فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,082
لایک لایک:  587
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 40 از 91 نخستنخست ... 3038394041425090 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 906

موضوع: پرسش و پاسخ متفرقه در مورد قناری ها

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    سعید افشار
    شماره عضویت
    9079
    میانگین پست در روز
    0.01
    سلام به همه دوستان

الا قناری مادم (1سالس) تو یه اتاق و نر تو یه اتاق دیگه ماده تا صدای نرو میشنوی ورجه وورجه میکنه بال بال ریز میزنه به قفس میچسبه پس هر دوتاشونم بالا زده. سوال
    1-جایی خوندم ماده باید روزنامه پاره کنه یا اگه لون بزاری شروع به ساختن کنه تا 100% جفت شه (این فقط نخ یسته به قفسو میکشه) من لون گذاشتم اما کاری باهاش نداره ولی بقیه مشخصات آماده بودنو داره حالا لون باشه یا بردارم؟
    2-با این شرایط که همدیگرو نمی بینن اصلا ماده لونه سازی میکنه بدون حضور نر ؟
    3-الان 10 روزی میشه مادرو گرفتم روزای اول نره دیگه داشت قفسو میشکوند اما احساس میکن هرچی میگذره نر داره فعالیتش کمتر میشه این طبیعی ؟
    4-حالا تکلیف چیه اگه این شرایطو ادامه بدم مست تر میشن یا پس میرن بهترین کار چیه ؟
    شرمنده سوالا زیاد شد پیشاپیش ممنون

کاربر جدید
    شماره عضویت
    978
    میانگین پست در روز
    0.01
    دوستان قیمت نر عسلی خارجی و ماده قهوه ای چقدره؟ یه جفت پیدا کردم با دوتا جوجه میده 450...ارزش خرید داره؟

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    vahid khatami
    شماره عضویت
    9161
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام به همه اساتید محترمدرمورد سوال قبلیم چندتا سوال داشتم؛من تخمی که گذاشته بودن رو نگاه کردم و چیزی داخلش ندیدم فکر میکنم که نطفه نداشته . بعد اینکه لون رو برداشتم قناری ها اروم بودن تا چند ساعت بعدشروع کردن باهم جنگیدن خیلی شدید بود طوری که میخواستم از هم جداشون کنم ولی صبح امروز بازهم باهم خوب شدنبه نظرتون جداشون کنم ؟اگه جداکنم نر خراب نمیشه؟ اگه جداشون نکنم بعد چند وقت باید لون رو بزارم داخل قفس و حتما باید پنبه لون رو عوض کنم؟با تشکر از همه

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    حسام
    علایق
    حیوانات.سفر.نت.خرید
    تخصص
    پرورش دهنده
    حیوان خانگی
    نا معلوم!
    شماره عضویت
    6367
    میانگین پست در روز
    0.68
    نقل قول نوشته اصلی توسط m6_x3 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

الا قناری مادم (1سالس) تو یه اتاق و نر تو یه اتاق دیگه ماده تا صدای نرو میشنوی ورجه وورجه میکنه بال بال ریز میزنه به قفس میچسبه پس هر دوتاشونم بالا زده. سوال
    1-جایی خوندم ماده باید روزنامه پاره کنه یا اگه لون بزاری شروع به ساختن کنه تا 100% جفت شه (این فقط نخ یسته به قفسو میکشه) من لون گذاشتم اما کاری باهاش نداره ولی بقیه مشخصات آماده بودنو داره حالا لون باشه یا بردارم؟
    2-با این شرایط که همدیگرو نمی بینن اصلا ماده لونه سازی میکنه بدون حضور نر ؟
    3-الان 10 روزی میشه مادرو گرفتم روزای اول نره دیگه داشت قفسو میشکوند اما احساس میکن هرچی میگذره نر داره فعالیتش کمتر میشه این طبیعی ؟
    4-حالا تکلیف چیه اگه این شرایطو ادامه بدم مست تر میشن یا پس میرن بهترین کار چیه ؟
    شرمنده سوالا زیاد شد پیشاپیش ممنون
    سلام...
    بله یکی از نشونه های اماده بودن ماده روزنامه پاره کردن و لانه سازی هست.ولی تا زمانی که ماده قناری نر رو نبینه و جفت گیری نکنه ماده لونه سازی نمی کنه و لونه رو گرم و اماه نمی کنه.هر چی بگذره ممکنه مستی قناری نر کمتر بشه به لک بره پس به نظر من بهتره برای چند روز بذاریشون پیش هم تا ببینید چه عکس العملی نشون می دن.این علایمی که گفتین نشونه میده که قناری هاتون اماده هستن.

