فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  5
لایک لایک:  1
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: گرمایش زمین و گیاهخواری

 1. #1
  کاربر میهن پت ssara آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  سفر
  تخصص
  خانه دار
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  843
  میانگین پست در روز
  0.04
  نوشته ها
  72

  گرمایش زمین و گیاهخواری


  گرمایش زمین و گیاهخواری

  be vegan, make peace


  نقش اساسی وگانیسم در پیشگیری از مصیبت بی سابقه جهانی، گفتگو با پروفسور شوارتز:


  دکتر شوارتز، پروفسور ریاضی بازنشسته از کالج استاتن آیلند، در آمریکا، نویسنده کتابهای " *****ت و بقای جهان" " ریاضی و بقای جهان" و " *****ت و گیاهخواری" می باشند.

  ایشان از تهیه کنندگان فیلم مستند " وظیفه مقدس: کاربرد ارزشهای ***** در کمک به بهبود جهان" هستند که با یاری فیلمساز برنده جایزه امی، آقای لیونل فردبرگ این کار را انجام دادند. این فیلم نشان میدهد که چطور میتوان با پیروی از آموزه های راستین آیین *****، جهان را نجات داد. دکتر ریچارد شوارتز رئیس مرکز " *****ان گیاهخوار آمریکای شمالی" ( جی. وی. ان. آ)، رئیس انجمن گیاهخواران مذهبی و اخلاقی جامعه ( اس. ای. آر. وی)، و مدیر ائتلاف پیشگام "شرایط اقلیمی و گیاهخواری " می باشند.

  با اجازه دکتر ریچارد شوارتز مقاله ای از ایشان با عنوان " نقش اساسی وگانیسم در پیش گیری از مصیبت بی سابقه جهانی" را به شما ارائه می کنیم.

  نقش اساسی وگانیسم در پیش گیری از مصیبت بی سابقه جهانی:

  مصیبت جهانی یا آینده ای زیست پایدار؟
  پاسخ این سؤال به شدت به انتخابهای غذایی ما بستگی دارد! شاید ساده لوحانه به نظر آید که بگوییم تغییر رژیم غذایی در بسیاری از بحران های جهان امروز، تفاوت اساسی ایجاد میکند، و اگر پرورش 60 میلیارد دامی که سالانه در سراسر جهان کشته میشوند را متوقف کنیم، بسیاری از مسائل امروز، بلکه همه آنها، حل میشود. اما چگونه؟ بیش از هر چیز درک این نکته اهمیت دارد که دریابیم جهان به سرعت به سوی مصیبتی بی سابقه ناشی از تغییرات اقلیمی و دیگر تهدیدات زیست محیطی به پیش میرود. تقریباً هر هفته در مورد خشکسالی های شدید، سیل، حریق ها، و آب شدن پوشش ها و یخرودهای قطبی، خبرهایی می شنویم. این رویدادها به دلیل افزایش حد متوسط دما به اندازه ی کمی بیش از 1.5 درجه فارنهایت، در طی 100 سال گذشته روی داده، و دانشمندان اقلیم شناس جهان از جمله هیئت بین دولتی تغییرات اقلیمی سازمان ملل ( آی. پی. سی. سی)، برنده جایزه نوبل، پیش بینی میکنند که در 100 سال آینده، دما از 2 به 11 درجه فارنهایت افزایش می یابد، و این امر بر انسان و همه گونه های این سیاره اثری ویرانگر دارد. ما در مورد تهدیدهایی سخنن می گوییم که باید خیلی زود مورد توجه قرار گیرند. برخی از دانشمندان اقلیم شناس، از جمله دکتر جیمز هانسن، مدیر مؤسسه تحقیقات فضایی گدارد در سازمان ملی هوانوردی و فضا (ناسا )، هشدار داده اند که گرمایش جهانی میتواند به نقطه بحرانی برسد و در عرض چند سال از کنترل خارج شود، که این امر به پیامدهایی فاجعه آمیز منجر می گردد، مگر اینکه به زودی تغییرات بزرگی روی دهد. دانشمندان در فوریه سال 2009، در جلسه سالانه ی انجمن توسعه علوم آمریکا خاطرنشان ساختند که گرمایش جهانی با سرعتی بیشتر از حد مورد انتظار پیش می رود، زیرا انتشار گازهای گلخانه ای از بیش بینی های اخیر سریعتر روی میدهد و افزایش دما موجب میشود در اکوسیستم های جهان، واکنش های برگشتی مثبت (خود تقویتی) ایجاد گردد. در بسیاری از طبقات اجتماعی، در مورد نیاز به ایجاد تغییرات بزرگ برای کاهش تغییرات اقلیمی آگاهی ایجاد شده است. با این وجود اکثر پیشنهاداتی که در این زمینه ارائه میشود، به اثر رژیم غذایی بر انتشار آلاینده های گازهای گلخانه ای کمتر اشاره میکند! گزارش سال 2006 سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل، برآورد کرد که تولید دام در سطح جهان از نظر آلاینده های گازهای گلخانه ای ( گاز دی اکسید کربن)، از مجموع همه وسایل نقلیه در سراسر جهان (13.5 درصد )، گازهای گلخانه ای بیشتری تولید می کنند ( 18 درصد). گزارش" سایه طولانی دام" همچنین بیان میدارد که جمعیت دامهای جهان که هم اینک 6 میلیارد است، در صورت ادامه ی رشد جمعیت انسانی و و رژیم های غذایی سابق، در عرض 50 سال دو برابر میشود. نتیجه این امر که افزایش گازهای گلخانه ای است، کاهش آلاینده های گلخانه ای ناشی از افزایش بازدهی در حمل و نقل، برق و دیگر بخشها و همچنین پیشرفتهایی در زمینه حفظ منابع طبیعی را خنثی میکند و به همین خاطر کاهش گازهای گلخانه ای را که بر طبق نظر دانشمندان برای جلوگیری از فاجعه اقلیمی امری ضروری است، بسیار مشکل بلکه غیر ممکن می سازد. درک کارشناسان از اهمیت رژیم غذایی برای جلوگیری از گرمایش جهانی رو به رشد است. در پاییز سال 2008، دکتر راجندرا پاچوری رئیس هیئت بین دولتی تغییرات اقلیمی، همراه با دریافت کننده ی جایزه صلح نوبل و معاون رئیس جمهور سابق آمریکا، آقای ال گور، از مردم کشورهای توسعه یافته خواستند که در ابتدا به مدت یک روز در هفته مصرف گوشت را کاهش دهند و بعد این زمان را افزایش دهند..."

