فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,082
لایک لایک:  587
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 71 از 91 نخستنخست ... 2161697071727381 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 701 به 710 از 906

موضوع: پرسش و پاسخ متفرقه در مورد قناری ها

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تجربه نمایش پست ها
    سلام.ی توضیحاتی در مورد قناریای حمال بدین.....اینکه قناری حمال جفت هستن؟ینی اینکه نر و.ماده هستن؟و اینکه باید اماده باشن حتما ک رو تخم بخوابن یا هرموقع تخم گداشتی میخوابن؟
    سلام. قناری حمال جوجه های قناری مولد رو بزرگ میکنه. هرزمانم که خواستید خیر . فقط در فصل جفتگیری و بله باید نرو ماده باشن و همزمان با جفت شدن قناریهای مولد ، یک جفت قناری هم به عنوان حمال جفت میکنن تا زمان تخمگذاری هردوجفت یکسان باشه. بعد از تخمگذاری ، تخمهای قناریهای مولدو برمیدارن و زیر قناری حمال میزارن و به جاش از تخم مصنوعی برای مولد استفاده میکنن و تخمهای حمال رو از بین میبرن معمولا تا جوجه ها رو بزرگ کنه

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    12436
    میانگین پست در روز
    0.10
    درود.....ی جفت قناری امروز صبح یکی از تخماش جوجه شد و عصری هم یکی دیگش جوجه شد(4تاتخم گذاشته دوتای دیگش هنوز در نیومدن).....الان ساعت 5 بعدازظهر هوا تاریک میشه.ایا چراغ اتاق رو روشن بزارم ک ب قناری ب جوجه هاش برسه یا اسنکه ولش کنم طبق روال روز پیش برن؟و اینکه تو این چند روز اول چی بزارم جلوی نر و.ماده ک.جوجه هارو تغذیه کنن؟غیر از تخم مرغ تخم خرفه خوبه بزارم؟ویتامین چی؟ویتامین ب کمپلکس میشه بریزم رو تخم مرغ؟کلا هرچی خودتون تستفاده کردین و خوب جواب داده بگین ک استفاده کنم و اطلاعاتم بره بالا

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    درود.....ی جفت قناری امروز صبح یکی از تخماش جوجه شد و عصری هم یکی دیگش جوجه شد(4تاتخم گذاشته دوتای دیگش هنوز در نیومدن).....الان ساعت 5 بعدازظهر هوا تاریک میشه.ایا چراغ اتاق رو روشن بزارم ک ب قناری ب جوجه هاش برسه یا اسنکه ولش کنم طبق روال روز پیش برن؟و اینکه تو این چند روز اول چی بزارم جلوی نر و.ماده ک.جوجه هارو تغذیه کنن؟غیر از تخم مرغ تخم خرفه خوبه بزارم؟ویتامین چی؟ویتامین ب کمپلکس میشه بریزم رو تخم مرغ؟کلا هرچی خودتون تستفاده کردین و خوب جواب داده بگین ک استفاده کنم و اطلاعاتم بره بالا
    سلام

اگه روال عادي بيدار بودن قناري تا همون ساعته ، نيازي نيست چراغ روشن باشه، سيستم طبيعي بدن بهم ميريزه. بعضي وقتها در طول شب ممكنه بيدار بشن و دونه بخورن . اگه ديديد در طول روز كمتر به بچه ها ميرسن ميتونيد يه چراغ خواب با نورملايم كه ازشون دور باشه رو دو ساعتي روشن بزاريد كه مزاحمشون نشه و بتونن غذا بخورن .

بله تخم خرفه خوبه ،تا ٦٠روزگي غذاي تخم مرغي لازمه براشون . دو تا تخم مرغ رو خوب بشوريدو پوستشو با سركه تميز كنيدو اب پز كنيد . بعد از پخت ، رنده كنيد وبا يه هويج خوب شسته شده و رنده شده (اب هويج گرفته بشه) و دو قاشق مرباخوري خرفه تركيب كنيد به تعداد جوجه ها روزي ٣-٤بار يك قاشق چايخوري در اختيار والدين بزاريد .پوست تخم مرغ كوبيده نرم شده هم بهش اضافه كنيد.

از ب كمپلكس و ويتامينهاي انساني براي قناري استفاده نكنيد. يا ميتونيد از همون ويتامينهاي مخصوص قناري كه قبلا عرض كردم و محصول تابرنيل هست استفاده كنيد توي ظرف ابخوري و يا از پودر سريا كه از همين محصوله توي غذاي تخم مرغي براي جوجه ها بريزيد.
    هر بار يك گرم از اين پودر رو با غذايي كه براي جوجه ها درست ميكنيد مخلوط كنيد .

