فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,084
لایک لایک:  589
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 43 از 91 نخستنخست ... 33414243444553 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 421 به 430 از 910

موضوع: پرسش و پاسخ متفرقه در مورد قناری ها

کاربر میهن پت mahdi64 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سبحانی
    شماره عضویت
    8592
    میانگین پست در روز
    0.05
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsanfalah نمایش پست ها
    سلام صبح شما هم بخیر
    نهایتآ تا 12 روز بعد از مشاهده اولین جفت گیری ماده اقدام به تخم گذالری میکنه ولی بازهم مدت زمان مشخص و صد در صد نداره بعلت اینکه بعضی از مادها دیر تر اقدام به تخم گذاری میکنند
    اکثر قناریهای بعد از گذشت 12 الی 14 روز از جفت خوردن اگر هم تخم گذاری نکنند (کورچ) میشوند و بدون داشتن تخم هم از لونه مراقبت میکنند و در این زمان فرد پرورش دهنده تخمهای جفتهای دیگر را در لونه قرار میده و جفت هم اونها رو تبدیل به جوجه و بزرگ میکند
    ممنونم از شما... کار من طوری هست که امکان دیدن قناری ها برای مدت زیاد رو ندارم یعنی امکان داره اصلا جفت گیری شون رو نبینم، به همین خاطر میخوام بدونم که بعد اینکه نر و ماده داخل یک قفس باشند از کجا میشه فهمید که جفت گیری کردن یا خیر؟ یا چند روز بعد جفت گیری میکنن یا تخم میزارن؟
    دنیا مانند مار است؛ چون بر او دست کشی نرم آید، ولی زهرش کشنده است. "امام علی (ع)"

کاربر عادی ehsanfalah آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    احسان فلاح
    علایق
    موسیقی سنتی و شعر
    تخصص
    مرصعکاری
    حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    8457
    میانگین پست در روز
    0.05
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi64 نمایش پست ها
    ممنونم از شما... کار من طوری هست که امکان دیدن قناری ها برای مدت زیاد رو ندارم یعنی امکان داره اصلا جفت گیری شون رو نبینم، به همین خاطر میخوام بدونم که بعد اینکه نر و ماده داخل یک قفس باشند از کجا میشه فهمید که جفت گیری کردن یا خیر؟ یا چند روز بعد جفت گیری میکنن یا تخم میزارن؟
    سلام
    معمولا در بعد از گذشت 5 الی 7 روز لونه رو داخل قفس قرار میدن و از نشانهای اولیه و اصلی جفت خورد منظم کردن محتویات داخل کاسه (پنبه دانه) هستش
    زمان تخم گذاری قناری ماده بیشتر از 14 روز بعد از قرار دادن لونه داخل قفس نباید بشود

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سلطانی
    تخصص
    مهندس برق
    حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    7499
    میانگین پست در روز
    0.07
    سلام بنده بعد از اینکه قناری هامو جفت کردم حدود یک هفته بعدش چال رو گذاشتم .و فردای روزی که چال رو گذاشتم ماده تخم گذاری نمود.میگم نکنه از روی مستیب تخم گذاشته باشه .تخم ها رو بعد ازچند روز میشه بررسی کرد که متوجه شد جوجه شکل گرفته یا اینکه تخم ها لق میباشه .ممنون از راهنمایتون

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    یحیی
    تخصص
    بیکار علاف میچرخیم تا پنچر شیم
    حیوان خانگی
    ماهی.کبوتر.سنجاب(مرحوم).مرغ چینی
    شماره عضویت
    6397
    میانگین پست در روز
    0.08
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHD SETAR ZAN نمایش پست ها
    سلام بنده بعد از اینکه قناری هامو جفت کردم حدود یک هفته بعدش چال رو گذاشتم .و فردای روزی که چال رو گذاشتم ماده تخم گذاری نمود.میگم نکنه از روی مستیب تخم گذاشته باشه .تخم ها رو بعد ازچند روز میشه بررسی کرد که متوجه شد جوجه شکل گرفته یا اینکه تخم ها لق میباشه .ممنون از راهنمایتون
    بعد از 7 روز شما میتونید با نور چراغ قوه نطفه بسته شده رو چک کنید
    بنظرم نطفه دار میتونه باشه
    موفق باشید

