فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  1,084
لایک لایک:  589
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 26 از 91 نخستنخست ... 1624252627283676 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 251 به 260 از 910

موضوع: پرسش و پاسخ متفرقه در مورد قناری ها

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سلطانی
    تخصص
    مهندس برق
    حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    7499
    میانگین پست در روز
    0.07

کاربر میهن پت mahdi64 آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سبحانی
    شماره عضویت
    8592
    میانگین پست در روز
    0.05
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمدمحسن نمایش پست ها

هیچ وقت نباید دو قناری را باهم دریک قفس به عنوان جفت مولد خریداری کرد مگر آنکه عینن با چشم دیده باشید که بهم

غذا میدن. ویا روی تخم خوابیدن. و بهتر از آن جفت گیریشون رو ببینید .

هیچ کس در این فصل که .وقت جوجه کشی است قناری مولد را نمی فروشه . همه الان دنبال ماده آماده اند تا با قناری های

نر شون که یک سال صبر کردن و آماده جفت شدن هست را ثمرشون رو ببینند.

از این ترفنده ها زیاده که دوتا قناری رو به عنوان جفت مولد میفروشند . وچال براشون میزاند که بگند جفت است .

چون مولد قیمتش مقداری بالا تراز قناری جفت نخورده است .

تعجبم در اینجاست که گفتین فروشنده براشون لانه گذاشته بود وقتی شما دیدین . پس چرا بعداز فروش بهتون گفته لانه را 3 روز بعد قرار بدین . !!!!!
    اگر جفت خورده بودن . باید همان قفس و همان لانه را با قناری ها بهتون میداد .

برای آسودگی خاطر قناری هارو از هم جدا کنید . و زیره هم قفس هاشون را قرار دهید . اگر جفت باشند

یکی از قناری ها مقداری شروع به خواندن میکنند. منظور از جفت .نرماده بودن است .
    ممنونم از پاسخ خوبتون . فروشنده آشنا بود و قصد جوجه کشی داشت و توی چندتا این جفتو خودم انتخاب کردم خونه خودمون هم یک بار دیدم نوک دادن اما خیلی کوتاه و سریع؛ لونه رو هم گفت اگه الان بزاری احتمال داره بخاطر جابجایی عصبی شن و پنبه و... رو بریزن بیرون؛ اما بعد 3-4 روز بزار که دیروز طی تماسی که داشتیم گفت لونه رو بزار و کمی هم بادام و نبات آسیاب کن 1-2 بار تو هفته 1 شصتی بده تا بهتر آماده شن. من لونه رو گذاشتم و 2 ساعت بعد سر زدم ماده و نر به روی لونه میپریدن اما کمی هم از پنبه هاشونو تو قفس پخش کرده بودن. ضمنا طبق مشخصاتی که داد اونی که بالاشو بازو بسته میکنه نره و اون یکی که یکم تپل تره مادس بنظر شما بزارم چند روزی باشن یا جدا کنم؟؟ و اگه جفت باشن چند روز بعد لونه گذاری تخم میکنن؟؟؟ ممنونم
    دنیا مانند مار است؛ چون بر او دست کشی نرم آید، ولی زهرش کشنده است. "امام علی (ع)"

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.39
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi64 نمایش پست ها
    ممنونم از پاسخ خوبتون . فروشنده آشنا بود و قصد جوجه کشی داشت و توی چندتا این جفتو خودم انتخاب کردم خونه خودمون هم یک بار دیدم نوک دادن اما خیلی کوتاه و سریع؛ لونه رو هم گفت اگه الان بزاری احتمال داره بخاطر جابجایی عصبی شن و پنبه و... رو بریزن بیرون؛ اما بعد 3-4 روز بزار که دیروز طی تماسی که داشتیم گفت لونه رو بزار و کمی هم بادام و نبات آسیاب کن 1-2 بار تو هفته 1 شصتی بده تا بهتر آماده شن. من لونه رو گذاشتم و 2 ساعت بعد سر زدم ماده و نر به روی لونه میپریدن اما کمی هم از پنبه هاشونو تو قفس پخش کرده بودن. ضمنا طبق مشخصاتی که داد اونی که بالاشو بازو بسته میکنه نره و اون یکی که یکم تپل تره مادس بنظر شما بزارم چند روزی باشن یا جدا کنم؟؟ و اگه جفت باشن چند روز بعد لونه گذاری تخم میکنن؟؟؟ ممنونم
    سلام
    نظرات رو خوندم.
    پخش کردن پنبه اونم با این همه ماجرا وداستان نمیتونه نشونه جفت بودن باشه.
    اشتباهات شما واقعأ جای ریسک رو براتون بالا برده.شما باید در صورتی که جفت بودن با قفس ولونه خودشون میاوردینشون....
    در هر حال شما فرصت جوجه گیری رو تا عید از دست خواهید داد...برای ماجرا جویی 1هفته به جفت فرصت تخم گذاری بده واگه تخم گذاری انجام نشد جداشون کن ،تقویت کن،ولی نه به نحوی که چاغ بشن،واز یک ماه دیگه مراحل جفت کردن رو اغاز کن.
    موفق باشی

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    حسام
    علایق
    حیوانات.سفر.نت.خرید
    تخصص
    پرورش دهنده
    حیوان خانگی
    نا معلوم!
    شماره عضویت
    6367
    میانگین پست در روز
    0.68
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHD SETAR ZAN نمایش پست ها
    مهدی جان تبریک می گم.بسیار عالی و زیبا...
    تخم مرغ ابپز رو فراموش نکن.

