نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: نظر سنجی در مورد محلول های کیفیت آب شرکت مارین

رأی دهندگان
21. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • امتحان کردم کیفیتش خوبه و قیمتش مناسبه

8 38.10%
  • امتحان کردم کیفیتش مناسبه ولی بقیمت نیست

1 4.76%
  • امتحان نکردم ولی با این قیمت ترجیح میدم جنس خارجی امتحان پس داده بخرم

9 42.86%
  • امتحان نکردم ولی قصد دارم امتحانش کنم

3 14.29%
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33
    همکار قدیمی (مدیر آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225

بررسی محلول های کیفیت آب دلتامارین

در این بخش دوستان در خصوص محصولات جدید شرکت دلتا مارین در مورد کیفیت آب(کوالی فیکس،کلاریفایر و حذف فسفات) نظرات و تجربیاتشون رو مستدل و غیر مغرضانه بیان کنن
    ویرایش توسط بابک آژیده : 2nd September 2012 در ساعت 03:52 PM

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    7402
    حذف کننده فسفاتش میتونه فسفات رو موقتا پایین بیاره ولی برگشت پذیره و دو سه روزه میشه مثل اول یکمی هم بدتر.... انواع پدها رو امتحان کردم نمیتونه رسوبات رو بگیره... فسفات گارد خارجی بهتره.

گزینه امتحان کردم کیفیتش مناسب نبود وجود نداشت نظر بدم.

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhadk نمایش پست ها
    حذف کننده فسفاتش میتونه فسفات رو موقتا پایین بیاره ولی برگشت پذیره و دو سه روزه میشه مثل اول یکمی هم بدتر.... انواع پدها رو امتحان کردم نمیتونه رسوبات رو بگیره... فسفات گارد خارجی بهتره
    سلام
    دوست عزیز قرار بر اینه که بدون قصدو غرضی صحبت بشه و امیدوارم شما هم بر این پایه و اساس صحبت کرده باشین

(از تمام دوستانم خواهش دارم که این اصل صادق بودن و اتهام وارد نکردن به یه شرکت اونم یه شرکت خودی رو رعایت کنن)
    ویرایش توسط mahdi1367 : 2nd September 2012 در ساعت 10:12 PM

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    با تشکر از مصطفی جان .در این بخش با توجه به اینکه تجربه جدیدی هستش حتما دوستان با دلایل فنی و تست مستدل بیان نظرات کنن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    محلول کوالی فیکس دلتا مارین

توضیحات :
    در اب شهری معمولا برای ضد عفونی کردن اب از مواد مختلفی از جمله کلر استفاده میشود که معمولا کلر محلول در اب پس از خروج از لوله های اب شهری و راکد ماندن حذف میشود و یا حتی برای تسریع این امر با هوادهی از مقدار ان کاسته شده و به تدریج از بین میرود اما در این میان فرم پروتئینه کلر ( کلرامین ) موضوع مورد توجه بوده که بخش سمی و مضر واکنشی یون کلر با آمونیاک هست که با انجام موارد ذکر شده مولکولهای ان از بین نرفته و همچنان در اب باقی می ماند که ازجمله عوامل استرس زا برای انواع ماهی ها و موجودات زنده اکواریومی محسوب میشود .
    مقدار کلرامین محلول در اب تا حدود بسیار زیادی در دستگاه های تصفیه مکانیکی ro حذف می شود لذا برای کسانی که دسترسی به این مدل دستگاه ها ندارند توصیه میشود برای حذف عوامل مضر و استرس زا از این محلول برای تهیه آب آکواریومها استفاده کنند .
    دلتامارین کوالی فیکس به گونه ای فراوری گردیده که نه تنها باعث شکسته شدن و حذف کلرامین آب می شود بلکه با ایجاد واکنشهای کاهشی نقش مهمی در تازه نمودن اب داشته و شرایط را برای ماهی ها خصوصا ماهی هایی که مسافت های زیادی را بواسطه حمل و نقل طی کرده اند مهیا کرده و با ایجاد این شرایطی آرام باعث عدم تشدید استرس مجدد در محیط جدید شده و موجودات خیلی زود با شرایط جدید سازگاری پیدا خواهند نمود که نقش بسزایی در بقا و سلامت انها خصوصا ماهی ها دارد .

