فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

تشکر تشکر:  346
لایک لایک:  1
مخالفت مخالفت:  0
صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 47

موضوع: ماهی قرمز--- جنایتی بزرگ آغاز شد.. آگاه باشید

موسس میهن پت Pars آواتار ها
    نام و نام خانوادگی
    محمد
    علایق
    حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
    تخصص
    بهداشت مواد غذایی
    حیوان خانگی
    ماهی زینتی
    شماره عضویت
    1
    میانگین پست در روز
    2.25
    خوب فیلم زیر رو هم ببینید... باید تو مرورگرتون فلش پلیر نصب شده باشه

نحوه مراقبت از ماهی قرمز عید

به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir

کاربر میهن پت ssara آواتار ها
    علایق
    سفر
    تخصص
    خانه دار
    حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    843
    میانگین پست در روز
    0.04
    ممنون
    خیلی به جا بود
    شادی سال نو را با مهمانان 4 پای وفا تقسیم کنیم

http://cal.ir/main/

محمد جان عالی بود
    ممنون

تا پیش از آنکه انسان برای اولین بار حیوانی را دوست بدارد قسمتی از روح او همچنان در خواب است.

چون می گذرد غمی نیست

همکار قدیمی reza torabi آواتار ها
    علایق
    دامپزشکی و عشق به حیوانات به معنای واقعی
    تخصص
    دامپزشک
    حیوان خانگی
    انواع حیوانات آسیب دیده ، گاه به گاه مهمان من هستند
    شماره عضویت
    10
    میانگین پست در روز
    0
    ممنون محمد جان!

مطمئن هستم میهن پتی های عزیز امسال سراغ خرید ماهی قرمز عید نمیرن....باید از یه جایی شروع کنیم و این فرهنگ و عادت بد رو از زندگی ایرانی ها خارج کنیم...

S&M آواتار ها
    علایق
    برنامه نویسی-حیوانات-نقاشی
    تخصص
    طراح مدارات الکتونیکی ( مخابراتی و قدرت )
    شماره عضویت
    569
    میانگین پست در روز
    0

الهی بمیرم اینا چه عذابی میکشن

اخه هین ماهیا مگه نقل و نباته اینجوری ریخته تو دستش

این گه انگاری پول گرفته دستش ابله

ماه به من گفت،اگر او تو را فراموش کرده چرا ترکش نمي کني؟
    به ماه نگاهي کردم و گفتم آيا آسمان تو را ترک مي کند زماني که نمي درخشي؟

کاربر فعال mSafdel آواتار ها
    علایق
    طبیعت، عکاسی، دوچرخه سواری، شنا، موزیک، سینما،مطالعه،
    تخصص
    مهندس نرم افزار
    حیوان خانگی
    گلدفیش
    شماره عضویت
    114
    میانگین پست در روز
    0.17
    محمد جان این عکس سمندرها مربوط به امساله؟ کجا هست؟ اگه لازمه بریم یه طوری جلوشو بگیریم. فکر کنم از 1000 تا سمندری که باقیمونده 500 تاش تو این عکسه!!!

کاربر جدید khorshide آواتار ها
    علایق
    نقاشی و عکاسی
    تخصص
    تدریس در آموزشکده
    شماره عضویت
    16
    میانگین پست در روز
    0
    سلام . من ماهی قرمز کوچولو هستم . شما آدما نزدیکای عید که میشه مارو پرورش میدید و بعدش میارید توی خیابون میفروشین تا مردم مارو بزارن توی تنگ بلور سر سفره هفت سین . وقتی که از تخم اومدم بیرون دنیا برام خیلی قشنگ بود. تو سرم یه عالمه فکرای قشنگ داشتم . فکر میکردم همین روزا از توی این ظرف کوچیک میبرنم بیرون و میندازنم تو دریای بزرگ . یا شاید یه استخر بزرگ . بعد کلی دوست پیدا میکنم و همگی با هم زندگی میکنیم. راستش من پدرو مادرم رو نمیشناسم و اصلا ندیدم اما یه حسی بهم میگفت من باید تو دریا باشم. تو همین فکرا بودم که یه آقایی اومد من و کلی از دوستامو انداخت تو ظرف . بعد از کلی تکون تکون خوردن و به سختی نفس کشیدن دیدم مارو انداختن تو یه ظرف شیشه ای بزرگتر. یه عالمه بودیم. شاید هزارتا . خیلی هوا کم بود . خیلی سخت نفس می کشیدیم . اما من هنوز امیدوار بودم . یه آقایی بود که هی داد میزد ماهی قرمز ماهی قرمز ، بعد آدمای زیادی رو دیدم . هی میومدن و مارو نگاه می کردن . بعدش دیدم بعضی از اون آدما دوستای منو مینداختن تو یه کیسه نایلونی و می بردن . آدما به ماهی های توی کیسه لبخند می زدن .
    با خودم گفتم : یعنی کجا میرن؟ شاید دارن میرن به همون دریایی که منتظرشیم. آدما هی اومدن و هی رفتن . تعداد ما هم کمتر و کمتر شد. یکم نفس کشیدن راحت تر شده بود. آخه نمیدونم چرا این همه ماهی رو میندازن تو یه ظرف کوچیک. نمیگن ما هم باید نفس بکشیم. نمیدونم والا از دست این آدما که به خاطر پول اینکارارو با ما میکنن.
    چند روزی گذشته اما من هنوز تو این ظرف موندم. همین روزا بود که اون آقاهه اومد یه مارمولک خوشگل رو انداخت تو ظرف پیش ما. من اولش ترسیدم اما بعد دیدم مارمولک خوشگل غمگین نشسته اون پایین. گفتم برم باهاش دوست بشم. رفتم جلو و با ترس و لرز گفتم ؟ س س سلام. خ خ خخوبید؟ اسم شما چیه؟
    مارمولک کوچولو یه نگاهی بهم کرد و گفت: سلام . از من نترس. من کاری بهت ندارم. اسم من سمندر . من از لرستان اومدم .
    گفتم : سمندر!! سمندر لرستان ؟ اونجا دیگه کجاست؟
    گفت: یه جای خیلی دور. من اونجا تو طبیعت با خانوادم زندگی می کردم که یه روز چندتا آدم اومدن و خیلی از ماهارو گرفتن و از محل زندگیمون دور کردن .راستش میدونی آدما نباید مارو از طبیعت بگیرن آخه نسل ما در حال انقراض هست.
    گفتم: انقراض یعنی چی؟
    گفت: انقراض یعنی آدما اینقدر مارو گرفتن تا دیگه جمعیت ما تو طبیعت داره کم میشه. سازمان محیط زیست گفته ما تحت حمایت هستیم و اگه کسی مارو بفروشه جرم محسوب میشه و از مردم هم تقاضا کرده که مارو نخرن تا دیگه آدما نیان مارو بگیرن. اما کو گوش شنوا !!!
    گفتم : حالا چی میشه ؟ یعنی تو اینجا میمیری؟
    گفت: کسی که مارو بخره نباید توی تنگ نگه داره و باید یه آکواریوم مخصوص برامون درست کنه که مثل محل زندگی خودمون باشه. اما مردم اینو نمیدونن . چون خوب بلد نیستن مارو نگهداری کنن همه ما میمیریم .
    گفتم: طفلکی . دلم برات میسوزه . ای کاش میشد مردم هیچ وقت شماهارو نخرن. اما یه چیزی رو میدونی ! مردم خیلی چیزارو هم در باره ما نمی دونن. مثلا همین آقاهه، الان چندین روز هست که مارو گذاشته تو این ظرف. آب این ظرف هم اینقدر یخ هستش . اکسیژن هم کمه و نمیتونیم نفس بکشیم تازه اصلا بهمون غذا هم نداده. دارم از گشنگی میمیرم.
    همین موقع بود که دیدم یه خانمی اومده و داره با این آقا فروشندهه صحبت میکنه. میگفت چرا ماهی میاری! گناه دارن . اینا هم موجودات زنده هستن و حق زندگی دارن. چرا میاریشون میفروشی که برن و ظرف چند روز آینده همشون بمیرن یا بشن اسباب بازی بچه یا خوراک ماهی های توی آکواریومشون. اینا هم مخلوق خدا هستن. آخرشم که هر چندتا که فروش نرفتن میریزی تو جوب آب که بمیرن.
    مردم، ماهی قرمز کوچولو گناه داره نخرید. به جاش ماهی شیشه ای بخرین که نه میمیره، نه غذا میخواد، نه آبش رو باید عوض کنید. هیچ میدونید تن این ماهی ها قارچ داره و نباید به پوست دستتون بخوره. اونوقت شما میخرید که بچه هاتون دستشونو بکنن توی تنگ و باهاش بازی کنن.
    خدای من ! چشمام گرد شد. این خانومه چی میگه!! یعنی چی!!؟ پس یعنی از دریا خبری نیست! یعنی من نمیرم تو دریا! پس همه رویاهام خراب شد.
    همون موقع دیدم که سمندر کوچولو اومد پیشم و بهم گفت: نگران نباش . خیلی از حیوانات باید قربانی خودخواهی آدما بشن و از بین برن. آخه یکی نیست بگه آدما ما هم جون داریم و جونمون رو دوست داریم مثل خودتون. چرا فکر می کنید فقط جون شما مهمه . مگه سر سفره هفت سینتون ماهی شیشه ای باشه چه اشکالی داره. حتما باید پول بدید ماهی قرمز بخرید که فقط چند روز زندگی کنه. اگه نخرید کم کم آدما هم مارو نمیارن برای فروش و ما اینقدر بدبخت نمیشیم. مگه خدا نگفته همه حیوانات رو دوست داشته باشید. ماهی قرمز کوچولو به چشم نمیاد.
    همون موقع من تو فکر این بودم که یعنی عاقبت من کدوم یکی از چیزایی میشه که اون خانومه می گفت.

بچه ها اگه نیاز به تغییر داره بگید که درستش کنم.
    ویرایش توسط khorshide : 27th February 2012 در ساعت 05:33 PM

نام و نام خانوادگی
    محمد
    علایق
    تخصص
    بهداشت مواد غذایی
    حیوان خانگی
    ماهی زینتی
    شماره عضویت
    1
    میانگین پست در روز
    2.25
    نقل قول نوشته اصلی توسط mSafdel نمایش پست ها
    محمد جان این عکس سمندرها مربوط به امساله؟ کجا هست؟ اگه لازمه بریم یه طوری جلوشو بگیریم. فکر کنم از 1000 تا سمندری که باقیمونده 500 تاش تو این عکسه!!!
    آقای صافدل هنوز عکس های امسال منتشر نشدند ... عکس هایی که تا الآن گذاشتم عکس های پارسال هستند... میخوام اتفاقاتی که پارسال افتاد رو به دوستان نشون بدم تا ببینند چرا اینقدر رو این مسائل تاکید میکنیم

نام و نام خانوادگی
    محمد
    علایق
    تخصص
    بهداشت مواد غذایی
    حیوان خانگی
    ماهی زینتی
    شماره عضویت
    1
    میانگین پست در روز
    2.25
    از 25 اسفند طرح نظارت بر عرضه ماهیان زینتی اجرا می‎شود

حکیم مهر - رئیس شبکه دامپزشکی محلات از اجرای طرح نظارت بر عرضه ماهیان زینتی از 25 اسفند ماه در این شهرستان خبر داد.
    عباس رادمهر اظهار داشت: این طرح به منظور عرضه سالم و بهداشتی ماهیان زینتی و با توجه به افزایش خرید ماهی در این ایام به اجرا درمی‌آید.

وی تصریح کرد: به منظور عرضه ماهیان سالم زینتی هشت مرکز عرضه بهداشتی ماهی در محلات مجوز دریافت کرده‌اند که شهروندان می‌توانند ماهیان مورد نظر خود را از این مراکز تهیه کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی محلات با بیان اینکه این شهرستان بزرگ‌ترین تولیدکننده ماهیان زینتی است گفت: شهروندان باید در هنگام خرید ماهی دقت کنند که از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی نسبت به خرید ماهی اقدام کنند.
    رادمهر با اشاره به نکات بهداشتی نگهداری ماهیان زینتی آکواریومی اظهار کرد: استفاده از دستکش به ویژه برای افراد حساس و دارای سوابق آلرژی ضروری است و شهروندان باید در صورت بروز هر نوع علائم و ناراحتی‌های پوستی در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنند.
    وی با بیان اینکه شستشوی کامل دست‌ها با آب و صابون بعد از هر بار دست زدن به آب و یا ماهیان زینتی ضروری است، ادامه داد: دستکاری ماهی باعث آسیب دیدن پوشش سطحی ماهی شده و ماهی را نسبت به باکتری‌ها و انگل‌های آب حساس و آسیب‌پذیر می‌کند که باید از دست زدن به ماهی خودداری کرد.

کاربر میهن پت reyhaneh آواتار ها
    علایق
    سگ و میمون
    تخصص
    محصل- رشته علوم تجربی
    شماره عضویت
    1163
    میانگین پست در روز
    0.04
    الهی بمیرم واسه این ماهی هابه خدا خیلی گناه

صفحه 2 از 5 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)