صفحه 40 از 113 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 391 به 400 از 1121
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط piscol4g نمایش پست ها
    سلام خدمت اساتید و مدیران عزیز سایت
    بنده یه جوجه طوطی ملنگو دارم که ای جوجه از همون بچگی که که هنوز هیچی پر نداشت پای چپش موقع راه رفتن لنگ می زد
    اون موقع فکر میکردم چون بچه است هنور پاش توان لازم رو نداره که بتونه خودش رو کنترل کنه

یه ماهی گذت بزرگتر شد بهتر شد اما بازم حیوون وقتی می خواست بدو بدو کنه با صورت می خورد زمین
    بردمش دکتر نه یکی چندین دامپزشک و کلینیک مخصوص حیاونتو هرچ که بگین
    اما هرکی یه چیزی گفت و یه دارویی داد و ولی خوب نشد که نشد
    یکی گفت مادر زادیه
    یکی گفت از بند در رفته
    یکی گفت کمبود کلسیم و...
    تا اینکه بردمش پیش یه دکتر دیگه آدرس یه پیرمرد رو تو یکی از دهاتهای اطراف مشهد داشت که گاو داری داشت
    گفت ببریش پیش اون اون خوبش میکنه
    رفتم اونجا معلوم طرف کار کشت است چون از گربه طوطی هرچی بگی مشخص بود بالای 1000 تا حالا ازین کارها کرده
    یه بنده خدای هم که اومده بود اونجا گرب اش رو اورده بود خیلی از طرف تعریف میکرد
    اون گفت بچه که بوده پاش شکسته اما کج جوش خورده گفت پاشو گچ میگیرم 10 روز دیگه بازش کن
    حیوون رو پاش رو تا بالاترین نقطه ممکنه گچ گرفت ، تو این مدت 10 روز حیوون خیلی اذیت شد
    مدام با گچ پاش دگیر بود و عملا نمیتونشت سر پا وایسته
    پریروز 10 روزش تموم شد پاشو باز کردم پاش به نظر میاد اون قسمت سکستگی صاف شده اما
    راه هم دیگه بدتر از قبل میره پا حس نداره
    بدبختی دیگه اینکه اون دیگش هم نمیدونم چی شده از دیروز ورم کرده
    فرکنم نخ دورپا پیچده شده بود اینطوری شده نخ تو خونه بوده همینطوری لنگ باز در میاره میچرخه نخ به پاش پیچیده شده بود
    بازش کره اما پنجه پاش ورم داره
    غذا هم غذای طبیعی بهش میدم
    مخلوط ذرت و عسل و سیم زمینی آپ پز و هویچ و تخم مرغ
    اما یه چند روزی اسهال هم شده رفتم دکتر یه پودر اموکسی کلاو داد گفت با غذاش بهش بدم یکی دو بار به زور دادم
    دستشویی اکی شد اما انقدر غذاشو تلخ میکنه که یکی دو قاشق بیشتر نمی خوره
    این جوجه الان نزدیک به 3 ماهی میشه که دارمش اما هنوز باید بهش با قاشق با کلی نازو ادا بهش غذا داد
    این تا کی باید غذا بهش داد کی خودش غذا خور میشه ؟
    اب هم که نمیخوره فقط باید اب تو غذاش ریخت تا بخوره
    تو قفس می ذارم انقدر با نوکو پایاهای لنگش از در و دیوار فقس میره بالا و تلپ وتلپ میخوره زمین که ادم دلش نمیاد تو قفس بذاره
    وقتی هم میخور زمین پا پشت میفته و عملا مثل لاک پشت میفته و نمیتونه بر گرده
    پرواز هم میکنه اما مثل هواپیمای بدون چرخ با صورت میاد زمین
    ممنون میم از دوستان راهنمایی کنید با این حیونکی چیکار کنم که حالش خوب بشه
    چون انقدر که این روزا به اون میرسم به خودم نمی رسم
    کی میخواد خودش غذا بخوره ؟
    کی میخواد خودش اب بخوره ؟
    کی پاهاش خوب میشه ؟
    تصویر زمانی که پاشو کچ گرفته بودم رو هم پیوست کردم اگر نیاز به بررسی داره دوستان بتونند چک کنند
    شرمنده کلی سوال داشتم یه جا پرسیدم

