فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان

دانلود APP پارسی پت برای گوشی های Android و Apple

واگذاری بچه گربه ۶ ماهه فوری

تشکر تشکر:  72
لایک لایک:  0
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: آقای اینانلو، شفاف پاسخ دهید: شکارچی هستید یا طرفدار طبیعت؟!

 1. #1
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717

  Tavajoh آقای اینانلو، شفاف پاسخ دهید: شکارچی هستید یا طرفدار طبیعت؟!


  دیده بان حقوق حیوانات/ سپهر سلیمی: سخنان محمد علی اینانلو در گفتگو با مهر را اینجا خواندم. در نگاه نخست آنچه که از آن بر می آید این است که ایشان به عنوان یک مجری برنامه های تلویزیونی و با نام کارشناس محیط زیست! کوشیده اند شکار و شکار کردن را به هر شکلی توجیه کنند و سخنان ایشان مجموعه ای از فرافکنی در کنار نادیده رفتن حقایق بزرگی در خصوص حیات وحش و محیط زیست ایران است.
  از آنجائیکه ایشان دستی در برنامه های محیط زیست و طبیعت گرایانه صدا و سیما دارند و باز هم از آنجائیکه بسیاری از هموطنانمان ایشان را طرفدار طبیعت و محیط زیست می دانند لذا شایسته است پاسخ مناسبی از سوی کارشناسان حیات وحش و دوستداران محیط زیست به صحبت های ایشان داده شود. از این رو نگارنده به عنوان یک هوادار حقوق حیوانات نکاتی را در این خصوص نوشته ام.
  قانون حمایت از حیوانات مقدم است یا قانون شکار حیوانات؟!
  نخست باید پرسید تعریف ایشان از شکار اصولی چیست؟ آیا اصولاً شکار را می توان به شکل اصولی و غیر اصولی تعریف کرد و بر فرض اینکه اصل هایی برای شکار منطبق با آنچه که آقای اینانلو و دوستانش مد نظر دارند در نظر گرفته شود آیا می توان به اجرای آن امیدوار بود؟!در شرایطی که حیوانات این سرزمین از کوچکترین قوانین حمایتی برخوردار نیستند و بعضاً بخشنامه ها و دستورات فراقانونی بر علیه آنها صادر می شود و همچنین در شرایطی که اصل پنجاهم قانون اساسی که به صراحت به حمایت از محیط زیست می پردازد مورد بی مهری و بی اعتنایی برنامه ریزان و مدیران قرار می گیرد، تعریف کردن اصولی برای شکار به معنی قانونی کردن شکار و حمایت از شکارچیان در سایه ی قانون است.
  پرورش حیوانات با شکار حیوانات متفاوت است
  ایشان در بخشی از صحبت هایشان طرفداران محیط زیست را به سانتیمانتالیسم متهم کرده و گفته اند: ” کسانی که شکار را تضییع حقوق حیوانات می دانند باید نگاهی به وعده های غذایی خود داشته باشند !!”این سخن نیز فرافکنی آشکار و نادیده گرفتن حقیقت است. ظاهراً ایشان فراموش کرده اند که اجداد ما هزاران سال پیش از این و زمانی که تکثر و تنوع گونه های حیواناتی صدها و شاید هزاران بار بیشتر از الان بود و از طرفی جمعیت ساکنان زمین بسیار محدود بود، برای تامین غذای خود رو به اهلی کردن دام ها و پرورش و تکثیر آنها آوردند. اگر انسانها فن تولید و پرورش دام را نیاموخته بودند هیچگاه رژیم غذایی گوشتی چنین در میان مردم جهان فراگیر نمی شد و از اینرو باید گفت وعده غذایی گوشتی در سفره های طرفداران محیط زیست حاصل پرورش و تولید دام های اهلی است و نه شکار دامهای وحشی.این مساله ای بدیهی و ابتدایی است و نادیده گرفتن آن تنها با توجیه غیر منصفانه و طبیعت ستیزانه قابل بررسی است.
  با کلمات بازی نکنیم؛ شکارچی و شکارکش یکی است
  ایشان در جایی گفته اند که کسی که در بیابان زندگی می کند حداقل روزی یک شکار می زند و اگر مجوز داده نشود این روشها بی رویه و بدون برنامه ادامه می یابد. ایشان در ادامه این گفتار شکارچیان را دو دسته شکار کش و شکارچی تقسیم بندی کرده اند و گفته اند شکار کش ها بدون برنامه می کشند و شکار چی ها با برنامه.عطف به صحبت های ایشان بنابراین کسی که در بیابان روزانه یک حیوان را شکار می کند، شکارکش است و شکارکش ها چه قانون باشد و چه قانون نباشد کارشان را می کنند و دادن مجوز به شکار کش ها تنها به معنی قانونی کردن بخش از شکار آنها است!ضمن اینکه تقسیم بندی این افراد به شکارکش و شکارچی، تنها بازی با کلمات است و در عمل تفاوتی ندارد. تلاش برای ساختن جایگزینی بدتر از شکارچی ها تنها به نفع شکارچی ها تمام می شود.
