فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  269
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23

موضوع: لطفاً نگویید ماهی قرمز نخرید!/ وبلاگ میهمان

 1. #1

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  لطفاً نگویید ماهی قرمز نخرید!/ وبلاگ میهمان

  دیده بان حقوق حیوانات/ سپهر سلیمی: پیش از این در مطلبی که ۴ سال پیش و با عنوان «مراقب دلسوزیهای مشکوک برای حذف ماهی و سبزه از سفره هفت سین باشیم» نوشته بودم، هشدار داده بودم که در کنار تلاش برخی دوستان و گروههای دوستدار محیط زیست که خواهان حذف ماهی ماهی قرمز هستند، گروههای بسیاری به دلایل مختلف سر ستیز با ماهی قرمز دارند. اینک با گذشت چند سال از شروع تبلیغات بر علیه ماهی قرمز اثرات برخی از آن تبلیغات نادرست و همراهی ناخواسته و گاهاً احساساتی برخی از دوستداران حیوانات به خوبی آشکار شده است.

  رسانه های حیوان ستیز، حامی ماهی قرمز شده اند
  گروههایی که نه تنها هیچ دلبستگی و اعتقادی به حقوق حیوانات و حفظ محیط زیست ندارند، بلکه در کارنامه آنها حیوان ستیزی نیز به چشم می خورد سعی داشته و دارند در لباس حامیان حیوانات زمینه های حذف ماهی قرمز از سفره هفت سین را فراهم آورند.
  بیان ادعاهایی نظیر بیماری زا بودن ماهی قرمز، ایرانی نبودن ماهی قرمز و اسراف کردن پول و لطمه به اقتصاد خانواده از دلایلی بوده است که در چند سال گذشته مطرح شده است و خوشبختانه نادرست بودن هر کدام از این ادعا ثابت شده است. (مطلبی در همین رابطه:چه گروه هایی طرفدار حذف ماهی قرمز از سفره هفت سین هستند ؟! )

  شدت گرفتن کشتار سگها و گربه های ولگرد
  پیش از این هشدار داده بودم که اگر به دروغ اعلام شود ماهی قرمز بیماری زا است آنگاه باید فاتحه ی همه حیوانات خانگی و شهری را خواند. شوربختانه امروزه شاهد هستیم که گربه ها و سگهای بی خانمان به جرم بیماری زا بودن به راحتی قتل عام می شوند.
  متاسفانه در سالهای پیش شاهد افزایش کشتار سگها و گربه های ولگرد به بهانه بیماری زا بودن هستیم و ریشه این مساله را می توان در خبرهای نادرست مطرح شده در خصوص بیماری زا بودن ماهی قرمز جستجو کرد.

  طرح مبارزه با نگهداری سگ، کپی برابر اصل طرح مبارزه با ماهی قرمز است !
  همچنین پیش از این در مطلبی گفته بودم فراری دادن ماهی قرمز از خانه ایرانیان می تواند زمینه ساز دوری بیش از پیش ایرانیان از حیوانات شود و این مساله در نهایت به حیوان ستیزی و طبیعت ستیزی منجر خواهد شد. فراری دادن ماهی قرمز از خانه های ایرانیان به هر شکل و با هر توجیهی بی شباهت به طرح مبارزه با حیوانات خانگی که بویژه در مورد سگ ها اجرا می شود نیست. (مطلبی در همین رابطه: طرح مبارزه با نگهداری سگ، کپی برابر اصل طرح مبارزه با ماهی قرمز است ! )

  ماهی قرمز منفعت مادی برای بخشی از مدعیان حمایت از حیوانات ندارد
  یکی از بدبختی های ماهی قرمز این است که کسی برای درمان آن به دامپزشک مراجعه نمی کند. شاید اگر همچون سگ و گربه امکان تشخیص بیماری و درمان ماهی های قرمز وجود داشت امروزه بسیاری از کسانی که خواهان حذف ماهی قرمز هستند، سخن از خرید و نگهداری ماهی قرمز می راندند و به جای اینکه بر حذف ماهی قرمز اصرار کنند می گفتند که باید از ماهی قرمز نگهداری کرد!