سلام.دوست عزیز هم خوش آمدید و هم خدا قوت.نگهداری از این پرنده انصافا فقط عشق میخواسته که شما داشتید و دارید.
    اول اینکه پاهارو هر وقت فرصت میکنید ماساژ بدید.چون یک پا بسته بوده دچار کرختی شده و خون در پا جریان نداشته و اون یکی پاهم به دلیل اینکه تمام وزن و جابجایی پرنده روش بوده دچار کوفتگی شده.
    برای اینکه به حالت عادی برگردن باید ماساژ داده بشه که خون در جریان بیفته.ضمن اینکه مراقب باشید که نخ توی گوشت پا باقی نمونه.
    در مورد گچ گرفتن هم چندان پیشنهاد نمیشه چون باعث خشک شدن پای پرنده میشه.معمولا آتل میبندن.
    اما در مورد پروازش حتما پرهاش رو تا زمانی که پاهاش به شرایط عادی برنگشته کوتاه کنید تا نتونه پرواز کنه.زمین خوردن ممکنه باعث آسیب دیدگی شدید بشه.بخصوص اگر سر به جایی برخورد کنه.
    در مورد مستقل شدن از نظر تغذیه فعلا به دلیل اینکه نمیتونه روی پاها بایسته نمیتونید انتظار داشته باشید دون خور بشه چون نمیتونه روی ظرف غذا بایسته و از طرفی ممکنه با سر بیفته توی ظرف آب و همونطور که گفتید نمیتونه برگرده به پشت و باعث خفگی بشه.پس فعلا مدارا کنید و بنا رو بر خوب شدن پاهاش بذارید تا بعد.
    اما میتونید کمتر از قفس خارجش کنید تا وابستگیش به مرور کمتر بشه به شما و عادت کنه توی قفس بمونه.ضمن اینکه از غذاهای نرم مثل سیب زمینی آبپز،جوانه و حبوبات آبپز توی ظرف روشن و کف قفس بذارید تا به مرور شروع به تست کنه.بهتره حتما علایقش توی غذارو پیدا کنید و بر اساس اون ها شروع به تشویق برای دون خور کردنش کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    13445
    با تشکر و ابراز ارادت خدمت شما استاد عزیز
    به خاطر راهنماییتون ممنونم
    فقط یه مسئله دیگه
    اونم اینکه یه حیون هر موقع بیکار میشه و شر و شیطنت و زیمن خوردناش تموم میشه دو لبه نوکش رو محکم به هم فشار میده طوری که لبه نوکش ساییده شده
    منم واسه اینکه اسیب نبینه تخمه میذارم تو دهانش که اذیت نشه
    این مسئله طبیعیه ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی و مرغ عشق
    شماره عضویت
    5168
    نقل قول نوشته اصلی توسط piscol4g نمایش پست ها
    با تشکر و ابراز ارادت خدمت شما استاد عزیز
    به خاطر راهنماییتون ممنونم
    فقط یه مسئله دیگه
    اونم اینکه یه حیون هر موقع بیکار میشه و شر و شیطنت و زیمن خوردناش تموم میشه دو لبه نوکش رو محکم به هم فشار میده طوری که لبه نوکش ساییده شده
    منم واسه اینکه اسیب نبینه تخمه میذارم تو دهانش که اذیت نشه
    این مسئله طبیعیه ؟
    سلام.بله این امر طبیعی هست و اکثر طوطی سانان در اوقات بیکاری سایش نوک یا برگردندون غذا و هضم مجدد رو دارن.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    cockatiel
    شماره عضویت
    15510
    با سلام . میخواستم بدونم برای شاه طوطی چه نوع غذا مفید هست چون من قبلا شاه طوطی داشتم به اون سریلاک میدادم و اون فوت کرد سوال بعدی من اینه که سریلاک مخصوص طوطی برای شاه طوطی خوبه برای اون سنگین نیست ؟

همکار قدیمی (مدیر انجمن کاسکو)

