فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  7
لایک لایک:  1
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: مقاله دکتر زرین آذر :لزوم پرهیز از پروتئین حیوانی

 1. #1
  کاربر میهن پت ایران دوست آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  25
  میانگین پست در روز
  0.06
  نوشته ها
  125

  مقاله دکتر زرین آذر :لزوم پرهیز از پروتئین حیوانی  بیشتر مشکلات دندان ها ریشه در عدم توازن مواد مورد نیاز بدن دارد که خود در اثر تغذیه ناسالم به وجود می آید. هر کوششی برای درمان بیماری های دهان و دندان اگر به موضوع بنیادین تغذیه سالم نپردازد، نهایتاً محکوم به شکست خواهد شد. به این دلیل بسیاری از دندانپزشکان به درستی بر تغذیه درست و سالم برای سلامت کل بدن تاکید می کنند. به طور کل می توان گفت که سلامت دندان ها به سلامت کل بدن وابسته است.  نقش سیستم ایمنی بدن در سلامتی بر هیچ کس پوشیده نیست. گفته می شود سلامت سیستم ایمنی در بیماری های دهان و دندان نیز نقش عمده را بازی کرده و اهمیت فراوانی در پیشگیری از این بیماری ها دارد. نقش مصرف شیر در مختل کردن کار سیستم ایمنی به طور خاص و در مساعد کردن محیط کلی بدن برای ایجاد و توسعه بیماری ها، سال هاست که توسط تحقیقات فراوان ثابت شده است.

  محققان نشان داده اند که پروتئین موجود در شیر به نام «کازئین» در ایجاد بیماری های جدی مانند گروه بیماری های «خودایمن»، دسته بیماری های التهابی، انواع سرطان ها و بسیاری از ناهنجاری های دیگر نقش عمده را بازی می کند. به طور نمونه بیماری های خودایمنی مانند ام اس، آرتروز روماتوئید، دیابت نوع یک و آلرژی های مختلف با مصرف شیر ایجاد یا پیشرفته تر می شوند.

  این مساله در مورد بیماری های التهابی مانند آرتروز استخوانی، کولیت های مختلف و انواعی از سرطان ها نیز صادق است. به طور مثال تحقیقاتی در دانشگاه شیکاگو در ایالت ایلی نویز نشان دهنده نقش «کازئین» شیر در ایجاد و رشد سرطان سینه است. آزمایش های دیگری ثابت می کنند که این پروتئین نقش مخربی در ایجاد و رشد سرطان کبد و پروستات دارد.

  مکانیسم تاثیر پروتئین شیر در اختلال دستگاه ایمنی بدن بدین صورت است که با مصرف شیر گاو مجموعه ای از پروتئین های بیگانه وارد بدن انسان می شود. بخشی از این پروتئین ها در روده ها به شکل نیمه کامل هضم شده و قطعه پاره هایی از زنجیرهای اسیدهای آمینه را ایجاد می کنند.

  این زنجیرها می توانند شباهت ساختمانی به برخی از پروتئین های موجود در بدن را داشته باشند و باعث حمله سیستم ایمنی به این پروتئین های نیمه هضم و پروتئین های خودی شبیه آنها در بدن شوند. به طور مثال ثابت شده که دیابت نوع یک می تواند به دلیل حمله سیستم ایمنی بدن به سلول های تولیدکننده انسولین در پانکراس که شباهت ساختمانی با قطعه زنجیرهای پروتئین های نیمه هضم موجود در شیر دارند، به وجود آید.

  تحقیقات نشان می دهد در کودکانی که دچار دیابت می شوند و در دوران نوزادی شیر گاو مصرف کرده اند،
  پادتن ضدسرم آلبومین گاوی یا (Bovine Serum Albumin)به حد قابل توجهی بالا بود، در صورتی که در کودکان غیردیابتی این پادتن به میزان بسیار بسیار اندک وجود داشته یا کاملاً غایب است.

  فرآیند مهم و حیاتی دیگری که توسط مصرف شیر دچار اختلال می شود، فرآیند تبدیل ویتامینغیرفعال به شکل فعال در کلیه هاست.این ویتامین D در حقیقت نوعی هورمون است که در بسیاری از واکنش های حیاتی بدن که در سلامتی نقش عمده دارند، شرکت دارد. ویتامینبا جلوگیری از تولید «سایتوکاین»ها (Cytokines) از ایجاد بیماری های التهابی جلوگیری می کند. مصرف شیر گاو با مختل کردن این پروسه باعث ایجاد و توسعه بیماری های التهابی می شود.

