نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    همکار قدیمی (معاون باغ های شیشه ای)

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436

وسایل مورد نیاز برای ساخت تراریوم

سلام

انشاالله در این تاپیک به بحث در مورد لوازم مورد نیاز برای ساختن یک تراریوم خواهیم پرداخت.

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    ظرف:

برای ساخت تراریوم اولین چیزی که نیاز است یک ظرف مناسب است که با توجه به تعداد و اندازه و طراحی گیاهان و تراریوم انتخاب میشود

برای افراد مبتدی هرچه دهانه ظرف بازتر و ظرف بزرگتر باشد بهتر است که توصیه میکنم از اکواریوم استفاده شود که هم دهانه بازی دارد و هم حجمش به گونه ای است که براحتی میتوان گیاه را داخل ان قرار داد

بعد از کسب تجربه میتوان از ظرفهای کوچکتر و با دهانه تنگتر استفاده نمود که نیاز به ظرافت خاصی برای کاشتن و دکور زدن دارد

هر ظرف تمیزی را میتوان برای این منظور استفاده نمود و مقصود اصلی ان است که عایق رطوبتی باشد و رطوبت و اب از ان خارج نشود. برای تراریوم باید در پوشی انتخاب شود که مانع از خروج رطوبت باشد تا کنترل رطوبت راحت باشد.
    یکی از مهمترین عوامل قبل از استفاده از ظرف استریل کردن ان است که موجب بیماری در اینده نشود و بهتر است انرا با اب گرم و مواد شوینده با دقت شسته شود و چند روزی در ان باز باشد و بعد مورد استفاده قرار بگیرد.

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    زغال چوب:

یکی از مهم ترین متریال ها در تراریوم هست که وظیفه اون جذب بوی نا مطبوع و زننده هست و توصیه میکنم دوستانی که اقدام به ساخت میکنن حتما از این ماده استفاده کنند که بعدا از بوی بد تراریوم اذیت نشن.

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    بستر کشت:

بستر کشت در تراریوم به طور عموم از سه مرحله تشکیل میشود.

1-لایه اول که برای زهکشی در نظر گرفته میشود در این لایه باید تمهیدات لازم جهت زهکشی در نظر گرفته شود که برای این منظور از پوکه معدنی یا شن با ضخامت 1-2 سانت استفاده میگردد که بستگی به ظرف اندازه و... دارد

2-لایه دوم که برای ازبین بردن بوهای نا مطبوع استفاده میشود در این لایه از زغال چوب استفاده میگردد که باید حداکثر سایز ان یک سانت در سه سانت باشد که باز با توجه به ظرف انتخاب میگردد و ارتفاع مناسب برای این لایه بین 5 تا 7 درصد ارتفاع هست.

3-لایه سوم مناسب ترین خاک در این لایه که محل اصلی کشت گیاه است نباید خاکی خیلی حاصلخیز وغنی باشد زیرا در غیر این صورت باعث تسریع رشد گیاهان و از بین رفتن هماهنگی مجموعه می شود . مخلوطی از دو قسمت کمپوست ، یک قسمت تورب و یک قسمت خاک لوم ترکیبی مناسب می باشد .
    توجه : کلیه وسایل و مواد مصرفی باید ضد عفونی شده باشند

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    پارچه پرده ای فایبر گلاس یا جوراب زنانه نایلونی:
    این مواد برای جلوگیری از فرو نشستن خاک و از بین رفتن توانایی آن برای زهکشی استفاده می شوند.

چوب بلند برای حفر چاله در بستر و کاشت گیاه که با توجه به ارفاع در نظر گرفته میشود!

قیچی چنگال و.... که همگی در منازل وجود دارند و با کمی خلاقیت میتوان از انها استفاده نمود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ-ماهی-قناری-خروس لاری-قرقاول-کفتر
    شماره عضویت
    9015
    سلام، ضدعفونی کردن خاک چجوریه؟

نوع حیوان خانگی
    آبشور
    شماره عضویت
    7436
    نقل قول نوشته اصلی توسط foumani نمایش پست ها
    سلام، ضدعفونی کردن خاک چجوریه؟
    سلام ببخشید با تاخیر جواب میدم برای اینکار میتونیید خاک مورد نظرتون رو با اب بجوشونید و بعد برای 2 روز در محلی که نوز مستقیم خورشید به اون بتابه پهن کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    کاسکو-ماهی-گل گیاه
    شماره عضویت
    11088
    ین چیز هارو نمیدونستم.رفتم خاک رو ریختم تو آکواریم کلی کاکتوس خوشگل توش کاشتم حالا دیدم که انواع کرم و عنکبوت داخل تراریومم اومده.منم سم پاشی کردم...شنیدم که وقتی داخل تراریوم آب ریخته میشه به دلیل این که آب به صورت راکت طه آکواریم باقی میمونه به لجن تبدیل میشه و باعث اومدن این حشرات میشه!به نظر شما من الان چی کار کنم تا تراریومم رو احیا کنم?!ی وای.من ا

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9256
    [QUOTE=face gator;91317]ین چیز هارو نمیدونستم.رفتم خاک رو ریختم تو آکواریم کلی کاکتوس خوشگل توش کاشتم حالا دیدم که انواع کرم و عنکبوت داخل تراریومم اومده.منم سم پاشی کردم...شنیدم که وقتی داخل تراریوم آب ریخته میشه به دلیل این که آب به صورت راکت طه آکواریم باقی میمونه به لجن تبدیل میشه و باعث اومدن این حشرات میشه!به نظر شما من الان چی کار کنم تا تراریومم رو احیا کنم?!ی وای.من ا[/

با سلام خدمت دوست عزيز
    اولاً اون لايه رو كه به عنوان زهكش استفاده مي كنيد همون سنك يا پوكه مدني نبايد انقدر آب داخل تراريوم بريزي كه از اون سطح بياد بالا و در بحث كاكتوسها تركيب خاك برا اونها بايد رعايت بشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی.ماهی
    شماره عضویت
    14427
    با سلام
    ترکیب خاک کاکتوس چیه؟
    و اون جوراب یا پارچه پردرو بین کدوم غسمتا باید گذاشت؟
    از ذغالی که واسه اکواریومه میشه استفاده شه؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)