يه تركيب ديگه ، مخلوط بادام پخته رنده شده ، پوست تخم مرغ( شسته ، پخته) ، هويج ، سيب ، تخم مرغ و پودر سرياست.( به همون مقدار قبلي)

وقتي هم كه از والدين جداشون كرديد غير از غذاي تخم مرغي تركيب موز و پودر كنجد ألك شده براشون مفيده

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    12436
    میانگین پست در روز
    0.10
    ممنون از راهنماییاتون واقعا.....ی سوال دیگه اینکه الان این جفتی ک.گفتم نرش دو سه روزیه خیلی میخونه و وقتی ماده تو چال نشسته رو.جوجه هاش میره روش جفتگیری میکنه و امروز هم میبینم ک وقتی ماده از تو چال میاد بیرون باهم دعوا میکنن....الان باید چکارشون کنم؟نر رو جدا کنم یا اینکه ولشون کنم؟

کاربر جدید
    شماره عضویت
    13748
    میانگین پست در روز
    0.04
    با سلام و خسته نباشید.
    یه سوال داشتم.ماده الان میره تو لونه و چاله درست کرده و جفت گیری هم میکنن ولی پر های ماده خیلی میریزه انگار که رفته تو لک کل قفس پر از پره به نظرتون چی کنم؟ و اینکه اگه همینطوری پیش بره چقدر طول میکشه تا تخم بذاره؟
    و سوال دیگه اینکه برای این دوره غذای خاصی لازمه بهشون بدم؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    ممنون از راهنماییاتون واقعا.....ی سوال دیگه اینکه الان این جفتی ک.گفتم نرش دو سه روزیه خیلی میخونه و وقتی ماده تو چال نشسته رو.جوجه هاش میره روش جفتگیری میکنه و امروز هم میبینم ک وقتی ماده از تو چال میاد بیرون باهم دعوا میکنن....الان باید چکارشون کنم؟نر رو جدا کنم یا اینکه ولشون کنم؟

سلام ، خيلي زود اقدام كردن به جفتگيري براي تخمگذاري سري بعد!! اگه زياد توي روشنايي هستن (بخصوص شبها) نور محيطو كمتر كنيد كه انقدر زود مست نشن. شايد با اينكار به جوجه ها اسيب برسه ، اگه ديديد داره مشكل ساز ميشه جداشون كنيد (قفسها نزديك به هم باشه) و بعد از ١٠روز نر رو به قفس برگردونيد.

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.hosin نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید.
    یه سوال داشتم.ماده الان میره تو لونه و چاله درست کرده و جفت گیری هم میکنن ولی پر های ماده خیلی میریزه انگار که رفته تو لک کل قفس پر از پره به نظرتون چی کنم؟ و اینکه اگه همینطوری پیش بره چقدر طول میکشه تا تخم بذاره؟
    و سوال دیگه اینکه برای این دوره غذای خاصی لازمه بهشون بدم؟

سلام، هنوز مشكل قناريتون برطرف نشده؟ بالاخره متوجه شديد تولك بوده يا چيز ديگه؟ دما بالاست خيلي يا غذاي گرم زياد بهش ميديد؟ تغذيشون مناسب و كامل هست؟ اگه تولك نرفته باشه به اينها اصطلاحا پر نرمه ميگن كه يا بخاطر نامتعادل بودن ميزان دونه هاست يا سرماي محيط . اگه داره براي لونه سازي ازشون استفاده ميكنه ، مقداري ألياف و كاغذ در اختيارش بزاريد كه پرهاي خودشو قناري نر رو نكنه.

ماده مست مست باشه حتي توي حالت تولك هم حدود يكهفته بعد از جفتگيري تخم ميزاره ولي بخاطر شرايط بحراني تولك ، پرنده توان و حوصله و انرژي لازمو براي نگهداريو تغذيه جوجه ها نداره. حواستون باشه اگه والدين به جوجه ها درست رسيدگي نكردن ، خودتون عهده دار اين مسئوليت بشيد هر چند سخته.

