فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,084
لایک لایک:  589
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 75 از 91 نخستنخست ... 2565737475767785 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 741 به 750 از 910

موضوع: پرسش و پاسخ متفرقه در مورد قناری ها

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تجربه نمایش پست ها
    درود....در مورد مشکلات کبد قناری ک از کجا منشا میگیره و راه های پیشگیری و درمانش ی اطلاعات تازه بزارید.....اخیرا یکی از جوجه قناریام فک میکنم مشکل کبدی پیدا کرد و امروز مرد....روز اخر پاهاش سفید شده بود...وقتی هم غذا خورد استفراغ کرد مدفوعش سیاه و چرب بود....حدود 40روزش بود و سفیده ی تخم مرغ بهش میدادم و روز اخر بهش سیب زمینی ابپز دادم
    سلام ، خيلي متاسفم . بيماري كبدي به راحتي قابل تشخيص نيست ، و اكثرا با ازمايش و تشخيص بافتي متوجه ميشن .
    مثلا از روي شكل ، رنگ و قوام مدفوع ، كه به سه قسمت تقسيم ميشه . اورات ، ادرار و مدفوع . يكي از دلايل ادرار زياد بيماري كبديه. اورات زرد يا سبز و مدفوع چرب هم نشونه همين بيماريه و بيماري صفراوي .

وقتي چربي داخل مدفوع ديده بشه بهش استئاتوره ميگن كه ناشي از عملكرد نادرست صفراست ويكي از علتهاش مشكلات كبديه. چون وظيفه صفرا هضمو جذب چربي هاست. موارد ديگش خيلي تخصصي تره كه واردش نميشم. مثل التهابات گوارشي.

بيماري كبد يا از عفونتهاي باكتريايي و يا تغذيه نامناسب بوجود مياد، راه پيشگيري تميز نگه داشتن محيط ، و نگهداري نكردن چندين پرنده در يك قفسه و همينطور جيره متعادل از سبزي و ميوه ، و پروتئين كافي نه بيش از اندازه . اگه درستو بموقع تشخيص داده بشه با درمانهاي انتي بيوتيكي، رژيم مناسب و حذف الودگي قابل درمانه.

قطعا غذايي كه استفاده ميكرديد نياز كافي بدن يك جوجه ٤٠ روزه نبوده ، زرده و سفيده توام ميبايست استفاده بشه . ميوه جات و سبزي و غذاهاي سرلاكي و دست ساز كه تركيبي از مواد مغذي نياز هر جوجه تا زمان رشد كامله حتما بايد در اختيارشون باشه طرز تهيه اين غذاها رو صفحات قبلتر توضيح دادم. خواهشا در مورد جوجه هاي ديگه اصول تغذيه رو رعايت كنيد .

سفيد رنگ بودن پاها نشونه كم خوني و انگلهاي داخليه و استفراغ هم علتهاي زيادي داره ، مثل بيماري ويروسي ، باكتريايي ، قارچي ، عفونتهاي روده ، اتساع پيش معده ،عفونت و التهاب روده ، تغذيه ضعيف ،وافزايش ويتامين d ، كاهش بعضي ويتامينها..................

البته شاید هم بیماری گوارشی داشت...شکمش از قفسه سینش بیش از حد عادی رفته بود پایین...سینش هم لاغر و شده بود
    بله امكان بيماري گوارشي هم هست ، بخاطر مدفوع سیاه رنگش که از نشونه های خونریزی داخلیه. از شدت ضعف ، به اصطلاح سينه كاردي شده . اگه در قسمت راست فوقاني شكمش ، برجستگي تقريبا كبود مانندي بوده نشونه بزرگي كبده.
    بعد ی سوال دیگه....در مورد قناری سفید اون قناری سفیدایی ک سر بالهاشون زرد هست رو میگن غالب و اونایی ک کامل سفید هستن میگن مغلوب اره؟؟بعد میشه دوتا غالب یا دوتا مغلوب رو باهم جفت زد؟از لحاظ ژنتیکی یا جوجه هاشون مشکل پیش نمیاد؟
    بله غالب و مغلوب همونيه كه فرموديد. دو تا غالب رو نبايد جفت كرد ، تلفات داره تا حدودي ، ولي مغلوب و غالب ، و مغلوب و مغلوب رو ميشه . ولي در كل قناريهاي سفيد رنگ ، حامل ژن ضعيف هستند و اين احتمالات هميشه درست از اب در نمياد.
    ویرایش توسط animal lover : 7th March 2016 در ساعت 01:55 AM

