فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,084
لایک لایک:  589
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 32 از 91 نخستنخست ... 2230313233344282 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 910

موضوع: پرسش و پاسخ متفرقه در مورد قناری ها

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سلطانی
    تخصص
    مهندس برق
    حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    7499
    میانگین پست در روز
    0.07
    با سلام
    با توجه به اینکه نر سفید و ماده طلایی که با هم جفت کرده بودم ؛ جفت نشدند اقدام به جدا کردنشون کردم .متوجه شدم قناری نر دم قناری ماده رو ظاهرا با نوکش کشیده و خلاصه خرابش کرده میخواستم ببینم اشکالی نداره من دم قناری رو بکنم تا دوباره در بیاد .این موضوع در خصوص ماده قناری که الان روی تخم خوابیده هم صادق هستش .اونم دمش خیلی داغون شده ریش ریش شده .ایا اشکالی نداره بعد از اینکه از جوجه ها جداشون کردم دم ماده قناری رو بکنم تا یه دم قشنگ جاش در بیاد .ممنونم

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.40
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHD SETAR ZAN نمایش پست ها
    با سلام
    با توجه به اینکه نر سفید و ماده طلایی که با هم جفت کرده بودم ؛ جفت نشدند اقدام به جدا کردنشون کردم .متوجه شدم قناری نر دم قناری ماده رو ظاهرا با نوکش کشیده و خلاصه خرابش کرده میخواستم ببینم اشکالی نداره من دم قناری رو بکنم تا دوباره در بیاد .این موضوع در خصوص ماده قناری که الان روی تخم خوابیده هم صادق هستش .اونم دمش خیلی داغون شده ریش ریش شده .ایا اشکالی نداره بعد از اینکه از جوجه ها جداشون کردم دم ماده قناری رو بکنم تا یه دم قشنگ جاش در بیاد .ممنونم
    سلام
    نیازی به این کار نیست؛ماده خودش بعد از مدتی اقدام به کندن پرها میکنه...
    این کار شما بعضی مواقع باعث میشه ماده دمش آسیب ببینه وقسمتی یا حتی کل دم دیگه در نیاد.البته کم اتفاق می افته ولی در کل بهتره دخالتی نکنید..
    موفق باشی

Sent from my LT18i using Tapatalk 4

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سلطانی
    تخصص
    مهندس برق
    حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    7499
    میانگین پست در روز
    0.07
    سلام به همگی دوستانم متاسفانه یک اشتباه بزرگ کردم . قرار بود صبح شنبه جوجه ها سر از تخم در بیارن.که تا دیروز یعنی یکشنبه این اتفاق رخ نداد و بنده هم اقدام به بررسی تخم ها نموده که متوجه شدم دو تا از اونها نطفه ندارن.سومی رو بدون اینکه بررسی کنم شکستم که دیدم جوجه داره به اصطلاح دل میزنه. دیگه چهارمی رو دست نزدم .خیلی اشتباه کردم .به دلیل اینکه مسافرت بودم نتونستم تخمها رو از زیرش بردام و همه رو با هم بزارم .بیجهت یکی از جوجه ها رو ازدست دادم .حالا واسم یه تخم مونده و معلوم نیست جوجه بشه یا نه ؟به نظرتون فرصت میشه که جداشون کنم و تا قبل از شروع گرما یه بار دیگه جفت کنم یا نه ؟

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.40
    سلام به همگی دوستانم متاسفانه یک اشتباه بزرگ کردم . قرار بود صبح شنبه جوجه ها سر از تخم در بیارن.که تا دیروز یعنی یکشنبه این اتفاق رخ نداد و بنده هم اقدام به بررسی تخم ها نموده که متوجه شدم دو تا از اونها نطفه ندارن.سومی رو بدون اینکه بررسی کنم شکستم که دیدم جوجه داره به اصطلاح دل میزنه. دیگه چهارمی رو دست نزدم .خیلی اشتباه کردم .به دلیل اینکه مسافرت بودم نتونستم تخمها رو از زیرش بردام و همه رو با هم بزارم .بیجهت یکی از جوجه ها رو ازدست دادم .حالا واسم یه تخم مونده و معلوم نیست جوجه بشه یا نه ؟به نظرتون فرصت میشه که جداشون کنم و تا قبل از شروع گرما یه بار دیگه جفت کنم یا نه ؟
    سلام
    اگه شرایط دمایی رو بتونی ثابت ویکنواخت اداره کنی،با تغذیه مناسب چرا که نه...
    میتونی برای حدود فروردین واردیبهشت مجددأ اقدام کنی...ولی برای قبل از عید رو بعید میدونم.
    موفق باشی

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سلطانی
    تخصص
    مهندس برق
    حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    7499
    میانگین پست در روز
    0.07
    با سلام و تشکر از پاسخی که دادین

توی چند تا از سایت ها نوشته از از ترکیب قناری پدر با جوجه ماده خودش و بلعکس یعنی جوجه نر با مادر خودش ، ترکیب خوبی بدست میاد .میخاستم بدونم صحت داره این موضوع .یعنی از نظر ژنتیکی به مشکل نمیخورن .ممنون از شما

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.40
    با سلام و تشکر از پاسخی که دادین