دستور العمل استفاده :
    مقدار 5 سی سی به ازاء هر 40 لیتر آب یا در مقیاس کمتر میتوانید مقدار 5 قطره از محلول را به ازاء هر 2 لیتر آب استفاده کنید

نکات مورد توجه:
    توصیه میشود فقط در مواردی که لازم هست بخشی از اب تانک تعویض شود از این محلول برای آماده کردن آب جدید استفاده شود یا به هنگام راه اندازی تانکهای جدید با اب شهری ( برای راه اندازی تانکهای جدید اب شور میتوانید با مقدار 5 سی سی به ازاء 100 لیتر استفاده کنید )
    دور از دسترس اطفال نگهداری شود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    محلول حذف فسفات

توضیحات :
    مرجانها و نرم تنان در مقابل سطوح بالای فسفات بسیار حساس هستند . از طرفی یون فسفات به عنوان یک منبع غذایی برای انواع گیاهان و جلبکها و فیتو پلانکتون ها به حساب می آید . لذا حفظ مقادیر نرمال این یون بسیار ضروری می باشد
    مقادیر مجاز یون فسفات
    در تانکهای مرجانی :0.02ppm >
    در تانکهای ریف : 0.05ppm >
    در تانکهای ماهی : 0.5ppm >

بصورت عادی تعویض بخشی از اب کمک زیادی به کنترل این یون خواهد کرد
    امروزه با بررسی هایی که در موسسات علمی اکواریستها به عمل امده فراورده هایی تولید گردیده که بصورت شیمیایی با استفاده اسان و تاثیرات بسیار سریع میتوان یون فسفات را در سیستم های اکواتیک کنترل کرد .
    محلول حذف فسفات دلتا مارین
    این محلول بر پایه مواد پلیمری تهیه گردیده و به هنگام ورود به سیستم با تغییرات ساختاری در شبکه پلیمری نقش مهمی را در جذب یون فسفات بدون هیچ تاثیر سوئی در سیستم ایفا میکند .
    بافتهای اشباع شده از شبکه پلیمری با مواد جذب شده به هیچ وجه قابل بازگشت به سیستم نبوده از اینرو مواد باقی مانده به صورت معلق به مرور زمان از طریق ف ی ل ت رهای مکانیکی , پدها یا ف ی لتر های ابری و اسکیمر خارج میشوند .

نحوه استفاده :
    5 سی سی به ازای هر 200 لیتر روزانه برای هر 1 ppm فسفات تا کاهش زیر 0.05 و سپس هر هفته یک بار بصورت مداوم

نکات مورد توجه :
    به محض ورود این محلول در اب واکنشهای لازم صورت گرفته و اب اکواریوم برای حدود یک ساعت بسته به میزان فسفات محلول در اب بصورت ابری کدر خواهد شد و سپس به حالت اولیه برمیگردد .
    هرگز بیشتر از میزان تعریف شده بر روی دستورالعمل استفاده نشود .
    حتما به هنگام استفاده اسکیمر را روشن نمائید

توصیه های ایمنی :
    در صورت استفاده بیش از حد تعریف شده در دستورالعمل ph آب کاهش یافته و میتوانید با محلولهایی افزایش ph جبران کنید
    دور از دسترس اطفال نگهداری شود .