  لاک پشت و سمندر جایگزین ماهی قرمز شده اند
  پیش از این در مطلبی هشدار داده بودم که با حذف ماهی قرمز، حیوانات دیگری جایگزین آن می شود و این ادعا پس از چند سال بطور مشخص ثابت شده است. حضور لاک پشت های آبی و سمندر در سفره هفت سین و بازار داغ فروش نوروزی آنها نشان از اشتباه استراتژیک و حساب نشده برخی از دوستداران حیوانات در خصوص مقابله نادرست با ماهی قرمز است. (مطلبی در همین رابطه: چهار شنبه سوری ، ترقه و فشفشه ! ماهی قرمز ، لاک پشت و سمندر ! )

  راه نجات در حل مشکل سیستم تولید و توزیع است
  ماهی قرمز سه مرحله تولید ، توزیع و نگهداری در خانه ها پشت سر می گذارد. بزرگترین دلیل تلفات ماهیان بخاطر عملکرد نادرست در مرحله تولید و توزیع است. خوشبختانه نظارت بر مرحله تولید بسیار آسان تر از مراحل دیگر است. تولید کنندگان ماهی قرمز تنها در چند استان فعال هستند و از طریق ادارات شیلات و دامپزشکی می توان بر کار آنها نظارت کرد. اگر ماهی سالمی تولید شود می توان امیدوار بود که تلفات ماهیان به حداقل برسد. ای کاش دوستداران حیوانات و محیط زیست بر این دو سازمان فشار می آوردند تا نظارت و کنترل بهتر و بیشتری بر این بخش ها داشته باشند. اگر تنها نیمی از انرژی ای که صرف تبلیغات منفی و بعضاً دروغ سازی علیه ماهی قرمز شده است را صرف افزایش نظارت بر تولید کنندگان می کردیم، بسیاری از مشکلات امروزمان حل شده بود.


  ماهی سالم بخریم
  اگر مردم عزیزمان بیاموزند که در هنگام انتخاب ماهی به برخی از نکات ظاهری توجه کنند و بدانند که ماهی سالم حداقل از لحاظ ظاهری بدون آسیب دیدگی، بدون خوردگی باله ها و دم، دارای پولک های سالم و شاداب و سرحال است در این صورت میزان مرگ و میر ماهی در منازل به طرز شگفت انگیزی کاهش می یابد. اگر ماهی سالم وارد خانه شود می توان امیدوار بود که با رعایت نکاتی ساده سالها عمر کند. بسیاری از ماهیان آکواریومی، به مراتب حساس تر از ماهی قرمز هستند ولی سالهای سال در آکواریوم زنده می مانند و به مرگ طبیعی می میرند. یکی از مهمترین دلایل این مساله حساسیت افراد در هنگام خرید ماهی است.
  هموطنانمان باید بدانند همانطوریکه در موقع خرید هندوانه و سیب زمینی به شکل ظاهری جنس خریداری شده دقت می کنند، در هنگام خرید ماهی نیز باید ماهی سالم بخرند. اگر ماهی سالم خریداری شود، خود بخود فرایند تولید و توزیع هم بهبود خواهد یافت و تولید کنندگان و توزیع کنندگان مجبور خواهند شد ماهیانی سالم و با کیفیت را عرضه کنند.