  مکانیسم این واکنش بدین شکل است که ویتامین d در اثر برخورد اشعه ماوراء بنفش در پوست بدن تشکیل می شود. این ماده سپس توسط جریان خون به کبد رفته و در آنجا به فرم متابولیت های غیرفعال ذخیره می شود. این متابولیت ها سپس در مواقع مورد نیاز در کلیه ها به فرم فعال D1/25درمی آیند تا نقش های حیاتی و مهم خود را ایفا کنند.
  آزمایش ها نشان می دهند که مصرف شیر و پروتئین های حیوانی به دلیل ایجاد محیط اسیدی در خون از عمل آنزیم های کلیه در فعال کردن ویتامینجلوگیری کرده و باعث کاهش قابل توجه میزان D1/25D می شوند.

  میزان ویتامین dفعال در خون همچنین رابطه معکوس با میزان کلسیم خون دارد.
  هر چه میزان کلسیم خون بالاتر باشد میزان
  1/25D یا ویتامین D فعال کمتر خواهد بود. کلسیم ماده معدنی مهمی در کارکرد درست ماهیچه ها و عصب هاست. میزان کلسیم در خون توسط شبکه به هم پیوسته از غدد، هورمون ها، کلیه ها و روده ها کنترل می شود تا از دامنه نرمال خود بالاتر یا پایین تر نرود.

  این شبکه با کنترل میزان جذب کلسیم از غذا، میزان دفع آن در ادرار و مدفوع و میزان گرفتن کلسیم از استخوان ها و دندان ها، کنترل شدید و منظم کلسیم خون را به عهده دارد.

  زمانی که میزان کلسیم خون بالا می رودD1/25کمتر فعال شده، در نتیجه کلسیم کمتری جذب شده و میزان ترشح و خروج کلسیم ادرار و مدفوع بالا می رود.

  پس اگر میزان مصرف کلسیم به طور غیرضروری بالا باشد میزان تبدیل به فرم فعال ویتامیندر کلیه ها پایین آمده و میزان این ماده در خون کاهش می یابد. بنابراین شیر به علت داشتن کلسیم و پروتئین بالا از دو طریق در کاهش میزان ویتامین نقش داشته و در نتیجه بدن را در مقابل عوامل التهابی بی دفاع می گذارد.

  شیر همچنین به دلیل دارا بودن فاکتورهای رشد انسولین مانند «IGF» (Insulin like Growth Factors) باعث سرعت بخشیدن به رشد سلول ها از جمله سلول های سرطانی می شود. بنابراین بسیاری از سرطان ها می توانند توسط شیر ایجاد شده یا رشد سریع تری پیدا کنند.

  آنچه در بالا ذکر شد تنها بخش کوچکی از تاثیرات منفی مصرف شیر و پروتئین های حیوانی در سلامت است.

  درباره عوارض دیگر مصرف شیر گاو می توان از نقش آن در تولید بیماری پوکی استخوان، بیماری های قلب و عروق، اسهال، عدم تحمل قند لاکتوز، آلودگی های هورمونی و آنتی بیوتیکی که خود امروزه منشاء بسیاری از اختلالات بیماری زا هستند، نام برد.

  جالب توجه است که بدانیم برعکس باور عوام و بخش اعظمی از پزشکان، شیر باعث ایجاد و نه بهبود بیماری پوکی استخوان می شود. شیر با تولید محیط اسیدی در خون (به علت میزان پروتئین بالای شیر) آن را از حالت قلیایی طبیعی خود خارج می کند

  بدن برای ترمیم و تصحیح این آنرمالی که می تواند در صورت ادامه یافتن بسیار خطرناک شده و کار اندام ها و سلول ها را مختل کند، دست به دامن استخوان ها و دندان ها می شود تا کلسیم آنها را برای قلیایی کردن خون آزاد کند زیرا کلسیم بهترین و سریع ترین عامل قلیایی کردن خون است.

  این کلسیم آزاد شده از استخوان ها سپس توسط کلیه ها دفع می شود. در نتیجه مصرف شیر باعث پوکی استخوان ها و ضعف دندان ها می شود.

  بیماری های عفونی دهان و دندان و کرم خوردگی ها نیز که از جمله در اثر رشد باکتری ها صورت می گیرد با اختلال سیستم ایمنی بدن در اثر مصرف شیر چنانکه در بالا توضیح داده شد ارتباط بلاواسطه و مستقیم دارد.

  تجربه هزاران ساله بشر نشان داده است که طبیعی ترین غذا برای بشر و بهترین نوع تغذیه برای سلامتی رژیم غذایی مبتنی بر گیاهان است. امروزه تمامی محققان آگاه بدون استثناء مصرف فراوان میوه ها، سبزیجات، حبوبات و غلات را برای سلامتی و تندرستی توصیه می کنند.