  ۱۱۱ محیط بان شهید به دست شکارچی ها کشته شده اند
  نباید فراموش کنیم که در سه دهه ی گذشته بیش از ۱۱۱ محیط بان به دست شکارچی ها به شهادت رسیده اند و در این میان تعداد زیادی نیز مجروح و دچار نقص عضو شده اند.البته این به آن معنا نیست که همه ی شکارچی ها می توانند قاتل انسان باشند ولی این واقعیت دردناک را نیز نمی توان نادیده گرفت که این محیط بانان به دست کسانی کشته شده اند که به قصد شکار حیوانات به مناطق حفاظت شده محیط زیست رفته بوده اند.
  از کیسه خلیفه سهم گوشتخواران وحشی را به شکارچیان نبخشید
  بخش های دیگر سخن ایشان نیز متاسفانه یک بام و دو هواست. عنوان کردن این مساله که یک کل ۱۳ ساله یا قوچ ۱۱ ساله مانند میوه رسیده است و باید شکار شود، ریشه در نادیده گرفتن سهم گوشتخواران است. ایشان از کیسه ی خلیفه مرحمت کرده و کل ۱۳ ساله ای را که سهم حیوانات وحشی گوشتخوار ساکن طبیعت است را به شکارچی ها بخشیده اند.در سالهای گذشته کمبود منابع غذایی یکی از دلایل به خطر افتادن نسل حیواناتی نظیر پلنگ و یوزپلنگ بوده است و شکار علفخواران و پرندگان در مناطق حفاظت شده به هر شکلی می تواند بر بقای نسل این حیوانات تاثیر گذار باشد.
  حتی حضور افراد عادی نیز مناطق را نا امن می کند
  در کنار این نکات باید گفت که حضور شکارچیان به هر شکلی باعث نا امن شدن مناطق حفاظت شده می شود و افراد زیادی در پوشش شکارچی مجوز دار وارد مناطق می شوند و از همه مهمتر اینکه هیچگونه نظارتی نمی توان بر عملکرد شکارچیان داشت و هیچ تضمینی وجود ندارد شکارچیان خود را متعهد و ملتزم به مقررات وضع شده بدانند.ضمن اینکه شکارچیان مجوز دار در پوشش مجوز شکار به خوبی با مناطق حفاظت شده و وضعیت حیوانات موجود در منطقه آشنا می شوند و تسلط و آشنایی این افراد بر مناطق حفاظت شده می تواند باعث افزایش تخلفات شود. فراموش نکنیم که در مناطق حفاظت شده، حتی حضور افراد عادی هم می تواند باعث ایجاد استرس در حیات وحش منطقه شود.
  در آمد اکوتوریسم بیشتر است یا شکار؟
  جای بسی تاسف است که جناب آقای اینانلو که سالها در برنامه های تلویزیونی بوده اند و از راه تولید و پخش برنامه هایی در زمینه محیط زیست و طبیعت برای خود درآمد زایی کرده اند اکنون شکار را راهی برای درآمد زایی محیط زیست ایران می دانند!در حالیکه کشور ایران از نظر تنوع ۵ کشور نخست دنیا قرار دارد و در صورت برنامه ریزی مناسب، اکوتوریسم ایران توانایی تولید ۵۰ میلیارد دلار درآمد سالانه را دارد، توصیه به کشتن حیوانات به گسترش اکوتوریسم، سخنی جاهلانه و طبیعت ستیزانه است. همانطور که می دانیم مهمترین اصل در صنعت اکوتوریسم، حفظ و حمایت از گونه های جانوری و گیاهی هر کشور است.
  نوشیدن چای آتیشی و طبیعت گردی به معنی کارشناس محیط زیست بودن نیست
  در حالیکه محیط زیست و حیات وحش کشور روزهای سختی را می گذراند و از هر سو شاهد بی مهری به طبیعت و محیط زیست سرزمین مان هستیم، اظهار نظرهایی اینچنینی از سوی افرادی در لباس دوستدار طبیعت می تواند شرایط موجود را بدتر از قبل کند.فراموش نکنیم که طبیعت گردی، کوهنوری و نوشیدن چایی آتیشی در کوه و بیابان به معنی کارشناس بودن در امر محیط زیست و حیات وحش نیست و در شرایط کنونی هرگونه اظهار نظر در این خصوص باید با مطالعه و نظرات کارشناسان و خبرگان این امر صورت گیرد.در پایان جا دارد آقای اینانلو که مخالفان شکار را به نداشتن شناخت مناسب از طبیعت متهم می کنند، موضع خود را مشخص کنند و بگویند ایشان طرفدار شکارچی ها هستند یا طرفدار طبیعت؟!  به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir


 2. #2
  موسس میهن پت Pars آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  محمد
  محل سکونت
  شهر باران
  علایق
  حیوانات ، مطالعه ، موسیقی
  تخصص
  بهداشت مواد غذایی
  حیوان خانگی
  ماهی زینتی
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  1
  میانگین پست در روز
  2.35
  نوشته ها
  4,717
  مخالفان شکار شناخت درستی از طبیعت ندارند!

  دیده بان حقوق حیوانات: یک کارشناس محیط زیست [؟] گفت: افرادی که صدور مجوز شکار اصولی را عامل کشتار حیات وحش می پندارند از طبیعت شناخت درستی ندارند. محمدعلی اینانلو در گفتگو با مهر افزود: شکار یک واقعیت اجتماعی است که چه با مجوز و چه بدون مجوز انجام می شود پس بهتر است با مطالعه و برنامه برای شکار در فصل و برای گونه های مجاز، مجوز صادر شود. وی با اشاره به اینکه برخی از طرفداران محیط زیست به طبیعت به صورت یک موضوع سانتیمانتالیسم نگاه می کنند گفت: طبیعت به همان اندازه که زیباست به همان میزان هم خشن است و اینکه برخی شکار حیات وحش را تضییع حقوق حیوانات می دانند حتماً هرگز راجع به وعده های غذایی که روزانه مصرف می کنند فکر نمی کنند. اینانلو با اشاره به اینکه کسانی که در بیابان زندگی می کنند حداقل روزی یک شکار می زنند افزود: اگر مجوز شکار صادر نشود اینگونه روشهای بی رویه و بدون برنامه در فصول سنین و گونه های غیر مجاز ادامه می یابد و روز به روز وضعیت حیات وحش بدتر می شود. وی با بیان اینکه باید میان شکارچی و شکار کش تفاوت قائل شد افزود: شکار کش کسی است که بدون قانون و برنامه به صورت بی رویه شکار می کند اما شکارچی فردی است که با مجوز و در محلهای قانونی شکار می کند که البته تمام کارشناسان محیط زیست مخالف شکار بی رویه هستند. اینانلو در پاسخ به اینکه با توجه به وضعیت حیات وحش در ایران آیا صدور مجوز شکار منجر به نابودی بیشتر حیات وحش نمی شود گفت: آنچه که منجر به انقراض گونه های حیات وحش می شود نابودی زیستگاهها برای احداث پالایشگاه و تراشیدن جنگلها برای ایجاد باغ کیوی است نه شکار با برنامه و اصولی. به گفته وی، یک کل ۱۳ ساله و یا قوچ ۱۱ ساله مانند میوه های رسیده یک باغ هستند که در صورتی که برداشت نشوند از بین می روند و هیچ عایدی برای کشاورز نخواهند داشت. اینانلو تصریح کرد: اما با شکار به موقع حیات وحش مسن درآمدی هم عاید محیط زیست می شود که در صورت برنامه ریزی مقدار آن هم قابل توجه است. وی با اشاره به اینکه صدور مجوز شکار برای گونه های مورد حمایت ممنوع است گفت: در ایران گونه هایی مانند هوبره، گوزن زرد، گورخر و یوزپلنگ را نمی توان شکار کرد و شکار اصولی گونه ای مانند کبک که جمعیت میلیونی دارد هیچ اشکالی ندارد. دیده بان حقوق حیوانات بدون استثنا هیچ یک از جملات این گزارش را صحیح نمی داند.  به دوستان خود بگویید... میهن پت Mihanpet.ir


