صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 81 به 90 از 126
    همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط foood نمایش پست ها
    ph=7.2/kh=9نسبت به آخرین تست 1 واحد کاهش پیدا کرده
    ph خیلی پایینه و اگر سریع یه فکری براش نکنی ریفها و حتی ماهیها هر دو صدمه میبینند.
    kh که مشکلی نیست ولی اینکه kh هنوز 9 هست و ph اینقدر کم شده عجیبه مطمئتی درست تست کردی و تستها هم درست بودن؟ از تعویض اب ph تغییری نمیکنه ولی ممکنه روی kh تاثیر بذاره .
    جوش شیرین برای مواقعی که یکم تغییر جزیی توی kh یا ph هست میتونه کمک کنه اما برای شما به نظرم ph+ تهیه کن و علت افت این دو پارامتر ور هم پیدا کن .ببین بعد از تست هیچ کار دیگه ای نکردی؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6374
    نقل قول نوشته اصلی توسط homirne نمایش پست ها
    ph خیلی پایینه و اگر سریع یه فکری براش نکنی ریفها و حتی ماهیها هر دو صدمه میبینند.
    kh که مشکلی نیست ولی اینکه kh هنوز 9 هست و ph اینقدر کم شده عجیبه مطمئتی درست تست کردی و تستها هم درست بودن؟ از تعویض اب ph تغییری نمیکنه ولی ممکنه روی kh تاثیر بذاره .
    جوش شیرین برای مواقعی که یکم تغییر جزیی توی kh یا ph هست میتونه کمک کنه اما برای شما به نظرم ph+ تهیه کن و علت افت این دو پارامتر ور هم پیدا کن .ببین بعد از تست هیچ کار دیگه ای نکردی؟
    مارک تستر ph api دارم ولی تستو بعد از گرقتن حدود 1 ساعت پس از روشن شدن لامپها گرفتم بهترین زمان کی برای تست سختی و ph در ضمن یه کم کلسیم هم به آب اضافه کردم بعد از سیفون شاید اون باشه

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    مارک تستر ph api دارم ولی تستو بعد از گرقتن حدود 1 ساعت پس از روشن شدن لامپها گرفتم بهترین زمان کی برای تست سختی و ph در ضمن یه کم کلسیم هم به آب اضافه کردم بعد از سیفون شاید اون باشه
    ph , kh در طول شب یکم افت میکنن ولی نه در اون حد .یه کم کلسیم که طبیعتا خیلی تاثیر نداره ولی کلسیم و منیزیم رو تست کنید ببیند چقدر هست بعد اضافه کنید چون به هم خوردن کلسیم اب روی ph تاثیر داره.
    مارک تستون که خوبه پس حتما به فکرش باشید هرچه زودتر ph رو زیاد کنید .البته روی یه بازه ی زمانی استاندارد چون افزایش ناگهانی ph خودش بسیار خطرناکتر هست. یه محلول استاندارد و شناخته شده تهیه کنید و طبق دستورش عمل کنید و مرتب تست کنید تا نرمال بشه .کلسیم و منیزیم رو هم تست کنید.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    دوست عزیز اگه اون ph که نوشتی درست باشه فاتحه تانک خوندس .
    احتمالاً تستر خطا میزنه .
    قبل از هر کاری ببین چرا تو سختی 9 ph افت کرده ؟
    اگه از تستر مطمئنی از کالک استفاده کن .
    2 گرمشو تو 2 لیتر آب حل کن بزار بعد از 2ساعت ته نشین بشه بعد اونو آروم آروم به تانک اضافه کن .
    این کار از همین الان انجام بده چون اگه این شکلی پیش بره تا صبح ph زیر 7 هم میاد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6374
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    دوست عزیز اگه اون ph که نوشتی درست باشه فاتحه تانک خوندس .
    احتمالاً تستر خطا میزنه .
    قبل از هر کاری ببین چرا تو سختی 9 ph افت کرده ؟
    اگه از تستر مطمئنی از کالک استفاده کن .
    2 گرمشو تو 2 لیتر آب حل کن بزار بعد از 2ساعت ته نشین بشه بعد اونو آروم آروم به تانک اضافه کن .
    این کار از همین الان انجام بده چون اگه این شکلی پیش بره تا صبح ph زیر 7 هم میاد .
    کالک واسرم مارینیومه (دوز مصرف خودش نوشته 15 گرم تو 4 لیتر آب و ننوشته برای چه لیتراژی تانکی) به نظرتون 1 قاشق مربا خوری خوبه پیمونه نداره 2 گرمو چطوری شماها جدا مبکنید

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    کالک واسرم مارینیومه (دوز مصرف خودش نوشته 15 گرم تو 4 لیتر آب و ننوشته برای چه لیتراژی تانکی) به نظرتون 1 قاشق مربا خوری خوبه پیمونه نداره 2 گرمو چطوری شماها جدا مبکنید
    همون دز خودشو مصرف کن هر قاشق غذا خوری رو 5 گرم حساب کن .
    بعد اونو تو آب شیرین حل کن بزار که ته نشین بشه یعد اونو کم کم به تانک اضافه کن .
    دقت کن که رسوب ته نشین شده رو تو تانک نریزی چون هیدروکسید تو تانک بالا میره .
    آب ظرف که تمام شد دوباره توش آب بریز و محلول درست کن .
    تا 5 یا 6 بار میتونی این کارو انجام بدی .بعد پودر رو عوض کن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6374
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeid svc نمایش پست ها
    همون دز خودشو مصرف کن هر قاشق غذا خوری رو 5 گرم حساب کن .
    بعد اونو تو آب شیرین حل کن بزار که ته نشین بشه یعد اونو کم کم به تانک اضافه کن .
    دقت کن که رسوب ته نشین شده رو تو تانک نریزی چون هیدروکسید تو تانک بالا میره .
    آب ظرف که تمام شد دوباره توش آب بریز و محلول درست کن .
    تا 5 یا 6 بار میتونی این کارو انجام بدی .بعد پودر رو عوض کن.
    ممنون سعید جان منظورت از عوض کردن پودر چیه بعد تا وقتی که پارامترها درست نشدن هر روز بریزم کالک؟
    وبعد از درست شدن پارامترها کالک واسر را هفتگی استفاده بشه و نیاز به کلسیم ندارم درسته؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    38
    ممنون سعید جان منظورت از عوض کردن پودر چیه بعد تا وقتی که پارامترها درست نشدن هر روز بریزم کالک؟
    وبعد از درست شدن پارامترها کالک واسر را هفتگی استفاده بشه و نیاز به کلسیم ندارم درسته؟
    منظورم پودر استفاده شده بود که ته نشین شده . چون شما پودر رو که توش آب میریزی و اونو با آب مخلوط میکنی میتونه تا چند بار پاسخ گو باشه .
    اون مشکل شما اول باید ریشش پیدا بشه چون در صورت قطع شدن کالک دوباره افت ph خواهی داشت .
    اضافه کردن کالک تو شرایط نرمال بسته به میزان مصرف ca و ph هستش . که با توجه به میزان ریفها و تست منظم میشه میزانشو حساب کرد .
    به یاد داشته باشیم حتی با اضافه کردن یه ریف کوچیک کلسیمی محاسبات باید از اول انجام بشه .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6374
    متاسفانه افت ph ردر تانکه من خیلی زیاده و زود افت میکنه از کالک مارینیوم استفاده کردم امروز فهمیدم که اصلا" رو ph تاثیر نداره چه محصولی را پیشنهاد میکنید برای افزایش؟
    واینکه شوری من فکر کنم کم باشه حدود 1.021 چفدر رو ph میتونه تاثیر داشته باشه این ph ممنون

همکار قدیمی انجمن آبزیان آب شور

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    3360
    متاسفانه افت ph ردر تانکه من خیلی زیاده و زود افت میکنه از کالک مارینیوم استفاده کردم امروز فهمیدم که اصلا" رو ph تاثیر نداره چه محصولی را پیشنهاد میکنید برای افزایش؟
    واینکه شوری من فکر کنم کم باشه حدود 1.021 چفدر رو ph میتونه تاثیر داشته باشه این ph ممنون
    شوری رو بیار رو 1.025تست بزن ببین چجوریه
    برایه بالا بردن هم الکلاین برایت ول محصول خوبیه

صفحه 9 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)