فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,084
لایک لایک:  589
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 70 از 91 نخستنخست ... 2060686970717280 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 691 به 700 از 910

موضوع: پرسش و پاسخ متفرقه در مورد قناری ها

مدیر ارشد و مدیر تالار گربه animal lover آواتار ها
    شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط A.hosin نمایش پست ها
    سلام.
    من یه نر زرد رو با یه ماده سفید کاکلدار (کاکلش سیاهه )جفت کردم به نظرتون بچشون چطور میشه
    در ضمن از یه هفته پیش که جفت کردمشون دو سه بار عمل جفت گیری رو انجام دادن ولی دیروز دیدم مادهه رو یه پاش وایمیسه و دنبال قناری نر میکنه البته فقط میره کنارش میشینه ولی نر زود فرار میکنه . کسی میتونه کمکم کنه لطفا زودتر بگید(ضمن اینکه هرموقع نره میره غذا بخوره ماده هم میره روی جا دونه ای و بهش اجازه نمیده )
    سلام.
    احتمال داره جفتگیری موفقیت امیز نبوده باشه.جداشون کنید فعلا.یه مدت با فاصله باشه قفسهاشون .هر موقع دیدید تمایل داشتن ،قفسها رو بهم نزدیک کنید.وقتی دیدید هر دو مست شدن ونرشروع به محکم خوندن کرد واز بین میله ها به ماده غذا رسوند و ماده هم امادگیه کاملو پیدا کرد بزارید پیش هم .2.3روز بعد از جفتگیری چال رو بزارید.غذاهای لازم هم به همراه تخم مرغ و ویتامین که صفحات قبل توضیح داده شده در اختیارشون بزارید.
    محیط ارام و دور از استرس باشه.در معرض جریان هوا هم نباشه .

قناریتون اگه سفید غالب باشه ترکیبش با زرد 50 درصد زرد و 50 درصد سفید میشن. این امکان وجود داره که جوجه ها ژن اجداد پیشینشون رو بگیرن و ترکیبات جدیدی حاصل بشه

کاربر جدید
    شماره عضویت
    13748
    میانگین پست در روز
    0.03
    سلام اون کاری رو که گفتید کردم صبح فرداش دیدم تو قفس قناری ماده ام هفت هشت تتا پر اوفتاده میخواستم ببینم به نظر شما تو لک رفته یا به دلیل دیگه ای این کار رو انجام داده. و اگه تو لک رفته کی میتونم دوباره جفتشون کنم.شانس هم نداریم به خدا

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    سلام اون کاری رو که گفتید کردم صبح فرداش دیدم تو قفس قناری ماده ام هفت هشت تتا پر اوفتاده میخواستم ببینم به نظر شما تو لک رفته یا به دلیل دیگه ای این کار رو انجام داده. و اگه تو لک رفته کی میتونم دوباره جفتشون کنم.شانس هم نداریم به خدا
    سلام
    الان فصل تولك نيست ! علايم تولك رفتن كه مشخصه ، پرنده كسل ميشه ، تحركش كم ميشه ، ريزش پر و به مرور جوانه زدن پرهاي جديد.

ولي علايم بيماري هم شبيه تولك رفتنه. مثل بي اشتهايي ، ريزش پر ، خارش ، كسل شدنو كم تحركي يا از اواز افتادن پرنده ، جفت نخوردن ، مدفوع ابكي ، سبز يا سفيد ، اشك الود بودن چشمها ، بيني مرطوب ، تنگي نفس ، باز بودن دهان و سختي تنفس و خيلي موارد ديگه كه شامل انواع بيماري ميشه مثل سرماخوردگي ، وجود مايتها (كه باعث خارش و ريزش پرها ميشه و يا قسمتهاي مختلف بدن پرنده بدون پر) ،عفونت دستگاه گوارش مثل ورم يا عفونت روده كه علايمش مثل بيماريهاي ويروسي اسهال و بي اشتهايي و تحليل رفتن پرندست.

موقعي هم كه ماده ميخواد اماده بشه براي لونه سازي ، پر تحرك ميشه و كاملا از رفتارش مشخصه . با هر چيزي كه دم دستش باشه سعي در ساختن لونه ميكنه مثل روزنامه ، ألياف و پر. اونها رو گوشه اي از قفس يا ظرف دانه جمع ميكنه و اين يعني اماده جفت كردنه ، فقط بايد حسابي مست بشن هر دو طرف.

