نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413

خبر فوری: کشف و ضبط یک گونه در خطر انقراض در شهرک اکباتان تهران!/ فیلم و عکس

فیلم لاک پشت منقار عقابی قبل از برخورد

لینک مستقیم: Animal-Rights-Watch-ARW-3703
    دیده بان حقوق حیوانات: یک لاک پشت منقار عقابی در شهرک اکباتان کشف و ضبط شد.به گزارش دیده بان حقوق حیوانات، ساعاتی قبل یک فقره لاک پشت منقار عقابی از فروشگاهی در شهرک اکباتان تهران ضبط شد. پیش تر حضور این لاک پشت در تهران توسط یکی از اعضای دیده بان گزارش شد و مراتب پس از اطلاع به گارد حفاظت سازمان محیط زیست تا حصول نتیجه مورد پیگیری قرار گرفت. ظهر امروز پرسنل زحمت کش یگان حفاظت استان تهران آقایان پناه سالاری و مصطفی سیری به همراه مسوولین دیده بان به محل مراجعه و اقدام به ضبط این گونه نادر کردند.این گونه در خطر انقراض در آکواریوم این فروشگاه به مبلغ ۶۵۰ هزار تومان در معرض فروش گذاشته شده بود.لاک پشت منقار عقابی مورد حمایت سازمان و مجامع بین المللی است و بر اساس قانون خرید، فروش، حمل و نگهداری گونه های وحشی حیوانات ممنوع و قابل پیگرد قضایی است.لازم به ذکر است آقایان سالاری و سیری پیرو گزارش یکی از خوانندگان مبنی بر فروش سمندر لرستانی در منطقه پونک و جنت آباد تهران، روز گذشته با حضور در منطقه اقدام به ضبط این این سمندر ها کردند. همچنین در بازار نوروزی ماهی قرمز و پیرو گزارش های مکرر خوانندگان مبنی بر فروش حدود ۶۵۰ سمندر در مناطق مختلف شهر، بیش از ۴۵۰ سمندر ضبط شدند.دیده بان حقوق حیوانات ضمن تشکر از پرسنل تلاشگر یگان حفاظت سازمان محیط زیست از طریق راه های ارتباطی اعلام شده آماده دریافت و پیگیری گزارش مردم در زمینه خرید و فروش حیوانات ممنوعه و موارد حیوان آزاری و نقض حقوق حیوانات است.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    کاسکو _ اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    5913
    من هم تو تانک ویترین اون مغازه دیده بودمش خیلی باحال بود ...ولی به من گفته بود 450 هزار تومن

کاربر موثر

شماره عضویت
    740
    درود
    خیلی خوشحال شدم که افراد دلسوزی هستند که از حقوق حیوانات دفاع کنند. البته این گونه برخوردها باید همگام با آموزش و فرهنگ سازی باشه تا مؤثر باشه.
    اکثر مردمی که این موجودات با ارزش و در معرض انقراض را خریداری می کنن از وضعیت اونا باخبر نیستند وگرنه خیلی از اونا این حیوانات را خریداری نمیکنن و به دنبال اون صیدشون از طبیعت کم میشه.
    خود من قبلا عاشق سنجاب بودم و یه مدتی درباره ی نگهداری از اونا مطالعه می کردم ولی از وقتی از وضعیتشون مطلع شدم و فهمیدم که سنجاب پت نیست و از طبیعت صید میشه، از تصمیم ناآگاهانه خودم منصرف شدم .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    بله . کاملا درسته . خیلی از مشکلاتی که وجود داره به خاطر عدم آگاهی افراد و مردم هستش .
    اما هر کسی می تونه بفهمه این گونه ی جانوری رو نمی شه نگهداری کرد. این لاک پشت ها مسافت های طولانی رو شنا می کنند و هیچ وقت نمی تونند در فضایی محدود باقی بمونن.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)