  دلیل اصلی اثر دامداری بر تغییرات اقلیمی این است که حیوانات دامی بویژه گاوها و دیگر نشخوار کنندگان، در بخشی از روند هضم غذا متان از بدن خویش خارج میکنند و متان، در دوره 100 ساله 23 برابر قوی تر از گاز دی اکسید کربن است. اما به خاطر اینکه بخش اعظمی از گاز متان به مدت کمتر از 20 سال در اتمسفر باقی می ماند، در طی دوره 20 ساله 72 برابر قوی تر از دی اکسید کربن عمل میکند. در عوض گاز دی اکسید کربن صدها سال در جو می ماند و اثر آن عمدتاً توسط ایروسل های خنک کننده ی منابع معمولی گاز دی اکسید کربن همچون دود دودکش و اگزوز اتومبیل، خنثی میشود. از آنجا که متان بخش زیادی از گازهای گلخانه ای را تشکیل میدهد، و از آنجا که حیوانات دامی و کودهای آنها منبع اصلی متان هستند، و با توجه به اینکه متان فقط در مدت زمان کوتاهی در اتمسفر باقی می ماند، یک تغییر عظیم به سوی رژیم گیاهخواری در جامعه میتواند اثری بسیار سریع و پایدار در کاهش تغییرات اقلیمی داشته باشد. وجود رهبران بزرگ جهانی که خواستار چنین تغییری باشند و ترجیحاً در ملاء عام تغییرات مناسب در رژیم غذایی شان را اعلام دارند، آگاهی مردم در مورد تهدیدات گرمایش جهانی و نیاز به تغییرات بزرگ در زمینه روش زندگی و عادات غذایی را به شدت افزایش میدهد. تغییراتی همچون گیاهخواری، وقفه ای ایجاد میکند که میتوان در خلال آن دیگر تغییرات مهم را ایجاد نمود.

  در ادامه دیگر دلایل بسیار مهم برای پیروی کردن از رژیم گیاهخواری به منظور جلوگیری از مصیبت جهانی را بررسی می کنیم.

  از دیگر عواملی که بر اهمیت پیروی از رژیم گیاهی می افزاید، عبارتند از:

  1) تولید محصولات حیوانی حدود 9 درصد از مجموع آلاینده های دی اکسید کربن را شامل میشود که این میزان دربردارنده ی تولید کودها و حشره کش ها، استفاده از پمپ های آبیاری، و سیستم های خنک کننده و دیگر مراحل است؛

  2) نیترو اکسید های کود حیوانی و دیگر آفت کش های شیمیایی که برای رشد محصولات گیاهی استفاده میشود، 300 برابر بیشتر از دی اکسید کربن، در ایجاد گرمایش جهانی نقش دارند.


  3) سوزاندن جنگلها به منظور ایجاد چراگاه و زمین هایی برای کشت غذای دامها، مقدار زیادی گاز دی اکسید کربن تولید میکند و این درحالی است که درختان جذب کننده این گاز از بین رفته اند.

