کج خلقی چیست؟

مرض هاری یک بیماری ویروسی بسیار مسری سگ های خانگی است. برخی از گونه های دیگر، از جمله بلاگها، skunks ها و راکون، نیز با این بیماری تحت تاثیر قرار می گیرد.
گسترش بیماری چگونه است؟

این ویروس عمدتا از طریق تماس مستقیم به سگ حساس از یک سگ مبتلا به این بیماری منتقل می شود. سرفه می تواند ویروس را در مسافت های کوتاه منتقل می شود. ترشح از بینی پر از ویروس است.
علائم بالینی چه هستند؟

همانطور که با عفونت ها، علائم بالینی می تواند از یک سگ به بعد متفاوت است. علائم اصلی عبارتند از تب، از دست دادن اشتها، ترشحات زرد غلیظ از بینی و چشم، سرفه، و تشنج است.
آیا بیماری های دیگر ایجاد نشانه های مشابه وجود دارد؟

بسیاری از بیماری ها وجود دارد که باعث سرفه، تب، از دست دادن اشتها، یا تشنج. با این حال، این ترکیب منحصر به فرد است به مرض هاری سگ است. اگر تشخیص شک دارید، یک آزمایش خون می تواند برای تایید انجام شده است.
درمان چیست؟

همانطور که با بسیاری از عفونت های ویروسی، مواد **** است که خواهد شد این ویروس کشتن وجود دارد. آنتی بیوتیک ها استفاده می شود، زیرا بسیاری از عفونت های باکتریایی ثانویه رخ می دهد. مایعات داخل وریدی، سرکوب کننده های سرفه و دارو برای کنترل تشنج ممکن است مورد استفاده قرار گیرد. مراقبت های پرستاری ویژه ضروری است. این بهتر است با سگ در بیمارستان انجام می شود.
آیا سگ ها از این بیماری بهبود می یابند به طور کامل؟

معمولا، اما نه همیشه. برخی از آنها ممکن است با twitches مداوم عصبی (کره) و تشنج باقی مانده است.
چگونه می توان سگ از ویروسی شدن جلوگیری کنم؟

واکسن بسیار موثر است برای محافظت از سگ در برابر کج خلقی می باشد. این است که به توله سگ، به عنوان جوان از سن 5 هفته، در یک سری 3-5 تزریق داده شده است. واکسیناسیون مجدد سالانه به شدت توصیه می شود.
ناراحت کردن تا چه حد شایع است؟

مرض هاری یک بیماری در سراسر جهان است. خوشبختانه، واکسن بسیار موثر در کاهش بروز آن به سطوح بسیار پایین به خوبی مراقبت برای سگ شده اند. سگ های ولگرد می تواند منبع ویروس، به عنوان skunks می تواند، موش خرما، و راکون.

http://translate.google.com/translat...dogs/articles/