  مرگ و میر مسافران نوروزی بدتر است یا مرگ و میر ماهیان نوروزی؟!
  در ایمیل ها و عکس هایی که در مخالفت با ماهی قرمز در اینترنت منتشر شده، تصاویر ناراحت کننده ای از مرگ و میر ماهیان دیده می شود و در کنار این عکس ها عده ای می خواهند اینگونه نتیجه بگیرند که پس برای حل مشکل نباید ماهی قرمز خرید!
  اما مگر بر اساس آمار سالانه ۲۵۰۰۰ در اثر تصادفات رانندگی در ایران جان خود را از دست نمی دهند؟ ۲۵۰۰۰ کشته و چندین برابر آن زخمی و معلول باعث خسارات فراوان معنوی و مادی برای بسیاری از هموطنانمان می شود. مگر مرگ هموطنان عزیزمان که اتفاقاً بسیاری از آنها در تعطیلات نوروزی اتفاق می افتد دردناک نیست؟!
  اما آیا راه حل این است که پلیس کشور، بیانیه ای بدهد و بگوید به دلیل تلفات بالای انسانی، اداره پلیس سفرهای بیرون شهری را تحریم می کند و از مردم عزیزمان می خواهد دیگر به سفر نروند؟! نسخه ای که برخی از مدافعان محیط زیست و حیوانات برای ماهی قرمز می پیچند اینگونه است! یعنی می خواهند صورت مساله را پاک کنند. اصلاً مثالی دیگر بزنم: مگر طبق آمار سالانه ۳ میلیون تن گندم بدلیل تلفات ناشی از مصرف بد نان در کشور هدر نمی رود؟! اگر قرار است سازمان غله کشور و وزارت بازرگانی بر اساس نسخه برخی دوستان رفتار کند باید اعلام کند به دلیل تلفات بالای نان و ضررهای فراوان ناشی از آن پس خوردن نان را تحریم می کنیم تا از این بحران فرار کنیم.
  در عجبم که چگونه برخی از دوستان زیست محیطی و طرفدار حیوانات خود را در قامت میرزا محمد حسن شیرازی می بینند و تصور می کنند با گفتن جمله ای و دادن بیانیه ای مردم تنگ های ماهی را می شکنند و دیگر ماهی قرمز نمی خرند؟! البته اگر اینگونه بود که خیلی عالی بود و آرزوی هر کدام از طرفداران محیط زیست این است که روزی فعالان محیط زیست و سازمانهای زیست محیطی به درجه ای از رشد و تاثیرگذاری برسند که با دادن یک بیانیه و یک نامه همه مشکلات را حل کنند. اما تا وقتی که به آنجا نرسیده ایم باید همان کاری را بکنیم که پلیس برای کاهش مرگ و میر ناشی از تصادفات و سازمان غله برای کاهش تلفات نان می کند و آن کار آموزش است و آموزش است و آموزش.

  راه نجات ماهی قرمز آموزش، آموزش و آموزش است
  برای نجات ماهی قرمز باید همه گروهها و افراد مرتبط با ماهی قرمز آموزش ببنید. از تولید تا حمل و نقل و نگهداری نیاز به آموزش داریم. گروهای دوستدار حیوانات باید به جای تحریم کردن خرید ماهی قرمز که در نهایت منجر به ایجاد فضایی بر ضد حیوانات می شود در صدد آموزش همگانی در خصوص نگهداری از ماهی قرمز باشند. (مطلبی در همین رابطه:در گفتگو با تولید کنندگان ماهی قرمز گفته شد؛ آموزش تنها راه کمک به ماهی قرمز است )

  نگوییم ماهی قرمز نخرید
  اگر کسی به هر شکلی توانایی خرید ماهی قرمز را ندارد حق ندارد خریدن آن را تحریم کند، این درست مثل آن است که شوربختانه این روزها بسیاری از هموطنانمان توانایی خرید آجیل شب عید را به دلایل اقتصادی ندارند ولی حق ندارند که خریدن آجیل را تحریم کنند. بنابراین باید گفت هر کسی که توانایی نگهداری از ماهی قرمز را ندارد نباید ماهی قرمز بخرد.  منبع: دوستداران حیوانات و محیط زیست


