فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  4
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: از قدرت پنهان‌کامپيوترتان قفل بگشاييد

 1. #1
  کاربر جدید
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  30
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0

  از قدرت پنهان‌کامپيوترتان قفل بگشاييد

  به نظر می‌رسد، برای اين‌که کامپيوتر شخصی‌تان را به يک ماشين پرقدرت تبديل کنيد، بايد پول زيادی خرج كنيد. حافظه اضافی، يک کارت گرافيک جديد و يک پردازنده سريع‌تر کامپيوتر شما را از اين رو به آن رو خواهد کرد، اما همان‌طور که گفته شد، چنين کاری ارزان تمام نخواهد شد. علاوه‌بر اين، بايد از مهارت فنی قابل قبولی هم برخوردار باشيد تا بتوانيد اجزای گفته شده را به درستی در کامپيوترتان جاسازی کنيد، اما خواهيم ديد که برای افزايش کارایی کامپيوتر فعلی‌تان به ولخرجی‌ و خريد اجزای جديد سخت‌افزاری نيازی نداريد، چون با چند تغيير جزئی در سيستم خود می‌توانيد سرعت کامپيوتر را به طرز محسوسی افزايش دهيد و بدون خرج‌کردن حتی يک ريال از همين حافظه و فضای ديسک موجود استفاده بهتری ببريد.

  در اين نوشتار 35 راهکار جديد را برايتان آشکار خواهيم کرد که با بهره‌گيری از آن‌ها می‌توانيد از راهکارها و ابزارهایی که به احتمال پيش از اين از وجودشان آگاه نبوديد، قفل بگشاييد. با اين‌که اجرای ترفندهای اين نوشتار، ساده است، اما بهتر است پيش از انجام هرگونه تغيير در کامپيوترتان، يک System Restore ايجاد کنيد، همچنين جز در مواردی که می‌دانيد چه می‌کنيد تنظيم‌های سيستم‌تان را تغيير ندهيد.

  فعال كردن GodMode

  ويندوز7 يک مد مفيد به نام GodMode دارد که البته در وضعيت عادی مخفی است. کارش اين است که همه ابزارهای مديريتی سيستم‌عامل و گزينه‌های کنترلی را در يک پنجره واحد به نمايش می‌گذارد و در نتيجه می‌توانيد به سرعت به تنظيماتی که برای سفارشی‌کردن و بهبود کارایی کامپيوتر شخصی‌مفيد هستند، دسترسی پيدا کنيد.

  برای فعال‌کردن GodMode، به منوی استارت برويد و Computer را انتخاب کنيد، سپس در جایی در پنجره درايو C: کليک راست كرده و به ترتيب New و بعد Folder را انتخاب كنيد. بعد از ايجاد پوشه روی آن يک بار کليک کنيد تا در وضعيت انتخاب يا هاي‌لايت قرار بگيرد، سپس کليد F2 را زده و اسم آن را به عبارت زير تغيير دهيد:

  GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
  دقت کنيد، حرف‌ها و عددها درست تايپ شوند. کليد Enter را بزنيد تا پنجره اصلی گزينه‌های GodMode باز شود.

  يک GodMode ديگر
  اگر يک GodMode برای‌تان کافی نيست، چند مورد مشابه ديگر هم وجود دارد که هر يک از آن‌ها مجموعه‌ای متفاوت از گزينه‌های تنظيمی ويندوز را نشان می‌دهند. همان مرحله‌های گفته شده در ترفند قبلی را دوباره دنبال کنيد تا به مرحله تغيير نام پوشه برسيد. نام پوشه را به GodMode تغيير دهيد، اما در ادامه نام آن به جای رشته حروف و اعداد قبلی يکی از رشته‌های زير را تايپ کنيد:

  برای تنظيمات برنامه‌های پيش‌فرض

  {17cd9488-1228-4b2f-88ce-4298e93e0966}
  برای تنظيمات My Computer
  {20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}
  برای تنظيمات شبکه
  {20BD2C60-3AEA-1069-A2D7-08002B30309D}
  برای تنظيمات همه شبکه‌ها در اتصال فعلی {1FA9085F-25A2-489B-85D4-86326EEDCD87}
  برای تنظيمات مربوط به کارایی سيستم
  {78F3955E-3B90-4184-BD14-5397C15F1EFC}
  برای تنظيمات برنامه‌ها و قابليت‌ها
  {15eae92e-f17a-4431-9f28-805e482dafd4}
  برای تنظيمات Location {00C6D95F-329C-409a-81D7-C46C66EA7F33}
  تنظيمات Power Setting {025A5937-A6BE-4686-A844-36FE4BEC8B6D}
  برای تنظيمات امنيت بيومتريک{0142e4d0-fb7a-11dc-ba4a-000ffe7ab428}
  برای تنظيمات چاپگرها
  {2227A280-3AEA-1069-A2DE-08002B30309D}
  برای تنظيمات آيکون‌ها و اطلاعيه‌ها{05d7b0f4-2121-4eff-bf6b-ed3f69b894d9}
  برای تنظيمات فايروال و امنيت
  {4026492F-2F69-46B8-B9BF-5654FCO7E423}
  کتابخانه‌های Net Framework و COM
  {1D2680C9-0E2A-469d-B787-065558BC7D43}
  اتصال‌های Application
  {241D7C96-F8BF-4F85-B01F-E2B043341A4B}
  تنظيمات ورود و دسترسي‌ها
  {1206F5F1-0569-412C-8FEC-3204630DFB70}

  غيرفعال كردن سرويس‌های ويندوز با استفاده از SMART
  SMART (به آدرس http://bit.ly/smart269) ابزاری برای مديريت سرويس و ايجاد تغيير در آن است که با استفاده از آن می‌توانيد سرويس‌های جاری ويندوز را به کار انداخته، متوقف کرده يا تغيير دهيد تا سرعت سيستم‌تان افزايش پيدا کند. اگر کاملاً مطمئن نيستيد که بايد چه كاري انجام دهيد، می‌توانيد يکی از چهار مجموعه از پيش‌تنظيم شده، يعنی Safe (برای مبتدی‌ها)، Moderate، Advanced يا Custom را انتخاب کنيد. استفاده از تازه‌ترين نسخه اين نرم‌افزار، يعنی نسخه 2 بسيار آسان است. کافی است گزينه‌های موجود را برای تغييری خاص انتخاب كرده و آن را اعمال کنيد. اگر تغييرات مورد قبولتان نبود می‌توانيد آن‌ها ‌را به وضعيت قبل برگردانيد.
  شناسايي و برطرف كردن عوامل کاهش بازده سيستم
  Windows Resource Monitor ابزاری است که درباره کارایی سيستم در ويندوز7 اطلاعات دقيق و عميقی ارائه‌می‌دهد و با بهره‌گيری از آن می‌توانيد يک فرآيند يا يک سرويس را اجرا يا متوقف کنيد يا به حال تعويق‌درآورده و آن‌ را دوباره فعال کنيد. همچنين با کمک اين ابزار می‌توانيد درباره ميزان استفاده از پردازنده، حافظه، ديسک و شبکه جزئيات دقيقی به دست آوريد. علاوه بر اين‌ها، اين برنامه می‌تواند Wait Chain‌ها يا زنجيره‌های انتظار را تحليل کند و در نتيجه می‌توانيد متوجه شويد که علت عدم پاسخ‌دهی يک برنامه چيست تا با حذف عامل آن، اجرای برنامه از سر گرفته شود. برای اجرای اين ابزار روی دکمه استارت کليک‌کرده و در کادر جست‌وجو عبارت Resmon را تايپ کنيد.

  غيرفعال كردن شناسه‌‌های غيرضروري جست‌وجو
  ويندوز7 و ويستا هاردديسک شما را شناسه‌گذاری می‌کنند تا اگر خواستيد آيتمی را در ديسک خود جست‌وجو کنيد، جست‌وجو با سرعت بيشتری انجام شود. بديهی است که اگر همه محتوای کامپيوتر را به طور مرتب در پوشه‌های مشخصی ذخيره‌کنيد، چندان به جست‌وجوی آن‌ها نيازی نخواهيد داشت. در اين صورت اگر قابليت شناسه‌گذاری را غيرفعال کنيد، مقدار چشم‌گيری از منابع سيستم‌ آزاد خواهد شد. البته، حتی در اين حالت نيز باز خواهيد توانست از قابليت جست‌وجو استفاده کنيد، اما فرآيند مذکور کندتر انجام خواهد شد.

  برای غيرفعال کردن ويژگی شناسه‌گذاری به دکمه استارت، سپس کنترل پنل رفته و گزينه System and Security را انتخاب کنيد. بعد Administrative Tools را برگزيده و روی عبارت Services دوبار کليک کنيد. به پايين منو بياييد تا به گزينه Windows Search برسيد. روی آن کليک راست کرده و Properties را انتخاب کنيد. روی Stop کليک کنيد و در منوی کره‌کره‌ای موسوم به Startup type، عبارت Disabled را انتخاب کنيد، سپس OK را بزنيد.

  تغيير پشته TCP در ويندوز اکس‌پی
  اگر از ويندوز اکس‌پی استفاده می‌کنيد، ممکن است بتوانيد با ايجاد تغييری اندک در تنظيمات MTU (سرنام Maximum Transmission Unit) و RWIN (سرنام TCP Receive Window) کمی سرعت اتصال اينترنتی خود را افزايش دهيد. منظور از MTU حداکثر اندازه يک بسته (پکت) است که در هر بار فرآيند ارسال روی اينترنت می‌توان فرستاد. RWIN نيز مقدار داده‌ای است که پيش از ارسال بسته اطلاع‌رسانی ACK (سرنام Acknowledgement packet) براي دريافت موفقيت‌آميز يک داده می‌توان دريافت کرد. برای اين‌که بدانيد در اين بخش چه تغييراتی بايد انجام دهيد، Tweak Tester را در آدرس www.dslreports.com/tweaks اجرا‌کنيد، سپس با استفاده از ابزار رايگان DrTCP در آدرس www.dslreport.com/drtcp تغييرات جديد را اعمال کنيد.
  غير فعال كردن قابليت مرور بندانگشتی
  قابليت مرور بندانگشتی در ويندوز7 اجازه می‌دهد تا فايل‌های تصويری يا ويديویی را به جای آيکون به صورت بندانگشتی مرور کنيد. اين کار باعث می‌شود آيتم مورد نظر خود را سريع‌تر شناسایی‌ کنيد، اما غيرفعال کردن اين ويژگی بخشی از منابع کامپيوتر شما را آزاد خواهد کرد. به منوی‌استارت و سپس Computer برويد و از منوی کرکره‌ای Organize، گزينهFolder and Search Options را انتخاب کنيد. روی تب View کليک كرده و عبارت Always show icons, never thumbnails را تيک بزنيد.


  بهينه تر كردن مصرف انرژي لپ‌تاپ
  می‌توان با ايجاد چند تغيير جزئی در تنظيمات ويندوز7 عمر باتری را افزايش داد. اما در نگاه اول مشخص نيست که در چه جاهایی بايد اين تغييرات اعمال شوند، خوشبختانه ويندوز می‌تواند درباره مصرف انرژي، يک گزارش قابل دسترسي ارائه بدهد که در آن معلوم می‌شود کدام قسمت‌ها انرژي بيشتری را مصرف مي‌كنند. به دکمه استارت رفته و عبارت CMD را تايپ کنيد. روی مدخل CMD.exe کليک راست كرده و گزينه‌ای را انتخاب کنيد که اجازه می‌دهد برنامه را به عنوان مدير سيستم يا Administrator اجرا کنيد. در کادر موجود عبارت powercfg -energy را تايپ کنيد و Enter بزنيد. گزارش توليد شده، در پوشه System32 ذخيره خواهد شد.
  روشن‌كردن Turbo Boost در Advanced SystemCare Free
  تازه‌ترين نسخه ابزار سيستمی و معــــروف شرکــــــــت IObit در آدرسhttp://iobit.com/advancedsystemcareper.html يک Turbo Boost جديد دارد که می‌تواند به‌طور خودکار فرآيندها و سرويس‌های غيرضروری را که در پشت صحنه ويندوز در حال اجرا هستند، خاموش کند. به کار بردن اين نرم‌افزار بسيار ساده است و با بهره‌گيری از آن می‌توانيد تصميم بگيريد که کدام برنامه‌ها و تابع‌ها بايد غيرفعال شوند. به بخش «کارگاه کوچولوی‌1» که درباره Advanced SystemCare Free توضيح می‌دهد، مراجعه کنيد تا بدانيد چگونه می‌توان از اين قابليت بيشترین استفاده را كرد.

  روشن كردن Direct Cache Access
  ويندوز7 يک قابليت جديد موسوم به DCA (سرنام Direct Cache Access) دارد که به کنترل‌گر شبکه شما اجازه می‌دهد، بی‌آن‌که حافظه‌ سيستم‌ هدر برود، داده‌های ورودی (مثل پخش يک ويديوی يوتيوب) را به‌طور مستقيم به حافظه‌کش پردازنده منتقل‌کنيد. DCA به‌طور پيش‌فرض خاموش است، زيرا همه سيستم‌ها از آن پشتيبانی نمی‌کنند (کنترل‌گر، تراشه و پردازنده شما همگی بايد با آن سازگار باشند).برای روشن‌کردن DCA به منوی استارت‌رفته و عبارت CMD را تايپ کنيد. روی مدخل CMD.exe راست کليک کرده و گزينه‌ای را که اجازه می‌دهد اين برنامه را به عنوان مدير يا Administrator اجرا كرده، انتخاب کنيد. عبارت nets hint tcp set global dva=enabled را در کادر تايپ کرده و بعد کامپيوتر را راه‌اندازي کنيد تا اين قابليت فعال شود. اگر از اين برنامه چيزی نصيب شما نشد يا مشکلی در کامپيوترتان ‌بروز کرد، همان مراحل بالا را انجام دهيد و وقتی به مرحله تايپ عبارت فوق رسيديد، عبارت (=disabled) را جايگزين عبارت قبلی(=enabled) کنيد.

  خاموش كردن Windows Defender
  Windows Defender برای اين طراحی شده تا بتوانيد کامپيوتر را از شر بدافزارها در امان نگه داريد، اما اگر در حال حاضر يک ضدويروس يا ضد*****‌افزار خوب روی کامپيوتر نصب شده‌است، می‌توانيد اين ابزار مايکروسافت را غيرفعال کنيد و منابع تخصيص يافته به آن‌را به کار بهتری اختصاص دهيد. اين برنامه از کنترل پنل غيرفعال نمي‌شود؛ بلكه بايد به استارت رفته و در کادر موجود واژه Defender را تايپ کنيد. وقتی برنامه را باز کرديد، به ترتيب روی Tools و بعد Options کليک كرده. سپس لينک Administrator را در سمت چپ پنجره کليک کنيد و تيک عبارت Use this Program را برداريد. اگر نظرتان عوض شد، می‌توانيد به سادگی برنامه را دوباره فعال کنيد.
  كوشش براي بهينه‌سازي هاردديسك در زمان بيكاري
  ابزارهای خوب زيادی برای يکپارچه کردن محتوای ديسک يا به اصطلاح Defragmentation وجود دارند. برنامه جديد شرکت Glarysoft با نام Disk SpeedUp (به آدرسwww.glarysoft.com) می‌تواند هاردديسک شما را بهتر از بسياری از برنامه‌های مشابه ديگر تحليل و يکپارچه کند و بازده آن‌ را افزايش دهد. اين نرم‌افزار می‌تواند در لحظاتی که هاردديسک کاری انجام نمی‌دهد، به‌طور خودکار اجرا شده و محتوای ديسک را يکپارچه کند تا سرعت کار ديسک بيشتر شود. از بخش «کارگاه کوچولوی‌2» ديدن کنيد تا ببينيد چطور بايد از Disk SpeedUp شرکت Glarysoft استفاده کرد.

  يكپارچه كردن همزمان محتوای چند ديسک
  برنامه بومی ويندوز7 موسوم به Disk Defragmenter ابزار مفيد و خوبی است (به يقين از نسخه‌های پيشين آن در ويندوزهای قبلی بهتر است) و حتی می‌توانيد با کمک آن محتوای چندين هاردديسک داخلی را همزمان و با استفاده از سوئيچ /M در پنجره فرمان ويندوز يکپارچه کنيد. به منوی استارت رفته و همان‌طور که در ترفندهای پيشين گفته شد، با تايپ عبارت CMD در حالت مدير يا Administrator يک پنجره فرمان باز کنيد. اگر درايوهای موجود در هر يک از ديسک‌هایی که می‌خواهيد محتوای‌ آن‌ها را يکپارچه کنيد، به عنوان مثال C: و E: هستند، عبارت defrag c:e: /M را تايپ کنيد. با اين کار فرآيند مذکور در پشت صحنه ويندوز آغاز می‌شود.

  يكپارچــه كـردن فايـل‌هـا بـا Smart Defrag 2
  سيستم‌هاي فايلي خاصی وجود دارند که وقتی ويندوز در حال اجرا است، نمی‌توان آن‌ها را به درستی يکپارچه کرد. Smart Defrag 2 در آدرسwww.iobit.com/iobitsmartdefrag.html قابليتی موسوم به Boot Time Defrag را در اختيار شما می‌گذارد که با آن می‌توانيد پيش از آن‌که ويندوز آن فايل‌ها را بارگذاری و قفل کند، يکپارچه‌شان کنيد. می‌توانيد زمان اجرای اين برنامه را به دلخواه خود تنظيم کنيد تا به عنوان مثال، از هر بوت تا بوت بعدی يا به تناوب در بازه‌های مشخصی اجرا شود.  منبع: مجله شبکه
  ویرایش توسط varona : 1st March 2012 در ساعت 07:13 PM


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th April 2012, 01:58 PM
 2. کامپيوتر و دامپزشکی
  توسط Pars در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 23rd June 2011, 11:03 PM
 3. ساخت کامپيوتر ۳۰ هزارتومانی
  توسط varona در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 9th May 2011, 12:48 AM
 4. بفرماييد غذاي محلي
  توسط Jblaq در انجمن متفرقه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2nd May 2011, 08:52 PM
 5. آموزش شبكه كردن چند كامپيوتر
  توسط Pars در انجمن آرشیو مطالب حذف شده و قدیمی
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 30th April 2011, 01:11 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید