صفحه 8 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 250
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و ماهی مرغ عشق و فنچ
    شماره عضویت
    14962
    سلام خدمت دوستان گرامی من در مورد سامپ در تانک سیچلاید ها سوال داشتم .
    طول اکم 120 * 40 *50* ارتفاع ابگیریشه و 220 لیتر اب خالصشه من خیلی سامپ دوست دارم چون هم هزینش کمه هم ابو کریستالی وتمیز میکنه میخواستم سوال کنم ابعاد سامپم و تعداد خونه هاش چیجوری باشه؟؟ واز چه مدایا هایی باید استفاده کنم؟؟؟؟ در ضمن شیشش و واتر پمپش و بخاری و سنگ هوا هم که هست اتصالات و فیتینگ هاشم در دست رسه (کارم ایه) چیز خاص دیگه ایی که نداره انشااله ؟؟فقط یه مدایا میخواد و یه اسفنج و ابر با یه سوراخ تو اکواریوم و سرریز دریته؟؟ببخشید سوالا زیاد شد

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط matin mehdinezhad نمایش پست ها
    طول اکم 120 * 40 *50* ارتفاع ابگیریشه و 220 لیتر اب خالصشه من خیلی سامپ دوست دارم چون هم هزینش کمه هم ابو کریستالی وتمیز میکنه میخواستم سوال کنم ابعاد سامپم و تعداد خونه هاش چیجوری باشه؟؟ واز چه مدایا هایی باید استفاده کنم؟؟؟؟ در ضمن شیشش و واتر پمپش و بخاری و سنگ هوا هم که هست اتصالات و فیتینگ هاشم در دست رسه (کارم ایه) چیز خاص دیگه ایی که نداره انشااله ؟؟فقط یه مدایا میخواد و یه اسفنج و ابر با یه سوراخ تو اکواریوم و سرریز دریته؟؟ببخشید سوالا زیاد شد

سلام دوست عزیز
    در مورد ابعاد سامپ به طور استارد اندازه خاصی در نظر گرفته نشده ولی به طور معمول حداقل یک سوم حج کلی تانک اصلی رو برای سامپ در نظر می گیرن که با این احتساب شما تقریبا باید سامپی با حجم 75 لیتر برای سامپ در نظر بگیرید بهتره طول تانک بیشتر و عرض کمتر تا برای ایجاد خونه مشکلی نداشته باشید و تعدا دلخواه رو ایجاد کنید و با توجه به مقدار مدیاهایی که می تونید تهیه کنید برای این منظور می تونید تعداد خونه ها رو در نظر بگیرید که حد معمول بین 3تا 5خونه کفایت می کنه مدیا هایی که می تونی استفاده کنی ضروری ها سرامیک ,بیوبال ,زغال اکتیو(اگه سیچلایدهای امریکایی هستن ماهیات به طور دائم نباید از زغال استفاده بشه) ابریا پشم شیشه و یا هر دو باشند بهتره و شن و ماسه و همچنین از رزین در صورت دسترسی میکرو مک هم می تونی استفاده کنی سایر وسایل هم که اعلام کردین در دسترس هستند
    فقط یک نکته در صورتی که برای اولین بار هست که قراره این کار رو انجام بدین بهتره از کسی که این کار رو انجام داده حتما کمک بگیرید چون چیدمان وسایل و مدایاها و نوع قرار گیری و نحوه ساخت تانک و تقسیم بندی از شرایط مهمی هست که باید به خوبی انجام بشه ممکنه با قرار گیری یک پد به صورت اشتباه باعث جلوگیری ازسر ریز اب از یک خونه به خونه بعدی بشه پس حتما از کسی کمک بگیرید برای ساخت یا بدید براتون بسازن البته در صورتی که اطلاعاتی در این مورد دارید خودتون هم می تونید بسازی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط matin mehdinezhad نمایش پست ها
    سلام در مورد ابعاد سامپ برمیگرده به این که مدیای داخلش چقدر با کیفیت باشه به نظر من یک سوم حجم کل تانک رو میتونید به سامپ اختصاص بدی و میتونی خونه های سامپ رو 5 تا در نظر بگیری یکی برای واتر پمپ و چهاتای دیگه برای مدیا
    مدیا هم میتونی از پد، ابر ، سرامیک ،سیپورکس و ... استفاده کنی
    شما فقط بوسیله فیتینگ و لوله ای رو به سامپ منتقل کن و از اون ور با واتر پمپ به تانک برشگردون (برای تانک های اب شور از اورفلو هم استفاده میکنن که به نظرم برای اب شیرین زیاد واجب نیست و از طرفی هم بدجور نمای تانک رو به هم میریزه)
    فقط توی محاصبه اب خروجی و اب ورودی به سامپ دقت کن و قدرت واترپمپ رو به اندازه ای انتخواب کن که فیتینگ جواب گو باشه و اب از اکواریومت سر ریز نشه
    پاینده و شاد باشی
    مهدی