تولك رفتن بي موقع ، ميتونه بخاطر بيماري ،گرماي بيش از حد محيط ، تغذيه نامناسب و كمبود أملاحو ويتامين ، استرس و شلوغي زياد محيط ، ساعت خواب نامنظم ، روشن بودن دائم چراغ و ...... باشه

فرموديد يكهفته پيش گذاشتيد كنار هم قناريهاتونو؟ حداقل يكهفته و حداكثر دوهفته طول ميكشه بعد از جفتگيري موفقيت أميز تخم بزارن. اگه بعد از اين مدت با وجود نطفه دار بودن تخم ، جوجه اي حاصل نشد ، دو علت داره : يا رطوبت كمه كه باعث شده زرده از داخل به پوسته بچسبه و يا ماده تخمها رو خوب نچرخونده كه پوست تخم نازك بشه .

بهتر بود الان براي جفت كردنشون اقدام نميكرديد . بهترين فصل ،بهاره (أواسط فروردين ) و بعد از اون نيمه پاييز به بعد كه پرنده از تولك دراومده باشه . دما هم موقع جفت اندازي بين ٢١-٢٤ باشه .

شما از روي مطالبي كه عرض كردم بررسي كنيد ببينيد به كدوم مورد نزديكتره پرندتون كه اگه خدايي نكرده بيمار يا ضعيف هست زودتر درمانش كنيد .
    ارامش ، تقويت با ويتامين و دانهاي مقوي و تخم مرغ فراموش نشه .
    ویرایش توسط animal lover : 6th December 2015 در ساعت 12:59 AM

کاربر جدید
    شماره عضویت
    13748
    میانگین پست در روز
    0.03
    به خاطر تغیر دما رفته تو لک چون امروز دیدم یکی از شاهپر هاش هم ریخته ولی عجیب اینه که نوز هم خیلی خیلی پر تحرکه و میره طرف نره .ولی سوال من اینه که اگه تو لک رفته باشه چقر طول میکشه تا بشه دوباره جفتشون کرد و برای سریع تر شدن این عمل چی کار میشه کرد

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    به خاطر تغیر دما رفته تو لک چون امروز دیدم یکی از شاهپر هاش هم ریخته ولی عجیب اینه که نوز هم خیلی خیلی پر تحرکه و میره طرف نره .ولی سوال من اینه که اگه تو لک رفته باشه چقر طول میکشه تا بشه دوباره جفتشون کرد و برای سریع تر شدن این عمل چی کار میشه کرد
    سلام .اگه مطمئنید تولک رفته اجازه بدید این دورانو که حداقل 12 و حداکثر14 هفته طول میکشه طی کنه وگرنه دچار مشکل میشه هم به لحاظ جسمی و ظاهری هم روحی

اگه این دورانو کامل طی کنه ،و عجله نکنید ، جفتگیری بعدی باید اواسط اسفند یا اواسط بهار انجام بشه که پرنده تقویت شده باشه و پرها کاملا رشد کرده باشن .

سعی نکنید زودتر از تولک درش بیارید . عجله ای برای جفت انداختنشون نداشته باشید. سلامتی پرنده باید در اولویت باشه تا نتیجه بهتری از جفت اندازی حاصل بشه.
    یک قسمت از جملتون نامفهوم بود !!پرنده ماده پرتحرکه و میره طرف نر؟
    یعنی تو این مدت ماده هیچ تلاشی برای لانه سازی انجام نداده که نشون بده بعد از جفتگیری قبلی که داشته میخواد تخم بزاره؟!!!چون حداکثر دوهفته طول میکشه تخم بزاره.
    بازهم درست دقت کنید ببینید ایا واقعا تولک رفته یا داره اماده میشه برای لونه سازی؟
    ویرایش توسط animal lover : 7th December 2015 در ساعت 12:30 AM

کاربر جدید
    شماره عضویت
    13748
    میانگین پست در روز
    0.03
    چشم خیلی ممنون.
    من یه چند وقتی ناشیانه و بدونه اطلاع هفت دان تو قفسشون میذاشتم (به طور دائم)و الان میلشون رو به غذای اصلیشون یعنی همون تخم کتانو... از دست دادن چی کار میشه کرد