نوع حیوان خانگی
    انواع نژاد مختلف
    شماره عضویت
    11540
    نقل قول نوشته اصلی توسط 1010x نمایش پست ها
    با سلام . میخواستم بدونم برای شاه طوطی چه نوع غذا مفید هست چون من قبلا شاه طوطی داشتم به اون سریلاک میدادم و اون فوت کرد سوال بعدی من اینه که سریلاک مخصوص طوطی برای شاه طوطی خوبه برای اون سنگین نیست ؟
    سلام
    خیر سرلاک مخصوص طوطی برای بزرگ کردن جوجه سرلاکی طوطی بهترین گزینست مخصوصا سرلاکهایی مثل پادوان یا اگزکت
    قبلا چه سرلاکی به طوطی میدادید؟؟؟ممکنه دلیل مرگش چیزی غیر از سرلاک بوده باشه
    اگر مخواین خودتون سرلاک درست کنید میتونید یک هویچ پست کنده متوسط که بخار پز شده و یک موز و یک سیب و 1-2 قاشق مغز تخمه آسیاب شده رو با هم میکس کنید و هر بار با مقداری آب یا آب میوه مخلوط کنید و در اختیار طوطی بزارید،البته این سرلاک رو باید تو یخجال نگه داشت و بیشتر از 24 ساعت بمونه خراب میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    cockatiel
    شماره عضویت
    15510
    نقل قول نوشته اصلی توسط بهزاد وکیلی نمایش پست ها
    سلام
    خیر سرلاک مخصوص طوطی برای بزرگ کردن جوجه سرلاکی طوطی بهترین گزینست مخصوصا سرلاکهایی مثل پادوان یا اگزکت
    قبلا چه سرلاکی به طوطی میدادید؟؟؟ممکنه دلیل مرگش چیزی غیر از سرلاک بوده باشه
    اگر مخواین خودتون سرلاک درست کنید میتونید یک هویچ پست کنده متوسط که بخار پز شده و یک موز و یک سیب و 1-2 قاشق مغز تخمه آسیاب شده رو با هم میکس کنید و هر بار با مقداری آب یا آب میوه مخلوط کنید و در اختیار طوطی بزارید،البته این سرلاک رو باید تو یخجال نگه داشت و بیشتر از 24 ساعت بمونه خراب میشه

ممنون از راهنمایی تون ولی من سریلاک مخصوص بچه ها میدادم به اون یعنی سریلاک شیر گندم به گفته فروشنده اون پرنده و اینکه بعد یه مدت مدفو اون به صورت شلکی و ابکی شد اون به دامپزشک بردم اون مخلوت ارد نخود و ارد برنج و ارد گندم رو پیشنهاد کرد واینکه اونم دادم و تاثیری نکرد ولی یه مقداری مدفوی اون سفد تر شد و اینکه سوال من اینکه باید در مراحل سنی طوطی باید میزان غلطت یا ابکی بدون غذای که به بچه طوطی میدیم چطوری باشه یعنی دراوایل چوکی طوطی چه نو غذایی باشه ابکی یا سفت و اینکه شما تغذیه بچه طوطی باید با قاشوق باشه یا سورنگ خطر کدام یک بیشتر هست ؟

همکار قدیمی (انجمن عروس هلندی)

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    14959
    ممنون از راهنمایی تون ولی من سریلاک مخصوص بچه ها میدادم به اون یعنی سریلاک شیر گندم به گفته فروشنده اون پرنده و اینکه بعد یه مدت مدفو اون به صورت شلکی و ابکی شد اون به دامپزشک بردم اون مخلوت ارد نخود و ارد برنج و ارد گندم رو پیشنهاد کرد واینکه اونم دادم و تاثیری نکرد ولی یه مقداری مدفوی اون سفد تر شد و اینکه سوال من اینکه باید در مراحل سنی طوطی باید میزان غلطت یا ابکی بدون غذای که به بچه طوطی میدیم چطوری باشه یعنی دراوایل چوکی طوطی چه نو غذایی باشه ابکی یا سفت و اینکه شما تغذیه بچه طوطی باید با قاشوق باشه یا سورنگ خطر کدام یک بیشتر هست ؟
    هر دو نوع غذایی که شما به پرندتان داده اید اصلا مورد تایید نیست . جناب وکیلی در پست قبلی در مورد سرلاک شما را راهنمایی کردند حتما سرلاک را عوض کنید.
    اگر شما از قاشق برای غذا دادن استفاده کنید بهتر هست .

