سرا کاستاپور-Sera Costapur

Sera Costapur
نویسنده: محمد رسولی نژاد
support.fishhealth [ at ] gmail [ dot ] com

Sera Costapur دارویی موثر بر علیه بیماری لکه سفید (ایکتیوفتریوزیس) و انگل های پوستی دیگر مانند کاستیا ، شیلودونلا و تریکودینا است که از آن برای درمان ماهیان آب شیرین و آب شور استفاده می شود.

در مواقع هجوم ایکتیوفتریوزیس ، ماهیان بدون فلس مانند لوچ ها و کت فیش ها و همچنین ماهیان ضعیف بیشتر از سایر ماهیان در معرض ابتلا به این بیماری هستند. مواد آلی و معدنی موجود در آبزیدان ممکن است بر عملکرد Sera Costapur تاثیر گذار باشند ، به همین دلیل بهتر است قبل از به کارگیری این دارو مقداری از آب آبزیدان تعویض گردد.

Sera Costapur در بطری های 50 ، 100 و 500 میلی لیتری عرضه می شود. قبل از استفاده بطری را به خوبی تکان دهید. در روز اول و سوم به میزان یک میلی لیتر معادل 22 قطره به ازای هر 40 لیتر در آب آکواریوم اضافه شود. در صورت شدت بیماری در روز پنجم و هفتم هم همین مقدار دوز دارو اعمال گردد.تاریک کردن تانک ، افزایش جزیی دما و هوادهی به روند بهبودی در ماهی سرعت می بخشد. در طول درمان نسبت به حذف کربن فعال و خاموش کردن لامپ های UV اقدام شود.
2 روز پس از آخرین درمان می توان از کربن فعال استفاده نمود و به مقدار جزیی آب آبزیدان تعویض شود. برای افزایش سیستم دفاعی ماهی بر علیه بیماری ها بهتر است از Sera Fishtamin استفاده شود. بهتر است ماهی بیمار در تانک جداگانه ای مورد درمان قرار گیرد.

توجه:
از این دارو برای درمان ماهیان غضروفی استفاده نشود.
بی مهرگان در برابر این دارو حساس هستند.
به تاریخ انقضای دارو توجه شود.


کلید واژگان:
Sera Costapur ، درمان سفیدک ، لکه سفید ماهی ، سرا کاستاپور ، بیماری ماهی

کپی برداری فقط با ذکر منبع و لینک مجاز است.