صفحه 34 از 348 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525384134 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 331 به 340 از 3471
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    در مورد پای ماده از روز اول که گرفتم همینطوری بودش. به پرنده فروش هم گفتم گفت چیزی نیست.

روزی اول هم روی میله نشتن هم خونی میشد که پاکش میکردم.فکر میکنم پاش صدمه دیده.

در مورد تغذیه:

ارزن*سفیده تخم مرغ رنده شده در هفته 2بار* هویچ رنده شده 1بار در هفته(زیاد نمیخورن)* بعضی وقتا پرنج سفید بدون روغن(حسابی میخورن)* یک روز درمیان میوه جات سیب. هلو.... به جز خیار.

وضیعتش خیلی حاده؟؟؟؟؟

*یکبار ماده رو گرفتم تو دستم که پاشو نگاه کنم فنچ نر یه صدایی سر میداد که دل سنگ به حالش آب میشد. *

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    با سلام مجدد.

امروز واسه اولین بار فنچ ها رو از قفس آراد کردم و متوجه شد که فنچ ماده نمیتونه زیاد پرواز کنه. متوجه شدم یکی از بالش قیچی زدن:

پرهایی که قیچی خورده رو بکنم یا بذارم؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_ir نمایش پست ها
    با سلام مجدد.

امروز واسه اولین بار فنچ ها رو از قفس آراد کردم و متوجه شد که فنچ ماده نمیتونه زیاد پرواز کنه. متوجه شدم یکی از بالش قیچی زدن:

پرهایی که قیچی خورده رو بکنم یا بذارم؟؟
    سلام.دوست عزیز هیچ وقت پرندت رو اینجوری توی دست نگیر.بشدت بهش استرس وارد میشه و اگر توی بدنش تخم باشه که احتمال تلف شدنش بسیار بالاس.در مورد بال هاش فنچ تحمل کشیدن پر رو نداره و خیلی اذیت میشه.بذار خودش بیفته.پاهاشم مشکل از چیزی بوده که توی لونه رو موقع تولدش پر کرده بودن که این حالت رو برای انگشت هاش به وجود آورده.به احتمال خیلی زیاد پنبه بوده.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    Fishes - Budgerigar - Finch
    شماره عضویت
    11139
    در مورد پای ماده از روز اول که گرفتم همینطوری بودش. به پرنده فروش هم گفتم گفت چیزی نیست.

روزی اول هم روی میله نشتن هم خونی میشد که پاکش میکردم.فکر میکنم پاش صدمه دیده.

در مورد تغذیه:

ارزن*سفیده تخم مرغ رنده شده در هفته 2بار* هویچ رنده شده 1بار در هفته(زیاد نمیخورن)* بعضی وقتا پرنج سفید بدون روغن(حسابی میخورن)* یک روز درمیان میوه جات سیب. هلو.... به جز خیار.

وضیعتش خیلی حاده؟؟؟؟؟

*یکبار ماده رو گرفتم تو دستم که پاشو نگاه کنم فنچ نر یه صدایی سر میداد که دل سنگ به حالش آب میشد. *
    سلام
    تغذیه شون خوبه و سعی کنید چیزهایی رو که چندان با اشتها میل نمیکنن رو قطع نکنید و ادامه بدید و میتونید مولتی ویتامین(برند مناسب تهیه کنید و به هیچ وجه دست ساز نگیرید) هم هفته ای دوبار در آبشون بریزید تا استفاده کنن و در ایام تخم ریزی استفادش رو به هفته ای یکبار کاهش بدید .(فقط 6 ساعت پس از استفاده از مولتی ویتامین آب رو خالی کنید و آب تازه براشون قرار بدید.)

در مورد پای مرغ عشق ماده همونطور که آقای اسکندری عزیز فرمودن یکی از بارز ترین دلایل این شکلی شدن پای جوجه فنچ ها استفاده از مواد نامناسب مثل پنبه در لونه هستش ، البته گاهی بدلیل کمبود کلسیم و یکسری دیگر از ویتامینها بخصوص b 2 پای فنچ ها و قناری ها و .. به این شکل در میاد.
    پیشنهاد میکنم که فنچ ماده رو ببرید و به فروشنده پس بدید و یه فنچ ماده ی سالم دیگه بگیرید چون این وضعیت پاهاش تاثیر مستقیم در موفقیت جفتگیری به دلیل عدم توانایی در حفظ تعادل از جانب فنچ ماده خواهد شد و با این وضعیت امیدی به جفتگیری و تکثیر شون نداشته باشید.

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    به توصیه شما امروز رفتم و فنچ ماده رو عوض کردم و این فنچ رو گرفتم:

بالغ هست؟ به نظر شما چطوره؟

و بالاخره تونستم این مکمل غذایی رو پیدا کنم.

برند معتبری هستش؟ ساخت ترکیه

فرشنده گفت توی نصف آبخوری 3 قطره یک روز درمیان.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    به توصیه شما امروز رفتم و فنچ ماده رو عوض کردم و این فنچ رو گرفتم:

بالغ هست؟ به نظر شما چطوره؟

و بالاخره تونستم این مکمل غذایی رو پیدا کنم.

برند معتبری هستش؟ ساخت ترکیه

فرشنده گفت توی نصف آبخوری 3 قطره یک روز درمیان.

سلام
    مبارک باشه .
    بله بالغ هستش و مشکلی هم نداره و بعد از آشنایی کامل با جفت خودش کم کم آمادهی جفتگیری و تخمگذاری میشه.
    برند مولتی ویتامینی(قطره ای) هم که فرمودین مناسب هستش و نحوهی مصرفش هم در بروشور داخل جعبه نوشته شده و اگه مشکلی داشتید مطرح کنید تا دوستان راهنمایی کنن.
    و یه نکته دیگه اینکه هرگز مولتی ویتامین رو در مقابل نور مستقیم برای مدت طولانی قرار ندید چون باعث کاهش خاصیتش میشه و همیشه اون رو در جعبه ی مخصوص خودش و در یک جای کم نور وخنک نگهداری کنید.

موفق باشید
    ویرایش توسط MOHAMMAD REZA 137017 : 29th June 2013 در ساعت 04:49 PM دلیل: A

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    با تشکر از شما :

امروز که در پرنده فروشی بودم از فنچ های نرگسی خیلی خوشم آمد و میخواستم 1جفت بخرم ولی خود پرنده فروشه هم در مورد نر یا ماده بودن فنچ ها تردید داشت. خیلی شبیه همدیگه هستن.آیا راهی 100 % برای تشخیص جنسیت این نژاد هستش؟

این پرنده نگهداریش سخت هستش؟

خیلی خوشکل هستن پدر سوخته ها!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    12579
    دوستان لطفآ این متن ترجمه کنید که دقیقآ باید چکاری انجام بدم. چند روز در هفته باید این مکمل رو به پرنده داد.

یک سوال :

آبخوری معمولی چند سی سی هستش؟؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    با تشکر از شما :

امروز که در پرنده فروشی بودم از فنچ های نرگسی خیلی خوشم آمد و میخواستم 1جفت بخرم ولی خود پرنده فروشه هم در مورد نر یا ماده بودن فنچ ها تردید داشت. خیلی شبیه همدیگه هستن.آیا راهی 100 % برای تشخیص جنسیت این نژاد هستش؟

این پرنده نگهداریش سخت هستش؟

خیلی خوشکل هستن !!

سلام

قطعی ترین راه تشخیص جنسیت نر و ماده در فنچ جاوا یا نرگسی یا مصری از روی آواز خوندن پرنده ی نر و جیک جیک کردن فنچ ماده هستش . البته تشخیص به این روش در قفس های گروهی به دلیل شلوغی کمی دشوار هستش و معمولا هم در مکانها ی شلوغ کمتر دیده میشه که فنچ نر آواز بخونه و ما بخوایم تشخیص بدیم که نره یا ماده.

راه قطعی دیگه توجه به ظاهر فنچ های نرگسی هستش که روش بسیار مناسبی هستش و اونم اینکه در قسمت فوقانی و در بالای نوک فنچ نر یا در قسمت اتصال نوک به سر ، نوک دارای یک برآمدگی میباشد که در جنس ماده شاهد این برآمدگی نیستیم. (فقط برای تشخیص صحیح تر بهتره که از نیمرخ به نوکش نگاه کنید تا برآمدگی کاملا نمایان بشه)

Hen = ماده & Cock = نر

راه دیگه برای تشخیص از روی ظاهر توجه به حلقه ی دور چشم هستش که در جنس نر این حلقه دارای ضخامت بیشتر و برآمدگی بیشتر هستش و لی در ماده برعکس هستشکه در عکس فوق کاملا نمایانه .

و راه دیگه ای هم که بیشتر در مورد فنچ هایی که دارای رنگی غیر از نژاد اصلی هستن صادقه اینه که در نوع نر رنگ قسمت های بالای سر تیره تر از نوع ماده هستش( مثلا رنگ قهوه ای که در نوع نر قسمت بالای سر دارای رنگ قهوه ای تیره و در نوع ماده به رنگ قهوه ای روشن هستش.)

با این وجود توصیه میکنم که در صورتی که نتو نستید صدای فنچ نر رو تشخیص بدید ، قطعی ترین راه توجه به برآمدگی بالای نوک در جنس نر هستش.

این فنچ ها معمولا از سن 1 سالگی به بعد آماده ی جفتگیری و تخمگذاری میشن و کمی هم خجالتی هستن و بنده به شخصه در مورد دشواری نگهداریشون تجربه ای ندارم و دوستانی که تجربه کردن لطفا مطرح کنن.
    و این رو هم ذکر کنم که این نوع فنچ نسبت به فنچ های معمولی بزرگ چثه تر هستش به شکلی که لونه های معمولی فنچ اصلا براشون مناسب نیست .

این هم یک نمونه از جنس نر این نوع فنچ:

موفق و سربلند باشید
    ویرایش توسط MOHAMMAD REZA 137017 : 30th June 2013 در ساعت 02:24 AM دلیل: E

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    11139
    دوستان لطفآ این متن رو ترجمه کنید که دقیقآ باید چکاری انجام بدم. چند روز در هفته باید این مکمل رو به پرنده داد.

یک سوال :

آبخوری معمولی چند سی سی هستش؟؟

سلام

با اجازه ی دوستان مترجم بنده این بروشور رو ترجمه کنم و اگه ایرادی در کار بود دوستان حتما اشاره بفرمایند.

A V I S O L یک ویتامین برای آماده سازیه پرندگان قفسی میباشد.

توضیحات :

برای افزایش مقاومت پرندگان در برابر بیماری ها. مهیا کردن رشد سالم پرندگان. افزایش بهره مندی از مواد غذایی موثر . کاهش( تولک رفتن ها ،کم اشتهائی و توسعه ی اختلالات ) . افزایش دوره ها یا تعداد جفتگیری ها . افزایش مقدار تولید و جوجه های سالم.

دستور مصرف:

برای تغذیه ی خوب در زمان های عادی:
    برای هر پرنده 2.5 سی سی از دارو را به 80 تا 100 سی سی از آب اضافه کنید . آب مخلوط شده با دارو را دو روز در میان برایشان قرار دهید که بنوشند.

در دوران جفتگیری:
    مقدار 2.5 سی سی از دارو را به 80 تا 100 سی سی از آب به ازای هر جفت اضافه کنید و پرندگان باید از آب مخلوط شده با دارو هر روز بنوشند. این باید در کل دوره ی جفتگیری ادامه داشته باشد
    ( اضافه میکنم که البته مصرف همه روزه ی این دارو چندان هم توصیه نمیشه و حداکثر هفته ای سه بار استفاده از اون در کنار تغذیه ی مناسب کفایت میکنه و توجه کنید که گفته شده در کل دوره ی جفتگیری ، نه در دوران تخمگذاری ، پس حداکثر هفته ای یکبار در دوران تخمگذاری از این دارو برای پرنده تون استفاده کنید).

وقتی که جوجه ها از تخم خارج میشوند:

به ازای هر جفت از جوجه ها 2.5 سی سی از دارو را به 80 تا 100 سی سی از آب اضافه کنید و آنها را با آب مخلوط شده با دارو تا زمانی که جوجه ها رشد کرده و خارج شوند(منظور از لانه) تغذیه کنید.

در دوران تولکی بودن:

2.5 سی سی از دارو را به 80 تا 100 سی سی از آب به ازای هر پرنده اضافه کنید. آب مخلوط شده با دارو باید تا پایان دوره ی تولکی به پرنده داده شود .

به عنوان ویتامین افزودنی برای حیوانات بیمار:
    5 سی سی از دارو را به 80 تا 100 سی سی از آب به ازای هر پرنده اضافه کنید. این درمان باید برای یک هفته ادامه داشته باشد. بعد ، دوز تجویز شده برای زمان های عادی را از سر بگیرید .

باقی توضیحاتش هم مربوط به دور از دسترس پچه ها نگه داشتن و اینکه قبل از استفاده از دارو برشور رو مطالعه کنید و مقدار و بسته بندی هستش.

دوست عزیز شما باید حالت تجویز شده برای دوران عادی رو برای فنچ هاتون که تازه فنچ ماده رو گرفتید انجام بدید.
    در مورد اینکه حجم آب داخل آبخوری معمولی چند سی سی هستش اطلاعی ندارم و خودتون اگه سرنگ تمیز و اضافی در خونه دارید اندازه گیری کنید و به ما هم اطلاع بدید.
    ممنون

در مورد دوره ی جفتگیر ی دوستان اگه نکته ای مد نظرشون هست لطفا بیان کنن .

موفق و پیروز باشید
    ویرایش توسط MOHAMMAD REZA 137017 : 30th June 2013 در ساعت 04:33 AM دلیل: E

صفحه 34 از 348 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525384134 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)