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سلطانی
    تخصص
    مهندس برق
    حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    7499
    میانگین پست در روز
    0.07
    با سلام .دیروز که میخاستم تم قناری رو چک کنم ببینم نطفه داره یانه دیدم دو تا از تخم ها به پنبه بدجور چسبیده و اصلا جدا نمیشه .اول بیخیال شدم بعد به ذهنم رسید که تخم ها باید زیر ماده قناری بچرخند خلاصه با کمال احتیاط سعی کردم یکی از تخم ها رو از پنبه چال جدا کنم که متاسفانه یه تیکه از پوست اون جدا شد .هم میخاستم علت رو بدونم و اینکه در این جور مواقع چیکار باید کرد و اصلا چرا این اتفاق میافته ممنون

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    ابوالفضل خاکی
    علایق
    فنچ/ککاتیل(عروس هلندی)/قناری/ملنگو/قرقاول/ مرغ و خروس/سه
    تخصص
    فنچ
    حیوان خانگی
    فنچ
    شماره عضویت
    9480
    میانگین پست در روز
    0.17
    با سلام .دیروز که میخاستم تم
    قناری
    رو چک کنم ببینم نطفه داره یانه دیدم دو تا از تخم ها به پنبه بدجور چسبیده و اصلا جدا نمیشه .اول بیخیال شدم بعد به ذهنم رسید که تخم ها باید زیر ماده قناری بچرخند خلاصه با کمال احتیاط سعی کردم یکی از تخم ها رو از پنبه چال جدا کنم که متاسفانه یه تیکه از پوست اون جدا شد .هم میخاستم علت رو بدونم و اینکه در این جور مواقع چیکار باید کرد و اصلا چرا این اتفاق میافته ممنون
    سلام
    ممکنه یکی از تخم ها بشکنه و باعث بشه تخم های دیگه به پنبه بچسبه
    ممکنه در کنار ماده جوجه هم باشه که روی تخم ها فضله بندازه و باعث چسبیدن بشه
    هر وقت این اتفاق افتاد تخم و پنبه چسبیده شده را از لونه جدا کنید بعد به پنبه آب ولرم بزنید تا قشنگ خیس بشه بعد آروم سعی کنید تا جدا بشه
    اگر پوسته روی تخم کنده شده مقداری فضله ماده
    قناری
    بمالین روی پوسته کنده شده یکم صبر کنین تا خشک بشه و بعد زیر ماده بذارین
    ویرایش توسط مهرانه : 20th April 2014 در ساعت 02:03 PM

نام و نام خانوادگی
    احسان فلاح
    علایق
    موسیقی سنتی و شعر
    تخصص
    مرصعکاری
    حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    8457
    میانگین پست در روز
    0.05
    با سلام .دیروز که میخاستم تم قناری رو چک کنم ببینم نطفه داره یانه دیدم دو تا از تخم ها به پنبه بدجور چسبیده و اصلا جدا نمیشه .اول بیخیال شدم بعد به ذهنم رسید که تخم ها باید زیر ماده قناری بچرخند خلاصه با کمال احتیاط سعی کردم یکی از تخم ها رو از پنبه چال جدا کنم که متاسفانه یه تیکه از پوست اون جدا شد .هم میخاستم علت رو بدونم و اینکه در این جور مواقع چیکار باید کرد و اصلا چرا این اتفاق میافته ممنون
    سلام
    رطوبت محیط رو چک کنید این مورد بیشتر بخاطر مرطوب بودن بیش از حد محیط پیش میاد
    یکی دیگه از دلایل هم نوع پنبه استفاده شده هستش .
    شما از چه نوع پنبه استفاده میکنید ؟
    پنبه دونه استفاده کنید و اصلا از پنبهای بسته بندی شده برای مصرف انسانی استفاده نکنید

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سلطانی
    تخصص
    مهندس برق
    حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    7499
    میانگین پست در روز
    0.07
    با سلام خدمت تموم اساتید و دوستان خوبم

یه جفت قناری دارم که برای اولین بار با هم جفتشون کردم (ماده اولین باره که جوجه میده اما نر سابقه داره) سری اول که جفت کردم فقط تونستم یه جوجه بگیرم دوتای دیگه مردند.سری دوم هم از 4تا تخم سه تاش جوجه شد که بازهم هر سه تا تو سه چهار روز اول یکی یکی از گرسنگی مردن.این در حالیکه من به اندازه کافی غذای تخم مرغی و سبزیجات و سیب و هفت تخم قرار میدم .ضمن اینکه علت رو میخاستم بدونم .من اقدام به برداشتن چال کردم تا بعد از چند روز مجددا چال رو بزارم و اقدام کنم واسه سری سوم ایا کار درستی کردم .ممنون

نام و نام خانوادگی
    احسان فلاح
    علایق
    موسیقی سنتی و شعر
    تخصص
    مرصعکاری
    حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    8457
    میانگین پست در روز
    0.05
    با سلام خدمت تموم اساتید و دوستان خوبم

یه جفت قناری دارم که برای اولین بار با هم جفتشون کردم (ماده اولین باره که جوجه میده اما نر سابقه داره) سری اول که جفت کردم فقط تونستم یه جوجه بگیرم دوتای دیگه مردند.سری دوم هم از 4تا تخم سه تاش جوجه شد که بازهم هر سه تا تو سه چهار روز اول یکی یکی از گرسنگی مردن.این در حالیکه من به اندازه کافی غذای تخم مرغی و سبزیجات و سیب و هفت تخم قرار میدم .ضمن اینکه علت رو میخاستم بدونم .من اقدام به برداشتن چال کردم تا بعد از چند روز مجددا چال رو بزارم و اقدام کنم واسه سری سوم ایا کار درستی کردم .ممنون
    سلام
    اینکه لونه رو برداشتید کار درستی انجام دادید و مجدد با پنبه دانه نو اقدام به قرار دادن داخل قفس کنید
    شما از اینکه جوجها از گرسنگی میمیرند اطمینان دارید ؟
    این رژیم غذایی که شما گفتید برای روزهای اول جوجه قناری اصلا مناسب نیست و خیلی سنگین و دیر هضم هستش برای جوجها .
    برای روزهای اول 7 روز اول از یک جیره غذایی مثل تخم مرغ اب پز بدون هویج رنده شده , برگ کاهو شسته شده و ابگیر شده و مرطوب نباشه و همیشه در این 7 روز یک ظرف کوچک تخم کاهو در دسترس قناری ها قرار بدید بعد از گذشت 7 روز اقدام به تنوع غذایی بفرمایید

کاربر جدید amirII آواتار ها
    علایق
    پرنده و موسیقی
    حیوان خانگی
    قناری/ مرغ عشق/ سهره
    شماره عضویت
    9579
    میانگین پست در روز
    0.01
    با سلام خدمت اساتید و کاربرای عزیز می خواستم بدونم برای جوجه کشی امسال پاییز نر ماده باید چند ماه باشن تا ازشون جوجه بگیرم
    الان نرم سه ماهه ایا واسه امسال پاییز اماده میشه اگه نمیشه باید چند ماه باشه الان ماده ام هنوز نخریدم. ممنون میشم اگه پاسخ بدین.
    با تشکر

صفحه 43 از 91 نخستنخست ... 33414243444553 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)