 2. #2
  کاربر عادی
  محل سکونت
  teh
  حیوان خانگی
  cat
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  17
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0 3. #3
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  بسيار تاسف
  اين ديگر چه نگاهي است
  هميشه از خواندن مطالب سپهر سليمي عزيز خرسند ميشدم اما اينبار
  آخر آجيل چه ربطي دارد به ماهي ؟! آجيل كه جان ندارد چند نكته اينجا وجود داد
  1- بسيا خوب عده اي به دلايل نادرست براي حذف ماهي چنگ زده اند دليل نميشود آنها كه دلايل درست و مقاصد انساني دارند دست از كار خود بردارند
  2- ماهي قرمز مثل سگ و گربه در خيابانهاي شهر نريخته كه با بيماري زا خواندنش شهرداري هجوم بياورد و بكشد و .... ماهي خياباني يا ماهي ولگرد شنيده ايد ؟ماهي ها همه در آكواريوم فروشي ها و يا دكانها و .. هستند كه متعلقات فروشنده محسوب شده و هيچ كس هم نميتواند تعدي كند و معدوم كند .مگر سگ ما را ميايند بكشند بگويند بيماري زا است ؟ اين كشور اگرچه قانون حمايت از حيوانات ندارد اما قوانين تملك قوي اي دارد
  3- ايشان مشخص نكرده اند اين آموزش و كنترل بر توليد و توزيع چگونه اتفاق خواهد افتاد .گويا يادشان رفته كسي براي ماهي چند توماني ارزش قايل نيست كه بخواهد حفظش كند و براي سلامتش دوره ببيند و .... پت شاپها كه ميليوني سگ ميفروشند هنوز در توليد و توزيع رعايت سلامت و راحتي حيوان را نميكنند چه برسد به توليد كنندگان ماهي قرمز گويا ايشان قانون تجارت را فراموش كرده اند .در تجارت اين كالاست(نه موجود زنده ) كه ميفروشيد و سود تنها عامل مورد توجه توليد و توزيع كننده است و تنها راه توقف تجارت موجودات زنده و احقاق حقوق آنها خارج كردنشان از چرخه تجارت است كه با عدم تقاضا (عدم خريد )ميسر خواهد شد
  4- آمدن سمندر و لاك پشت نتيجه عدم تقاضاي ماهي قرمز نيست به اندازه كافي در مورد بيماري زا بودن اينها هم سخن گفته شده ( كلا در نظام جامعه ما همه موجودات بيماري زا خوانده ميشوند ) مگر ميتوانيم بگوييم آمدن توله شير و ببر و سنجاب و .... نتيجه بيماري زا خواندن سگ است ؟؟؟
  به راستي اينطور نيست اين مسئله نتيجه افزايش روحيه سلطه انسان بر طبيعت است .ديدگاهي كه جهان را براي اشرف مخلوقات آفريده تا كسب لذت كند ادمي را به آوردن هر گوشه از طبيعت به خانه اش براي قدري تفريح سوق ميدهد بي آنكه بيانديشد چه تاثيري بر آن طبيعت ميگذارد .
  توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

 4. #4
  کاربر فعال mSafdel آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  طبیعت، عکاسی، دوچرخه سواری، شنا، موزیک، سینما،مطالعه،
  تخصص
  مهندس نرم افزار
  حیوان خانگی
  گلدفیش
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  114
  میانگین پست در روز
  0.18
  نوشته ها
  354
  عجبا، واقعا عجبا. حکایت کسانی که نام دوستداران حیوانات و محیط زیست را روی خودشون گذاشتن و این حرفها را میزنن حکایت کساییه که نام طبیعت دوست را به خودشون نسبت دادن و هر هفته تفنگ به دست توی همون طبیعت در حال از بین بردن نفس های آخر طبیعت هستن. من واقعا از خوندن این مقاله متاثر شدم و حتی از دیدن و خوندن اون وبلاگ.
  آقای سلیمی من نمیدونم واقعا از کجا باید شروع کنم که مقاله و حتی وبلاگ شما سراسر تناقض و اشتباه است و بوی منافع از اون به مشام میرسه!
  راستش از خوندن مقاله شما اینقدر خسته شدم که قادر به ادامه نوشتن نیستم و فقط به نکات مقاله خود شما اشاره می کنم.

  بیان ادعاهایی نظیر بیماری زا بودن ماهی قرمز
  شما تا حالا ماهی پرورش دادید؟ اصلا در مورد ماهی ها چقدر اطلاع دارید؟ یه چرخی تو سایتهای تخصصی مربوط به پرورش ماهی و آکواریوم بزنید خیلی مطالب دستگیرتان خواهد شد. البته بیماری هایی که از ماهی منتقل می شوند به اندازه بیماریهای دامهایی که در تماس مستقیم با انسان هستند حاد نیست ولی امکانش هست. مخصوصا با ماهی هایی که خودتان بطور ضمنی در مقاله اعتراف کردید که تولید کننده ها و توزیع کننده ها نگران و مراقب سلامتی اونها نیستن!