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    حسام
    علایق
    حیوانات.سفر.نت.خرید
    تخصص
    پرورش دهنده
    حیوان خانگی
    نا معلوم!
    شماره عضویت
    6367
    میانگین پست در روز
    0.68
    نقل قول نوشته اصلی توسط youck نمایش پست ها
    دوستان قیمت نر عسلی خارجی و ماده قهوه ای چقدره؟ یه جفت پیدا کردم با دوتا جوجه میده 450...ارزش خرید داره؟
    سلام...
    قیمت قناری بستگی به هیکل قناری و دهن(اواز) و شهر مورد نظر داره.تا قناری ها رو نمی بینم نمیشه در موردشون نظر داد.اگر عکسی ازشون دارید بذارید تا نظر بدم.ممنون.

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    حسام
    علایق
    حیوانات.سفر.نت.خرید
    تخصص
    پرورش دهنده
    حیوان خانگی
    نا معلوم!
    شماره عضویت
    6367
    میانگین پست در روز
    0.68
    نقل قول نوشته اصلی توسط tiripak نمایش پست ها
    سلام به همه اساتید محترمدرمورد سوال قبلیم چندتا سوال داشتم؛من تخمی که گذاشته بودن رو نگاه کردم و چیزی داخلش ندیدم فکر میکنم که نطفه نداشته . بعد اینکه لون رو برداشتم قناری ها اروم بودن تا چند ساعت بعدشروع کردن باهم جنگیدن خیلی شدید بود طوری که میخواستم از هم جداشون کنم ولی صبح امروز بازهم باهم خوب شدنبه نظرتون جداشون کنم ؟اگه جداکنم نر خراب نمیشه؟ اگه جداشون نکنم بعد چند وقت باید لون رو بزارم داخل قفس و حتما باید پنبه لون رو عوض کنم؟با تشکر از همه
    سلام برشما..
    بله دوست عزیز بهتره یه مدتی جداشون کنی با توجه به این که گفتی قناری مادت دو تخم بیشتر نذاشته این نشون میده یکی از قناری ها یا هردو اماده نبودن و ممکنه تخم مستی باشه.یه مدت جداشون کن تا زمانی که دیدی هر دو علایم اماده بودن رو دارن دوباره جفتشون کن.
    تا زمانی که اماده نشدن نباید جفتشون کرد پنبه رو هم حتما باید عوض کنید چون ممکنه مدتی طول بکشه و نرتون امادگی نداشته باشه.
    موفق باشید.

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    vahid khatami
    شماره عضویت
    9161
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلامالبته که حرف شما متینه مشکلی برای نرم پیش نمیاد؟قهر نکنه و مشکل ساز بشهبعضی وقت ها هم یه صدای کلفتی در میارن که اصلا باورم نمیشه که صدای قناری باشه میشه راهنماییم کنیدممنون از راهنمایی های مفیدتون

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    vahid khatami
    شماره عضویت
    9161
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلامالبته که حرف شما متینه مشکلی برای نرم پیش نمیاد؟قهر نکنه و مشکل ساز بشهبعضی وقت ها هم یه صدای کلفتی در میارن که اصلا باورم نمیشه که صدای قناری باشه ولی وقتی که میخوان بخوابن میچسبن به هم حتی روی تخم هم بعضی اوقات باهم میخوابیدن میشه راهنماییم کنیدممنون از راهنمایی های مفیدتون

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.40
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi64 نمایش پست ها

