129فقره تخريب و تصرف دراراضي ملي استان قزوين صورت گرفت
ايرن- فرمانده يگان حفاظت اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان قزوين گفت:از ابتداي سال جاري تا کنون 129فقره تخريب و تصرف دراراضي ملي اين استان صورت گرفته است.سرهنگ "اصغر معصومي "با بيان اين مطلب افزود: از اين ميزان پرونده هاي تشکيل شده 49فقره پرونده تخلف رفع تصرف و خلع يد شده است .

وي اظهار داشت : همچنين در سال جاري سه فقره جلوگيري از رفع تصرف در حين ارتکاب به جرم به عرصه هاي طبيعي استان انجام شده است .

معصومي در ادامه با اشاره به اينکه تخريب و تصرف زمين بيشترين آمار تخلف و جرايم منابع طبيعي را به خود اختصاص داده ، تصريح کرد:با تغيير رويکرد سازمان جنگل ها، مراتع و آبخيزداري کشور و تشکيل يگان حفاظت ميزان پرونده هاي تخريب و تصرف منابع طبيعي کاهش يافته است.

وي خاطر نشان کرد: با اقدامات پيشگيرانه ازسوي يگان حفاظت منابع طبيعي استان وهمچنين تعامل وهماهنگي با دستگاه قضايي و نيروي انتظامي و ساير ارگان هاي ذيربط شاهد کاهش تخريب و تصرف اراضي در استان هستيم.

فرمانده يگان حفاظت اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري استان قزوين راهکارهاي مقابله با پديده تخريب و تصرف به اراضي ملي را شامل دوبخش درون سازماني و برون سازماني برشمرد.

معصومي ادامه داد: در بخش درون سازماني مصمم هستيم با تامين اعتبار و نيروي انساني، گشت و مراقبت از نقاط آلوده را تقويت و زمينه پيشگيري و برخورد به موقع با متعرضان به اين عرصه ها را فراهم آوريم.

وي تصريح کرد:در بخش برون سازماني نيز راهکارهاي اجرايي از قبيل هماهنگي با دستگاه قضايي و ساير دستگاههاي اثرگذار از جمله نيروي انتظامي در دستور کار قرارخواهد گرفت.

معصومي در پايان با بيان اينکه عوامل يگان حفاظت به محض رويت تخلف و بدون مجوز م مي ‌توانند با فرد خاطي برخورد و پرونده تشکيل دهند، از مردم خواست تا در صورت مشاهده هر گونه تخلف و تصرف به اراضي ملي با اين اداره کل تماس بگيرند.

انتهای خبر // www.iren.ir // ایرن