  4) به خاطر پروش غذای دام بر بقایای سوخته ی درختان، موریانه ها که دارای سریع ترین رشد جمعیتی در میان موجودات سیاره اند، و در بخشی از روند هضم غذای خود، متان آزاد میکنند، افزایش می یابند.

  با توجه به همه مواردی که ذکر شد، سازمان فائو برآورده کرده که نقش 18 درصدی دامداری در ایجاد گازهای گلخانه ای بسیار کمتر از میزان واقعی است. پیروی طیف وسیعی از مردم از رژیم وگان، راه حلی است پایدار برای بسیاری از خطراتی که زندگی انسانها را تهدید میکند.

  افزایش گرسنگی نیز از موارد بسیار مهمی است که روز به روز بر اهمیت آن افزوده میشود. گزارش سال 2009 سازمان غذا و کشاورزی نشان داد تعداد افرادی که به خاطر گرسنگی جان شان را از دست دادند،
  برای اولین بار در طول تاریخ از یک میلیارد نفر (تقریباً 6/1 افراد) نیز گذشت. سالانه حدود 20 میلیون نفر که بخش زیادی از آنها کودکانند، به خاطر گرسنگی و اثرات جانبی آن، جانشان را از دست میدهند و بسیاری دیگر به خاطر آسیب های دائمی فیزیکی و روانی ناشی از عدم تغذیه مناسب در رنجند. با اینکه امروزه میزان غلات تولیدی در سطح جهانی، از میزان مورد نیاز برای تغذیه همه جهانیان بیشتر است، بالغ بر 70 درصد از غلات تولیدی آمریکا و تقریباً 40 درصد از غلات کل جهان، برای تغذیه دامهایی استفاده میشود که به منظور کشتار پرورش می یابند.

  با توجه به افزایش مداوم جمعیت جهان و عواملی نظیر خشکسالی، کاهش بازدهی خاک، طوفانها و دیگر اثرات گرمایش جهانی که به کاهش تولیدات غذایی می انجامد، این معضل بحرانی تر خواهد شد. پیش بینی شده که تا سال 2050، نیمی از جمعیت جهان در مناطقی دچار کم آبی زندگی می کنند. برخی از اقلیم شناسان این قرن را " قرن خشکسالی" نام نهاده اند. از چند سال گذشته تا کنون بسیاری از مناطق آمریکا خشکسالی های سختی را پشت سر گذاشته است. بر اساس گفته ی فرماندار کالیفرنیا، خشکسالی در این منطقه به حریق های فصلی منجر شده که قبلاً چندین ماه ادامه داشتند اما اینک در تمام سال روی میدهند. بخش های زیادی از استرالیا ده سال است که دچار خشکسالی هستند و این ترس وجود دارد که این شرایط دائمی شود. ******* نیز با بدترین خشکسالی در طول تاریخ خود روبروست، به آن شدت که سطح آب دریاچه "جلیل " آنقدر کاهش یافته که ناچاراند با پمپ از آن آب بکشند. میزان آب مصرفی شخصی که محصولات حیوانی استفاده میکند، 14 برابر بیشتر از یک شخص وگان است. میزان آب مورد نیاز برای پرورش یک گاو تا بلوغ کامل، میتواند یک ناوشکن دریایی را به حرکت در آورد. همچنین همانطور که اشاره شد، دامداری تأثیر زیادی بر گرمایش جهانی دارد، و گرمایش جهانی نیز خشکسالی، آب شدن یخرودها، کاهش آب رودها وجویبارها، و پایین آمدن سطح آب دریاچه ها و برکه ها را سبب میشود. گزارش اخیر 11 ژنرال و تیمسار بازنشسته آمریکایی، حاکی از این بود که گرمایش جهانی تأثیر زیادی بر اقدامات خشونت آمیز دارد. آنها اظهار کردند که افزایش تعداد پناهجویان مستأصلی که از سیل، طوفان، خشکسالی، حریق، امواج گرمایی و دیگر شرایط حاصل از تغییرات اقلیمی یا شدت یافته به خاطر آن، در حال فرارند، احتمال بروز ناپایداری، خشونت، تروریسم و جنگ رابیشتر می کند. چندین متخصص اعلام کردند که عامل اصلی در ورای خشونت های اخیر در دارفور، خشکسالی شدیدی است که در منطقه ایجاد شده و پناهندگان زیادی ایجاد کرده است.

