صفحه 5 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 232
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    با عرض سلام

یه مقداری تغییرات دادم و یه تعدادی سوال داشتم که امیدوارم دوستان راهنمایی کنن

تغییرات : 1.تغیر ماهی ها : فایترها از تانک خارج شدن (بعد از تلفات سنگین و عجیب غریب) و الان ماهی هام از این قرارند : 9تا رد لاین - 10 رامینوز - 10 نئون شکی - 25 نئون - 8 تا کت فیش جی ال

2. لامپ ها سه تا مهتابی ایستا 10000K T8 سفید 60 سانت ، یه دونه آزو صورتی 60 سانت و یه دونه آرکادیا 60 سانت که بالایه درپوش رو هم با تلق آلومینیوم پوشوندم که نور رو منعکس کنه (فکر کنم خیلی تفاوت کرد )

3. اضافه شدن یه عدد ایهایم 2215 با چربی گیر

4. co2 تقریبا 3 ثانیه یک حباب (دفیوزر آزو )

5. سیفون هم هر سه روز یکبار حدود 3-4 لیتر آب بر میدارم و بل کمی آب تصفیه دوباره اضافه میکنم

سوالاتم رو بعد و بین عکسا میپرسم ، لطفا راهنمایی کنین

http://8pic.ir/images/b6iecs0fgfc5ds4fy1g.jpg
    این یه عکس کلی

http://8pic.ir/images/yjt3ebeyrz28kcx3u7pr.jpg

اینم یه عکس از عمق تانک که همینطور که دوستان گفتند عمقش کم شده

http://8pic.ir/images/pzar77tk3dtcstjxpn9k.jpg

اینم یه عکس از جلبک مویی که بیچارم کرده و خز هام رو داغون کرده

http://8pic.ir/images/n0ajqrs2r3gc0byda0x.jpg

اینم یه عکس از نیلوفرم

http://8pic.ir/images/ysk8q9ka4fbml2t9qulr.jpg

همینطوری که میبینین آنوبیاسهام برگاشون با خالهایه سفید در اومده که نمیدونم ایراد از کجاس!!!

در ضمن داره رویه شیشه ها یه لکه هایه سبزی میزنه که براساس تجربه من خیلی سخت پاک میشن و فکر نکنم که کت فیشا قدرت پاک کردنشونو داشته باشن لطفا بگین چیکار کنم؟؟؟ !!!!

سوال دیگه اینکه من کود مایع جی بی ال گرفتم که دوستان میگن به ازای هر 20 لیتر 5 میلی لیتر اضافه کنم هر 2 هفته یکبار ، خاستم بدونم اگه این مقدار رو به صورت مساوی تقسیم کنم و هر 3 روز یکبار مقداره کمی کود بدم که در مجموع به همون مقدار در دو هفته برسه، چه ایرادی داره؟؟؟!!!(اینکارو بخاطر اینکه هر سه روز یکبا از آب کم می کنم می خام انجام بدم که کود کمتری با سیفون خارج بشه)

و در نهایت کسی تو اصفهان جایی سراغ نداره که بتونم یه تعداد از گیاهامو بفروشم ؟؟؟؟!!!(این قسمت رو فکر کنم آقا داود مخاطب اصلیش باشه )

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    این یه عکس کلی

اینم یه عکس از نیلوفرم

همینطوری که میبینین آنوبیاسهام برگاشون با خالهایه سفید در اومده که نمیدونم ایراد از کجاس!!!

در ضمن داره رویه شیشه ها یه لکه هایه سبزی میزنه که براساس تجربه من خیلی سخت پاک میشن و فکر نکنم که کت فیشا قدرت پاک کردنشونو داشته باشن لطفا بگین چیکار کنم؟؟؟
    !!!!

سوال دیگه اینکه من کود مایع جی بی ال گرفتم که دوستان میگن به ازای هر 20 لیتر 5 میلی لیتر اضافه کنم هر 2 هفته یکبار ، خاستم بدونم اگه این مقدار رو به صورت مساوی تقسیم کنم و هر 3 روز یکبار مقداره کمی کود بدم که در مجموع به همون مقدار در دو هفته برسه، چه ایرادی داره؟؟؟!!!(اینکارو بخاطر اینکه هر سه روز یکبا از آب کم می کنم می خام انجام بدم که کود کمتری با سیفون خارج بشه)

و در نهایت کسی تو اصفهان جایی سراغ نداره که بتونم یه تعداد از گیاهامو بفروشم ؟؟؟؟!!!(این قسمت رو فکر کنم آقا داود مخاطب اصلیش باشه
    )

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamadyy نمایش پست ها
    این یه عکس کلی

اینم یه عکس از نیلوفرم

در ضمن داره رویه شیشه ها یه لکه هایه سبزی میزنه که براساس تجربه من خیلی سخت پاک میشن و فکر نکنم که کت فیشا قدرت پاک کردنشونو داشته باشن لطفا بگین چیکار کنم؟؟؟
    !!!!

و در نهایت کسی تو اصفهان جایی سراغ نداره که بتونم یه تعداد از گیاهامو بفروشم ؟؟؟؟!!!(این قسمت رو فکر کنم آقا داود مخاطب اصلیش باشه
    )
    در مورد نقطه های سفید روی برگها به خاطر کمبود یه سری از مواد مغذی هست .. یه سری از کودهای مایع مثل جی بی ال 24 یا سرا 24 دوز روزانه دارند ..

و دارای یه سری عناصر کمیاب رو دارا هستند مثل آهن .. اونها رو باید روزانه استفاده کنید .. در مورد اون یکی کود هم که سوال کردید بله میتونید تقسیم کنید که اتفاقا

اینطوری خیلی هم بهتر هست ..

کیفیت نور بد هم میتونه تو تکثیر جلبکهاتون هم موثر باشه ..

جلبکی هم که بهش گرفتار شدید به شکل نقطه های سبز رنگ رو باید با استفاده از شیشه پاک کن های مغناطیسی یا همون مگنتی پاک کنید ..

این جلبک اغلب تو تانکهای تازه راه اندازی شده شکل میگیره ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    در مورد نقطه های سفید روی برگها به خاطر کمبود یه سری از مواد مغذی هست .. یه سری از کودهای مایع مثل جی بی ال 24 یا سرا 24 دوز روزانه دارند ..

و دارای یه سری عناصر کمیاب رو دارا هستند مثل آهن .. اونها رو باید روزانه استفاده کنید .. در مورد اون یکی کود هم که سوال کردید بله میتونید تقسیم کنید که اتفاقا

اینطوری خیلی هم بهتر هست ..

کیفیت نور بد هم میتونه تو تکثیر جلبکهاتون هم موثر باشه ..

جلبکی هم که بهش گرفتار شدید به شکل نقطه های سبز رنگ رو باید با استفاده از شیشه پاک کن های مغناطیسی یا همون مگنتی پاک کنید ..

این جلبک اغلب تو تانکهای تازه راه اندازی شده شکل میگیره ..
    ممنون

نظرتون در رابطه بانور و co2 تانک چیه؟؟؟!!!

لامپ ها سه تا مهتابی ایستا 10000K T8 سفید 60 سانت ، یه دونه آزو صورتی 60 سانت و یه دونه آرکادیا 60 سانت که بالایه درپوش رو هم با تلق آلومینیوم پوشوندم که نور رو منعکس کنه (فکر کنم خیلی تفاوت کرد
    )

co2 تقریبا 3 ثانیه یک حباب (دفیوزر آزو )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    تانک پلنت، مرغ مینا
    شماره عضویت
    10996
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود آقای رحیمی

بله منهم با حرف شما موافق هستم که میگو در کنترل جلبک مویی مفیده ولی ایشون 9 تا ردلاین در تانک گذاشتن به نظر شما میگو ها توسط ردلاین کشته نمیشه ؟

موفق باشید
    سلام دوست عزیزم . احوال شما ؟؟؟؟

من سایز دقیق ردلاینهارو نمیدونم ولی با توجه به پوشش گیاهی مناسب و سایز درشت آمانو نسبت به میگوهای دیگه (البته اگه سایز ردلاین ها معقول باشه ) میتونن آمانو رو به تانکشون معرفی کنن .

البته این جلبک مویی بیشتر وقتی گریبان خزرو میگیره ک به سطح آب نزدیک باشه و نتیجتا به منبع نور ، بهتر بود ایشون خزه هارو در سطح پایینتری استفاده میکردن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    آقا بیچاره شدم ، ماهیام سفیدک که داشتن قارچ هم گرفتن،اصلا نمی تونم بگیرمشون ، چیکار کنم؟؟؟؟

ترو خدا کمک کنین، می تونم از دارو استفاده کنم ، یا دما رو ببرم بالا ؟؟؟؟

فک کنم بیماریشون اینه

یه جایی خوندم باید دما رو بیارم پایین ،اگه همینطوره اونوقت سفیدکشون چی میشه؟؟؟!!!!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    آقا بیچاره شدم ، ماهیام سفیدک که داشتن قارچ هم گرفتن،اصلا نمی تونم بگیرمشون ، چیکار کنم؟؟؟؟

ترو خدا کمک کنین، می تونم از دارو استفاده کنم ، یا دما رو ببرم بالا ؟؟؟؟

فک کنم بیماریشون اینه

یه جایی خوندم باید دما رو بیارم پایین ،اگه همینطوره اونوقت سفیدکشون چی میشه؟؟؟!!!!
    دما رو تا 28 بالا ببر .. اما نمیتونه کمکی کنه اینا خیلی حالشون بده ..

دارو رو اصلا حرفشو هم نزن .. اگه میتونی بگیرشون بریز تو قرنطینه .. اونجا درمان کن ..

سوالتون رو هم تو قسمت بیماریها مطرح کنید دوست عزیز ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    ای بابا حامد جون این که ماهی من نیس، این عکس شبیه بیماریشون بود، یه مطلبی خوندم که نوشته بود اسم این بیماری كلومناريس يا كولومناريس – Columnaris بود

نوشته بود دمای کم(74 درجه فارنهایت یا 23.3 درجه سانتی گراد) برای درمانشون مناسبه !!!!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    ای بابا حامد جون این که ماهی من نیس، این عکس شبیه بیماریشون بود، یه مطلبی خوندم که نوشته بود اسم این بیماری كلومناريس يا كولومناريس – Columnaris بود

نوشته بود دمای کم(74 درجه فارنهایت یا 23.3 درجه سانتی گراد) برای درمانشون مناسبه !!!!
    اطلاع مناسبی از درمانشون ندارم بهتون بدم .. تو قسمت بیماریها از ماهیتون عکس بزارید دوستان متخصص سریع راهنماییتون میکنن ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10775
    با سلام

خداروشکر ماهیام خوب شدن البته ردلاینا 7 تا شدن، رامینوز 8 تا شدن و نئون مشکی 8 تا شدن

و دمارو به آرومی آوردم رویه 27 ؛ و بعد از این میبرمش روی 26

نکته ای که فک میکنم مفید باشه اینه که کمک بسیار بزرگی به کم شدن جلبک مویی کردن و مقدار زیادیش رو خوردن و همونطوری که میبینین اوضاع خزه ها خیلی خوبه (تازه یکم حرس هم کردمشون)

دوستان اگه راهنمایی کنن و پیشنهاد بدن و بهتر از همه انتقاد کنن ممنون میشم

صفحه 5 از 24 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)