نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351

سوال در مورد رفتارشناسی

سلام دوستان خوبم
    یک سوال مبتدی داشتم

در شهر ما یک دکتر دام پزشک خیلی معروف هستش ، من چند بار که به اونجا رفتم دیدم حتی سگ هایی که خیلی وحشی هستند و به صاحب خود هم رحم نمی کنند اما با دیدن این دکتر میترسن و روی زمین میشینن . جریان چیه ؟ این دکتر چه جنبی داره که ما نداریم ؟ یک سگ جرمن شیپر ماده که تازه توله های اون رو ازش جدا کرده بود با دوتا زنجیر بسته بود به دیوار سگ هم پانسیونی بود و دکتر صاحب اون نبود خیلی خیلی وحشی بود اما دکتر که اومد تو حیات داد زد و با دست باز کف زد . سگه ساکت شد و رو زمین به صورت خیلی آرومی نشست . میشه ما هم اینطوری بشیم ؟ من یک سگ تریر دارم که عصبی میشه نمیتونم جلوش واستم ؛ البته فرار نمیکنم رو بروش می ایستم و با صدای بلد داد میزنم که ساکت ؛ نه . اما تائیری نداره . از من در مواقعی که وحشی میشه ( غذا خوردن ) نمی ترسه . این روانشناختی سگ به چه صورت هستش ؟ ممنون میشم اگر کمی توضیح بدید .

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    سگ ها از سن پایین دامپزشک ها رو می شناسن .
    اون هم با واکسن و آمپول که = درد کشیدن
    هر آمپولی که به سگ زده می شه و هر واکسنی که به سگ زده می شه مسلما هم درد و هم سوزش زیادی داره . دکتر ها هم همیشه لباس سفید دارند. یعنی سگ هر بار یک فرد سفید پوش رو ببینه می دونه که اون فرد می تونه بهش واکسن بزنه و سگ دچار درد خواهد شد . در نتیجه به شدت از دامپزشک ها می ترسن.
    سگ خود من بدون این که دکترش رو ببینه با شنیدن صدای دکترش یه گوشه کز می کنه و می شینه. یه سگ نر نگهبان هم هست.
    چون از کودکی با صدای دکترش و لباس دکترش آشنا هست. و هر کسی رو با روپوش سفید ببینه ازش می ترسه .
    این مورد به نفع دامپزشک هاست. چون می تونند کنترل بهتری روی حیوان داشته باشند. اگر دامپزشک نتونه سگ رو کنترل کنه ممکن هست که سگ پرخاشگری کنه و دست و یا صورت دکتر رو گاز بگیره .
    از طرفی صدای یک مرد تاثیر بیشتری داره . من در بین دامپزشک های خانم کمتر فردی رو دیدم که سگ ها از صداش بترسن و به فرمانش گوش بدن .

اما بهتره در مورد صاحبین سگ ها این مورد نباشه . این نوع ترس اگر هر روز در سگ ها وجود داشته باشه متاسفانه باعث افسردگی شدید در اون ها می شه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دلقک ماهی ؛ سگ
    شماره عضویت
    7351
    واقعاً ممنونم از تضیجاتی که دادید جناب . الان سگ من یاد گرفته که رو روزنامه کارش رو انجام بده من برای تشویق میتونم نوازش کنم اون رو ؟ چون اگه تشویقی بدم وحشی میشه و تا تشویقی رو پدرش رو در بیاره 2 ساعت طول میکشه .

متشکرم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    سگ، گربه
    شماره عضویت
    1413
    نقل قول نوشته اصلی توسط ramtin barzegar نمایش پست ها
    واقعاً ممنونم از تضیجاتی که دادید جناب . الان سگ من یاد گرفته که رو روزنامه کارش رو انجام بده من برای تشویق میتونم نوازش کنم اون رو ؟ چون اگه تشویقی بدم وحشی میشه و تا تشویقی رو پدرش رو در بیاره 2 ساعت طول میکشه .

متشکرم

خواهش می کنم
    نوازش کردن بهترین تشویقی هست. هیمن کار رو انجام بدید .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)