http://oxinpet.com/about-dogs

[IMG]http://*******/Portals/0/CrossArticlePictures/file-153-4.gif[/IMG]


بی اشتهایی در سگهای دیابتی امر بسیار مهمی‌است ، زیرا به سگهای مبتلا به دیابت انسولین تزریق میشود و تزریق انسولین به سگی که غذایی نخورده است دارای خطرات بسیاری است .


تزریق انسولین و سگهای دیابتی

همانطور که قبلا گفته شد به سگهای دیابتی انسولین تزریق میشود و تزریق انسولین در کنار فعالیت‌های لازم و رژیم غذایی مناسب نقش بسیار مهمی‌در درمان دیابت دارد . ولی وقتی که سگی دیابتی غذایی نخورده است تزریق انسولین بسیار خطرناک است ، انسولین هورمونی است میزان گلوکز در خون را تنظیم میکند و تزریق انسولین به سگی با معده خالی موجب Hypoglycemia یا افت شدید قند خون خواهد شد .

خطر Hypoglycemia از تزریق نکردن یک دوره انسولین بسیار خطرناک تر است و این حالت به راحتی میتواند موجب مرگ سگ شود . بنابراین به صاحبان سگهای دیابتی توصیه میشود که اگر سگشان غذای خود را نخورده است انسولین را به او تزریق نکنند .

چه کنیم که سگ دیابتی ما غذایش را بخورد ؟

اگر سگ شما غذایش را نمی‌خورد یا به آن بی توجهی میکند بهتر است غذای خشک او را با مقداری غذای مرطوب کنسروی مخلوط کنید . غذا را به درستی هم بزنید تا هر تکه غذای خشک به غذای مرطوب آغشته شود و در صورتی که سگ غذا را خورد می‌توانید به او انسولین تزریق کنید .
اگر که سگ غذا را نخورد تزریق را انجام ندهید ، قند خون سگتان تا دوره تزریق بعدی کمی‌بالا خواهد بود ولی خطر جدی وجود ندارد .

اگر سگتان به صورت مداوم از خوردن غذا اجتناب میکند با دامپزشکتان تماس بگیرید زیرا مصرف غذا برای سگهای دیابتی اهمیت بسیار زیادی دارد . در صورت نخوردن غذا به صورت مداوم امکان بیمار بودن سگتان نیز وجود دارد .

Hypoglycemia در سگها
Hypoglycemia در سگها حالتی است که هنگامی‌رخ میدهد که میزان گلوکز خون در هر یک دهم لیتر کمتر از ۷۰ میلیگرم است . نشانه‌های این حالت بستگی به میزان کمبود گلوکز و سرعت افت آن دارد . نشانه‌های معمول Hypoglycemia اینها هستند :
کمبود انرژی
خستگی و بیحالی
بی اشتهایی
لرزش بدن
انقباض عضلانی
ضعف شدید
حملات عصبی
انقباض مردمک چشم
رفتار عجیب
کوری
کما

همانطور که قبلا گفته شد ، Hypoglycemia حالتی است که بر اثر تزریق انسولین به سگهایی که چیزی نخورده اند به وجود می‌آید . Hypoglycemia بسیار خطرناک است و میتوانند موجب مرگ یا فرو رفتن حیوان به کما شود .
اگر نشانه‌های Hypoglycemia را در سگ خود مشاهده میکنید سریعا با دامپزشکتان تماس بگیرید