  ایرانی نبودن ماهی قرمز
  ایرانی است؟؟؟ مدرک هم دارید؟ لطفا رو کنید. از اینها گذشته حتی اگر رسمی ایرانی باشد و غلط باشد باز هم دلیل بر تاکید وجود ندارد. تصور کنید که همه دوستداران محیط زیست در دنیا دارن تلاش می کنن رسم دلفین کشی در دانمارک را بر اندازن بعد گروهی مثل شما "دوستداران حیوانان و محیط زیست" اعلام کنن که این یک رسم دانمارکیست و "لطفا نگویید دلفین ها را نکشید"

  پیش از این هشدار داده بودم که اگر به دروغ اعلام شود ماهی قرمز بیماری زا است آنگاه باید فاتحه ی همه حیوانات خانگی و شهری را خواند. شوربختانه امروزه شاهد هستیم که گربه ها و سگهای بی خانمان به جرم بیماری زا بودن به راحتی قتل عام می شوند.متاسفانه در سالهای پیش شاهد افزایش کشتار سگها و گربه های ولگرد به بهانه بیماری زا بودن هستیم و ریشه این مساله را می توان در خبرهای نادرست مطرح شده در خصوص بیماری زا بودن ماهی قرمز جستجو کرد.

  خوشبختانه شما خودتون بطور ضمنی در مقاله جواب خودتونو دادید! سگها و گربه ها و حتی Exotic Pet ها دارای پزشکان متخصص و تجهیزات لازم برای نگهداری و مداوا هستن و قتل عام اونها به جز سوء مدیریت و عدم رعایت حقوق حیوانات چیز دیگری نیست. راستی شما چند نفر متخصص ماهی های زینتی میشناسید؟ چند بار تا حالا دستگاه اکو یا سونوگرافی مخصوص ماهی ها را از نزدیک دیده اید و یا با آن کار کرده اید؟ چند بار تا حالا شاهد جراحی تومور حلقی یه ماهی بودید؟ اصلا مهمتر از اینها با فرض وجود چنین درمانگاهی چند نفر را میشناسید که یه ماهی قرمز 2000 تومانی را برای ناراحتی بوجود آمده به یه همچین درمانگاهی ببره (البته من همچین آدمایی میشناسم)!

  فراری دادن ماهی قرمز از خانه های ایرانیان به هر شکل و با هر توجیهی بی شباهت به طرح مبارزه با حیوانات خانگی که بویژه در مورد سگ ها اجرا می شود نیست. (مطلبی در همین رابطه: طرح مبارزه با نگهداری سگ، کپی برابر اصل طرح مبارزه با ماهی قرمز است ! )
  امان از دست کسانی که به هر دلیلی سعی می کنن واقعیت را طور دیگری جلوه بدن! البته شاید واقعیت را طور دیگری باور کرده اند! من این مقاله شما را هم خواندم. دلایل شما اینها بودن دیگه:
  ایرانی نبودن و عدم سازگاری فرهنگی
  در مورد ایرانی نبودن ماهی قرمز که چند خط قبل صحبت کردم ولی در مورد فرهنگ نگهداری از سگ در ایران چه کسی تردید داره؟ آیا شما نژاد تازی ایرانی را میشناسید که چند هزار ساله همدم ایرانیان بوده؟ آیا شما به نقاشی ها، شرح شکارهای ذکر شده در تاریخ، سفرنامه ها مراجعه کرده اید تا حالا؟ راستی میدونستید که عشایر خوزستان با قدمت هزاران ساله همه از بهترین نژادهای سالوکی یا تازی ایرانی نگهداری می کنن؟ در مورد سگ ها مسئله ایرانی نبودنش نیست، مسئله اینه که از نظر قانونگذاران ما اسلامی نیست که اون هم جای بحث داره که خارج از موضوع ماست.
  بیماری زا بودن
  در مورد بیماری زا بودن هم که چند خط قبل گفتم و نیازی به توضیح بیشتر نیست مگر اینکه سوالی داشته باشید.
  نارضایتی افراد جامعه: هر دو گروه معتقدند نگهداری از ماهی قرمز و سگ باعث نارضایتی بخشی از افراد جامعه شده است. مخالفان ماهی قرمز معتقدند مرگ و میر ماهیان باعث ناراحتی اعضای خانواده و به ویژه کودکان می شود و مخالفان نگهداری از سگ ، آن را باعث ناراحتی همسایه ها و مردم می دانند.
  برادر من، ما مخالفان نگهداری ماهی قرمز برای ناراحتی اعضای خانواده از مرگ ماهی ها نیست که مخالف خرید و فروش اون هستیم، اینو برای همیشه بفهمید: ما برای حقوق خود ماهی قرمز نگرانیم، برای مرگ و میر و جان دادن یه موجود زنده به دلیل عقاید خرافی ناراحتیم. ضمن اینکه در کشورهایی که نگهداری از سگ و گربه هیچ منع قانونی نداره باز هم قوانینی برای رعایت حقوق مردم و همسایه ها وجود داره و این مختص نگاه قانونگذاران ما نیست.

  لاک پشت و سمندر جایگزین ماهی قرمز شده اند
  لاک پشت و سمندر جایگزین ماهی قرمز نشدن بلکه مجاور اون شدن. اصلا مگه ماهی قرمز از تو بازار جمع شده که اینها بخوان جایگزین اون بشن! عجبا! دلیل اصلی این مجاورت اینه که وقتی سودجو ها می بینن با این همه اجحافی که در حق ماهی قرمز می کنن باز هم هیچ جلوداری نیست پس عرصه را برای فروش موجودات بخت برگشته دیگری گشاده دیدن و لاک پشت و سمندر و مار (تازه شما مار را فراموش کردید) و انواع موجودات دیگه را دستمایه دخل شب عید خودشون کردن! جالبه بگم همین دو سه روز پیش یکی از همین فروشنده های ماهی قرمز بچه خرگوشیهایی را در کنار ماهی قرمز برای فروش گذاشته بود که حتی چشماشونم نمی تونستن باز کنن. ضمنا هیچکس این موجودات را روی سفره هفت سین خودش نمیذاره بلکه تو این آشفته بازار شب عید اونها را می خره و این خریدهای هوسی و احساسی صد البته به ضرر محیط زیست و طبیعت و حیوانات خواهد بود. مطمئن باشید که زمانی که من کودک بودم هم سر و کله انواع مارها و لاک پشتها شب عید پیدا میشد و هیچ ربطی به جریان مبارزه علیه فروش ماهی قرمز شب عید نداره.

  راه نجات در حل مشکل سیستم تولید و توزیع است
  بله اینجا رو تا حدی با شما موافقم. یکی از اقدامات باید رفع مشکلات سیستم تولید و توزیع باشد. ولی شما فرض کن سیستم تولید بهترین باشد، سیستم توزیع هم بهترین باشد، وقتی مردمی که آن را خریداری می کنن فقط برای یه روز سفره هفت سین ماهی را می خواهند چه چیزی را باید اصلاح کرد؟ من بروشور راهنمای نگهداری و مراقبت از ماهی قرمز را که برای اولین بار در ایران! تهیه شده است را دیدم. خط اول آن را نقل قول می کنم: "در شرایط مناسب ماهی قرمز 25 تا 40 سال عمر می کند". با استناد به همین یک خط این را می گویم که چرا باید موجودی که بطور طبیعی بین 25 تا 40 سال عمر می کند با انداختن درون یه حباب شیشه ای حداکثر 2 تا 3 سال عمر کند (در حالت بسیار بسیار خوش بینانه وگرنه بسیاری از اونها پایان تعطیلات را هم نمی بینن)؟ شما می دونستید که ماهی قرمز یه ماهی Pond محسوب میشه یعنی اینکه باید اونو تو فضای بسیار بزرگ نگهداری کنید مثل حوض یا استخر یا آکواریومهای بزرگ؟ قطعا فقط در چنین شرایطی میشه انتظار داشت که عمر طولانی داشته باشه.
  آقای سلیمی ما حرفمون اینه که فروش و نگهداری ماهی قرمز به نیت سفره هفت سین اشتباهه و نگهداری اون به عنوان یه Pet و در شرایط ایده آل رو نه تنها حمایت می کنیم بلکه برای اون سالهاست که راهنما تهیه کردیم و حتی خود من مشاوره تلفنی و اینترنتی و ... هم در این زمینه هر سال دادم و انشالله امسال هم کما فی السابق.

  مرگ و میر مسافران نوروزی بدتر است یا مرگ و میر ماهیان نوروزی؟!
  مصداق ربط لپ به شقیقه است این حرف شما. خوب معلومه هر دو فاجعه هستن و می توان از هر دو تا حد ممکن جلوگیری کرد و اقدامات اصلاحی در هر کدوم از این زمینه ها هیچ ربطی به دیگری نداره و باعث اختلال در دیگری نخواهد شد.
  در توضیح ادامه متن شما در این زمینه باید بگم هر مشکلی راه حل خودشو داره بعضی وقتها باید دافعه ایجاد کرد و برخی اوقات جاذبه. شما گاهی میری دکتر آمپول بهتون میده که درد داره و گاهی شربتی میده که تازه شیرین هم هست. هیچ منافاتی هم باهم ندارن. شما می تونی نتیجه بگیری اون دکتر اشتباه کرده؟
  مسلما نیازی نیست که پلیس بیانیه منع سفر شهری را بدهد ولی بیانیه هایی در رابطه با بهتر شدن شرایط را قطعا خواهد داد. راستی شما در جریان هستید که که پلیس قانونی صادر کرده مبنی بر اینکه رانندگان دارای گواهینامه های جدید که زیر یک سال از صادر شدن گواهینامه اونها گذشته حق رانندگی در خارج از شهر (بخونید سفر شهری) ندارن؟

  در عجبم که چگونه برخی از دوستان زیست محیطی و طرفدار حیوانات خود را در قامت میرزا محمد حسن شیرازی می بینند و تصور می کنند با گفتن جمله ای و دادن بیانیه ای مردم تنگ های ماهی را می شکنند و دیگر ماهی قرمز نمی خرند؟! البته اگر اینگونه بود که خیلی عالی بود و آرزوی هر کدام از طرفداران محیط زیست این است که روزی فعالان محیط زیست و سازمانهای زیست محیطی به درجه ای از رشد و تاثیرگذاری برسند که با دادن یک بیانیه و یک نامه همه مشکلات را حل کنند.
  برادر من، محمد حسن شیرازی فتوا داد نه بیانیه. ایندو باهم خیلی فرق دارن. ما هیچ وقت نخواستیم و انتظار نداشتیم که با دادن بیانیه ای مردم خرید ماهی قرمز را رها کنن و واقعا امیدواریم که هیچ وقت هم چنین روزی نرسد که با دادن یک بیانیه مردم رای عوض کنن. این یعنی فقدان تفکر در اجتماع. ما فقط دنبال یه روشن بینی هستیم. اینکه ماهی را بدون فکر نخرید، بدون دانش نخرید، بدون مطالعه نخرید، برای چند دقیقه سفره هفت سین نخرید! اجازه ندید با خرید شما در حق این موجود اجحاف بشه.

  حرف آخر اینکه من نظر خودم را با قاطعیت میگم: نه تنها هر کسی که توانایی نگهداری از ماهی قرمز را نداره نباید ماهی قرمز بخره بلکه هیچ کس نباید به صرف هفت سین ماهی قرمز بخره.این هیچ ربطی به آجیل هم نداره چون آجیل موجود زنده نیست. اگر کسی توانایی خرید آجیل نداشته باشه هیچ اتفاق غم انگیزی نخواهد افتاد اما اگر کسی توانایی نگهداری ماهی قرمز را نداره و بخره، یک زندگی از روی کره زمین محو خواهد شد. شما دوستداران حیوانات و محیط زیست حتما معنی گرفتن زندگی یک حیوان را خوب میدانید!

  انشااله در امر آموزش موفق باشید

 5. #5
  همکار قدیمی reza torabi آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  دامپزشکی و عشق به حیوانات به معنای واقعی
  تخصص
  دامپزشک
  حیوان خانگی
  انواع حیوانات آسیب دیده ، گاه به گاه مهمان من هستند
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  10
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  خانم ابراهیمی و آقای صافدل عزیز، از پاسخ های به جا ، شفاف و کاملا" منطقی شما به شدت لذت بردم! هر آنچه باید گفت را شما گفتید!

  پیشنهاد می کنم حتما" حتما" متنی کامل از این جوابیه خود تهیه کنید و هر چه زودتر در اختیار دیده بان حقوق حیوانات قرار دهید تا این آقا فکر نکنه همه ساکت نشسته اند و فقط ایشان می تواند صحبت کند....باید بدونه هر حرفی که غیر منطقی باشه جوابی براش هست...