 3. #3
  کاربر عادی pulad آواتار ها
  محل سکونت
  مشهد
  علایق
  حیوانات - کامپیوتر
  تخصص
  کامپیوتر
  حیوان خانگی
  گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  26
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  پارس جان دیده بان حقوق حیوانات که مشکل داره؟؟!؟!

 4. #4
  کاربر میهن پت ssara آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  سفر
  تخصص
  خانه دار
  حیوان خانگی
  سگ
  تاریخ عضویت
  Dec 2011
  شماره عضویت
  843
  میانگین پست در روز
  0.04
  نوشته ها
  72
  من تلویزیون نگاه نمیکنم
  اما خوب یادمه حدود 2 سال پیش رو که منزل مادرم بودم و این اقا داشت تعریف میکرد
  که یک بار از دوستی که قبلا شکارچی بوده این داستان رو شنیدم
  روزی به طرف یک آهو نشانه رفته بودم و وقتی آهو در چشمان من نگاه کرده به این فکر کردم که شاید این آهو بچه ای داره که الان منتظرشه و نتونتسم ماشه را فشار بدم و از ان روز دیگر شکار نکرده و نخواهم کرد
  خوب یادمه که گفت از همان روز من هم تصمیم گرفت که به جای شکار حیوانات به طبیعت گردی بپردازم و به اون دوستم قول دادم که من هم دیگر هیچ حیوانی رو شکار نمیکنم
  پس همش دروغ بود
  شادی سال نو را با مهمانان 4 پای وفا تقسیم کنیم  http://cal.ir/main/ 5. #5
  شيما آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حيوانات،موسيقي،نقاشي ،طبيعت و سفر
  تخصص
  كارمند دانشگاه،روانشناسي
  حیوان خانگی
  خرگوش،مينا ،سگ و گربه
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  20
  میانگین پست در روز
  0.00
  نوشته ها
  9
  من فقط نوشته هاي اين آقاي سليمي را خيلي دوست دارم
  تكليف شكار كه مشخص است
  توماس اديسون :خودداری از خشونت به والاترین اخلاقیات، که هدف تکامل است، سوق میدهد. تا زمانی که به آزار موجودات زنده پایان ندهیم، همۀ ما وحشی هستیم.

 6. #6
  همکار قدیمی reza torabi آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  دامپزشکی و عشق به حیوانات به معنای واقعی
  تخصص
  دامپزشک
  حیوان خانگی
  انواع حیوانات آسیب دیده ، گاه به گاه مهمان من هستند
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  10
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  شکار کردن تحت هر شرایطی جنایته و نمیشه ازش دفاع کرد....واقعا" منتظرم ببینم آقای اینانلو چه دفاعی برای این حرفاش داره، کسی که به شدت ادعا می کنه حامی محیط زیسته...