توی چند تا از سایت ها نوشته از از ترکیب قناری پدر با جوجه ماده خودش و بلعکس یعنی جوجه نر با مادر خودش ، ترکیب خوبی بدست میاد .میخاستم بدونم صحت داره این موضوع .یعنی از نظر ژنتیکی به مشکل نمیخورن .ممنون از شما
    سلام
    دلیلی نداره که شما بخوای این کار رو انجام بدی...
    این روند رو فقط برای اصلاح نژاد
    out-crossing وback-crossing مورد استفاده قرار میدهند.که باید از اصول وقواعد خاصی پیروی کنه،وگرنه کل نسل رو دچار نقص ژنتیکی میکنید...
    در این میان گاهأ جوجه هایی هم به وجود میاند که به خاطر ازدواج فامیلی ناقص هستند وشانس زندگی نخواهند داشت...
    ولی در کل این یک روند با اصول خاص خودش هست(در صورت تمایل به ادامه ازدواجهای فامیلی) ولزومی نداره که شما انجام بدی.
    درضمن کار غیر اخلاقیی هم هست...
    موفق باشی

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سلطانی
    تخصص
    مهندس برق
    حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    7499
    میانگین پست در روز
    0.07
    بله شما درست میفرمایید. به این دلیل که جوجه هایی که خود ادم میگیره دیگه اصل و نسبشون رو میدونی .شجرشه میدونی.اما وقتی ببری عوض کی هیچگاه نمیتونی شجره اون قناری که بهت میدن رو متوجه بشی .اصلا راستشو بهت نمیگن .ضمنا فرض بر اینکه من یه ماده قناری از جوجه های خودم رو نگه داشتم و یک نر واسش خریدم . ایا جوجه های اونا رو میشه با پدر بزرگ و مادر بزرگشون جفت کرد ؟ اگر جواب منفی باشه ؛ همیشه باید در حال تعویض جوجه قناری هایی باشی که از همه لحاظ سالم هستند و اطمینان داری بهشون و در عوض قناریی میاری که هیچ اطلاعاتی ازش نداری و این سیکل همین طور ادامه داره .ممنون میشم راهنماییم کنید

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.40
    ببخشید،پست قبلی خودم رو ویرایش کردم،چون شما قصدت
    back-crossing هست،یعنی جفت زدن بچه ها ووالدین که بنده اشتباهأ متوجه شده بودم.
    در مورد
    back-crossing میتونید با یک سرچ مطالب خوبی رو از سایتهای منبع به دست بیارید.
    ولی در حالت کلی از این روش برای حفظ صفات استفاده میشه،یعنی با جفت زدن پسر ومادر به صورت جدا و دختر وپدر به صورت جدا،وسپس جفت زدن بچه های اونها به صورت ضبدری یک سری از صفات رو توی اون نسل برای همیشه ثابت میکنند.این روشی هست که شما در موردش تحقیق کردی...
    ولی روش دیگه اصلاح نژاد که من انجام دادم و فکر میکنم قصد شما باشه
    out-crossing هست که در طی اون یک سری صفات مطلوب رو در نظر میگیریم وشروع میکنیم به جفت زدن پرنده هایی که اون صفات مطلوب رو دارند،برای بهبود ورشد اون صفات...
    در مورد این روش(
    out-crossing) چیزی که من از حساب دو دو تا چهارتایی وتجربی بهش رسیدم اینه:
    معمولأ برای خالص سازی از چند جفت استفاده میشه (حد اقل 2جفت)وبچه ها تا2 نسل در گله خودشون جفت میخورن و ارشدها جدا میشن.بعد برای جفت زدن نسل دوم(نوه ها)ارشد های هر گروه رو با هم جفت میزنن ودوباره تا 2نسل میزارن با هم خانواده ها جفت بخورن ومجددأ همین عمل رو تکرار میکنن تا به نتیجه مطلوب برسن...

البته باز هم متذکر میشم که اینکار برخلاف اخلاقیاته...

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سلطانی
    تخصص
    مهندس برق
    حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    7499
    میانگین پست در روز
    0.07
    سلام .دلیل اینکه والدین در تغذیه جوجه و یا جوجه ها کم کاری میکنند چیه ؟و چطور میشه مشکل رو حل کرد؟ سری دوم تخم گذاری من فقط یه جوجه نصیبم شد و اونم همیشه گرسنه هستش .یعنی تو گلوش غذا نیست و رشد کمی هم داشته .ممنون

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.40
    سلام .دلیل اینکه والدین در تغذیه جوجه و یا جوجه ها کم کاری میکنند چیه ؟و چطور میشه مشکل رو حل کرد؟ سری دوم تخم گذاری من فقط یه جوجه نصیبم شد و اونم همیشه گرسنه هستش .یعنی تو گلوش غذا نیست و رشد کمی هم داشته .ممنون
    سلام
    اینکه والدین خوبی باشند یا نباشند بستگی داره به سویه قناریها...
    کاری نمیشه کرد،مگر اینکه خودت بخوای جوجه رو با دست بزرگ کنی...ولی اگه سری قبلی جوجه ها رو کامل بزرگ کردن واین سری کم کاری میکنند،باید دلیل داشته باشه

صفحه 32 از 91 نخستنخست ... 2230313233344282 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)