سعید saeed92129212عزیز مثل این که با هم پست دادیم متوجه نشدم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عقاب
    شماره عضویت
    14926
    سلام خدمت دوستان من یه آکواریوم خریدم که 100*50*30 هستش خاستم ببینم چه نوع فیلتری بخرم که معمولی باشه و خوب باشه من الان اینو دارم که عکسشو میذارم مال آکواریوم قبلیمه

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط efra2mb5 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان من یه آکواریوم خریدم که 100*50*30 هستش خاستم ببینم چه نوع فیلتری بخرم که معمولی باشه و خوب باشه من الان اینو دارم که عکسشو میذارم مال آکواریوم قبلیمه
    سلام دوست عزیز این یه دونه فیلتر اصلا جوابگو نیست ..

شما میتونید از فیلترهای هنگ ان و یا تاپ فیلترها به عنوان کمکی استفاده کنید ..

البته اگه براتون امکان خرید فیلتر سطلی وجود داشته باشه اون عالیه..

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عقاب
    شماره عضویت
    14926
    سطلی که خیلی گرونه اینهمه پول ندارم
    اما اینای دیگه ای که گفتینو همراه همین بذارم؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    سطلی که خیلی گرونه اینهمه پول ندارم
    اما اینای دیگه ای که گفتینو همراه همین بذارم؟
    سلام
    شما ميتونيد از يك تاپ فيلتر به همراه فيلتر خودتون استفاده كنيد.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عقاب
    شماره عضویت
    14926
    من خیلی ممنونم از راهنماییاتون و شرمندم که انقد سوال میپرسم
    من امروز رفتم دنبال فیلتر هنگان که اصلا نیس تاپ فیلتر پرسیدم گفت اینا بعد دو ماه تقریبا خراب میشن
    چندتا فیلتر داخلی پیشنهاد کرد که قیمتش از تاپ فیلترش بالاتر بود و گفت قدرتش خیلی زیاده حتی گفت بیشتر از اینم دارم اما انقدر قدرتش بالاس که آکواریومتو بهم میریزه به درد تو نمیخوره
    میخاستم ببینم شما باز هم تاپ فیلترو پیشنهاد میکنین؟

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    من خیلی ممنونم از راهنماییاتون و شرمندم که انقد سوال میپرسم
    من امروز رفتم دنبال فیلتر هنگان که اصلا نیس تاپ فیلتر پرسیدم گفت اینا بعد دو ماه تقریبا خراب میشن
    چندتا فیلتر داخلی پیشنهاد کرد که قیمتش از تاپ فیلترش بالاتر بود و گفت قدرتش خیلی زیاده حتی گفت بیشتر از اینم دارم اما انقدر قدرتش بالاس که آکواریومتو بهم میریزه به درد تو نمیخوره
    میخاستم ببینم شما باز هم تاپ فیلترو پیشنهاد میکنین؟
    سلام
    خواهش ميكنم عزيز
    ببينيد خيلي ساده عرض كنم فيلتر مناسب فيلتري هست كه سه برابر حجم تانك شما رو در يك ساعت مكش و تصفيه كند. به عنوان مثال اگر تانك شما ١٥٠ ليتر حجم داشته باشد قدرت فيلتر مناسب ٤٥٠ ليتر در ساعت ميباشد. يعني يك فيلتر داخلي ٤٥٠ تا ٥٠٠ براي اين تانك مناسبه.
    اگر فيلتر قبلي شما در اين حد هست از همان استفاده كنيد در غير اينصورت به فكر فيلتر مناسب باشيد و نيازي به فيلتر قويتر و تاپ فيلتر هم نيست.
    ویرایش توسط Romans : 24th December 2013 در ساعت 12:10 AM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    خواهش ميكنم عزيز
    ببينيد خيلي ساده عرض كنم فيلتر مناسب فيلتري هست كه سه برابر حجم تانك شما رو در يك ساعت مكش و تصفيه كند. به عنوان مثال اگر تانك شما ١٥٠ ليتر حجم داشته باشد قدرت فيلتر مناسب ٤٥٠ ليتر در ساعت ميباشد. يعني يك فيلتر داخلي ٤٥٠ تا ٥٠٠ براي اين تانك مناسبه.
    اگر فيلتر قبلي شما در اين حد هست از همان استفاده كنيد در غير اينصورت به فكر فيلتر مناسب باشيد و نيازي به فيلتر قويتر و تاپ فيلتر هم نيست.
    یه چیزی هم من به صحبتهای دوست و استاد عزیزم اضافه کنم .. فیلتری که تلاطم کمتری هم ایجاد کنه

خیلی مناسب تره.. اونی که فروشنده به شما معرفی کرده ماهی هارو کلا میچسبونه به دیواره شیشه..

فیلتر داخلی خوب نیست انقدر قدرتش زیاد باشه..ماهی ها رو خسته میکنه..

صفحه 8 از 25 نخستنخست 12345678910111213141516171819202122232425 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)