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    12436
    میانگین پست در روز
    0.10
    دست شما درد نکنه....ممنون از توضیحات جامع و کاملتون

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهران مزايجاني
    شماره عضویت
    14140
    میانگین پست در روز
    0.25
    سلام.من يه محيط 3*5 دارم که يه درخت خشک وباگل وگياه گذاشتم.يه سهره ازاد کردم وريزخواني ميکند ميخواستم ببينم چطور ميشه يه قناري ازاد کنم ايا ميشه باسهره ازاد محيط جفت کنم.حدود دو ماه گذاشتم دانه اب فراوان.حتي اتاق کناريش قناري داخل قفس جوجه ميگيرم و يه سهره داخل جوجه پران نگهداري ميکنم فقط فقط مشکلم سراين حياط خلوت هست که قناري با سهره ازاد جفت بشه.سهره 2سال داره دوماه هست اينجا ازاده و ريزه خواني ميکنه نوک چنگش هنوز سفيد نشده ايا سفيد ميشه ايا ميشود جفت زد با قناري قناري ماده ازاد کنم .اطفا راهنمايي کنيد تشکر.خواهش

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRAN95 نمایش پست ها
    سلام.من يه محيط 3*5 دارم که يه درخت خشک وباگل وگياه گذاشتم.يه سهره ازاد کردم وريزخواني ميکند ميخواستم ببينم چطور ميشه يه قناري ازاد کنم ايا ميشه باسهره ازاد محيط جفت کنم.حدود دو ماه گذاشتم دانه اب فراوان.حتي اتاق کناريش قناري داخل قفس جوجه ميگيرم و يه سهره داخل جوجه پران نگهداري ميکنم فقط فقط مشکلم سراين حياط خلوت هست که قناري با سهره ازاد جفت بشه.سهره 2سال داره دوماه هست اينجا ازاده و ريزه خواني ميکنه نوک چنگش هنوز سفيد نشده ايا سفيد ميشه ايا ميشود جفت زد با قناري قناري ماده ازاد کنم .اطفا راهنمايي کنيد تشکر.خواهش
    سلام بله ميشه سهره رو با قناري جفت كرد مشكلي هم از نظر گل و گياه داخل حياط خلوت وجود نداره ولي بايد اصولشو رعايت كنيد. اول سوالات بنده رو جواب بديد لطفا تا بيشتر بتونم كمكتون كنم.
    فرموديد سهرتونو ازاد كرديد و توي قفس جوجه پران هم سهره داريديعني اين سهره اي كه ازاد كرديد از ابتدا توي قفس نگهداري ميشده يا به تازگي از محيط ازاد بيرون اورديد منزل و توي حياط خلوت رهاش كرديد؟ منظورم به وحشي و غير دستي بودن پرندست؟

دوم اينكه قناري مادتون تا بحال با قناري نر جفتگيري و تخمگذاري نكرده ؟ چندسالشه؟

براي جفت شدن سهره و قناري ، قناري ماده بايد جوان باشه و سابقه جفتگيري با قناري نر نداشته باشه
    سهره هم از دوسالگي ميتونه با قناري جفت بخوره. و حتما بايد نوك و پاهاش كامل سفيد شده باشه ، غير ازين باشه امادگي لازمو نداره و جفتگيري بي فايدست.
    بهترين فصل هم براي اين دومورد ، ارديبهشت ماهه.

دوراه براي جفت كردنشون هست :

١- چون علاقه داريد كه توي محيط ازاد جفتگيري كنند،بايد محيط از هر لحاظ امن و تميز باشه و بهتره يه مدت قفس ماده رو نزديك اون محيط قرار بديد تا با صداي سهره اشنا بشه و سهره هم تمايل پيدا كنه ، هر روز يه قدم قفسو نزديكتر كنيد، طي ٤-٥ روز اگه هر دو امادگي كاملو داشتن ، در قفس ماده رو باز كنيد و داخل حياط خلوت بزاريدش ، اگه جفتگيري كردن كه ٤روز بعد لونه رو بزاريد

٢- راه ديگه اينه كه در صورتي كه هيچكدوم بعد از چندروز بازهم تمايلي نداشتن ، اگه قناري نري داريد كه امادست و اواز ميخونه قفسشو جايي قرار بديد كه ماده رو نبينه ولي صداي همو بشنون، قناري نر وقتي ميخونه ، ماده به هواي صداش كم كم اماده ميشه ، از طرفيم سهره ترغيب ميشه به رقابت و محكمتر ميخونه ، در نتيجه هردو امادگي پيدا ميكنن كه لازم هست مشخصات مست بودن كامل نرو ماده رو بدونيد ، و بعد هم به همون طريق اول ماده رو هدايت كنيد به سمت سهره و قناري نرتونم از اون محيط دور كنيد ، جفت هاي انتخابي بعد از جفتگيري نبايد مجدد با صداي پرنده ديگه اي تحريك بشن، محيط امن و بي صدا باشه ، همينطور براي پرنده هاي اتاق مجاور . تقويت و رژيم غذايي مناسب قبل و بعد از جفتگيري و تخمگذاري كه تاثير زيادي در روند جفتگيري و جوجه كشي بهتر و سالم تر داره فراموش نشه .
    ویرایش توسط animal lover : 14th March 2016 در ساعت 09:25 PM

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهران مزايجاني
    شماره عضویت
    14140
    میانگین پست در روز
    0.25
    سلام واقعا تشکر. پرنده سهره يک سال داخل قفس کوچيک بوده و يک سال هم داخل قفس بزرگ.وقتي وارد محيط ميشم روي شاخه ميشينه و فرار نميکنه .رام هست.ماده قناري چهارتا دارچيني هست و يک پرتقالي.وهمشونم يک ساله وجفت نخورده هست.محيطش قابل شستشو و بهداشتي و هر چيزي که براي سهره لازم هست گذاشتم .صداي قناري هاي اتاق بغل هم شنيده ميشه ويک ماده پرتقالي داخل قفس تو حياط خلوت گذاشتم حتي در قفس باز هست ماده قناري بيرون ميپره و همه جا تاب ميخوره و دوباره وارد قفس ميشه.الان پنج روز هست .سهره سهره هنوز سر نوکش کمي سياه هست.قناري را نشانش بدم.ممنون تشکر از راهنماييتون يک جفت فنج هم ازاد کردم که لانه درست کردنت وتخمم دارن مزاحم سهره نيستند.

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    سلام واقعا تشکر. پرنده سهره يک سال داخل قفس کوچيک بوده و يک سال هم داخل قفس بزرگ.وقتي وارد محيط ميشم روي شاخه ميشينه و فرار نميکنه .رام هست.ماده قناري چهارتا دارچيني هست و يک پرتقالي.وهمشونم يک ساله وجفت نخورده هست.محيطش قابل شستشو و بهداشتي و هر چيزي که براي سهره لازم هست گذاشتم .صداي قناري هاي اتاق بغل هم شنيده ميشه ويک ماده پرتقالي داخل قفس تو حياط خلوت گذاشتم حتي در قفس باز هست ماده قناري بيرون ميپره و همه جا تاب ميخوره و دوباره وارد قفس ميشه.الان پنج روز هست .سهره سهره هنوز سر نوکش کمي سياه هست.قناري را نشانش بدم.ممنون تشکر از راهنماييتون يک جفت فنج هم ازاد کردم که لانه درست کردنت وتخمم دارن مزاحم سهره نيستند.
    خواهش ميكنم ، مواردي كه فرموديد خيلي خوبه ، بخصوص اينكه سهره تمايل به جفت شدن با قناريهاي دارچينو رو هم داره .
    فعلا ماده رو خيلي نزديكش نبريد طوري كه فقط صداي همو بشنون ، چون هنوز خط مشكي روي نوك سهره محو نشده پس اماده نيست ، ماده رو همونطور كه عرض كردم هر روز يك قدم بهش نزديكتر كنيد ، عجله نكنيد ، تا مدتي بگذره وحسابي اخت بشن و امادگي پيدا كنن ، بعد رهاش كنيد .

درسته كه وجود فنچها توي محيط فعلا مزاحمتي براشون نداره ولي موقع تخمگذاري و بزرگ كردن جوجه ها مشكل ساز ميشن ، ممكنه ماده بخواد استراحت كنه و سرو صداي فنچها اجازه نده. يا برعكس اونها بخوان استراحت كنن ، قناري و سهره نزارن. از طرفي هم خطري براي تخمها هست كه خدايي نكرده تخمهاي همديگه رو بخورن يا به جوجه هاشون اسيب بزنن. همينطور براي سيكل جفتگيريهاي بعديشون امكان مستي زودهنگام هست.منظورم عوامل تحريك كننده محيطيه بخاطر مشترك بودن قلمرو .

هرپرنده اي بخصوص در زمان جوجه كشي بهتره فضايي متعلق به خودش داشته باشه كه احساس مالكيت و امنيت كنه. هرچند وجودشون مخل آسايش همديگه نباشه.
    ویرایش توسط animal lover : 14th March 2016 در ساعت 10:55 PM

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهران مزايجاني
    شماره عضویت
    14140
    میانگین پست در روز
    0.25
    ممنون از راهنماييتون تشکر .

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهران مزايجاني
    شماره عضویت
    14140
    میانگین پست در روز
    0.25
    سلام.ببخشيد راهنماييم کنيد.سهره را درپاسيون ازاد کردم. کمي ميخواند براي مست کردنش ونوکش سفيد بشه چچيکارکنم تشکر

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    سلام.ببخشيد راهنماييم کنيد.سهره را درپاسيون ازاد کردم. کمي ميخواند براي مست کردنش ونوکش سفيد بشه چچيکارکنم تشکر
    سلام . خواهشا فقط همینجا سوال کنید. الان اونطرف جوابتونو دادم

برای مستی سهره یک روز درمیون نصف قاشق چایخوری (به اندازه ظروف شستی) شاهدانه تازه رو با اب شستشو بدید و کاملا خشک کنید که رطوبت نداشته باشه . بعد بکوبیدش ، نرم که شد بهش بدید. نه مقدارشو زیادتر کنید و نه تعداد روزهای مصرفشو. یکروز درمیون ، نصف قاشق چایخوری.تا 5 روز.
    اینکار هم باید قبل از سفید شدن نوک و پاهاش انجام بشه. اگه بعداز مستی بهش بدید میره تولک.

ابتنی هم توی محیطی که افتاب گیر باشه هم توی مستیش تاثیر داره. مواظب باشید سرمانخوره.
    مصرف مکملهای ویتامین که مخصوص پرندگان هست هم مفیده که فعلا لازم نیست. شما از شاهدانه استفاده کنید اگه موثر نبود که معمولا هست اطلاع بدید تا مکملو خدمتتون بگم.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهران مزايجاني
    شماره عضویت
    14140
    میانگین پست در روز
    0.25
    سلام درمورد سهره که زود مست بشه

صفحه 75 از 91 نخستنخست ... 2565737475767785 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)