صفحه 22 از 130 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404172122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 1293
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10197
    با عرض سلام وخسته نباشید
    در مورد بیماری سفید شدن قرنیه ی ماهی راهنمایی می خواستم .
    ماهی مورد نظر : یک سوماترای 15 سانتی هست که از ناحیه ی چشم راست ، دچار تیرگی قرنیه شده .
    برای درمان ماهی را در تانک قرنطینه 50 لیتری گذاشتم با فیلتر اسفنجی و بخاری . (دمای آب 32 تا 34 درجه است ).
    از (کپسول) اریترومایسین 400 میلی به مدت 7 روز و با تجدید آن دوز دارویی روزانه همراه باتعویض آب در حدود 50 درصد با(آب کلر زدایی شده - اصطلاحا ً : مانده ) .
    اما بعد از گذشت یک هفته هنوز بهبود پیدا نکرده ، از نظر تغذیه هم مشکلی نداره ولی چشم درحال ورم کردن است .
    بعد از آخرین تعویض آب ، مقداری داروی ضد عفونی ونمک بدون یداضافه کردم . منتظر بهبود وضعیت ماهی هستم .
    از دوستان آگاه خواهشمندم لطفاً در صورت امکان ، مرا سریع تر راهنمایی کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسم . 9/7/1391

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8809
    دوست من شما باید از تتراسایکلین یا نیترو فرانتوئین استفاده کنی ولی اگه ماهی کوچیکه(یا کلا میتونی بگیری تو دستت)از کرم تتراسایکلین استفاده کن که خیلی سریع تر عمل میکنه
    1_این دارو ها سیکل رو از بین میبرن
    2_دستت و کلا جاهایی که با ماهی ر ارتباط هست رو تمیزززززززززز بشور که یه بیماری دیگه نگیرن
    بهتره ماهی رو توی یه تانک دیگه درمان کنی

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    9046
    سلام دوستان
    من حدود 6 ماه پيش يك گلد تريماكو خريدم از همون اول يك لكه سياه زير شكمش داشت كه گاهي كم رنگ ميشد و گاهي پر رنگ. حالا اين لكه داره بزرگتر ميشه و به سمت دم ماهي كشيده ميشه.ماهي سرحاله و غذا خوب ميخوره . دماي آب 30 درجه است و نور هم مناسبه و ساكشن هم هر 2 هفته يك بار انجام ميدم. چند تا عكس گرفتم اما واضح نبود . در ضمن اين ماهي به علت پرخواشگري تو تانك تنهاست.
    ممكنه انگل روده باشه ؟ با مترونيدازول درمان ميشه؟

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    9046
    سلام دوستان
    من حدود 6 ماه پيش يك گلد تريماكو خريدم از همون اول يك لكه سياه زير شكمش داشت كه گاهي كم رنگ ميشد و گاهي پر رنگ. حالا اين لكه داره بزرگتر ميشه و به سمت دم ماهي كشيده ميشه.ماهي سرحاله و غذا خوب ميخوره . دماي آب 30 درجه است و نور هم مناسبه و ساكشن هم هر 2 هفته يك بار انجام ميدم. چند تا عكس گرفتم اما واضح نبود . در ضمن اين ماهي به علت پرخواشگري تو تانك تنهاست.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط BICORD نمایش پست ها
    با عرض سلام وخسته نباشید
    در مورد بیماری سفید شدن قرنیه ی ماهی راهنمایی می خواستم .
    ماهی مورد نظر : یک سوماترای 15 سانتی هست که از ناحیه ی چشم راست ، دچار تیرگی قرنیه شده .
    برای درمان ماهی را در تانک قرنطینه 50 لیتری گذاشتم با فیلتر اسفنجی و بخاری . (دمای آب 32 تا 34 درجه است ).
    از (کپسول) اریترومایسین 400 میلی به مدت 7 روز و با تجدید آن دوز دارویی روزانه همراه باتعویض آب در حدود 50 درصد با(آب کلر زدایی شده - اصطلاحا ً : مانده ) .
    اما بعد از گذشت یک هفته هنوز بهبود پیدا نکرده ، از نظر تغذیه هم مشکلی نداره ولی چشم درحال ورم کردن است .
    بعد از آخرین تعویض آب ، مقداری داروی ضد عفونی ونمک بدون یداضافه کردم . منتظر بهبود وضعیت ماهی هستم .
    از دوستان آگاه خواهشمندم لطفاً در صورت امکان ، مرا سریع تر راهنمایی کنید تا به نتیجه ی مطلوب برسم . 9/7/1391
    سلام

براتون مقدوره عکسی از وضعیت ماهی بیمار قرار بدید؟
    هر ورم و باد کردن چشم و سفید شدن قرنیه ، معمولا عامل مستقیمش باکتریایی و عفونی هست ولی ریشش بعضی وقتا چیز دیگریس.مثلا انگل آبششی ، انگل روده ای و ... اختلالاتی در سیستم ایمنی بدن ماهی ایجاد میکنند که نتیجش ضعیف شدن ماهی و درگیر شدن چشم ماهی هم هست.در این موراد با استفاده از آنتی بیوتیک ، مشکل چشم موقتا بر طرف میشه ولی به محض قطع کردن آنتی بیوتیک مجددا ماهی علائم بیماری رو نشان میده چون ریشه اصلیش که یک عامل انگلی یا ... بوده هنوز برقراره

بنا بر این گذاشتن عکس از فاصله نزدیک و از زوایای مختلف بدن ماهی ضروری است
    پیشنهاد میکنم طبق این تاپیک ، وضعیت ماهیتون رو کامل و دقیق گزارش کنید و عکس رو هم فراموش نکنید :

http://www.parsipet.ir/thread617.html

نقل قول نوشته اصلی توسط hutsa83 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    سلام

ارتباطی به انگل روده ای نداره دوست عزیز . موتاسیون رنگی در گلدن تریماکو بسیار شایعه و ممکنه در مراحل زندگیشون بار ها از این لکه ها رو بدنشون ظاهر بشه و پس از مدتی کم رنگ بشه و بره . به احتمال فراوان مشکلی نداره و همین تغییر رنگ ذاتی ماهی است

ولی چون عکستون بسیار بی کیفیته و من شخصا نمیتونم خوب محل تغییر رنگ رو مشاهده کنم ، پیشنهاد میکنم یک هفته مداوم از سرا امنیپور در تانکتون استفاده کنید تا اغلب انگل های پوستی رو از بین ببرید

در ضمن ماهی شما گلدن تریماکو خالص نیست . 2 رگست و ماهی های مثل میداس ، رد دویل ، پوزه میمونی در نسل های قبلش وجود داشته

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 30th September 2012 در ساعت 08:18 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10274
    سلام دوست من خوبی
    ماهی های گوپی من دچار یه بیماری شبیه خوره دم و باله شدن این بیماری هم از تعدادی ماهی گوپی که تازه خریدم منتقل شد از راه تور مشترک اون ماهی ها تو قرنطینه بودن و در عرض 1 هفته مردن
    ماهی های گوپی من دمشون خورده میشه اول از یه گوشه بعدش دم کامل خورده میشه باله ها کامل خورده میشه و ماهی میمیره(سیکل بیماری هم از اولین نشانه تا مرگ بین 5 تا 7 روزه) تا الان دارو های جنرال تونیک،تترا ساکلین و ضد دم خوره رو تو تانکهای مختلفم تست کردم اما جواب نگرفتم تا الان حدود 1500 تا ماهی مردن،از حمام با پرمنگنات پتاسیوم هم استفاده کردم تو آبشون هم به ازای هر 20 لیتر 1 قاشق چای خوری نمک زدم ولی بی نتیجه بوده در حال حاضر دارم از آکرو فلاوین استفاده میکنم به نظرتون جواب میده؟اگه ممکنه دوز مصرفش رو بهم بگین(در حال حاضر 200سی سی به ازای هر 100 لیتر استفاده می کنم)دمای آب هم 30 درجه هست اگه راهنمایی به نظرتون میرسه بگین تا اجرا کنم
    پیشاپیش ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    8677
    نقل قول نوشته اصلی توسط fishy نمایش پست ها
    سلام دوست من خوبی
    ماهی های گوپی من دچار یه بیماری شبیه خوره دم و باله شدن این بیماری هم از تعدادی ماهی گوپی که تازه خریدم منتقل شد از راه تور مشترک اون ماهی ها تو قرنطینه بودن و در عرض 1 هفته مردن
    ماهی های گوپی من دمشون خورده میشه اول از یه گوشه بعدش دم کامل خورده میشه باله ها کامل خورده میشه و ماهی میمیره(سیکل بیماری هم از اولین نشانه تا مرگ بین 5 تا 7 روزه) تا الان دارو های جنرال تونیک،تترا ساکلین و ضد دم خوره رو تو تانکهای مختلفم تست کردم اما جواب نگرفتم تا الان حدود 1500 تا ماهی مردن،از حمام با پرمنگنات پتاسیوم هم استفاده کردم تو آبشون هم به ازای هر 20 لیتر 1 قاشق چای خوری نمک زدم ولی بی نتیجه بوده در حال حاضر دارم از آکرو فلاوین استفاده میکنم به نظرتون جواب میده؟اگه ممکنه دوز مصرفش رو بهم بگین(در حال حاضر 200سی سی به ازای هر 100 لیتر استفاده می کنم)دمای آب هم 30 درجه هست اگه راهنمایی به نظرتون میرسه بگین تا اجرا کنم
    پیشاپیش ممنون
    دوست عزیز وقتی دم ماهی خورده میشه ماهی بیحال میشه و رنگش سفید میشه ؟ ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10274
    سلام دوست من ممنون که جواب دادی
    آره بی حال میشه و هرچی بیشتر پیش میره بی حالیش بیشتر میشه لاغر هم میشه اما رنگش تغییر نمی کنه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیان آکواریمی
    شماره عضویت
    9581
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    بنده حدود 4 روزه که یک ماهی آنجل خریداری کردم که بعد 2 روز از انتقال ماهی به آکواریم در قسمت ابتدایی باله های ماهی یعنی از اون جایی که باله های ماهی رشد میکنه متوجه یک رگه های قرمزی که بشکل خیلی نازکی هستش شدم که کل زیر باله های ماهی و دمش رو شامل میشه(جایی که باله ها از اونجا رشد میکنه) . در ضمن به خوبی غذا میخوره و رنگ طبیعی داره ولی در هنگام شنا درجا میزنه ویه حرکت های رو به جلوی کوچیک و تیک شکلی داره و یهو حرکت میکنه. ممنون میشم آگه هر چه سریعتر به داد من و ماهی بیچارم برسید. با تشکر

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط DISCUS CRAZY نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم
    بنده حدود 4 روزه که یک ماهی آنجل خریداری کردم که بعد 2 روز از انتقال ماهی به آکواریم در قسمت ابتدایی باله های ماهی یعنی از اون جایی که باله های ماهی رشد میکنه متوجه یک رگه های قرمزی که بشکل خیلی نازکی هستش شدم که کل زیر باله های ماهی و دمش رو شامل میشه(جایی که باله ها از اونجا رشد میکنه) . در ضمن به خوبی غذا میخوره و رنگ طبیعی داره ولی در هنگام شنا درجا میزنه ویه حرکت های رو به جلوی کوچیک و تیک شکلی داره و یهو حرکت میکنه. ممنون میشم آگه هر چه سریعتر به داد من و ماهی بیچارم برسید. با تشکر
    1.سرا امنیپور یک قطره هر یک لیتر
    2.سیپروفلوکساسین 250 میلیگرم هر 30 لیتر

7 روز تعوضی 100% آب و تکرار دارو ها

موفق باشید

صفحه 22 از 130 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404172122 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)