دیده بان حقوق حیوانات: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان گفت: تالاب “شیرین سو ” تا پایان اردیبهشت ماه به منطقه شکار ممنوع ارتقا می‌یابد.
قربانعلی محمدپور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: برای ارتقاء منطقه “شیرین سو ” به شکار ممنوع، اقدامات کارشناسی لازم توسط کارشناسان اداره حفاظت محیط زیست استان همدان صورت گرفته است.
وی با اشاره اینکه گزارش‌های مدیریتی این کار تأیید شده و آن را به سازمان حفاظت محیط زیست فرستاده‌ایم، ادامه داد: دفاتر مختلف این حوزه از جمله دفاتر زیستگاه‌ها، امور مناطق حیات وحش و شکار و امور صید، نظر مثبت خود را اعلام کرده‌اند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان با اشاره به اینکه جمع‌بندی گزارش‌های این منطقه به دفتر امور حقوقی سازمان محیط زیست جهت درج در روزنامه رسمی اعلام شده است، افزود: به زودی خبر ارتقاء این منطقه به منطقه شکار ممنوع به مدت ۵ سال از طریق روزنامه رسمی اعلام خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه تصور می‌کنم تا پایان اردیبهشت ماه خبر ارتقاء این منطقه در روزنامه رسمی درج شود، اضافه کرد: منطقه شیرین سو در مسیر حرکت پرنده‌های مهاجر قرار دارد که با توجه به وضعیت آبی امسال و امنیت ایجاد شده توسط نیروهای گارد محیط زیست، این منطقه جزء مناطق امن به شمار می‌آید.
محمدپور در ادامه با اشاره به اینکه تالاب شیرین سو در ۹۵ کیلومتری شهر همدان واقع شده است، تصریح کرد: امسال هزاران پرنده آبزی و کنار آبزی به این منطقه مهاجرت کرده‌اند.
با اميد به جديت عمل مسئولين.


.