به گزارش میهن پت به نقل ازسبزپرس، دو برند Asia Pulp & Paper موسوم به APP و برند Paseo and Livi از معروف ترین شرکت های تولید کاغذ توالت در جهان هستند که محصول خود را از خمیر حاصل از تخریب جنگل های اندونزیایی سوماترا تولید می کنند .محصول برند Paseo and Livi در ایالات متحده عموما در هتل ها، رستوران ها و دستشویی های عمومی و مدارس و دانشگاهها کاربرد زیادی دارد و بازار APP نیز در این کشور به شدت در حال گسترش است.
براوردهای صندوق حهانی حیات وحش نشان می دهد. شرکتAPP که از سال ۱۹۸۴ شروع به تولید کاغذ توالت کرده تا به امروز باعث تخریب نیمی از جنگل های سوماترا یعنی رقمی در حدود نزدیک به پنج میلیون هکتار از جنگل های سوماترا در اندونزی شده است. این شرکت محصولات خود را در بیش از ۶۵ کشور جهان هم عرضه می کند. از سوی دیگر این میزان تخریب جنگل ها باعث انتشار ۵۷ تا ۸۶ میلیون تن دی اکسید کربن به جو زمین شده است.
این جنگل ها زیستگاه ببرهای سوماترایی هستند که اکنون براورد می شود تنها ۴۰۰ ببر از این گونه باقی مانده باشد. بر اساس این گزارش همچنین کمتر از دو هزار و ۸۰۰ فیل در این جنگل ها باقی مانده اند.در حاضر تولید خمیر کاغذ از این جنگل ها و تهیه روغن نخل از عمده ترین دلایل تخریب جنگل های سوماترا در اندونزی محسوب می شود.صندوق جهانی حیات وحش خطاب به مصرف کنندگان آمریکایی هشدار داده که باید بین کاغذ توالت و حفظ نسل ببرهای سوماترایی یکی را انتخاب کنند.