  دوستان دیده بان هم حتما" بی نهایت خوشحال می شوند که چنین واکنشی را ببینند!
 6. #6

  محل سکونت
  تهران
  حیوان خانگی
  کاسکو-گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  21
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  من هم کاملا با صحبت های آقای صافدل و خانم ابراهیمی موافق هستم.


 7. #7
  کاربر عادی AR@SH آواتار ها
  محل سکونت
  Rasht
  علایق
  موسیقی ،حیوانات،ماشین ،نت
  حیوان خانگی
  ماهی ، سگ
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  219
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  ماهی قرمز منفعت مادی برای بخشی از مدعیان حمایت از حیوانات ندارد

  ولی برای تولید کنندگان و فروشندگان خیلی خیلی سود داره

  چرا از یه دید دیگه به این موضوع نگاه نکنیم کسانی که با این طرح مخالف هستن. حتما منفعتشون داره به خطر می افته

  ممنون خانوم ابراهیمی و اقای صافدل شما تمام گفتنی ها رو گفتید

  تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

  چون می گذرد غمی نیست

 8. #8
  کاربر عادی
  محل سکونت
  teh
  حیوان خانگی
  cat
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  17
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  بله دقیقا
  تشکر زد م چون موافق بودم با نظرات شما
  بقول دوستان پاسخها انقدر کامل و منطقی بود که جای هیچ حرفی باقی نگذاشت

  ممنون اقای صافدل و شیما جان 9. #9
  farspet آواتار ها
  محل سکونت
  shiraz
  علایق
  pets
  تخصص
  daneshjoo
  حیوان خانگی
  fish,dog
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  786
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  نقل قول نوشته اصلی توسط Ahoora نمایش پست ها
  بله دقیقا
  تشکر زد م چون موافق بودم با نظرات شما
  بقول دوستان پاسخها انقدر کامل و منطقی بود که جای هیچ حرفی باقی نگذاشت

  ممنون اقای صافدل و شیما جان
  منم كاملا موافقم
  ممنون خانوم ابراهيمي واقاي صافدل

 10. #10
  arezoo505 آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  آرزو
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  84
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  من فقط چند تا نکته به نظر ادم که بگم وگرنه خیلی عالی دوتسان با علم و منطق جواب داده بودن.

  - اینکه فرمودن ماهی های اکواریومی عمر طولانی میکنند چون درست انتخاب میشوند اصلا درست نیست شما سالمترین ماهی های اکواریومی را اگر در شرایط نامناسب نگهدارید خیلی خیلی کمتر از ماهی هیا عید همر میکنند. علت عمر طولانی ماهی اکواریومی درست انتخاب کردن اونها نیست درست نگهداری کردن و شرایط زندگی کردنشون را فراهم کردن خیلی مهم تر هست.

  - در مورد پاراگراف اخر اینکه توانایی خرید برا خرید هر چیزی کافی هست مخصوصا موجود زنده که البته انگار برای ایشون جاندار و بیجان در یک عرض هستند. یعنی تو مملکت ما کسی پیدا میشه که تو سال نتونه 1000 تومن کنار بگذاره برای خرید یه ماهی عید؟؟؟ هرچند که من فکر کنم قیمت فروش در ساعتهای پایانی سال به 100 تومن هر برسه.
  میخواهم بدونم اگر من توانایی خرید کروکردیل یا شیر را داشته باشم باید برم بخرم؟؟ ایشون گویا تا حالا حیوان زنده ای در خانه نداشتند که متوجه شودند در این مورد توان خرید مهم نیست توانایی و دانش نگهداری هست که مهمه نه پول تو جیب


صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. نقدی بر «لطفاً نگویید ماهی قرمز نخرید!»
  توسط AR@SH در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 12
  آخرين نوشته: 13th March 2012, 03:03 PM
 2. شما هم بگویید: گور بابای دنیا!
  توسط Melika در انجمن تصاویر متفرقه
  پاسخ: 15
  آخرين نوشته: 12th March 2012, 10:45 AM
 3. کریسمس را به 120 زبان تبریک بگویید
  توسط varona در انجمن تالار تفریح و سرگرمی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 29th December 2011, 10:06 PM
 4. زبان من پارسیست چرا میگویید فارسی !!!!؟
  توسط pulad در انجمن متفرقه
  پاسخ: 11
  آخرين نوشته: 24th October 2011, 02:01 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید