و همش یک گوشه جمع میشن ورنگشون سیاه شده وباله هاشونم جمع کردن وعذاهم نمیخورن.چند تا تلفات دادم خیلی حالم گرفتس راهنماییم کنیید .داروی میترونیتازول استفاده کردم بیتاثیر بود.........دمای ابم چند باشه چه دارویی استفاده کنم واین داروهارو از کجا باید بخرم تورو خدا به دادم برسید
    همین الان یکی دیگشونم مورد

سلام:
    دوست عزیز اصلاً نیازی به استفاده از مترونیندازول نبوده:
    سریعاً از یک آنتی بیوتیک وسیع الطیف مثل داکسی سایکیلن(از این دارو باید در پی اچ پائین 7 -6)استفاده کنید یا سیپرو فلوکساسین .به ازای هر 35 لیتر یک قرص 250 میلیگرمی+نمک بدون ید هر 20 لیتر 1 قاشق غذا خوری +استفاده از سرا امینپور(ارجح تر) به ازای هر 20 لیتر 22 قطره یا اگه سرا امینپور نیست به ازای هر 20 لیتر 1 میلی لیتر جنرال تونیک(برای استرس کمتر تو دیسکس)+تعویض کل آب 100 و 90% ترجیحاً دوبار در 24 ساعت هر 12 ساعت و اگه امکانش نیست حتماً 24 ساعت حتماً حتماً یکبار سیفون 100 % آب و اضافه نمودن کلیه دوزهای ذکر شده+دمای آب 32 الی 33+نور آکواریوم کاملاً خاموش و فقط نور معمولی اتاق
    آب حتماً کلرزدایی شده و همدما شده باشه.روزانه گزارش بفرمائید تا دوستان راهنمایی بفرمایند+عکس

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ديسکس
    شماره عضویت
    10967
    با سلام آقا آرش حال ماهيام بهتر شده ولي اون کوچيکه هم مرد حالا مونده 4 تا شون ولي يکي ازشون هنوز سياهي داره يه روز سياهيش بيشتر ميشه يه روز کمتر من هر روز دارم آب رو سيفون ميکنم برا سايز کردن اما ديسکس بزرگم خيلي ميترسه ميره گوشه تانک ومعمولا بعد از سيفون باله هشو خيلي تند تند تکون ميده خودم فکر ميکنم از استرسه نظر شما چيه ؟(کلر آب رو از بين ميبرم --مقالتونو خوندم --) چکار کنم براش ؟ راستي برا سايز کردن تاکي بايد به سيفون هر روزه ادامه بدم ؟ با سپاس

نوع حیوان خانگی
    Discus-Plant Aqua
    شماره عضویت
    4168
    سلام.
    متاسفانه پلیگ بیماری سختیه اگه زودتر بداد بیماری نرسید حتی تو چند ساعت می تونه ماهیی که دارای سیستم دفاعی ضعیفتریه رو از بین ببره.جواب سوال بعدیتونو اینجا دادم http://www.parsipet.ir/thread13057-3.html#post93464

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ک
    شماره عضویت
    11205
    با سلام به همه دوستان.

پیشنهاد : همونطور که میدونید بیماری plague یه بیمار کشنده و پر دردسر هست که هم دخل جیب آدمو میاد هم روح آدمو نوازش میکنه ، ماهی که کلی براش زحمت کشی و خرجش کردی که خودی نشون بده مثل برگ خزون جلوی چشمات باطل میشه و توام هیچگاری نمیتونی براش انجام بدی.
    من سه تا از بهترین دیسکسهام رو بخاطر همین بیماری از دست دادم. همینطور که میدونید این بیماری بسیار مسری هست اما یک مزیت مهم داره !
    اینکه اگه ماهی در بره حالا حالاها درگیر نمیشه، میخوام بگم چون پیشرفت بیماری خیلی سریع اتفاق می افته ممکنه ایجاد کردن شرایط زمانبر باشه و توی این مدت ماهی سریعا ضعیف و سیاه میشه !

من میخوام پیشنهاد بدم که ماهیو خودمون آلوده کنیم و با تدارکاتی که از قبل دیدیم از مرگش جلوگیری کنیم؟!!!

مثلا از قبل قوای ایمنی بدنشو بالا ببریم،آب لازم و دارو و وسایل و ... رو آماده داشته باشیم که ماهی خیلی ضعیف نشه و اینطوری اذیتم نمیشه و چون روند بیماریش رو خودمون طراحی کردیم غافلگیر نمیشیم و ماهی ضمن ایجاد آمادگی سریعا بهبود پیدا میکنه من دوتا دیسکس جدید گرفتم و دارم روشون آزمایش میکنم.

دوستان و اساتید نظرتون رو بفرمائید لطفا،
    با تشکر

صفحه 4 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)