  گونه هایی از گیاهان و حیوانات در حال انقراضند که بر طبق نظر دانشمندان، این امر با سرعتی بی سابقه در طول تاریخ روی میدهد. یک دلیل اصلی این انقراض، نابودی سریع جنگل های بارانی است که نیمی از گونه های گیاهی و جانوری در آن زندگی میکنند، این نابودی با سرعت بسیار زیاد و به منظور ایجاد مراتع و زمین های کشت غذای دام صورت می گیرد.
  یک تحقیق نشان میدهد که برای یک چهارم پوند گوشت همبرگری که برای مصرف بازار فست فود تولید و صادر میشود، 55 فوت مربع از جنگلهای استوایی نابود می گردد.


  گزارش اخیر نشان میدهد که شاید تا سال 2048، به خاطر وجود تورهای بسیار وسیع در اقیانوسها برای صید همه موجودات دریایی، این مناطق به طور کامل عاری از هر گونه ماهی شوند.

  در حال حاضر تعداد زیادی از افراد، به بیماری قلبی، انواع سرطان ها، بیماریهای مزمن و بیماریهای مهلک مبتلا هستند. تلاشها برای درمان این بیماریها به افزایش هزینه های درمانی منجر شده که این نیز به کسر بودجه و دیگر مشکلات اقتصادی در سطح ملی، ایالتی و منطقه ای انجامیده است. این مشکلات مالی مقدار هزینه برآورد شده برای حفاظت از محیط زیست و دیگر خدمات ضروری را کاهش میدهد.

  با این وجود، در راستای اطلاع رسانی به مردم در مورد رژیم مغذی و متوازن وگان برای جلوگیری، کاهش و گاهی معکوس کردن روند بیماری، تلاش های کمی صورت می گیرد. در عوض، بحث های زیادی در مورد چگونگی خاتمه دادن به سیستم های درمانی ناموفق در جریان است که در آنها میلیونها نفر از مردم، از بیمه درمانی مناسب برخوردار نیستند و یا اصلاً بیمه نمی باشند.
  نمونه های بسیار دیگری از مشکلاتی که با دامداری وخیم تر میشود، میتوان به نابودی صخره های مرجانی، فرسایش و کاهش خاک، آبهای آلوده ی ناشی از جاری کردن هرزآب های فضولات حیوانی در آنها، و بیماریهایی با منشاء حیوانی همچون آنفولانزای خوکی اشاره کرد.


  با توجه به مسائلی که گفته شد و مواردی بیش از اینها، مردم جهان باید به انتخاب بزرگی دست بزنند. ما می توانیم به کارهای کنونی مان ادامه دهیم و و به سرعت در مسیرمان به سوی فاجعه ای بی سابقه حرکت کنیم، یا می توانیم با برگزیدن رژیم وگان و انجام دیگر اقدامات زیست سازگار، جهان مورد تهدیدمان را به سوی زیست پایداری سوق دهیم. اگر زود دست به کار نشویم، چطور میخواهیم غفلت خویش را برای نسل آینده توجیه کنیم؟

  با سپاس صمیمانه از دکتر ریچارد شوارتز، که به ما اجازه دادند مقاله آگاهی بخش در مورد نیاز فوری به تغییر به رژیم گیاهی برای تضمین بقای سیاره را، به خوانندگان عزیز ارائه کنیم. باشد که با سرعتی الهی، ساکنان جهان به ندای ما لبیک گویند و به جنبش نجات تنها خانه زمینی مان بپیوندند.

  http://garmayeshezamin.******.com/cat-147.aspx

  ویرایش توسط ssara : 30th April 2012 در ساعت 03:38 PM
  شادی سال نو را با مهمانان 4 پای وفا تقسیم کنیم  http://cal.ir/main/ 2. #2
  کاربر میهن پت m.en آواتار ها
  تخصص
  دانشجوی دامپزشکی
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  966
  میانگین پست در روز
  0.04
  نوشته ها
  63


  به نظر شما کدام یک بیشتر باعث گرم شدن کره ی زمین می شود ؟ پاسخ صحیح، کسی که اتومبیل خود را روشن می کند نیست !


  به نقل از سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد، تجارت و صنعت تولید مواد حیوانی، حتی بیشتر از صنعت حمل و نقل باعث گرمایش جهانی می شود. کاهش مصرف {یا حذف} گوشت، تخم مرغ و لبنیات رژِیم غذایی شما، یکی از موثرترین راه ها برای کاهش تولید گاز های گلخانه ای است. در رابطه با رفاه {و حقوق} حیوانات مزرعه ای (از جمله طیور صنعتی و دام های صنعتی) و اثرات زیست محیطی دامداری صنعتی و راه حل های این مشکل و همچنین کمکی که از دست شما بر می آید، بیشتر مطالعه کنید.


  گیاهخوار شوید، سالم زندگی کنید ، کره ی زمین را نجات دهید...
  ویرایش توسط m.en : 25th July 2012 در ساعت 04:20 PM


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید