نخستین مسابقه‌ی آکادمی موسیقی ایرانی تحت عنوان صدای ایده‌آل پارسیان شروع به تولید می‌کند.
تهيه‌كننده اين مجموعه اعلام کرد: سریال صدای ایده‌آل پارسیان به زودی در مرحله‌ی تولید، تهیه و پخش قرار می‌گیرد.
ضبط این پروژه باگذشت حدود سی ماه تحقیق، بررسی و نگارش در زمینه‌ی تهیه‌ی مجموعه‌ی 120 قسمتی «صدای ایده آل پارسیان» با سرپرستی دکتر محمدرضا چراغعلی و کارگردانی تلویزیونی دکتر آباریس تنظیفی و کارگردانی هنری سعید مرادی نژاد آغاز شد.
طبق توافقات صورت گرفته با وزارت ارشاد اسلامی و مدیركل شورای ارزیابی و نظارت سینمای حرفه‌يی و مرکز موسیقی مجوز این مجموعه در تاریخ 14 اسفند ماه 90 صادر شد.

فرهاد اشرفی ـ تهیه‌کننده و مجری طرح این مجموعه ـ اعلام کرد: این مجموعه که فضایی خاص در کنار هنرمندان سینما، تئاتر، تلویزیون و موسیقی دارد در سه فصل 40 قسمتی با اجرای بهترین مجریان ایرانی ساخته مي‌شود و آنها برای اولین بار متفاوت‌ترین مسابقه‌ی آکادمی موسیقی ایرانی را به تصویر می‌کشند که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و حمایت و همکاری گروه‌های مختلف پیش‌بینی شده که این سری اول این مجموعه مهر ماه 1391 وارد شبکه‌ی نمایش خانگی می‌شود.
طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در فصل اول این مجموعه 40 قسمت مجزا تعریف شده و هر شخص از هر کجای ایران پس از دریافت فراخوان و ثبت نام در این مسابقه و پس از قبول شدن در آزمون اولیه‌ی داوران برای شرکت در مسابقه‌ی مجموعه‌ی صدای ایده‌آل پارسیان به پایتخت دعوت می‌شوند تا شانس خود را برای شرکت در این مجموعه‌ی بی نظیر امتحان کنند.

منبع این خبر : ایسنا

در حال حاضر سایت رسمی پروژه‌ی صدای ایده‌آل پارسیان در حال آماده‌سازی است و به محض راه‌اندازی سایت، فراخوان این مسابقه در سراسر ایران پخش خواهد شد و به مدت 14 روز کاری مهلت برای ثبت نام در این مجموعه به عزیزان داده خواهد شد.