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سلطانی
    تخصص
    مهندس برق
    حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    7499
    میانگین پست در روز
    0.07
    این جوجه ها رو مدیون راهنمایی های شما و دیگر دوستان این سایت دارم .چون اصلا فکرشم نمیتونستم بکنم که یه قناری کچل که وضعیت ظاهری بسیار زشتی هم داره بتونه جوجه بده واقعا از همه ممنون و متشکرم .اطلاعات بسیار بسیار مفیدی به من داده شد

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سلطانی
    تخصص
    مهندس برق
    حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    7499
    میانگین پست در روز
    0.07
    سلام .جهت بالا بردن اطلاعات خودم این سوال را داشتم :
    اینکه چرا نر غذا میخوره بعد میره میذاره دهن ماده بعد ماده میریزه تو حلق جوجه ها .چرا اینکاررو میکنه .چرا مستقیما خودش به جوجه ها غذا نمیده (البته بعضی وقت ها هم خودش میده ها). دوم اینکه من پارسال سه بار از همین جفت جوجه گرفتم اما همش بر اساس سعی و خطا .امسال میخام اصولی کار کنم .بفرمایید چه موقع قناری ماده اقدام به تخم گذاری سری دو م میکنه . و ایا وقتی خواست تخم بزاره نر و جوجه ها رو ببرم تو یه قفس دیگه یا اینکه یه چال دیگه کنار هموم چال بزارم ؟سوال بعدی اینه که ممکنه پرنده ها (هم مثل انسانها که پسر زا هستند یا دختر زا) جوجه های ماده یا نر بدند چون سال گذشته من 7 تا جوجه گرفتم از یه جفت ؛ 6تاش ماده در اومد ممنون ببخشید دیگه طولانی شد ؟

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    mahdi ashrafi
    شماره عضویت
    8651
    میانگین پست در روز
    0.02
    سلام قناری نر من رفت تولک
    راهنماییم کنید میخوام زود از پر ریزی در بیاد آخه من می خواستم از اونا جوجه بکشم

کاربر میهن پت
    نام و نام خانوادگی
    مهدی سلطانی
    تخصص
    مهندس برق
    حیوان خانگی
    قناری
    شماره عضویت
    7499
    میانگین پست در روز
    0.07
    سلام .بیرون امدن از تولکی یه دورانی داره که باید طی بشه .البته میشه با دادن تغذیه مناسب و فراهم کردن شرایط کمک کرد به این موضوع که البته من به دلیل تجربه کم در این خصوص بهتره که اظعار نظر نکنم و از دیگر دوستان خواهش میکنم که راهنمایی بفرمایند

کاربر اخراج شده
    نام و نام خانوادگی
    Ali
    علایق
    !!! Money
    تخصص
    daneshjoo
    حیوان خانگی
    hen&fish
    شماره عضویت
    4113
    میانگین پست در روز
    0.39
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHD SETAR ZAN نمایش پست ها
    سلام .جهت بالا بردن اطلاعات خودم این سوال را داشتم :
    اینکه چرا نر غذا میخوره بعد میره میذاره دهن ماده بعد ماده میریزه تو حلق جوجه ها .چرا اینکاررو میکنه .چرا مستقیما خودش به جوجه ها غذا نمیده (البته بعضی وقت ها هم خودش میده ها). دوم اینکه من پارسال سه بار از همین جفت جوجه گرفتم اما همش بر اساس سعی و خطا .امسال میخام اصولی کار کنم .بفرمایید چه موقع قناری ماده اقدام به تخم گذاری سری دو م میکنه . و ایا وقتی خواست تخم بزاره نر و جوجه ها رو ببرم تو یه قفس دیگه یا اینکه یه چال دیگه کنار هموم چال بزارم ؟سوال بعدی اینه که ممکنه پرنده ها (هم مثل انسانها که پسر زا هستند یا دختر زا) جوجه های ماده یا نر بدند چون سال گذشته من 7 تا جوجه گرفتم از یه جفت ؛ 6تاش ماده در اومد ممنون ببخشید دیگه طولانی شد ؟
    سلام
    قسمت اول سوالتون شامل غریضه حیوان میشه وهر کسی برای خودش یه تفسیری رو میتونه داشته باشه...
    ولی در مورد قسمت دوم معمولأ ماده بعد از استقلال کامل یا اگر شرایط خوب باشه استقلال نسبی جوجه ها اقدام به تخم گذاری مجدد میکنه.
    جوجه کشی مجدد به روال طبیعی نیست وپیشنهاد نمیشه.چون خیلی به جفت فشار میاره ولی اگه خواستید مجددأ جوجه کشی کنید وعلائم تخمذاری مجدد رو از ماده دیدی،پیشنهاد میکنم با تغییر شرایط مثل جابه جایی قفس وتغییر دما(خیلی کم،نه شوک ناگهانی)این روند رو به تأخیر بندازید تا جوجه ها دانخور بشن وبتونید جداشون کنید.
    راه های دیگه ای هم هست ولی به نظر من این بهترین راهه.
    موفق باشی

کاربر جدید
    نام و نام خانوادگی
    رضا مباشری
    شماره عضویت
    8694
    میانگین پست در روز
    0.00
    سلام
    بنده یک جفت بلبل خرما دارم
    آیا توی قفس بزرگ جفتگیری می کنند
    غذای عمدشون چیه
    چرا کم آب میخورند
    ممنون میشم پاسخ بدید

صفحه 26 از 91 نخستنخست ... 1624252627283676 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 3 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 3 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)