  شما هم برای داشتن بدنی سالم و دندان هایی محکم و سلامت از مصرف شیر و پروتئین های حیوانی در حد ممکن یا به طور کامل اجتناب کرده و سبزیجات و میوه ها را بخش عمده تغذیه خود قرار دهید.

  دکتر زرین آذر

  دارای بورد تخصصی در دستگاه گوارش، کبد و بیماری‌های داخلی

  متخصص تغذیه

  کالیفرنیای جنوبی
  تصاویر پیوست شده
  ویرایش توسط ایران دوست : 14th May 2011 در ساعت 04:36 PM
  اما ما به خاطر لقمه ای گوشت جانی را از خورشید و نور محروم میکنیم و از سهمی از زندگی و زمان که به دنیا آمده بود تا از آن لذت ببرد.(پلو تارک)

  شاه كلید نجات زمین= عشق به تمام موجودات 2. #2
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  الناز جان
  من یه مدت گیاه خوار بودمحدود 5 ماه
  اما چون ورزش حرفه ای انجام میدم به مشکل برخوردم به طوریکه بدنم ضعف میکرد و دچار اختلال در تمرین هام شدم
  و این برای من و استادم اصلا جالب
  بعدا که استادم جویای مشکلم شدن و متوجه شدن که گیاه خوار شدم کلی سرزنشم کردن و گفتن دیگه اجازه ندارم به گیاه خواری ادامه بدم و باعث به هدر رفتن تمامی زحمت های خودشون و خودم بشم
  و از اون لحظه به بعد من دوباره گوشت خوار شدم

  با توجه به شرایط من شما برای گیاه خوار شدن من
  چه پیشنهادی دارید؟
  پیشاپیش ممنون

 3. #3
  کاربر میهن پت ایران دوست آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  25
  میانگین پست در روز
  0.06
  نوشته ها
  125
  نیلوفر جان بی گمان روش شما درست نبوده.

  بسیاری از قهرمانان ورزشی دنیا گیاهخوار هستند اگر سخن استاد شما درست باشد پس آنها نباید به چنین جایگاهی دست میافتند اینگونه نیست؟

  من که پس از 4سال به مشکلی برنخوردم البته احساس ضعف در آغاز کار بسیار طبیعی است.

  دکتر ذرین اذر( متخصص بیماریهای داخلی فوق تخصص در بیماریهای دستگاه گوارش٬ کبد و کیسه صفرا پزشک تغذیه و درمان طبیعی و پزشکی بدون دارو) یک تارنمای پرسش و پاسخ دارند پیشنهاد من به شما اینست که از ایشان یاری بخواهید.

  این هم تارنمای ایشان:وبگاه پرسش و پاسخ با دکتر زرین آذر
  اما ما به خاطر لقمه ای گوشت جانی را از خورشید و نور محروم میکنیم و از سهمی از زندگی و زمان که به دنیا آمده بود تا از آن لذت ببرد.(پلو تارک)

  شاه كلید نجات زمین= عشق به تمام موجودات 4. #4
  Jblaq آواتار ها
  علایق
  حیوانات
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  خیلی ممنونم لطف کردید
  حتما همینطور بوده

 5. #5
  کاربر میهن پت ایران دوست آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  25
  میانگین پست در روز
  0.06
  نوشته ها
  125
  خواهش میکنم،دکتر خودشان خام گیاهخوار هستند حتما شما را راهنمایی خواهند کرد.
  اما ما به خاطر لقمه ای گوشت جانی را از خورشید و نور محروم میکنیم و از سهمی از زندگی و زمان که به دنیا آمده بود تا از آن لذت ببرد.(پلو تارک)

  شاه كلید نجات زمین= عشق به تمام موجوداتاطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. همه چیز در مورد کبوتر
  توسط liar در انجمن معرفی نژادهای کبوتر
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 29th October 2012, 01:39 AM
 2. معرفی حیوانات عجیب جنگل های آمازون +تصاویر
  توسط RAMIN در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 24th September 2012, 04:57 PM
 3. کشف ۱۲۰۰ گونه جدید حیوانات در جنگلهای آمازون
  توسط S&M در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 20th November 2011, 11:11 PM
 4. کشف هزار و 200 گونه جدید حیوانات در آمازون
  توسط devil_boy در انجمن مقالات مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 23rd June 2011, 02:57 PM
 5. فوتبال حیوانات!!!
  توسط Melika در انجمن آلبوم تصاویر حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 7th June 2011, 01:54 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید