صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    10010

تفريح براي كاسكو

احمري
    با خريد يك بشقاب سفالي گلي به قطر 20 سانت به ارتفاع 2 سانت تهيه كردم از كوزه فروشها

و انتهاي گوشه قفس كاسكو گذاشتم تعداي شاخه درخت مو انگور و بلال قرار دادم كاسكو

براي سرگرمي خيلي جالب جلوي سفال نشسته و در روز 3 تا 4 ساعت سرگرم ميشود

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmari نمایش پست ها
    احمري
    با خريد يك بشقاب سفالي گلي به قطر 20 سانت به ارتفاع 2 سانت تهيه كردم از كوزه فروشها

و انتهاي گوشه قفس كاسكو گذاشتم تعداي شاخه درخت مو انگور و بلال قرار دادم كاسكو

براي سرگرمي خيلي جالب جلوي سفال نشسته و در روز 3 تا 4 ساعت سرگرم ميشود

سلام

قراردادن چوب تمیز و غیر سمی برای جویدن لازمه

و بلال هم که غذای مورد علاقه شونه

ولی دلیل قراردادن بشقاب سفالی رو متوجه نشدم

چوب بلال رو که میتونید از دیواره یا سقف آویزون کنید نیازی به بشقاب نداره

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    10010

جواب به پاسخ دليل قرار دادن بشقاب سفالي

منظور از قرار دادن بشقاب سفالي اين است كه كاسكو در مواقعه اي كه از
    روي چوب خسته ميشود كنار بشقاب سفالي با استحكام زيرپاي محكم
    بتونه 15 دقيقه اي استراحت كنه و از داخل بشقاب وسايلي كه گذاشته شده
    استفاده و بازي و سرگرمي داشته باشد كاسكو ها دوست دارند هر چند وقتي
    از روي شاخه به روي زمين مثل كنار دريا يا رودخانه ها هم استراحت كنند مثل
    خوردن شن هاي معدني --كلا منظور سرگرم كردن كاسكو است

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    اینهایی که فرمودید برای سرگرمی خوبه اما ایرادی که دارن اینه که به جز بشقاب خیلی زود توسط پرنده تون جویده میشن و از بین میرن و شما مجبورید هر چند روز یک بار اونها رو تو قفسش بزارید.. این یعنی دست بردن تو قفس به تعداد زیاد.. برای طوطی های رام مشکل پیش نمیاد اما برای وحشی ها امنیت سخت به دست اومده رو از بین میبره...
    اگر پرهای پرندتون رو چیدید به جای شلوغ کردن فضای داخل قفس بهتره که فضایی برای سرگرمی اون در بیرون قفس محیا کنید.. مثل ساختن پارک های بازی و غیره..
    به هر حال بابت خلاقیتتون ازتون تشکر میکنم.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    10010

22 تشكر از همكاران

از هم فكري شما تشكر من بعد از 2 ماه از ورود كاسكو به منزل اين بشقاب گلي سفالي را بكار
    گرفتم در موقعه اي كه كاسكو را به حمام برده بودم سفال را داخل قفس قرار دادم وقتي به داخل قفس
    برگشت تا يك روز به او نگاه ميكرد و الان خيلي شديد به او وابسطه شده و فكر كنم برا ي استراحت
    پاهايش هم از او استفاده ميكنه - در ضمن من شنيدم تا وقتي كاسكو حداقل 5 كلمه حرف نزده او به
    بيرون از قفس يا به شهر بازي انتقال ندهيم باز هم تشكر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    از هم فكري شما تشكر من بعد از 2 ماه از ورود كاسكو به منزل اين بشقاب گلي سفالي را بكار
    گرفتم در موقعه اي كه كاسكو را به حمام برده بودم سفال را داخل قفس قرار دادم وقتي به داخل قفس
    برگشت تا يك روز به او نگاه ميكرد و الان خيلي شديد به او وابسطه شده و فكر كنم برا ي استراحت
    پاهايش هم از او استفاده ميكنه - در ضمن من شنيدم تا وقتي كاسكو حداقل 5 كلمه حرف نزده او به
    بيرون از قفس يا به شهر بازي انتقال ندهيم باز هم تشكر

دوست عزیز شما همچنان کاسکو تون رو به حموم میبرید ؟؟؟
    آخه نوشته بودید بعد از ۲ ماه تو حموم این کار رو کردید!!! می خوام بدونم احیانا چه زمانی این کار رو میکنید و از اسپری استفاده میکنید یا خیر؟؟

در مورد حرف زدن کاسکو اگر چنین مطلبی شنیدید دلیلش اینه که وقتی یه طوطی میخواد به حرف بیاد یا هنوز به حرف نیومده باید بهش یاد داد که به گفته های شما توجه کنه... وقتی کاسکو یا هر سخنگوی دیگری رو از قفس بیرون میارید با دنیایی از ناشناخته ها روبروش میکنید و حیوانات هم مثل ما انسان ها حس ماجراجویی و شناخت پیرامون خود رو دارن و شروع به جستجو میکنن و این یعنی پرت شدن حواس اونها و دقیقا یعنی شکست شما در آموزش. چرا که اون به طور کلی به شما توجهی نخواهد داشت..
    در مورد تعداد کلمات هم شماره خاصی وجود نداره.. ۵ تا کلمه ۴ تا یا ۱۰ تا .. این رقم به این دلیل به شما گفته شده که طوطی تا این تعدتد یاد میگیره حواسش به تمریناتش باشه و تمرکز کنه موقعی که شما در حال آموزشید ... وگر نه ربطب به رام بودن پرنده نداره چرا که طوطی هایی هستند که رام رامند اما کلمه ای نمیگن و بیرون از قفس مشکلی ندارن...

شما برای آموزش سخنگویی به کاسکوتون بهتره ۳ طرف قفس پرندتون رو در هنگام تمرین بپوشونید و اسباب بازیهاش رو هم از قفس بردارید.. به طوری که همه تمرکزش به شما باشه... نه چیزی بخوره نه بجوه نه بنوشه نه بازی کنه و نه هیچ کاره دیگه ای که حواس اون رو پرت میکنه انجام بده... معمولا توصیه میشه که نیم ساهت تا یک ساعت قبل از خواب شب اون این تمرین رو انجان بدین چرا که بیشترین تمرکز رو داره در اون ساعت به دلیل اینکه همه کارهای روزانه اش رو کرده... نیم ساعت قبل از دادن وعده غذایی صبح گاهیش هم خوبه اما به صورت رخ به رخ و تشویقی....

برای اطلاع از آموزشهای سخن گویی مطالب مربوط به اون رو در انجمن دنبال کنید و یک دور تاپیک هاش رو مطالعه کنید..

پیروز باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    10010
    با سلام خيلي خوشحال شدم از سخنان شما تجربه شما خيلي بيشتره
    بطور خلاصه بگم من 3 تا از اقوام كاسكو دارند كه الان از اعضاي خانواده
    حساب ميشند من اگر تجربه اي دارم از اونها است ميگويند اگر قبل از به سخنگوي كاسكو

از قفس خارج بشه هم لوس ميشه و هم كمي به دوران آزادي مي افتد بهتره كه داخل قفس باشه دوم اينكه اگر يك روز در
    منزل نباشيد اتفاقي نمي افتد ولي اگر در ساعات خواستي كاسكو به بيرون مي آمده او دچار ناراحتي ميشه اگر توجه كرده باشيد
    در مواقعه اي كه او بيرون ميامده درست سر اون ساعت كاسكو با منقار دوست داره بيرون بيايد اين تجربه اقوام
    كاسكوي من حدود 5 جلسه با آب پاش داخل حمام استحمام كرد ولي از اون به بعد يك دوش مخصوص كوچك نصب كردم
    رنگي وقي كاسكو را با آب پاش كمي خيس شد دوش را باز ميكنم و از عقب دم خيلي آرام قفس را زير آب ميبرم و خيل احساس
    آرامش ميكنه و كم كم قفس را تا كردن كاسكو زير آب ميبرم كاملا خيس ميشه تا موقعه اي كه خودش را خوش نگردم مقداري
    آب كرم را باز ميگذارم تا هواي داخل حمام سرد نشود انشا الله توانسته باشم مطلب را برسانم

باز هم تشكر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    10010
    سلام شرمنده فكر كنم يك سوال شما را جواب ندادم اگر درست متوجه شده باشم

اينكه كي بشقاب سفالي يا هر كاري كه تو قفس دارم موقعه اي كه رام نبود وقتي

درب بالا را باز ميكردم كه بر روي چوب بالاي قفس براي استحمام حاضر بشه هر كاري
    داخل قفس داشتم انجام ميدادم حدود يك ماه پيش ولي الان هر كار كه بگي داخل قفس
    ميتونم انجگام بدم كاري به دست من ندارد فقط نگاه ميكنه البته قبل از اينكه چيزي وارد
    قفس كنم اول با او به آرامي صحبت و اشيا را نشان ميدهم و وارد قفس ميكنم
    اين را هم بگم كاسكوي من 27 اين ماه ورود به منزل 4 ماه ميشود كاسكوي كه اصلا
    اجازه نميداد تا 10 قدمي بنشينيم الان آماده شده كه روي دست بياد البته دوست نداردم
    زياد لوس بشه
    باي تشكر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ژاندی کانور
    شماره عضویت
    9540
    با سلام خيلي خوشحال شدم از سخنان شما تجربه شما خيلي بيشتره
    بطور خلاصه بگم من 3 تا از اقوام كاسكو دارند كه الان از اعضاي خانواده
    حساب ميشند من اگر تجربه اي دارم از اونها است ميگويند اگر قبل از به سخنگوي كاسكو

از قفس خارج بشه هم لوس ميشه و هم كمي به دوران آزادي مي افتد بهتره كه داخل قفس باشه دوم اينكه اگر يك روز در
    منزل نباشيد اتفاقي نمي افتد ولي اگر در ساعات خواستي كاسكو به بيرون مي آمده او دچار ناراحتي ميشه اگر توجه كرده باشيد
    در مواقعه اي كه او بيرون ميامده درست سر اون ساعت كاسكو با منقار دوست داره بيرون بيايد اين تجربه اقوام
    كاسكوي من حدود 5 جلسه با آب پاش داخل حمام استحمام كرد ولي از اون به بعد يك دوش مخصوص كوچك نصب كردم
    رنگي وقي كاسكو را با آب پاش كمي خيس شد دوش را باز ميكنم و از عقب دم خيلي آرام قفس را زير آب ميبرم و خيل احساس
    آرامش ميكنه و كم كم قفس را تا كردن كاسكو زير آب ميبرم كاملا خيس ميشه تا موقعه اي كه خودش را خوش نگردم مقداري
    آب كرم را باز ميگذارم تا هواي داخل حمام سرد نشود انشا الله توانسته باشم مطلب را برسانم

باز هم تشكر
    اول از همه اینکه وظیفه است جناب احمری .. خواهش میکنم..
    در مورد حمام کردن نکته ای که مهمه اینه که داخل بینی پرنده تون به هیچ عنوان آب نره که باعث عفونت ریه و در نهایت خدای نکرده مرگ اون میشه... حال شما میخواید با اسپری اون رو حمام کنید یا دوش کوچک یا کاسه آب یا حتی وان و استخر..
    بهتریت حالت اینه که به خود پرنده این فرصت رو بدید که حمام کنه.. همه پرنده ها این کار رو به طور غریضی انجام میدن مگر اینکه تجربه بدی داشته باشن یا عادت به حمام کردن توسط صاحبشون کرده باشن..
    وقتی شما به صورت روتین این کار رو برای اون انجام میدید پرنده نیازی به شستن خودش پیدا نمیکنه... نظر من اینه که این بار که وقت حمامش بود یه ظرف آب براش بزارید.. قطعا دفعخ اول خودش این کار رو نمی کنه اما وقتی گرم باشه یا زیاد کثیف شده باشه آروم آروم شروع میکنه.. البته بیشتر دوستان اعتقاد دارن که باید کایکو رو حمام کرد اما باور کنید کایکو هک مثل بقیه پرندگان غرضه تمیز بودن رو داره..
    در مورد اینکه به کاسکو تون این قدر نزدیک شدید خوشحالم و آرزوی پیروزی براتون میکنم..

دوستدار شما
    آیدین عامری

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    كاسكو
    شماره عضویت
    10010
    سلام گفتم شايد اين مدل قفس اختراعي براي مسافرت و حمل آن كمكي به عزيزان باشد

من 1 ماه پيش هرچه كه تلاش كردم قفس مسافرتي نتونستم تهيه كنم اين بود كه اين را ساختم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)