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    چشم خیلی ممنون.
    من یه چند وقتی ناشیانه و بدونه اطلاع هفت دان تو قفسشون میذاشتم (به طور دائم)و الان میلشون رو به غذای اصلیشون یعنی همون تخم کتانو... از دست دادن چی کار میشه کرد
    سلام .چشمتون بی بلا. هفت تخمهایی که میفروشن اکثرا ازدانهای کهنه استفاده شده و ممکنه دانهای خراب هم مابینش باشه که بیمارشون میکنه.
    اگه بتونید خودتون جداگانه بصورت تازه و مطمئن تهیه کنید و بعد مخلوطشو در اختیارشون بزارید بهتره .مرتب هم نباید استفاده بشه .تخم کاسنی پرنده رو تولک میبره
    برای تغییر عادت غذاییشون مقداری تخم کتان و ارزن با هفت تخم مخلوط کنید و نسبتشو به مرور زیادتر از هفت تخم بگیرید.
    و در عرض دوهفته به مرور از مقدار هفت تخم کم و بعد قطع کنید و ارزنو کتانو جایگزین کنید تا مدتی از هفت تخم استفاده نکنید تا به جیره جدید عادت کنند و از میوه و سبزی و تخمهای جایگزین مثل خرفه ،گشنیز،کاهو ، تخم کلم قمری استفاده کنید .همینطور برگ اسفناج ،چغندر، گلابی، برگ گشنیز استفاده کنید .هفته ای دوبار اونهم به مقدار کم مثلا به اندازه یک قاشق غذاخوری از هفت تخم تازه ، جدای ازظرف اصلی کتان و ارزن استفاده کنید

دانها،میوه و سبزی گرم ،پرنده رو به تولک نزدیک میکنه .برای همین بایستی همیشه غذاهای سردو گرمو معتدل به نسبت متعادل در اختیارشون باشه تا هم تولک بی موقع براشون پیش نیاد و هم اینکه همه نوع ویتامین ،املاح و مواد غذایی بهشون برسه و دچار کمبود نشن.
    میوه و سبزی تازه ،شسته و خشک شده(بدون اب) مصرف بشه
    بادام هم میتونید بپزید و بدون پوست ،رنده شده بهشون بدید
    ویرایش توسط animal lover : 7th December 2015 در ساعت 01:53 PM

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    12436
    میانگین پست در روز
    0.10
    درود....ی جفت قناری حمال دارم 4تا تخم گذاشته تخماشم درشته.الان 15روزه ولی هیچکدوم از تخماش جوجه نشده و همش هم رو تخما خوابیده.....تخماشم نطفه داره نگاه کردم.علتش چیه تخماش جوجه نشده؟؟؟

شماره عضویت
    11969
    میانگین پست در روز
    5.18
    نقل قول نوشته اصلی توسط بی تجربه نمایش پست ها
    درود....ی جفت قناری حمال دارم 4تا تخم گذاشته تخماشم درشته.الان 15روزه ولی هیچکدوم از تخماش جوجه نشده و همش هم رو تخما خوابیده.....تخماشم نطفه داره نگاه کردم.علتش چیه تخماش جوجه نشده؟؟؟
    سلام. ماده، خوب سینه نزده یعنی بموقع تخمها رو نچرخونده که پوسته نازک بشه. یا رطوبت کم بوده! یه مقدار با دستگاه بخور هوای اطراف قفسو مرطوب کنید.با اب گرم توی محیط گرم به مادر ابتنی بدید ولی مواظب باشید سرمانخوره
    ویرایش توسط animal lover : 8th December 2015 در ساعت 02:56 PM

کاربر میهن پت
    شماره عضویت
    12436
    میانگین پست در روز
    0.10
    سلام.ی توضیحاتی در مورد قناریای حمال بدین.....اینکه قناری حمال جفت هستن؟ینی اینکه نر و.ماده هستن؟و اینکه باید اماده باشن حتما ک رو تخم بخوابن یا هرموقع تخم گداشتی میخوابن؟

صفحه 70 از 91 نخستنخست ... 2060686970717280 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)