سایز های موجود:
    فقط محلول : 250 میلی لیتر

کاربر اخراج شده

شماره عضویت
    7402
    متاسفانه محلول حذف فسفات به شدت ph و به پیرو اون kh رو به شدت کاهش میده و بعد حتی با سیفون 30 درصدی هم درست نمیشه. آنچنان تعادل تانک رو به هم زده که بعید میدونم دیگه بشه اینو درست کرد. این که میگن به ریسکش نمی ارزه یعنی همین. تقصیر خودم بود از اول هم مشخص بود تست کردنش عاقلانه نیست... دوستان توصیه رو جدی بگیرید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    متاسفانه محلول حذف فسفات به شدت ph و به پیرو اون kh رو به شدت کاهش میده و بعد حتی با سیفون 30 درصدی هم درست نمیشه. آنچنان تعادل تانک رو به هم زده که بعید میدونم دیگه بشه اینو درست کرد. این که میگن به ریسکش نمی ارزه یعنی همین. تقصیر خودم بود از اول هم مشخص بود تست کردنش عاقلانه نیست... دوستان توصیه رو جدی بگیرید.
    دوست عزیز شما به توصیه ایمنی که در بالا نوشته شده است گوش نکردید : استفاده بیش از حد ph را تحت تاثیر قرار می دهد
    شما باید دوز مصرف را هفته گی بزنید نه روزانه
    در مورد افت kh هم خدمتان عرض کنم که مشکل از جای دیگر است و این محصول کامل پلیمری است و کاری با کربنات های تانک ندارد که بخواهد دچار افت kh بشوید و تانک شما هنوز به تعادل نرسیده است و مرتب شما باید kh به تانک اضافه کنید

نوع حیوان خانگی
    فقط آبزی
    شماره عضویت
    1225
    اگه میشه تجربیاتتون رو مستدل بیان کنید(مثل اینکه به چه صورت استفاده کردید، فسفات قبل و بعد و ph ,KH قبل و بعد از تست چند بوده) و آیا توصیه آقا پویا رو رعایت کردید یا نه.در ضمن به کسی هم توصیه نکنید بزارید دوستان خودشون نتیجه گیری بکنند این مورد خیلی تولید جالبی هستش چون پایه پلیمری داره پس از آقا پویا هم میخوام اگه خودشون هم تجربه مصرفش رو دارند بیان کنند(مثل سرعت کاهش و تاثیرات روی کیفیت آب و...)

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور
    شماره عضویت
    6537
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadeng نمایش پست ها
    اگه میشه تجربیاتتون رو مستدل بیان کنید(مثل اینکه به چه صورت استفاده کردید، فسفات قبل و بعد و ph ,KH قبل و بعد از تست چند بوده) و آیا توصیه آقا پویا رو رعایت کردید یا نه.در ضمن به کسی هم توصیه نکنید بزارید دوستان خودشون نتیجه گیری بکنند این مورد خیلی تولید جالبی هستش چون پایه پلیمری داره پس از آقا پویا هم میخوام اگه خودشون هم تجربه مصرفش رو دارند بیان کنند(مثل سرعت کاهش و تاثیرات روی کیفیت آب و...)
    احمد اگه سیستم جا افتاده باشد و با استفاده اور دوز ph افت کرده و بعد از حداکثر دو روز مجدد به حالت قبل بر می گردد و بافر اکو سیستم این کار را به راحتی انجام می دهد حتی می توان برای تسریع اینکار از یک سنگ هوای قوی در سامپ استفاده کرد اما بهتر است به صورت هفتگی استفاده شود
    تانک خود من تا قبل از تولید این محصول از گارد اکسترا فوس برایت استفاده می کرد اما به گفته سازنده که این محصول از زمان تغییر رنگ از سفید تا قهوه ای کارآیی دارد نبود و مقویی که رنگ آن نارنجی می شد باید تعویض می گردید چون فسفات تانک شروع به بالا رفتن می کرد اما الان فسفات گارد در تانک است با رنگ لومیویی که هنوز زرد نشده و استفاده هفتگی فسفات ریمور تا الان شش ماه است که تغییر رنگ نداده است اما قبلا هر دو ماه باید تعویض می شد
    فسفات گارد رو هم برای محکم کاری حذف نمی کنم و از این محصول هم استفاده می کنم اما چندتا از بچه ها فقط محلول می زنند و تا الان مشکلی نداشتن
    این محلول در تانک هایی که اسکیمر های حرفه ای مثل آکوامدیک ، اسکیمز و گروتک .... دارد عالی جواب می دهد

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)