فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,083
لایک لایک:  588
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 76 از 91 نخستنخست ... 2666747576777886 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 751 به 760 از 908

موضوع: پرسش و پاسخ متفرقه در مورد قناری ها

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهران مزايجاني
    شماره عضویت
    14140
    میانگین پست در روز
    0.25
    تشکر ببخشيدسپاسگذارم .کارتون درسته

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهران مزايجاني
    شماره عضویت
    14140
    میانگین پست در روز
    0.25
    سلام راهنمايي درمورد سهره قناري.محيط حياط خلوتي اماده کردم حتي يه درخت خشکيده وباگل وگياه سبز هست.سهرهاي ازادکردم که دوسال تو قفس بوده و حدود يک ماه ازاد هست و دو هفته هست ميخواند صبح وشب.غذاي تخمرغي و شاهدانه و دانه هفت تخم فراوان گذاشتم .چندتا قناري يک ساله جفت نخورده در کنار محيط نگهداري ميکنم همشون دارچين و يک پرتقالي.راهنمايي ايا امکان داره بخاطر محيط بزرگ باقناري جفت بشه ايا محيط بزرک بد قلق نيست.ولانه چهجوري قراربدم چه نوع لانه اي. وشاهدانه زياديش بد نيست.البته سهره ميخواند ولي هنرز کمي سر چنگش سياه کمي هست

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهران مزايجاني
    شماره عضویت
    14140
    میانگین پست در روز
    0.25
    ويا داخل اين محيط بزرگ ميشه چندتا سهره نر نگهداري کرد وقناري ماده .که تکثير هم بدهند

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN95 نمایش پست ها
    سلام راهنمايي درمورد سهره قناري.محيط حياط خلوتي اماده کردم حتي يه درخت خشکيده وباگل وگياه سبز هست.سهرهاي ازادکردم که دوسال تو قفس بوده و حدود يک ماه ازاد هست و دو هفته هست ميخواند صبح وشب.غذاي تخمرغي و شاهدانه و دانه هفت تخم فراوان گذاشتم .چندتا قناري يک ساله جفت نخورده در کنار محيط نگهداري ميکنم همشون دارچين و يک پرتقالي.راهنمايي ايا امکان داره بخاطر محيط بزرگ باقناري جفت بشه ايا محيط بزرک بد قلق نيست.ولانه چهجوري قراربدم چه نوع لانه اي. وشاهدانه زياديش بد نيست.البته سهره ميخواند ولي هنرز کمي سر چنگش سياه کمي هست
    سلام ، محيط بزرگ مشكلي براي جفتگيري ايجاد نميكنه ، مهم اينه كه هر دو كاملا مست شده باشن ، پس پرنده هاي بيرون چطور جفت انتخاب ميكنن؟! لانه پلاستيكي بزرگ و گود كه زيرش منافذي براي تهويه هوا داره مناسبه . از روز سوم بعد از جفتگيري براشون بزاريد ، داخلشم ميتونيد از پنبه پر كنيد ، البته يه كم خطرناكه ، ممكنه به ناخن والدين گير كنه و تخمها بيوفتن زمين . ميتونيد از ألياف شسته شده نارگيل ، پوشال وپنبه دانه (مناسبتره ) استفاده كنيد . سهرتونم هنوز مست نشده ، يه كم سي دي اواز قناري يا سهره براش بزاريد . عرض كردم شاهدانه چربه و زياديش خوب نيست ، تا 5 روز بهش بديد كه فكر كنم از اين تعداد روز بيشتر شده باشه ، آبتني دادن در جاي گرم و مناسب ، هويج ، سيب و تخم مرغ هم فراموش نشه
    ويا داخل اين محيط بزرگ ميشه چندتا سهره نر نگهداري کرد وقناري ماده .که تکثير هم بدهند
    شما ميتونيد يك سهره نر رو با چند تا قناري يا سهره ماده توي محيط باز يا قفس بزرگ نگه داريد ولي چندتا سهره يا قناري نر رو نميتونيد با ماده نگه داريد ، دعوا بينشون راه ميوفته .

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهران مزايجاني
    شماره عضویت
    14140
    میانگین پست در روز
    0.25
    سلام.تشکرازراهنماييتون.حقي قتش داخل محيط حياط خلوت دو قناري دارچين و پرتقالي ازاد کردم و سهره هم ميخواند بهدش دوروز لانه به ديوار زدم و حالا دو قناري ماده بداخل لانه ميروند داخل لانه وسهره هم روشاخه ميشينه .اياميشود لانه بيشترا داخل محيط قرار داد .ايا امکان داره قناري تخم مستي بگذاره .بنظرشماچيکارکنم .تشمر

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهران مزايجاني
    شماره عضویت
    14140
    میانگین پست در روز
    0.25
    . ممنونم از زحماتون مرسي

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    سلام.تشکرازراهنماييتون.حقي قتش داخل محيط حياط خلوت دو قناري دارچين و پرتقالي ازاد کردم و سهره هم ميخواند بهدش دوروز لانه به ديوار زدم و حالا دو قناري ماده بداخل لانه ميروند داخل لانه وسهره هم روشاخه ميشينه .اياميشود لانه بيشترا داخل محيط قرار داد .ايا امکان داره قناري تخم مستي بگذاره .بنظرشماچيکارکنم .تشمر
    سلام ، خواهش ميكنم ،انجام وظيفست
    يه سوالي ازتون دارم اقا مهران . مگه شما براي اينكه جوجه كشي موفقي داشته باشيد سوال نميكنيد؟ مگه بنده قدم به قدم أصولشو خدمتتون عرض نكردم؟ پس چرا توجه نميكنيد و هركاري دوستداريد انجام ميديد؟؟! برادر من ، جوجه كشي أصولو قاعده خودشو داره ، اينطور نيست هر موقع دلتون خواست جفتشون كنيد!! كوچكترين اشتباهي هم زحمات چندين ماهه خودتون و هم انرژي اون زبون بسته ها رو هدر ميده. ميدونيد با هر تخم پوچي كه بزارن چقدر كلسيمو ويتامينو أملاح مصرف ميكنن ؟؟
    شما فرموديد يه سهره داريد توي حياط خلوت كه ميخوايد با قناري جفتش كنيد. قرار شد قناريو كم كم به محيط سهره نزديك كنيد ، چند روزي با فاصله از هم باشنو صداي همديگه يا اواز قناري هاي نر اتاق مجاورو بشنون تا كاملا مست بشن بعد ماده روبزاريد پيش سهره ٣-٤روز بعد از جفتگيريشونم لانه بزاريد.

حالا ميفرماييد دو تا قناري ماده توي حياط خلوتن لانه هم گذاشتيد؟؟!! هنوز سهره پاهاش سياهه ، مست نشده ، جفتگيري انجام ندادن ، ماده وارد محيط كرديد لانه هم گذاشتيد؟؟!! خب نتيجه مشخصه ، ماده ها اگه اماده باشن از روي مستي تخم پوچ ميزارن بدون اينكه جفتگيري انجام شده باشه ، انرژيشون تحليل ميره وبراي تخمهاي اصلي نيرو ندارن ، يا پوسته نازك ميشه و زودتر از موعد ميشكنه ، يا جوجه ها اگه خيلي شانس بيارنو زنده بمونن ، چند روز بعد خروج از تخم به هزارو يك دليل ، از بين ميرن. ماده هام اگه ضعيف بشن ، شروع به خوردن تخمها ميكنن.

متوجه شديد چرا انقدر تأكيد شده به انتخاب زمان درست جفت اندازي؟ مشكل اينه كه صبر نداريد .

تنها كاري كه فعلاميتونيد انجام بديد جدا كردن ماده هاست. هرچند بازهم ممكنه تخم پوچ بزارن . ولي خواهشا اجازه بديد يا سهره مست بشه يا كلا قيد اين جفت اندازيو بزنيد. (-:

اگه تخم پوچ گذاشتند كه هيچ ولي اگه نذاشتن ، بعد از مستي كامل سهره و قناريها ، هر دو ماده رو وارد محيط كنيد و تا وقتي با چشمتون جفتگيريشونو نديد لانه نزاريد تا ٤- ٣ روز بعدش و دو تا لانه باشه بزرگ ، گود ، منفذه دار و پلاستيكي با فاصله نه زياد نه كم ، كه نر بتونه به هر دوماده و جوجه ها غذا برسونه و توي لانه سازي كمكشون كنه و ماده ها هم خيلي به هم نزديك نباشن كه تخمهاي همديگه رو بشكنن يا بخورن.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهران مزايجاني
    شماره عضویت
    14140
    میانگین پست در روز
    0.25
    بله چشم به روي چشم الان ميرم ماده هارا ميگيرم .فقط سهره پاهاش سفيد وسرچنگ بالا کمي سياه.جشم ماده را جدا ميکنم..تشکر.يه سوال ديگه اي دارم .بنده يک سهره ديگه اي هم به غير اون دارم .نميخواند بسکه شاهدانه خورده چربي دارهوالان دانه هفت تخم ميدم بهش. اينو چطور امادش کنم داخل قفس بزرگ هست خيلي ساسي هست پارسال از هوا گرفتم وداخل قفس گذاشتم فقط شاهدانه دادم و چربي گرفت مو قعه اي که گرف.موقعه ايکه از هوا گرفتم و داخل قفس انداختم داخل ابخوري و دانه خوري غذا ميخورد.و خيلي ساسيه ورام هست ميشه اينم داخل قفس مستش کنم.يادم مياد وقتي از هوا گرفتمش چنگش سفيدد بود الان سياه و کمي پر از.سرش ريخته.ممنونم.تشکر اين سهره .چربي گرفته کرماني هست واون داخل حياط خلوت سر سياه هست .تشکر ممنون

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    بله چشم به روي چشم الان ميرم ماده هارا ميگيرم .فقط سهره پاهاش سفيد وسرچنگ بالا کمي سياه.جشم ماده را جدا ميکنم..تشکر.يه سوال ديگه اي دارم .بنده يک سهره ديگه اي هم به غير اون دارم .نميخواند بسکه شاهدانه خورده چربي دارهوالان دانه هفت تخم ميدم بهش. اينو چطور امادش کنم داخل قفس بزرگ هست خيلي ساسي هست پارسال از هوا گرفتم وداخل قفس گذاشتم فقط شاهدانه دادم و چربي گرفت مو قعه اي که گرف.موقعه ايکه از هوا گرفتم و داخل قفس انداختم داخل ابخوري و دانه خوري غذا ميخورد.و خيلي ساسيه ورام هست ميشه اينم داخل قفس مستش کنم.يادم مياد وقتي از هوا گرفتمش چنگش سفيدد بود الان سياه و کمي پر از.سرش ريخته.ممنونم.تشکر اين سهره .چربي گرفته کرماني هست واون داخل حياط خلوت سر سياه هست .تشکر ممنون
    زنده باشيد ، بله ميشه ولي اول بايد چربي هاي إضافيش آب بشه تا بتونه مست بشه . الان تقريبا داره ميره تو لك . براي لاغر شدنش ، تخم كتان بو داده رو تا يكهفته بهش بديد چربي ها برطرف ميشه ، فعلا هفت تخمو برداريد يا به مقداركم توي قفسش باشه ، شاهدانه هم موقت حذفش كنيد ولي نه ناگهاني ، طي دو سه روز از مقدار و تعداد وعده هاش كم كنيد و بعد قطع بشه. كتان نسوزه فقط رنگش تغيير كنه و روزانه يك برگ متوسط كاهو به همراه يك شستي تخم كاهويا كاسني دوروز يكبار بهش بديدو . حتما براش ظرف ابتني بزاريد تا با حمام كردن يه كم فعاليتشو بيشتر كنه .

حدود٥-٧ روز طول ميكشه چربي ها آب بشه . بعدش دوباره طي چندروزبراي مست شدنش مقدار شاهدانه و هفت تخم رو برگردونيد مثل قبل . ولي زياده روي در دادن شاهدانه نكنيد و كتان هم به همراه كف دريا جزو رژيم غذاييش باشه . اگه يه كم شاهدانه بوداده هم با بو نداده مخلوط كنيد بهتره كه هر دو همزمان استفاده بشه هم مست ميشه هم خيلي چاق نميشه ، نصف و نصف باشه .

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهران مزايجاني
    شماره عضویت
    14140
    میانگین پست در روز
    0.25
    ممنون تشکر.واقعا سپاسگذارم

صفحه 76 از 91 نخستنخست ... 2666747576777886 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)