  البته من یه بار توی یه جمعی ایشون رو از نزدیک زیارت کردم، چند سال پیش بود که در هیئت یک برنامه به نام ایران سرای بدن مرز( یا یه همچین چیزی) به روستای ما اومده بود و تو جمعی که شکارچی ها بودن نه تنها از شکار بد نگفت بلکه کلی خاطره تعریف کرد و بگو بخندی راه انداخت، برام عجیب بود آدمی که توی تلویزیون می دیدم با این آدمی که اونجا بود خیلی فرق داشت
 7. #7
  mihalism آواتار ها
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  38
  میانگین پست در روز
  0
  نوشته ها
  0
  اگه دفاعی منطقی نکنه از چشم منی که باهاش به عنوان یه تواب!!! خیلی حال میکردم بدجور میفته و میشم به خون تشنش...
  بسیبشس

 8. #8
  همکار قدیمی Shadi H آواتار ها
  نام و نام خانوادگی
  شادی حسن پور
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  حیوانات - موسیقی - اینترنت!
  تخصص
  تدریس و ترجمه انگلیسی و فرانسه
  حیوان خانگی
  دو تا گربه: دیزی و دُرسا
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  شماره عضویت
  964
  میانگین پست در روز
  2.19
  نوشته ها
  3,814
  خوبه... واسه رسیدن به خواسته های دلشون خوب بلدن خودشونو توجیه کنن


 9. #9
  کاربر فعال mSafdel آواتار ها
  محل سکونت
  تهران
  علایق
  طبیعت، عکاسی، دوچرخه سواری، شنا، موزیک، سینما،مطالعه،
  تخصص
  مهندس نرم افزار
  حیوان خانگی
  گلدفیش
  تاریخ عضویت
  May 2011
  شماره عضویت
  114
  میانگین پست در روز
  0.18
  نوشته ها
  354
  با آقای اینانلو و نوشته های ایشون از زمانی که تو نشریه شکار و طبیعت بودن و من نوشته هاشو می خوندم آشنا هستم. آقای اینانلو در مورد شکار فلسفه خاصی دارن که احتمالا مربوط به قرنهای گذشته است نه الان. در عصر حاضر با توجه به نابودی کره زمین به دست بشر و کشتار بی رویه و استفاده های غیر طبیعی و غیر عقلانی از طبیعت و آسیبهای مستقیم و غیر مستقیمی که بشر به طبیعت وارد می کنه دیگه جایی برای شکار نمیمونه.
  من معتقدم که این افراد به دلیل علاقه به شکار مجبورن که با طبیعت آشنایی زیادی داشته باشن بنابراین این افراد طبیعت شناس هستن نه طبیعت دوست!
  یه روز یکی از این دوستان داشت برای یکی دیگه شرح میداد که وقتی با تفنگ به یه سار شلیک می کنه و سار یه دفعه پرهاش توی آسمون پخش میشه چه کیفی داره و چه صحنه زیباییه!!! البته شخص مورد نظر به سرعت تحت درمان قرار گرفت و الان رو به بهبودیه و واقعا تغییر کرده. ولی وقتی فکر می کنم می بینم که اگه قرار باشه اینجوری با دشمنان طبیعت مبارزه کنیم فاتحه طبیعت خوندست، باید دانش و آگاهی در مورد طبیعت را مثل خون تو رگ جامعه جاری کنیم ولی این مسئله تا وقتی تریبون و مطبوعات دست امثال ایشونه خیلی سخت و هدفی دور محسوب میشه. باید بیشتر تلاش کنیم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. فلامینگو، عامل تأخیر در پروازها
  توسط mihalism در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 1st August 2011, 09:02 PM
 2. فلامینگو، عامل تأخیر در پروازها
  توسط Pars در انجمن اخبار مرتبط با حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 9th July 2011, 07:01 PM
 3. به احترام گاو، کلاه از سر برداریم!
  توسط reza torabi در انجمن تالار سایر حیوانات
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 29th June 2011, 07:11 PM
 4. پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 9th June 2011, 02:20 PM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
کشتار گنجشک ها به قصد لذت را متوقف کنید
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ
درود شما به صورت میهمان وارد شده اید. جهت استفاده از امکانات لازم است عضو شوید
از انجمن حامیان حقوق حیوانات میهن پت حمایت کنید