ماده رو تقويت كنيد با تخم مرغ ، ويتامين . از دانهاي گرم كمتر استفاده كنيد بغير از تخم كتان كه بايد به همراه ارزن هميشه باشه . ميتونيد كمي هم تخم شلغم به اندازه نصف قاشق چايخوري به رژيمش اضافه كنيد همراه تخم كاهو ، كاهو ، برگ أسفناج ، برگ كلم و مقدار كمي سيب و هويج در هفته، پرتقال ، جعفري ، گشنيز و تخم خرفه يك قاشق غذاخوري تا زودتر دوران تولكو طي كنه ، دما روبالا نبريد، از روشنايي كم كنيد . ويتامين هم فراموش نشه .

براي زمان جوجه كشي هم توي صفحات مياني توضيح داده شده و تقريبا از همه دانها بهتره استفاده بشه يعني خنك و گرم به ميزان متعادل .

منداب ، تخم كلم قمري ، گشنيز ، تخم كاهو ، خرفه ، تخم شلغم ، تخم كاسني ، كنجد ، تخم تربچه. جوانه گندم ، تخم ترب، هويج ، سيب ، أسفناج ، حتي برنج پخته بدون نمكو روغن ، بادام پخته رنده شده . ميوه و سبزي هم كه قبلا عرض كردم ، تخم مرغ ، كف دريا و ويتامين هم كه هميشه نياز دارن .
    ویرایش توسط animal lover : 24th December 2015 در ساعت 08:48 PM

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    12436
    میانگین پست در روز
    0.10
    جداشون کردم خودمم کمک ماده روزی دو سه بار غذا میدم ب جوجه ها.4تا تخمشم جوجه شد ک جوجه ی دوم دیدم امروز مرده نمیدونم چرا..........حالا ی مشکل دیگه.ی قناری ماده اماده هست وقتی از دور نگاش میکنم یکی از چشماشو میبنده ولی وقتی نزدیک قفس میشم چشمشو باز میکنه.علتش چی میتونه باشه؟

کاربر جدید
    شماره عضویت
    13748
    میانگین پست در روز
    0.04
    پس از شما یه سوال میپرسم به نظر شما الان که به این مرحله رسیدن میتونم جداش کنم تا دوران تولک رو بگذرونه با همونطور که بالا گفتید انجام بدم

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.19
    جداشون کردم خودمم کمک ماده روزی دو سه بار غذا میدم ب جوجه ها.4تا تخمشم جوجه شد ک جوجه ی دوم دیدم امروز مرده نمیدونم چرا..........حالا ی مشکل دیگه.ی قناری ماده اماده هست وقتی از دور نگاش میکنم یکی از چشماشو میبنده ولی وقتی نزدیک قفس میشم چشمشو باز میکنه.علتش چی میتونه باشه؟
    سلام. مردن جوجه دلیلش زیاده. یا بخاطر صدمات ناشی از جفتگیری والدینش بوده، یا مشکل ژنتیکی ، بیماریهایی که از راه تخم به جنین منتقل میشه، شپشک، یا اینکه ماده بخاطر نزدیک شدنتون به قفس برای تغذیه جوجه ها خواسته از بچه ها حمایت کنه ولی باعث خفگی جوجه شده .

چشمش هم شاید حین جفتگیری یا دعواهای مکرر با نر اسیب دیده باشه .

نقل قول نوشته اصلی توسط A.hosin نمایش پست ها
    پس از شما یه سوال میپرسم به نظر شما الان که به این مرحله رسیدن میتونم جداش کنم تا دوران تولک رو بگذرونه با همونطور که بالا گفتید انجام بدم
    اگه خیلی شرایطش بحرانی نیست و از نگهداری بچه ها خسته نشده جداش نکنید چون بچه ها دست کم تا 20 روزگی به تغذیه شدن توسط والدین نیاز دارند و 36 روزگی بهتره از والدین جدا بشن تا مادر بتونه جوجه های سری دومو و احیانا سوم رو بزرگ کنه.
    میتونید بعد ازینکه جوجه ها به 12_15روزگی رسیدند اونها رو توی قفس نر بزارید در نزدیک قفس ماده تا توسط نر تغذیه بشن و اموزش ببینن و اجازه بدید ماده تنها ، این دورانو طی کنه. و تقویتش کنید. بعد از36 روزگی جوجه ها میتونید اونها رو از نر جداکرده داخل قفس جدا بزارید.
    برای اینکه ماده هم مست نشه ، بعد از جداسازی جوجه ها از نر ، قفس ماده رو دور از نر نگه دارید تا این دوران طی بشه
    ویرایش توسط animal lover : 25th December 2015 در ساعت 09:06 PM

صفحه 71 از 91 نخستنخست ... 2161697071727381 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)