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

سرلاک مخصوص طوطی (مارک های معتبر) باید طبق دستور العمل بروشور مصرف بشه که روی بروشور هم نوشته درصد استفاده از سرلاک و آب در سنین مختلف جوجه طوطی چه میزانی باید باشه

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سامی
    شماره عضویت
    4409
    سلام... یه عروس جوجه 35 روزه گرفتم...سرلاکی

ببینید جاش خوبه؟؟
    تجربه دومم ولی همه چیو یادم رفته

دمای اتاق چقدر باشه ... بخاری روشن کردم ... تقریبا 50 سانت با بخاری فاصله داره و بخاری کمه...
    الان براش سرلاک درست کردم نمیخوره..
    یکمم میترسه...
    جاش باید تاریک باشه؟

البته این پست ویرایش شده... ترسش کمتر شده... سرلاک رو هرطوری بود بهش دادم... ولی چینه دونش نیومد جلو...
    چند ساعت به چند ساعت بهش غذا بدم... توی عکس نگاه کنید جاش خوبه؟؟؟ یه عروسکم میخوام بذارم براش ک گرمش کنه.

یکم بو میده... پاهاش مدفوع خشک شده... خیس کنم پاهاشو میشه کند مدفوع هارو؟؟؟

کارای لازمه رو اگه میشه بگین... وقت ندارم 40 صفحه بخونم... شرمنده...

و اینکه من سرلاک مخصوص بچه میدم بهش... به جوجه قبلیم هم از همین مارک داروخونه ای میدادم..
    پلمپ سرلاک رو قبلا باز کرده بودم... یعنی مونده هست ... به نظرتون عوض کنمش؟؟؟
    تاریخ مصرف هنوز داره.

همکار قدیمی بخش طوطی سانان

نوع حیوان خانگی
    PARROT
    شماره عضویت
    12479
    نقل قول نوشته اصلی توسط sami_villa نمایش پست ها
    سلام... یه عروس جوجه 35 روزه گرفتم...سرلاکی

ببینید جاش خوبه؟؟
    تجربه دومم ولی همه چیو یادم رفته

دمای اتاق چقدر باشه ... بخاری روشن کردم ... تقریبا 50 سانت با بخاری فاصله داره و بخاری کمه...
    الان براش سرلاک درست کردم نمیخوره..
    یکمم میترسه...
    جاش باید تاریک باشه؟

البته این پست ویرایش شده... ترسش کمتر شده... سرلاک رو هرطوری بود بهش دادم... ولی چینه دونش نیومد جلو...
    چند ساعت به چند ساعت بهش غذا بدم... توی عکس نگاه کنید جاش خوبه؟؟؟ یه عروسکم میخوام بذارم براش ک گرمش کنه.

یکم بو میده... پاهاش مدفوع خشک شده... خیس کنم پاهاشو میشه کند مدفوع هارو؟؟؟

کارای لازمه رو اگه میشه بگین... وقت ندارم 40 صفحه بخونم... شرمنده...
    سلام جاش اصلا مناسب نیستجوجتون ظاهرا پرهاش کامله ومیتونید از الان به قفس منتقلش کنید.اگر بخوایدهم میتونید با اب ولرم پاهاو بشورید که اون کثیفی ها برن...ولی اگر به قفس منتقل نمیکنید حداقل تو یک جعبه ی ایکه زیرس پوشال یا کاغذ سفید(غیر روزنامه چون روزنامه سرب داره وممکنه برای جوجتون مشکل پیش بیاره).عروسک هم چون پرهاش کامل شده اصلا نیازی نداره.ضمن اینکه جوجتون تو این سن قادر به پرواز کردن باید باشه باید جایی بزارین که یهویی پرواز نکنه که خدایی نکرد مشکلی پیش نیاد.
    دما حدود28درجه خوبه.غذاهم بهترین کار تهیه ی سرلاک مخصوص طوطی هست اگر دسترسی ندارین غذایی که نفیسه خانم تو این تاپیک گفتن رو درست کنید
    http://www.parsipet.ir/thread15575.html

صفحه 40 از 113 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585990 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)