سلام و درود
    اون جفت قناری هایی که تولک (لک بی موقع رفتن بخاطر جابجایی بد)بودن (حدود 2 ماه پیش جدا کردم) تازه در آمدن از لک یعنی صاف کردن، نر تقریبا روزای آفتابی خوب میخونه و مستی میکنه، ماده هم به دیواره قفس سمتی که نر هست می چسبه دیروز قفساشونو بهم چسبوندم تا ببینم اوضاع چطور میشه. پس نر بالا امده ماده هم تقریبا تورم داره.
    میخواستم بپرسم که آیا کار درستی انجام دادم؟ تا کی نزدیک هم باشه قفساشون و یا اینکه فاصله بدم؟و کی جفت شون بزنم؟؟
    سپاسگذارم
    سلام
    شرمنده بابت تأخیر...
    مشکلی در نزدیک تر کردن قفسها وجود نداره. ولی یه اصل همیشگی هست که ماده ها زودتر وراحت تر از نرها مست میشن،پس برای همین اصولأ میگیم قفس ماده رو زیر قفس نر قرار بدید،با این کار کمی قفس ماده تاریک تر میشه و فرایند اماده سازیش کندتر!البته این کند شدن یه حسنه چون بعضی اوقات ماده اماده ومسته ولی نر هنوز اماده نیست...
    از طرف دیگه نر صدای ماده رو از نزدیک میشنوه وخیلی در روند اماده سازی نقش داره.بعد از مدتی که نر قرص خون شد،قفس ماده رو به نزدیکی نر ودر دید همدیگه نصب میکنیم تا در عرض تنها چند روز ماده هم به اوج امادگی برسه و بعد از اون پرنده ها رو جفت میزنند.
    این فرایند جفت زدنه...
    ولی دقت داشته باش که به هیچ عنوان عجله نکنی در این زمان وتا اماده شدن کامل جفتت صبر داشته باشی،وگرنه در صورت جفت زدن عجولانه مجددأ یک دوره جوجه کشی عقب میوفته...
    موفق باشی

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHD SETAR ZAN نمایش پست ها
    با سلام و تشکر از شما دوست خوب آقا محسن

به نظرتون الان با این شرایط چیکار کنم؟ یعنی دیگه همه چی تموم شد و به خاطر دخالت من در امر لانه سازی قناری از تخم رفت ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید که و راهکار در این خصوص ارائه بدین

با تشکر
    سلام
    چه مدت از جفت خوردن میگذره؟
    ماده شما دیگه هیچ علاقه ای به لونه نشون نمیده؟
    دیگه نشانه هایی از جا به جا کردن بستر به بیرون وکف قفس وبالعکس مشاهده میکنی یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط tiripak نمایش پست ها
    سلامالبته که حرف شما متینه مشکلی برای نرم پیش نمیاد؟قهر نکنه و مشکل ساز بشهبعضی وقت ها هم یه صدای کلفتی در میارن که اصلا باورم نمیشه که صدای قناری باشه ولی وقتی که میخوان بخوابن میچسبن به هم حتی روی تخم هم بعضی اوقات باهم میخوابیدن میشه راهنماییم کنیدممنون از راهنمایی های مفیدتون
    سلام
    اگه ماده شما تخم مستی گذاشته باشه ،شما ناگزیر به برداشتن لانه وجداکردن جفت هستیدوچون تخم مستی نشانه فرایند تولید مثله ناموفقه...
    بعد از جدا کردن،با توجه به تغییرات خاص این فصل امکان قرص خونی مجدد و اماده موندن ماده هست،که در این صورت بعد از یک وقفه 7-10روزه مجددأ میشه پرنده ها رو جفت زد،البته برای جفت زدن مجدد توصیه میکنم از یک خبره کار به صورت حضوری در محل مشاوره بگیرید،چون باید شرایط وریز نکاتی رو برسی کنه که از مشاوره اینترنتی بر نمیاد...
    امکان لک رفتن جفتتون هم هست که در این صورت چند ماهی رو باید برای امادگی مجدد صبر کنی.
    موفق باشی

کاربر میهن پت mahdi64 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سبحانی
    شماره عضویت
    8592
    میانگین پست در روز
    0.05
    سلام دوستان اگه بخوام مولتی ویتامین بدم به قناری (از نوع انسانی و کودک) چند قطره تو آبخوریش بریزم، چند ساعت جلوش باشه و هر چند وقت یکبار بدم*******ممنونم از وقتی که میزارید.
    دنیا مانند مار است؛ چون بر او دست کشی نرم آید، ولی زهرش کشنده است. "امام علی (ع)"

صفحه 40 از 91 نخستنخست ... 3038394041425090 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)